GTA IV Silahlar
25 Mayıs 2008  

Gerçek hayattaki gibi, günümüzdeki Liberty City bize geniş bir silah seçeneği sunuyor…

 


Glock (muhtemelen G17)
Kalibre: 9x19mm
Kapasite: 17

1980’lerde Avustralya’lı bir mühendis tarafından yapıldı., Gaston Glock olarak adlandırılan bu silah çok kısa bir sürede siviller ve polis kuvvetleri tarafından en çok kullanılan silah haline geldi. Glock orta ağırlıkta ve oldukça dayanıklıdır.

—————————————————————————

Desert Eagle
Kalibre: .357 Magnum, .44 Magnum, yada .50 AE
Kapasite: 9, 8, yada 7

1979 yılında, Magnum Research Inc. ilk gaz ile işletilen silah olan magnum-kalibre’ye başladı. Pratik çarpışma silahı olmasına rağmen çok ağır ve pahalı bir silahtır. Bu kadar ağır ve pahalı olmasına rağmen Holywood filmlerinde kötü adamlar tarafından en çok tercih edilen silahtır.

————————————————————————–

Micro Uzi
Kalibre: 9x19mm
Kapasite: 20

Uzi ailesinin en küçük üyesidir. Israil ordusu endüstrisi tarafından 1986’da tabanca ile standart makinelilerin ateş gücünün yerini doldurması için yapılmıştır. Kısa tetiği ile uç noktadaki ateş hızı nişan almayı zorlaştırır.

—————————————————————————

MP5 N(A3)
Kalibre: 9x19mm
Kapasite: 30

The Heckler & Koch MP5 orjinal olarak 1960’larda üretildi ama birçok modeli yaratıldı. Çok geniş seçenekli bir silah olması, emniyetli ve isabetli olması ile tam teşekküllüdür. Günümüzde en çok kullanılan ikincil taramalıdır.
—————————————————————————

M4 Carbine
Kalibre: 5.56x45mm NATO
Kapasite: 30

Vietnam savaşı sırasında kullanılan M16’nın geliştirilmiş bir modelidir. Eugene Stoner’ın 1958 AR-15 dizaynı dünyadaki en ünlü değişken silahı olmuştur. Orta ağırlıkta olması, küçük boyutta olması ve üstüne takılabilen tuhaf aksesuarlar ile M4 herkes için birşeylere sahipti.

—————————————————————————

AK-47
Kalibre: 7.62x39mm
Kapasite: 30

6 yıl içinde, Mikhail Kalashnikov’un efsanevi AK-47 tüfeği büyük bir ün kazandı. Büyük bir proje ile yaratılan ve basit bir dizaynı olan bu tüfek, Rus ordusunun resmi silahıdır.

—————————————————————————

G3SG/1
Kalibre: 7.62x51mm NATO
Kapasite: 20

The G3SG/1, H&K G3’nin nişancı tüfeklerine uygulanmış versiyonudur.

—————————————————————————

Sniper
Ölçü ?
Kapasite: ?

Hepimizin bildiği o ünlü sniper…
—————————————————————————

SPAS-12
Ölçü: 12
Kapasite: 8

Bu İtalyan yarı-otomatik shotgun (av tüfeği) Luigi Franchi şirketi tarafından 70’lerin sonunda yapılmıştır. Orjinal olarak polis ve ordunun kullanması için tasarlanmıştır, SPAS-12 ateş edilirken kullanıcısının silahı tutabilmesi için pompasının altında, ateş kalkanı adında bir kalkan bulundurur. Çok ağır bir silahtır.

—————————————————————————

RPG-7
Kalibre: 40mm
Kapasite: 1

Bu klasik anti-tank, roket atar ilk önce Sovyetler tarafından 1961 yılında kullanıldı. Ucuz olmasına rağmen oldukça dayanıklıdır.

—————————————————————————

Molotof Kokteyli

—————————————————————————

Kelebek

—————————————————————————

Remington 870
Kalibre: 12
Kapasite: 8

John Pedersen’ın dizayn ettiği bir modelden tasviye edilmiştir. John Moses Browning tarafından geliştirilen 1950 Model 870, Amerika tarihinde en çok satılan pompalı-tüfek haline gelmiştir. Başlangıçta av tüfeği olarak, daha sonra ise ordu ve polis güçleri ajanları tarafından benimsenmiştir.

—————————————————————————

Falçata

—————————————————————————

Cep telefonu

Cep telefonu bir silah olmasa da oyunda en büyük yardımcımız olacaktır. İnsanları kolay yoldan öldürmek için baskın düzenleyebiliriz. En zor görevlere başlamadan önce silah almak için buluşma ayarlayabiliriz. Kız arkadaşlarımızı arayabiliriz. “GTA IV’te insanlarla düzgün bir ilişki kurmalısınız yoksa size cevap vermeyebilirler”. Eğer arkadaşınız sizi aradığında cevap vermezseniz size darılıyorlar. İsterseniz telefon ile taksi de çağırabilirsiniz. Ayrıca GTA IV’te telefon ile resim çekebillir, mesaj atabilirsiniz. Acil çağrı (polis, itfaiye, ambulans) yapabiliyoruz.

Resmi sitesi: GTA IV

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*