Further Adventures in Finance and Felony: Nasıl Suç Baronu Olunur?
29 Haziran 2016  

Further Adventures in Finance and Felony eklentisi, Los Santos’taki imparatorluğunuz aracılığıyla kaçak mal alıp satmanızı sağlayarak GTA Online’a yepyeni bir oynanış sunuyor. Bu yazı size püf noktalara değinerek nasıl durdurulamaz bir güç baronu ve CEO olabileceğinizi anlatacak.

Çeşitli dekorlarla süsleyebileceğiniz dört farklı ofisten birini seçin.

OFİS ALANI

Kâr etmeye başlamadan önce basit işleri halletmeniz gerek – bunların en önemlisi size CEO statüsünü kazandıran ve yasadışı operasyonlarınızı yürütebileceğiniz bir ofis satın almak. iFruit telefonunuzdan Dynasty 8 Executive sitesine gidin ve Los Santos’taki dört ofisten birini satın alın. Ofisinizi kendi şirket adınızla ve istediğiniz dekor ile kişiselleştirin ve isteğe bağlı olarak paralarınızı depolamak için bir kasa satın alın, uzanıp dinlenmek ya da kıyafetlerinizi değiştirmek için bir konaklama alanı alın, ya da göreve çıkmadan önce silahlarınızı kişiselleştirebilmenizi sağlayacak olan silah dolabı alın.

Ofisinizin içinde ayrıca iş konusunda size rahatlık sağlayacak ekstra birkaç şey bulacaksınız: alabileceğiniz depoların yerini gösteren 3 boyutlu haritaya sahip toplantı odası masası (yeşil ile işaretlenmiş bölgeler sahip olduğunuz depoları, kırmızı ile işaretlenmiş bölgeler satılık depoları gösterir.); “Çizgiyi Geçme” adındaki oyunu oynayabileceğiniz dev ekran bir televizyon ve yeni iş girişimlerine atılabileceğiniz SecuroServ bilgisayarı.

Ofisiniz aldığınızda ayrıca bir asistanınız olacak – organizasyon işleri hakkında size güncel bilgiler vermekle birlikte lojistik işlerinizi halledecekler; kişisel aracınızın veya Pegasus aracınızın hazırlanıp dışarıya konulması, çekilmiş arabanızın geri alınması, ofisinize geri dönmek için helikopter çağırılması, hatta ücretsiz bir şekilde ceplerinizin atıştırmalık yiyecekleriniz ile doldurulması…

Deponuzun yerini ve büyüklüğünü stratejinize bağlı olarak seçin – daha geniş depolar daha hızlı büyümeye uygun imkan sağlarken, daha az yer kaplayan depolar küçük organizasyonların büyümesine yavaş bir şekilde destek olur.

CEO OLMAK & DEPO OPERASYONLARI

Ofis aldığınızda, oyuncu etkileşim menünüzden veya ofisinizdeki bilgisayardan giriş yaparak CEO olarak kaydolabilirsiniz. VIP’lerin aksine, ne kadar uzun süreliğine CEO olabileceğiniz, tekrar CEO olabilmek için beklemeniz ve belirli bir birikime sahip olmanız gibi kısıtlamalar yoktur.

Depolar küçük, orta ve büyük olarak üçe ayrılır ve en fazla beş tanesine sahip olabilirsiniz. Ofisler ve depolar gayrimenkul satın alma limitinizi etkilemez. Bir depo satın almadan önce, yer ve genişlik olarak size en uygun olanını seçmeye çalışın. Ofislerin yenilerini ise depolarınızdan bazılarını elden çıkarak alabilirsiniz.

Ofisler ayrıca özel kargo sırasında kullanılmak üzere belirli araçlarınıza yükleyebileceğiniz zırh ve güdümlü füze bozucu geliştirmelerine sahip olan tezgâhlar içeriyor.

Alım görevlerinde dikkatle ilerleyin – her anlaşma planlandığı gibi gitmez.

ÖZEL KARGO SATIN ALMAK

Özel kargo satın alma görevleri tehlikelidir, başarılı bir şekilde tamamlamak için koordine olmuş bir ortak takımı gerektirir. Her bir satın alma görevinin hız dolu kovalamacalardan helikopter pusularına kadar geniş bir alanı vardır. Üç tür kargo satın alınabilir: bir kutu, iki kutu veya üç kutu. Daha geniş kargoları almak daha zordur ve daha fazla ortak gerektirebilir. Daha fazla kutu daha fazla risk ve daha fazla para kaybetme şansı demektir, ancak deponuzu daha çabuk doldurmanızı ve potansiyel alıcılarınızdan hızlı bir şekilde daha iyi teklifler almanızı sağlar.

Her anlaşma planlandığı gibi gitmez; Los Santos çeteleriyle, LSPD ile, rakip oyuncu organizasyonları ile ve diğer tehditler ile karşılaşacaksınız. Görev zamanlamanızı dikkatli bir şekilde ayarlayın, depolarınızın yerini ezberleyin, kargoyu taşımaya yeterli olacak kadar ortağa sahip olduğunuzdan emin olun (unutmayın, bir oyuncu bir kutu taşıyabilir), telefon rehberinizdeki kişileri ve CEO becerilerini el altında tutun, ve belki de en önemlisi: risk-ödül senaryolarını anlayın.

Bir kutu aldığınızda, her şeye hazır olun – asistanınızı iyi dinleyin çünkü ters giden bir şey olursa sizi haberdar edecektir. Teslimatı gerçekleştirmek için sınırlı zamanınız olacak, bu yüzden her elverişli organizasyonda olduğu gibi: verim sizin dostunuz.

Birkaç alım görevini gerçekleştirdikten sonra, CEO’lara Özel Eşya görevlerini deneme seçeneği sunulur; bu özel eşyalar kargolardan çok daha fazla satan son derece değerli mallardır. Bu görevler aşırı dirence karşı güvende tutulmak üzere sadece bir kutu içermektedir…

Satın alma veya satma görevlerinden önce silah dolabınıza uğrayın ve gerekli aletleri alın veya bırakın.

ÖZEL KARGOLARI SATMAK

Satma zamanı geldiğinde, satış yapacağınız depodaki bilgisayarı kullanarak satış görevlerini başlatabilirsiniz. Envanter seviyenize bağlı olarak üç farklı teklife sahip olacaksınız, eğer özel eşyanız varsa bu sayı dört olacak. Satış görevleri CEO’ların zor bir şekilde elde ettikleri ürünleri satmaları için onlara fırsat sunar, ancak risk-ödül bakımından göz önünde bulundurulması gereken durumlar da vardır. Daha büyük satış miktarı daha zengin alıcıların dikkatini çekecektir, fakat daha riskli olacaktır. Teslimatlar Los Santos’taki tüm tehditlere açıktır, güvenli bir şekilde teslim edilmeyen kargolar da kârınızı azaltacaktır.

Özel kargo değerinizi envanterinizi uygun zamanda satışa çıkararak maksimuma çıkarın. Kargolarınızı biriktirmek zengin alıcıların size ilgi duymasına sebep olabilir, ancak değerli kargolarla dolu bir depo uzun bir süre boyunca sır olarak kalmayacaktır – pastanızdan bir dilim almak isteyen Los Santos çetelerine karşı tetikte olmalısınız.

Bir depoyu tek tek yük yükleyerek yavaş bir şekilde doldurmak ilk harcamanız düşük olduğu için en kârlı metoddur ancak vakit bakımından pek etkili değildir. Daha geniş ve fazla yükler almak deponuzu üç kat daha hızlı dolduracaktır, ancak daha fazla tutacaktır. Hangi yolun liderlik tarzınıza daha uygun olduğunu belirleyip onu uygulayın. Ve bir not: Bulunduğunuz sunucuda ne kadar çok oyuncu varsa ürünlerinizi satarken o kadar çok teslimat bonusu alırsınız, ancak risk daha fazla olacaktır.

Tüm kutular gitmesi gereken yere ulaştığında ödemeniz yapılacaktır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sadece CEO olmak varken neden ortak olayım?

Periyodik olarak ödenen maaşa ek olarak, ortaklar başarılı kargo görevlerinde ücret bonusu kazanırlar. Ayrıca CEO’nun yakınlarında bulundukları süre içerisinde RP kazanıp canlarını doldurabilirler.

Diğer oyuncular iş operasyonlarımı nasıl dağıtabilirler?

Bir organizasyon alım görevi ile özel kargo elde ettiğinde veya satış görevi ile bunları satmaya karar verdiğinde, sunucudaki tüm oyunculara ve rakip organizasyonlara özel kargonuzun yerini belirten bir sinyal gider. Yükün boyutu bu sinyalin oyunculara ulaşma süresini değiştirecektir. Rakip organizasyonlar ve diğer oyuncular özel kargonuzu yok ederek kazanç sağlarlar, bu yüzden her zaman onlara dikkat edin.

Bir organizasyonun parçası olmasam bile özel kargo görevlerinde yer alabilir miyim?

Bir organizasyonun parçası olmayan serbest moddaki oyuncular da özel kargo görevlerinde yer alabilir, bu oyuncular haritada kırmızı bir kutu işareti ile belirtilen organizasyonların sürmekte olan özel kargo görevlerini görebilirler. Haritadaki bu işaret belirdiğinde, bir organizasyon özel kargo aldı ve bunu depoya götürmekte veya satıcıya satmakta olduğu anlamına gelir. Görevde olmayan diğer oyuncular ve rakip organizasyonlar, kutu sahiplerine saldırıp özel kargoyu yok ederek para, RP ve cephane ile ödüllendirilirler.

Neden özel sunucuda iken alım/satım görevleri gerçekleştirilemiyor?

Başarılı bir CEO olmak için herkesin riskli girişimlerde bulunduğu acımasız Los Santos piyasasında köşenize çekilemezsiniz – bu yüzden alım ve satım görevleri herkese açık sunucularda yapılmak üzere tasarlanmıştır. Kalabalık sunucularda özel kargo satışlarınızın size ve ortaklarınıza daha fazla kazanç sağlayacağını unutmayın. Eğer diğer oyuncuların deponuzun veya ofisinizin etrafında dolanmasından endişe duyuyorsanız satışa başlamak için doğru zamanı bekleyin, ya da ortaklarınızın onları temizlediğinden emin olun. “Hayalet Organizasyon” denen yetenek ile takımızını haritadan sildirmek ve çatıdan helikopter ile çıkış yapmak da alternatif stratejilerden.

Neden başka bir alım/satım görevi başlatamıyorum?

Depo başına kargo alım görevleri arasında beş dakikalık bir bekleme süresi, satım görevlerinde ise yarım saatlik bir bekleme süresi vardır. Eğer bir depodan alım veya satım görevi yaptıysanız, beklemek istemediğiniz taktirde diğer deponuzdan alım veya satım görevlerine devam edebilirsiniz.

Organizasyon üyesi başıma iş açıyorsa ne yapabilirim?

CEO’lar kişisel etkileşim menüsünün yönetim bölümünden organizasyon üyelerini organizasyondan atabilirler. Ancak ne yazıkki CEO’lar özel kargo görevleri sırasında organizasyon üyelerini organizasyondan atamazlar, eğer bir ortağınız satış görevi sırasında özel kargonuzu kasten yok etmişse CEO olarak onları organizasyondan kovarak cezalandırabilme ve yarım saatliğine onların CEO veya ortak olmasını engelleyebilme gibi bir seçeneğiniz bulunmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*