GTA ile Büyümüş Nesil Sokaklarda
09 Haziran 2013  

Protestoların En İlgi Çeken Sloganlarından Biri “GTA’da Polis Döven Nesile Sataştın!”

Geçtiğimiz hafta Taksim Gezi Parkı’nda başlayan, sonrasında tüm Türkiye’ye yayılan protestoları duymayanımız kalmamıştır. Bu protestolarda karşılaştığımız birçok üzücü haberin yanında yüzlerimizi güldüren gelişmeler de oldu.

Taksim’de kafamızı duvarlara, pankartlara, afişlere çevirdiğimizde GTA ile ilgili birçok yazı görmek mümkün. Dünyanın en büyük oyun haber blogu Kotaku dahi bu gelişmelere sessiz kalamayarak Türkiye’deki GTA neslini bloguna taşımış.

Türkiye’de GTA sevgisi 2002 yılında çıkan Vice City ile dalga dalga yayıldı. İnternet kafelerin vazgeçilmez oyunu haline gelen Vice City’e Türkler tarafından yüzlerce mod geliştirildi.

Kurtlar Vadisi Modu İnternet Kafe Neslinin Unutulmazlarından :)

GTA ile büyümüş bu teknolojik nesil, olan biteni TV’den değil sosyal ağlardan öğrendi. Yine aynı şekilde ailelerini sosyal ağlar üzerinden bilgilendirdi zira TV’de bu protestolara yeterince yer verilmedi. Bu nesle yapılan baskıcı tutum sonrası bu GTA ile büyümüş nesil, sokağa dökülerek bu baskılara meydan okudu. Yine ellerinde tablet ve telefonlarla sosyal ağlar üzerinden örgütlenerek bir araya geldiler.

6 Yıldız Oldu Tanklar Gelecek

Çoğunluğu apolitik olan bu GTA nesli insanlara zarar vermeden, sadece prostesto haklarını kullanarak yapılan baskılara karşı gelmeyi bildiler. Bunun bir oyun olmadığının herkes farkında, ancak bir hile yazılsa belki her şey değişebilir. :-)

Vice City’de Polisten Kurtulma Hilesi “LEAVEMEALONE”

GTA ile büyümüş ve hayatındaki tüm anarşistliğini GTA oyununda yapmış olan bu teknolojik nesil artık PC’lerinin başından kalkarak sokaklara indi. GTA’da gördükleri içerikleri gerçekte de yaşatmayı seven, GTA’da edindikleri tecrübeleri mizahlarıyla sokaklara taşıyan bu oyuncular, protestonun en popüler sloganlarına imza attılar.

San Andreas’ta şehrin duvarlarına kendi çetelerinin grafitisini yapan gençler bunu Taksim’e taşımış görünüyorlar. Bu gençlik için her yer Grove sokağı!

GTA ile büyüyen gençlikten beklenen bir hareket olarak, dozeri kaçırıp polis araçlarını kovalayan bir karede en çok konuşulan görüntülerden biri. Resme GTA HUD’larını da yerleştirdik mi GTA’dan hiçbir farkı kalmadı. Tabii bu işi siz yine de sokakta denemeyin. :)

GTA ile Büyümüş Nesil Sokaklarda” üzerine 1 düşünce

  1. Geri izleme: Balıkesir'de GTA Oynamak Yasak! - GTATurk.com | GTATurk.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*