GameKings’den Yeni GTA V Detayları
29 Ocak 2013  

Hollanda’nın oyun inceleme sitelerinden GameKings.tv, geçtiğimiz günlerde GTA V’in demosunu inceleyerek izlenimlerini takipçileriyle paylaştı. Her ne kadar oyun hakkında pek yeni bir bilgi olmasa da, bu incelemeyle birlikte birkaç ufak yeni GTA V detayları da su yüzüne çıkmış durumda. İşte onlardan bazıları:

 • İnceleme ekibinin göz attığı demoda, evindeki havuzunun kenarında Michael’ın oturup dinlenmesi, ayağa kalkıp içeri girmesi bir ara sahne değil, tamamen oynanış içinden bir parça. (Not: Bu havuz sahnesi ekibin oynadığı demodan bir sahne ve ikinci trailer’daki sahneyle alakası yok.)
 • Karakter değiştirirken yukarıya doğru uzaklaşan haritada, hangi karakteri seçebilmenize olanak sağlayan her ana karakter için bir gösterge mevcut.
 • Demoda gösterilen sahnelerin çoğunun bir ara sahne olması gerekirken aslında hepsi %100 oynanış içindenmiş.
 • Michael ve Trevor eski bir banka soyguncusu. Franklin ise onları örnek alınmaması gereken birer “anti-rol model” olarak görüyor. Bu demek oluyor ki Franklin; Michael ile Trevor’ın suç dünyasına pek bulaşmak istemeyen, bu işlerden uzak durmak isteyen birisi, ancak ister istemez o da Michael ve Trevor’a katılıyor.
 • Gerçek hayattaki CIA’in oyundaki parodisi olan IAA’nin açılımı Internal Affairs Agency (İçişleri Ajansı).
 • Görevleri farklı şekillerde görmek mümkün. Örneğin, Michael ile Trevor bir görevde helikopterle, Franklin de motosikletle gitmekte. Bu görevler ise çizgisel değil, istediğiniz zaman aynı görevi farklı şekillerle yapabileceksiniz.
 • Oyunun bomba dolu oynanışı GTA IV’ün hikâye akışına nazaran daha çok zirvede.
 • Rockstar, oyun için Los Angeles Polis Teşkilatı da dahil olmak üzere Los Angeles dışındaki hapishaneleri araştırmış.
 • Start’a basarak oyunu durdurduğunuzda, oyunun kamerası yukarıya doğru uzaklaşmakta ve oyun Pause’dayken tüm haritayı yukarıdan görebiliyorsunuz.
 • Oyunu inceleyen ekibin demoda gördüklerine bakılırsa, şu ana kadar tüm yayımlanan ekran görüntüleri sadece bir görevdenmiş. Bu görev de demoda gördükleri görev.
 • Para taşıyan nakit kamyonları haritada sembol olarak gösteriliyor ve isterseniz bu araçları takip edebilir, içeridekileri araçtan çıkana kadar bekleyebilir ya da direkt aracın içindeki herkesi öldürüp paraları ele geçirebilirsiniz. Bu tür Red Dead Redemption tarzı yan görevler oyunda mevcut.
 • Belirtilene göre demonun açılışında Michael, karısı Amanda’yla yoga yapmakta.

GTA V’in çıkışına yavaş yavaş yaklaştığımız bu günlerde bizleri hâlâ pek çok detay, bilgi, görüntü ve videolar bekliyor. Bu hafta içinde resmi kapak tasarımı yayımlanacak olan oyunun tüm detayları için bizleri takip etmeye devam edin; bu hafta gelecek olan oyunun kapağı için yerlerinizi şimdiden alın. Hepimizin dört gözle beklediği o İlkbahar’a sadece birkaç ay kaldı!

GameKings’den Yeni GTA V Detayları” üzerine 2 düşünce

 1. Beklentimiz yüksek.Grafikler max payne 3 den çok üstün olmayacaktır.Ara sahneler video değil görev ise bu konsollarıda pcleride zorlayacaktır demek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*