Gta Advance
13 Ocak 2007  

 

 

Oyun Liberty City’de geçiyor;bazı noktalar eksik ama gizli paketler ve rampalar var.İlk GTA serilerindeki gibi;kamera oyuncuyu yukarıdan gösteriyor.
Senaryo: Oyunda canlandırdığımız karakterin adı Mike.Mike;Vinnie ile bağlantı kurmuş ve sokaklarda Vinnie ile birlikte çeşitli işler çeviriyor.Bunun üzerinde Mafya;Vinnie’nin arabasına bomba koyuyor ve Vinnie ölüyor.Daha sonra ise Mike sokaklara düşüyor ve çetelerin işlerine bulaşıyor.
Karekterler: Oyundaki karakterlerin sayısı az.
1-Mike
Mike;daha çok küçük suçlarla uğraşan birisi.Vinnie ile işler çevirdikten sonra Vinnie’nin arabasına bomba koyuluyor.Mike olayları araştırmaya başlıyor ve Colombian Cartel’e kadar gidiyor.Daha sonra Vinnie’nin bir düzenbazlık yaptığını,oysa ki hala yaşadığını öğreniyor ve yeterli parayı biriktirip onu öldürüyor.
MİKE :
2-Vinnie
Vinnie,Lance Vance gibi önce Mike ile çalışıyor fakat daha sonra onu aldatıyor.Oyunun sonunda ise Mike tarafından öldürülüyor.
VİNNİE:
3- 8 Balls
8 Balls,yine karşımızda Portland’daki dükkanında her türlü aleti satan birisi olarak çıkıyor.Mike’ın Vinnie’den sonraki patronu olan 8 Balls,son görevlerden birinde,bir yemek sırasında Colombian Cartel’in saldırısına uğruyor.Flame Thrower ile saldıran Cartel üyeleri,Mike tarafından öldürülüyor.Mike kaçıyor fakat 8 Balls kalıyor.
GTA 3’te 8 Balls’ın ellerinin yanık olması bu olayın sonucu.Ayrıca hapse gitmesi de.Fakta Claude Speed ile birlikte kaçıyorlar.
8 BALLS:
Jonnie:
Jonnie;Portland’daki son patron;Red Light Dictrict’de bulunuyor.Fakat daha sonra bir saldırıya kurban gidiyor.Mike olayı araştırınca King Courtney ile irtibat kuruyor ve böylece Staunton adasındaki görevlere başlıyoruz.Görünüm olarak biraz JD Oddle’a benziyor. (GTA:LCS’deki)
JONNİE:
King Courtney
King Courtney:GTA 3’te bize Staunton’da telefonla görev veren,Yardie patronu.Onunla GTA Advance’da yüzyüze görüşüyoruz.Genellikle illegal yarış görevleri veriyor.Colombian Cartel ile savaşta ama daha sonra büyük olasılıkla SPANK isimli uyuşturucunun sağladığı üstünlükle onlarla dost olmak zorunda kalıyor.Claude Speed’e GTA 3’teki intihar saldırısı görevinden bunu anlayabiliriz.
KİNG COURTNEY:
Cisco
Cisco;Colombian Cartel’in başı;Mike’ın beşinci patronu.Vinnie tarafından öldürülüyor.
CİSCO:
Asuka Kasen
Asuka Kasen,GTA 3 ve GTA:LCS’den de çıkarılabileceği gibi,Kazuki’nin küçük,Kenji’nin büyük kardeşi.Staunton’da yaşıyor ve Yakuza’nın başı.Mike’a görev verirken Rockstar bazı cinsel öğeler kullanmış.
ASUKA:
Yuka
Yuka;oyundaki küçük bir öğe bile sayılabilir;Colombian Cartel tarafından kaçırılmış ve onu Asuka’ya geri götürüyoruz.Asuka’nın küçük yeğeni olarak geçiyor.
YUKA:

Forum linki http://gtaturk.com/forum/index.php?topic=11235.0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*