GTA IV İçin 2. Ek Paket Yolda!
25 Mayıs 2009  

Yeni GTA Hakkında İlk Açıklama

 

Rockstar Games’in kurucusu Dan Houser, yeni Grand Theft Auto hakkında ilk kez konuştu. İngiltere’nin önemli gazetelerinden The Times’a konuşan Dan Houser, GTA V ile ilgili olarak ilk kez açıklamalarda bulundu. Yakın zamanda GTA V üzerinde çalışmaya başlayacak olan Houser, yaklaşık 1000 sayfalık bir senaryo üzerinde çalışacağını söyledi ki bu da normal bir film senaryosunun 10 katına denk geliyor. Ancak Houser, henüz yeni oyunun hikayesi bir yana, hangi şehirde geçeceğine dair bile bir fikri olmadığını belirtti.

 

Resmin sırrı çözüldü!

Birkaç hafta önce, Episodes From Liberty City’nin satışa sunulmasıyla içinden çıkan kullanım kılavuzunda yer alan bir resim olay yaratmıştı. Resimde “Liberty City, It’s Over” yazıyordu ve bu “Liberty City bitti, sonraki durak” anlamına geliyordu. Sağ alt köşesinde yer alan resim yeni GTA’nın geçeceği yer ile ilgili tahminlerimize, alt kısımda yer alan “Opens March Everywhere” yazısı da oyunun açıklanacağı zamana dair tahminlerimize neden olmuştu.

 

Şimdi bu resmin sırrı çözüldü ve GTA IV’te yer alan başka bir reklâmda da kullanıldığı ortaya çıktı. Bu resimler, Star Junction ve Hove Beach’te yer alan iki sex shop’un duvarlarında bulunuyor. İki resmin eşleştirilmesini görmek için tıklayın.

Peki bu ne anlama geliyor? Aslında hiçbir anlama gelmiyor; Rockstar’ın bizi yanıltmak için yaptığı oyunlardan biri olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*