GTA IV Karakterler
26 Mayıs 2008  

 

GTA IV hakkında ayrıntılı bilgimi arıyorsunuz? Şimdiye kadar yaratılmış en kapsamlı rehber sizi bekliyor.
“Niko Bellic kimdir? Neden Liberty City’ye gelmiş? Oyunda hangi silahları kullanabileceğiz? Hangi platformlara, ne zaman çıkacak?”
ve benzeri bütün soruların cevabı bu konuda. Ayrıca GTA IV hakkında gelen bütün bilgiler bu konuya güncellenerek ekleniyor. Aşağıdaki yazıların tümü Vlademir (Herdist) tarafından yaratılmıştır, başkalarının aksine etraftan toplama bilgileri burada yayınlamıyoruz özenle yarattığımız bir dosyayı okumak üzeresiniz.

 

Ana Karakter:
____________________________________________________________________

Niko Bellic:
Niko’nun işleri Doğu Avrupa’da iyi gitmiyordu, kuzeni ona ardarda e-postalar yolluyordu: “Kuzen burada çok zenginim, kızlarım, arabalarım, malikanelerim ve teknelerim var. Sana da yardımcı olabilirim”

Niko bu sözlere inanıp Liberty City’ye doğru yola koyuldu. Hayali çok zengin olmaktı, kuzeni bu amacını gerçekleştirebilecek birisiydi; en azından yaşadığı çöplükten çok daha iyi bir yere gidiyordu.

Liberty City’ye kuzeninin verdiği adrese geldiğinde herşeyin bir yalandan başka birşey olmadığını anlayan Niko kuzeninin borç içinde olduğunu öğrenince ona yardım etmeyi uygun gördü. Niko kendi yükünü kaldıramazken silahlı mafyalara borcu olan yalancı kuzeninin yüklü miktarda borcunu hangi yoldan ödeyebilirdi ki? Daha öncede seçtiği yoldan devam etmeliydi; yasadışı işler…

#Diğer Karakterler:
____________________________________________________________

Roman
Roman, Liberty Şehrine amcasının oğlu olan Niko’dan daha önce yerleşmiş. Roman, Niko’nun tek bağlantısı, arkadaşı. Roman yalancı olması ile tanınıyor. Niko’yu yalanları ile ikna edip, Libery Şehrine gelmesini sağladı. Roman’ın yabancı mafyalara olan borcu kendi boyunu geçmiş durumda. Ayrıca Roman, Mallorie adında bir kız ile çıkıyor.
——————————————————————

Manny
Manny eskiden bir çete mensubuydu ama kötü geçmişini unutarak yeni bir hayata başladı. Şimdi kendisi gibi olan insanlara yardımcı olmaya çalışıyor. Liberty Şehrinin sokaklarını yaşanabilir bir hale getirmek için savaşmaya karar vermiş bir insan. Ayrıca şimdiye kadar mücadele ettiği kişiler hakkında bir dosya tutuyor.


Brucie
Brucie görünüşüne dikkat eden birisi. Kendisini formda tutmak için elinden geleni yapıyor. Kendisini çok harika bir insan olarak görüyor. Ayrıca kendisine güveni sonsuz. Etrafta adının duyulmasından rahatsız olmuyor. Brucie müsrif bir hayat stili ile yaşıyor. Brucie’nin etrafı güzel kadınlar ve pahalı arabalar ile dolu.


Vlad
Vlad kendisini güçlü ve korkutucu olarak görmekten hoşlanıyor. Broker’ın Hove Beach bölümünü demir bir yumruk ile yönetiyor. Ama gerçekte Vlad, büyük mafya liderlerinden saygı görmeye çalışan düşük seviyeli bir suçlu. Ayrıca kendisi Rus. 
——————————————————————

Elizabeta
Elizebeta 10 yıldır Bohan’da uyuşturucu ticareti yapan bir kadın. Elizabeta yaptığı işleri çok gizli tutup, suikast işleri için doğru adamları seçmesi ile tanınıyor. Ticaret sırasında yapılan baskınlara yüzünden Elizabeta çok tecrübeli bir karakter. Polis hala Elizabeta’nın suç işlemesi için izini sürüyor. Elizabeta tam bir paranoyak. Hersaniye onu birilerinin izlediğini düşünüyor.
——————————————————————-

Little Jacob
Karayipli silah satıcısı. Aynı zamanda Roman’ın iyi arkadaşı.
——————————————————————-

Lola
Oyunun artworklerinde gözüken lolipoplu kız. Hikayedeki rolü bilinmiyor.
——————————————————————-

Francis McCreary
McCreary kirlenmiş bir polis. San Andreas’taki Memur Tempenny’ye benzeyen bir karakter. Niko’ya “topla ve getir” türü görevler verecek.
——————————————————————-

Playboy X

Niko ile Elizebeta sayesinde tanışmıştır. Kendisi tam bir üçkağıtçıdır. Algonquin’de bir malikânesi var. Eskiden Dwayne Moore adındaki dostu ile birçok işe elini sürmüştür ama Dwayne hapsi boyladığı için yolun çoğunu kendi başına kathetmiştir.


Phil Bell

İtalyalı Mafya Patronu Mafya Niko’ya birisini bulması için yardım ediyor, Niko’da onların bazı ayak işlerini hallediyor. Ayrıca Phil’in, Ray adında bir patronu var.

——————————————————————-                                 
Tom Goldberg: Goldberg, Ligner & Shyster firmasında çalışan bir avukat.

Karen: Goldberg, Ligner & Shyster firmasında sekreter.

Bryce Dawkins Liberty City Başkan Yardımcısı

Dwayne Moore Playboy X’in hapishaneden yeni çıkmış arkadaşlarından birtanesi. Playboy X’in oldukça gelişme sağlayıp onu geride bıraktığını hissediyor.

Faustin bu resmi sanat işinde gözüken karakter Faustin ama hikayedeki rolü şu an bilinmiyor.

Mallorie Niko Bellic’in kuzeni olan Roman ile bir ilişkisi var (sevgilisi).

Ray (Başka bir İtalyalı Gangster) Niko’ya aradığı kişiyi bulması için karşılıklı yardım eden gangsterlerden birtanesi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*