Geçmişten bugüne GTA
07 Nisan 2007  

Forumumuz üyelerinden ASLAN302’nin yaptığı geçmişten bugüne konulu inceleme yazısı bizi geçmişe yolculuğa götürüyor, eski yıllarımızı ve şimdi grafik seviyesi çok basit gelen; ancak oynadığımız dönemde “muhteşem grafikler” diye söz ettiğimiz günleri anımsatıyor.

Gta’nın ilk sürümü, alanında ilk oyun olduğu için zamanında epey beğeni toplamıştı.

 

GTA 2

Acımasızca öldürdüğümüz polisler, bir süre sonra SWAT timinin ve onun ardından tüm şehri ordunun sarması, lav silahıyla yaptığımız çete baskınları oyunun başında sabahlamamıza yetiyordu.

 

GTA 3

Serinin ilk 3 boyutlu oyununun çıkacağı haberi oyun dünyasının gündemine bomba gibi düşmüştü herkes heyecanla çıkışını bekledi. Bir sürü sürpriz yeniliklerle 2002 yılında GTA tekrar oyun severlerle buluştu ve kocaman bir şehirde 3 boyutlu olarak özgürce davranma hissi oyuna olan rağbeti artırdı ancak bununla beraber Amerika’da oyundan esinlenmiş cinayetler işlendi ve yapımcı firmaya milyonlarca dolarlık tazminat davaları açıldı

 

GTA III’ün devamı olan Vice City

İnternet kafedeki küçük çocukların “Abi geçeyim mi?” “Abi polis şifresini yazayım mı?” cümleleri insanın kulağını çınlatıyor Vice City deyince.

Ve efsane, hakkında birçok spekülasyon yapılan, Rockstar Games şirketini milyonlarca dolar tazminat ödemeye mahkum ettiren GTA: San Andreas

http://img156.imageshack.us/img156/1958/gtasa2yk8lz7.jpg

GTA IV
Yorum yok daha oyunu oynamadık…

http://img156.imageshack.us/img156/3505/gtaivtrailer04sh3.jpg

 

http://img156.imageshack.us/img156/1473/gtaivtrailer21iq9.jpg

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*