Grand Theft Auto: Vice City Çalışmaları (Bölüm 1: Animasyon)
19 Aralık 2012  

Rockstar, özel arşivlerini tekrardan açmaya başladı. Bundan tam 10 yıl önce tanıştığımız Grand Thef Auto: Vice City, o sıralar Londra Tasarım Müzesi’nin konuğu olarak onurlandırılmış, o yıl müzeye getirilen Apple iPod gibi ürünlerle birlikte tasarım harikası olarak sergilenmişti. Rockstar şimdiyse bundan 10 yıl önce o müzede yapılan sunumları Vice City’nin 10. yılı şerefine üç bölüm halinde yayımlamaya başladı. Bugün itibariyle ilk bölüm yayımlandı ve içerikte animasyon, seslendirme ve şehir tasarımı ile ilgili ayrıntılar mevcut. Yukarıdaki animasyonu kullanarak bu içeriklere ulaşabilir, bir efsanenin yapım aşamasına tanık olabilirsiniz…

  • Motion Capture”- Kent Paul ile Tommy Vercetti arasındaki bir ara sahneyi, motion capture’dan 3D model wireframe’ine kadar gösteren nadir bulunan bir video. O zamanın hareket yakalama teknolojisine tanık olmak gerçekten eşsiz bir haz.
  • Sketch Book” – Lance Vance, Avery Carrington, Ken Rosenberg gibi oyunun orijinal karakterlerinin kabataslak çizimlerinden final modellemelerine ve şimdiki ikonik hallerine kadar karakterlerin gelişimini gösteren bir çizim arşivi. Oyunun hayranı olduğunuz karakterlerinin ilk planlanmış hallerine tanık olacaksınız.
  • Tommy Moves”- Tommy’nin doğuşu niteliğindeki bir çeşit bu klipte; Comet spor arabasına atlama, bir motorcuyu motorundan tekmeyle indirme ve elektrikli testereyle koşma gibi Tommy’nin çok çeşitteki hareketlerine ve animasyonlarına tanık olacaksınız.

Grand Theft Auto: Vice City Çalışmaları (Bölüm 1: Animasyon)” üzerine 4 düşünce

  1. Geri izleme: Grand Theft Auto: Vice City Çalışmaları (Bölüm 3: Şehir Tasarımı) | RockstarTurk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*