Gamer’Z Dergisinden Yepyeni GTA V Ekran Görüntüsü
08 Haziran 2013  

Güney Kore’nin Gamer’Z dergisi aracılığıyla yepyeni GTA V ekran görüntüsü ortaya çıktı. Görüntüde Los Santos’un günbatımı eşliğinde, muhtemelen motor tutkunu Franklin’i bir sahil kenarında sürüş yaparken görüyoruz. Görseli büyültmek için üzerine tıklamanız yeterli. Yakın zamanda Rockstar’dan bu enfes görüntünün yüksek çözünürlüklü versiyonunu bekliyoruz…

Öte yandan dün itibariyle Xboxworld.nl forumlarında bir üyenin paylaştığı ve GTA V’in olduğu iddia edilen yeni detaylar da gün yüzüne çıktı. Henüz bir doğruluk payı olmasa da gerçek olma ihtimali de mevcut. İşte o detaylar:

  • Mermi/cephane toplamak için artık silahların üzerinden geçmemiz gerekmeyecek, tek bir tuşa basmamız yeterli olacak. (Muhtemelen şarjör yenilenecek.)
  • KWKR oyundaki radyo istasyonlarından biri. Belirtilene göre Vladivostok FM ve TBoGT’nin Electro-Choc’unun karışımını içerecek. Elektronik müzik, Kore pop müziği ve Amerikan trance müzik barındıracak.
  • The xx grubunun bir şarkısının HEALTH tarafından yapılmış remix’i bu radyoda yer alacak. Anlaşılan Max Payne 3’ün soundtrack’lerini yapan HEALTH grubu GTA V’te de çalışmış.
  • Ekipler, kendi görevlerini Rockstar Social Club aracılığıyla programlayabilecek. Bu şekilde ekip partnerleri soyguna veya diğer şeylere başladığı zaman diğer oyuncuya oyun içinde uyarı gelecek. (Burada bahsedilen “ekipler” [crews] multiplayer ekipleri mi yoksa single-player’daki soyguncu ekipleri mi bilinmiyor. İlk multiplayer bilgilerinden biri olabilir. Eğer öyleyse multiplayer’da da soygunlar yapabileceğiz onaylandı.)
  • San Andreas’taki hafta içi günleri geri dönüyor ve bu sefer oyuna da etki edecek. Örneğin, pazar günleri birçok yer kapalı olurken, cuma geceleri ise sokaklar dolu olacak.
  • Serinin önceki oyunlarında da olduğu gibi görevlerde gerçekleşen önemli olaylar görevler sonrasında radyo haberlerinde yer bulacak.
  • Motor ve bisikletleri Bobcat aracına yükleyebileceğiz.
  • Red Dead Redemption’da olduğu gibi arkadaşlarımızı vurmak mümkün değil. (Muhtemelen RDR’daki gibi nişan aldığımızda nişan göstergesi mavi renk alacak ve karakterimiz silahı başka yöne çekecek.)
  • Görüş mesafesi sistemi oldukça iyi. Yani kimsenin görüş alanında değilseniz; bu, o kişinin hiçbir şekilde sizi göremeyeceği anlamına geliyor.
  • Oyunda GTA IV’te olduğu gibi caddelerde taksilerin normal araçlardan daha fazla olma sorunu varmış.

Tekrar belirtelim: Bu bilgilerin henüz doğruluk payı yok ancak doğru olmasını umuyoruz. Özellikle hafta içi özelliği ve Bobcat gibi pickup türü araçlara motorlarımızı yükleyebilecek olmamız kulağa oldukça hoş geliyor…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*