Dan Houser: “GTA V’in Haritası Çok Büyük”
12 Aralık 2011  

Rockstar Games’in kurucularından ve GTA serisinin senaristi olan Dan Houser, Game Informer dergisinin Ocak 2012 sayısına bir röportaj verdi. Röportaj daha çok Rockstar Games ve Max Payne 3 ağırlıklı olup bilindik bilgiler üzerinde konuşulsa da röportajın çok küçük bir parçası bizleri heyecanlandırmaya yetiyor. İşte o röportajın bir kısmı:

Soru: GTA V’in sadece ilk fragmanı yayımlandı. Açıkçası San Andreas geri dönüyor gibi gözüküyor. Bu proje hakkında konuşabilir miyiz?

Dan Houser: Bu konuda çok dikkatli olmalıyım, yoksa beni ofise sürükleyip dikenli telle kamçılayacaklar. Basın bülteninde ne varsa kesinlikle sadık kalacağım. Oyun Los Santos ve çevresindeki kırsal kesimde geçecek ve harita çok büyük.

GTA V trailer’ından hemen sonra yapılan resmi açıklamada “Rockstar Games’in en büyük oyunu” ifadesindeki “büyük” tartışmalara yol açmıştı. Acaba harita olarak mı yoksa içerik olarak mı büyüklük kastediliyordu. Dan Houser’ın açıklamasıyla bu tartışma da noktalanmış oldu diyebiliriz. Devasa bir Los Santos’un bizleri beklediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Los Santos yani Los Angeles’ın panoramik bir görüntüsünü sizlerle paylaşalım. Sizce Los Santos bu kadar büyük olabilir mi?

Panoramik Los Angeles

Panoramik Los Angeles

Dan Houser: “GTA V’in Haritası Çok Büyük”” üzerine 10 düşünce

  1. Geri izleme: GTA V Beklenenden Çok Daha Büyük - PlayBorder

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*