GTA: Chinatown Wars – Sıkça Sorulan Sorular

Oyundaki hileleri nasıl aktifleştirebilirim?

Oyunda, evimizde bulunan görev tablosundaki mıknatıs harflerle istediğiniz hilenin kodunu yazarak hileleri aktif edebilirsiniz.

Loto nasıl oynanır/ne kazanılır?

 Oyunda Scratch Cards başlığı ile bulunan binalarda kartın çeşidini seçerek oynayabilirsiniz.

 

stratch

Oynanış: Ammu-Nation kartını seçerseniz; kartı kazıdıkça çıkacak olan logolardan üç tanesini denk getirirseniz, logoya göre bir hediye kazanırsınız.

 

rich

I’m Rich: Bu kartlarda ise para üstüne oynuyoruz. 15$ vererek kazıdıkça çıkacak olan para logolarından logoya göre bir para kazanıyoruz.

 

yemek

Yemek: Yemek kartlarında ise, üç kez gelecek olan logodaki yemeğe, veya gelecek olan para işaretine (50$) göre bir şey kazanıyorsunuz. Yemek kazanırsanız canınız dolacaktır.

Uyuşturucu satıcıları nerede bulunur/hangi satış daha kârlıdır?

Şehrin ücra köşelerinde bulunan uyuşturucu satıcılarından, satıcıya göre değişik mallar alıp satabilirsiniz. Ücra köşelere yaklaştığınız zamanlarda haritada mavi işaret çıkacak, ve yanına yaklaştığınızda eğer sizi polis aramıyor ise ‘select’ butonuyla satıcı ile iletişime geçebilirsiniz. Satıcının satacağı malları bir yerden ucuza alıp, diğer yerden pahalıya satabilirsiniz. Şu notu da vermeden geçmeyelim; taksiye bindiğinizde ekranda şehrin bir bölgesini seçerken çıkacak olan mavi daireler uyuşturucu satıcısı anlamına gelmektedir. Taksi ile yanlarına gidip kâr veya zarar edeceğinizi anlayabilirsiniz. Bu işlerde çok para vardır, eğer paranız varsa Scratch Cards yerine buna yatırın.

 

uyusturucu

Polislerden nasıl kolay kurtulabilirim?

Polis araçlarından uzaklaşmaktan ziyâde, GTA: Chinatown Wars’ta yeni bir özellik getirilmiş: araçları haşat etmek!

Araba ile hızla giderken, bir polis aracına hızla çarptığınız anda onun üstüne bir “X” işareti çıkar ise, araç başına bir yıldızınız düşer. Bazen hızla gittiğiniz zaman polis araçları diğer araçlara veya duvarlara çarpıp patlayabiliyor. Polisten kaçacaksanız; kaçmak yerine araçları ile savaşın.

 

polis

Nasıl kolay silah alabilirim?

Şehrin ücra köşelerinde/uyuşturucu satıcıların yanında, kırmızı çöp konteynırları bulunur. O konteynırlardan kolaylıkla silah alabilirsiniz. Ancak silah alırken, konteynırın içindeki çöpleri ayırmamız gerekmekte. Nintendo DS’te dokunmatik ekran ile, PSP’de ise analog ile çöpleri ayırabilirsiniz.

Oyunun DS versiyonu ile PSP & iPhone versiyonları arasında fark var mıdır?

DS versiyonu, oyunun orijinal (yâni ilk çıkan) türüdür. Oyun, Nintendo DS konsoluna çıkmıştır. Daha sonradan PSP ve iPhone’a da çıkartılmıştır. DS’de dokunmatik ekranda özel çubuk yardımı ile düz kontak, kazı kazan vb. gibi tüm dokunmalı işleri yapıyoruz. PSP versiyonunda ise, hem grafiksel fark var, hem de dokunmatik yerine analoglar ile o işleri yapıyoruz. iPhone’da ise DS’deki gibi dokunmatik ekran ile oynamaktayız. PSP ve iPhone versiyonlarında grafik, DS’e göre oldukça kalitelidir.

Oyunda neler dokunmatik/analog yardımı ile yapılıyor? 

Oyunda en basit olarak düz kontak işlemini dokunmatik ekran veya analog ile yapıyoruz. Kilitli bir araca binince, önce kablo kutusunun vidasını çıkartıp, içindeki kabloları birleştirmemiz gerekiyor. Kazı kazan kartlarını ise dokunmatik ekran yardımıyla kazıyoruz. Çöp tenekelerini karıştırmak, tablodaki yazıları değiştirmek, araçtan çıkmak (suya düşer ise), uyuşturucu torbalarını açmak vb. gibi işleri dokunmatik ekran yardımı ile yapıyoruz.

 

İşte araç suya düştüğünde bir görüntü:

analog

 

analog

 

Üstteki resimlerde de görüldüğü gibi, araçları düz kontak ederken kullandığımız araç-gereçleri dokunmatik ekran veya analog ile yapmaktayız.


GTA: Chinatown Wars – Sıkça Sorulan Sorular” üzerine 3 düşünce

  1. Silah hilesini yazdıktan sonra ,silahın yanında çıkan molotofu elimize nasıl alcaz…
    yani işin açığı silahtan molotofa geçiş yapamıyorum lütfen yardım edin..!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*