Grand Theft Auto V Çıktı!
17 Eylül 2013  

Gün bugündür! Uzun zamandır günlerini saydığımız 17 Eylül geldi çattı ve tüm dünyayı peşinden sürükleyen, dünya çapındaki tüm oyuncuları tatlı bir heyecan ve sabırsızlık içine iten, 2011’den beri çıkışı milyonlar tarafından dört gözle beklenen, yollarını gözlediğimiz Grand Theft Auto V, PlayStation 3 ve Xbox 360 platformları için tüm dünya çapında raflardaki yerini aldı!

Rockstar Games’in resmi siteden yaptığı açıklama şöyle:

“Bugün Grand Theft Auto V’in tüm dünya çapında PlayStation 3 ve Xbox 360 için çıkışını gerçekleştirmiş olduğunu duyurmaktan gurur duyuyoruz.

Serinin yaratıcısı Rockstar North tarafından geliştirilmiş olan Grand Theft Auto V, seriyi heyecan verici yeni yöntemlerle ileriye taşıyor. Bir ilk olarak, oyuncular oyunun üç ana karakterinin yaşamlarına  defalarca girip çıkabilmekte ve iç içe geçmiş hikâyalerinin tüm yanını oynayabilmektedir. Modern Güney Kaliforniya’nın hicivsel bir şekilde yeniden tasarlanmış versiyonunda geçen Grand Theft Auto V, Los Santos’un yoğun kentsel metropolünü ve Blaine County’nin tamamen geniş kırsal alanlarını keşfetme; bir dizi büyük soygunlar planlayıp gerçekleştirme; çok sayıda yabancılarla ve tuhaf insanlarla tanışma; ya da golften silah kaçakçılığına, paraşütle atlayıştan yoga ve daha fazlasına kadar pek çok aktivitiye katılma özgürlüğünü oyunculara sunuyor.

Grand Theft Auto V ayrıca oyunun her sürümüyle birlikte ücretsiz olarak gelecek olan 1 Ekim’de çıkışını gerçekleştirecek devrimci yeni açık dünya online oyunu Grand Theft Auto Online’a da erişme imkânı sağlıyor.”

Öte yandan Take-Two’nun basın bültenine konuşan Rockstar Games’in kurucusu ve GTA serisinin yaratıcılarından Sam Houser şu açıklamayı yaptı:

“Grand Theft Auto V bizim için büyük bir girişimdi. Ekibimizin çıkardığı işten büyük bir gurur duyuyorum. İnsanların en nihayetinde oyunu oynayacak olmasından dolayı sabırsızız.”

Ülkemizdeyse ne yazık ki bildiğiniz gibi bazı sorunlardan ötürü oyun 2 gün gecikecek ve oyun ülkemizde 19 Eylül’de raflardaki yerini alacak. Maalesef GTA V’in çıkış heyecanına bugün ortak olamayıp Türk oyuncuları olarak 2 gün daha beklemek zorunda olsak da yaklaşık 2 yıl ve 600 küsür gündür beklediğimiz oyun için iki gün daha dişimizi sıkmaya hazırız…

Oyuna sahip olan herkese keyifli oyunlar!

Grand Theft Auto V Çıktı!” üzerine 6 düşünce

  1. Geri izleme: GTA V 1 Yaşında! | GTATurk.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*