Grand Theft Auto: Vice City 10 Yaşında!
29 Ekim 2012  

Capcanlı güneşe sahip müthiş bir tatil cenneti… Birçok insanı büyüleyen tatlı havası, plajları, renkli caddeleri… Ve 80’li yıllarda geçen müthiş bir yükseliş öyküsü… Bahsettiğimiz şeyler size de tanıdık geliyorsa, GTA: Vice City’nin parçası olmuş şanslı oyunculardan birisiniz demektir. Bundan tam 10 yıl önce oyun dünyasına adımını atan GTA: Vice City, 29 Ekim 2002’de PlayStation 2 platformu için çıkışını gerçekleştirmişti. Oyuncuları enfes şehri ve hikâyesiyle içine çeken oyun, Grand Theft Auto III’ün getirdiği devrimi başarıyla devam ettirmiş, 80’lerin Miami’sini aynı enfesliği ve tüm atmosferiyle oyunculara sunmuştu.

Rockstar Games’i iyiden iyiye profesyonelliğe ulaştıran oyunlardan biriydi belki de Vice City. Öyle ki bu oyunda artık konuşan bir kahramanımız, daha derin bir hikâye, daha çeşitli, daha renkli bir oyun ve daha birçok yenilik vardı. Rockstar daha önceden denenmemiş şeyleri yapıp ilkleri başarmaya devam etmişti. Çoğu oyuncu için ise her şeyin asıl başladığı bir oyundu; çoğu kişinin GTA serisiyle ilk tanışma sebebiydi, ilk tanıştığı GTA oyunuydu, ki oyunu hâlâ ilk günkü gibi oynayan birçok oyuncu bulmak mümkün. 10 yıl geçmesine rağmen popülerliğini yitirmemiş, unutulmamış ve asla unutulmayacak olan nadir oyunlardan biri.

Çoğu kişi için Vice City, serinin en iyi şehirlerinden biri. Haksız da sayılmazlar; Vice City gibi harika bir havaya, harika bir tatil cennetine ve müthiş bir atmosfere sahip bir şehir henüz gelmedi. Öyleyse gelecek GTA oyunlarının birinde yeniden Vice şehrinde görüşmek dileğiyle! İyi ki varsın efsane! Nice 10. yıllara GTA: Vice City!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*