Grand Theft Auto Online

Temel Bilgiler
İsim : Grand Theft Auto Online
Yapımcı : Rockstar North
Yayımcı : Rockstar Games
Tür : Açık Dünya Online – Aksiyon
Platformlar : PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 4, Xbox One, PC
Çıkış Tarihi : 1 Ekim 2013 (PS3, Xbox 360), 18 Kasım 2014 (PS4, Xbox One), 27 Ocak 2015 (PC)
Grand Theft Auto Online (kısaca GTA O), Rockstar North tarafından geliştirilmiş olan Grand Theft Auto V’in online/multiplayer modudur. Serinin önceki oyunlarının aksine, bir ilk olarak GTA V’in çıkışıyla aktif olmayan online bölümü, GTA V’in çıkışının iki hafta sonrasında, 1 Ekim 2013’te GTA V üzerinden yayımlanan bir güncellemeyle tüm dünya çapında yayına girmiştir. GTA V’in yanında ücretsiz olarak gelen GTA Online, GTA V sahibi her oyuncuya ücretsizdir.

PS3 & Xbox 360 versiyonlarında 16 oyuncu, PS4 & Xbox One ve PC versiyonlarında ise 30 oyuncuya kadar destekleyen online mod, konu itibariyle GTA V’in ana hikâyesinin birkaç ay öncesinde geçmektedir. Hikâye, Los Santos’a yeni gelen bir suçluyu konu almaktadır. Yabancısı ve yenisi olduğu bir şehre adımını atan bu oyuncu, şehrin yeraltı dünyasına doğru girmeye başlarken yavaş yavaş pek çok isimle tanışmaya ve bu isimler adına ayak işçisi olarak çalışmaya başlar. GTA Online, GTA V’in sahip olduğu hemen hemen her özelliğe sahiptir: Tenis, golf, görevler, soygunlar gibi çeşitli aktivite ve özelliklerin yanı sıra, bilek güreşi gibi GTA V’te bulunmayan, sadece GTA Online’a özel olan yepyeni aktiviteler de bulunmaktadır. Oyuncular GTA V’ten tanıdık isimlerden görevler alarak ister tek başına, ister de diğer oyuncularla birlikte Los Santos ve Blaine County’nin uçsuz bucaksız dünyasında çeşitli sayıda görevler yapabilmekte, Deathmatch, Race gibi klasik online modlarında diğer oyunculara karşı mücadele verebilmekte ve online dünyada ilerleme kaydederek Reputation Point (RP) ile rank’lerini artırabilmektedir. GTA Online aynı zamanda ilk olarak Max Payne 3’te oyuncuların karşısına çıkan Crew adı verilen çete sistemini de içinde barındırmaktadır. Bu sistemle birlikte oyuncuların Rockstar Social Club üzerinden kurdukları çetelere diğer oyuncular katılabilmekte ve oyunda bu çetenin bir parçası olarak ilerleyebilmektedir.

Devrimci yenilikleriyle göze çarpan ve GTA V’in tüm özgürlüğünü hiçbir şey kaybetmeden gerçek oyuncuların toplandığı bir online dünyaya taşıyan GTA Online, Creator aracı sayesinde oyunculara kendi online modlarını da yaratma imkânı sağlamaktadır. Devrimci online yapısıyla hem GTA V’e, hem GTA serisine, hem de açık dünya multiplayer oynanışına adeta bir devrim ve yeni bir soluk getirmiştir. Açıklanan raporlara göre GTA V sahibi oyuncuların %70’i GTA Online’ı tecrübe edinmiştir.

                

Yapım: Rockstar North  Dağıtım: Rockstar Games  Tür: Açık Dünya Online – Aksiyon  Platformlar: Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One, PlayStation 4, PC  Kapasite: 16 oyuncu  Çıkış Tarihi: 1 Ekim 2013 (PS3, X360), 18 Kasım 2014 (PS4, XOne), 27 Ocak 2015 (PC)  Web Site: www.rockstargames.com/V/GTAOnline


GTA Online’ın resmi tanıtım videosunu Türkçe altyazılı olarak izleyin!


Grand Theft Auto Online” üzerine 6 düşünce

  1. Gta5 online i daha onceleri ps3 de oynuyordum ps4 aldim ps3 deki karakterimle kaldigim yerden devam edemedim bunu nasil yapacagimi bilmiyorum fikri olan varsa bi yardim edebilirmi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*