GTA IV Tam Çözüm – 1.Bölüm
26 Mayıs 2009  

 

 

Bu yazı Gtaturk.com forumundaki Emre adlı üyemiz tarafından hazırlanmıştır.

 

Bölüm 1

The Cousins Bellic

Gemiden iniş animasyonunu geçtikten sonra Roman’ın taksisi ile haritamızda gösterilen yolu takip ederek Roman’ın evine gidiyoruz. Sonra evin önündeki sarı ok işaretinin üstüne geliyoruz.

It’s Your Call

Roman’ın taksisine binerek haritamızda gösterilen yolu takip ediyoruz. Yolun sonuna geldiğimizde kaldırımın yanındaki ok işaretinin üstüne geliyoruz. Roman arabadan inip dükkana girdikten sonra beklemeye başlıyoruz. Biraz sonra Roman bizi arıyor ve telefonu açıyoruz. Beklemeye devam ederken karşı kaldırıma bir araba parkediyor ve içinden çıkan 2 tane adam Roman’ın girdiği dükkana doğru yürüyor. Arabadan indiklerinde Roman’ı arayıp konuşuyoruz. Böylece Roman’ın o dükkandan bir an önce kaçmasını söylemiş oluyoruz. Roman arabamıza bindikten sonra bizi takip etmeye başlıyorlar ve haritamızdaki yolu takip ederek kaçıyoruz. Kaçtıktan sonra dükkanın önündeki sarı ok işaretine gelerek duruyoruz.

Three’s a Crowd

Roman’ın taksisine binerek her zamanki gibi haritamızdaki yolu takip ediyoruz. Haritayı takip ederek gideceğimiz yere ulaştığımızda sağ kaldırımda konuşan 2 bayan görüyoruz. Ve kaldırıma yanaşıp “G” tuşu ile korna çalıyoruz. Bayanlar arabamıza bindikten sonra haritayı takip ederek Michelle’nin evine doğru gidiyoruz. Evin önündeki sarı ok işaretinin üstünde duruyoruz.

Bleed Out

Roman’ı döven adamları döverek Roman’ı kurtarıyoruz ve Roman ile birlikte arabaya binerek kaçan adamı kovalıyoruz. Kaçan adam yolun sonuna geldiğinde merdivenlerden saklanacaktır. Adamı öldürüyoruz ve arabaya geri dönüyoruz. Arabaya döndüğümüzde Roman’ı dükkanına bırakıyoruz.

First Date

Michelle’yi evinden aldıktan sonra haritadaki yolu takip ederek bovling oynamaya gidiyoruz. Bovling salonuna girdikten sonra kasada duran görevli kişiden oyun alıyoruz. Daha sonra 2 tane boş bulunan yerlerden birinde oyunu oynamaya başlıyoruz. Bovling oynamak için topu elimize aldıktan sonra sağ sol yaparka pozisyonu ayarlıyoruz. Ayarladıktan sonra ateş etme tuşuna basarak nişan alıyoruz. Daha sonra hızlıca mauseyi geri çekip ileri ittikten sonra topu atıyoruz. Bovling oyunu bittikten sonra Michelle’yi evine bırakıyoruz.

Easy Fare

Roman’ın arabasına binerek haritadaki yolu takip ediyoruz. Varcağımız yere geldikten sonra sarı okun üstüne gelip korna çalıyoruz. Arabamıza binen kişiyi belirttiği sokağa bırakıyoruz. Fakat polisler yerimizi tesbit edip kovalamaya başlıyor. Bıraktığımız kişi tekrardan arabamıza biniyor ve polis seviyemizi yok etmek için çabalıyoruz. Polis seviyesini yok etmek için polislere görünmeden haritada mavi-kırmızı renklerinde yanıp sönen yerden dışarı çıkıyoruz. Bir süre sonra aranma seviyemiz yok oluyor. Fakat aranma seviyesi yok oluyorken bir polise görünürseniz tekrardan o alana polis dolar. Polis seviyesini yok ettikten sonra haritada çıkan yolu takip ediyoruz ve arabamızdaki kişiyi istediği yere bırakıyoruz.

Bull in a China Shop

Arabamıza binerek dükkana doğru gidiyoruz. Dükkana vardığımızda sarı oka geliyoruz. Ve arada bir animasyon giriyor. Bu animasyonda içerdeki adam dükkanın kapılarını açmayacağını ve Niko’nun uzaklaşmasını söylüyor. Fakat biz haritadaki yere giderek yerdeki taşa yaklaşarak “E” tuşuna basıyoruz ve elimize taşı alıyoruz. Daha sonra dükkana doğru gidiyoruz. Dükkanın önüne gelerek nişan alma tuşu ile basılı tutarak camlara taşı fırlatıyoruz. İçerdeki adam telaş yaparak dışarı çıkıyor. Konuşma bittikten sonra arabamıza tekrar binerek bara geri dönüyoruz.

Hung Out to Dry

Haritadaki yere giderek temizlik dükkanına giriyoruz ve bir adam kafamıza elindeki sepeti fırlatıyor. O adamı kovalayarak dışarı çıkıyoruz. Adam arabaya binerek kaçıyor ve biz de bir arabaya binerek onu takip ediyoruz. Arabasına çarpa çarpa durduyoruz. Adam ile aramızda bir konuşma geçiyor ve görevi tamamlamış oluyoruz.

Clean Getaway

Belirtilen tren istasyonuna giderek sarı okun üstüne geliyoruz. Treni beklemeye başlıyoruz. Tren geldikten sonra trene biniyoruz ve gideceğimiz yere varıyoruz. Gideceğimiz yere geldikten sonra merdivenlerden inerek belirtilen yerdeki arabaya biniyoruz. Sahipleri bu arabayı kurtarmak için uğraşıyor. Bu arabayı kaçırarak haritada belirtilen yere götürüyoruz ve yıkatıyoruz. Yıkadıktan sonra belirtilen garaja götürüp arabayı teslim ediyoruz.

Ivan the Not So Terrible

Roman’ın garajına giderek içerden çıkan arabayı takip ediyoruz. Araba bir inşaatta durduktan sonra merdivenlerden çıkarak adamı kovalıyoruz. Binadan binaya atlayarak kovalamaya devam ediyoruz. En son adam yolun sonuna geliyor ve ayağı kayıyor. Böylece kenara tutunarak duruyor. Adam ile konuştuktan sonra adamın eline basıyoruz ve aşağı düşüp ölüyor.

Jamaican Heat

Arabaya binerek Little Jacob’u alıyoruz. Little Jacob’u almaya geldiğimizde kornaya basıyoruz ve arabamıza biniyor. Dediği yere doğru arabayı sürüyoruz. Bir ara sokağa arabayı park ediyoruz. Daha sonra haritadaki yere gidiyoruz. Pusu kurarak Little Jacob’u izliyoruz. Little Jacob bir kaç adam ile konuşurken çatışma çıkıyor. Ve Little Jacob’u koruyarak adamları öldürüyoruz. Son olarak karşı çatıya bir adam çıkıyor ve onuda öldürüyoruz. Arabaya binerek Little Jacob’un cafesine gidiyoruz ve Little Jacob’u bırakıyoruz.

Uncle Vlad

Arabaya binerek Roman’la birlikte bara doğru gidiyoruz. Barın içinde kavga çıkıyor ve bize saldıran adamları vuruyoruz. Bizden kaçan Vlad’ı kovalıyoruz. Vlad bir süre sonra belirli bir yerde duruyor ve arabadan inerek kaçmaya başlıyor. Vlad ile aramızda bir konuşma geçiyor. Daha sonra Vlad’ı öldürüyoruz.

Concrete Jungle

Little Jacob ile arabaya binerek belirtilen yere gidiyoruz. Belirtilen yere geldikten sonra Little Jacob arabadan iniyor ve bizde belirtilen ara sokağa giderek Little Jacob’u bekliyoruz. Little Jacob bizi telefondan arıyor. Ara sokaktan kaçan 3 adamı öldürüyoruz. Daha sonra araba ile Little Jacob’u alıyoruz. Aldıktan sonra belirttiği yere giderek evi basıyoruz. Evin içindeki merdivenden gelen adamı vuruyoruz. Daha sonra camdan pompalı ile ateş eden adamı vuruyoruz. Son olarak bize saldıran herkesi vuruyoruz. Little Jacob ile arabaya geri dönerek belirttiği yere Little Jacob’u bırakıyoruz.

Crime and Punishment

Bu görevde bir tane polis arabası arıyoruz. Bulduğumuz polis arabasına biniyoruz. Eğer polisler peşimize takılırsa polislerden kurtuluyoruz. Kurtulduktan sonra telefondan konuşma yapıyoruz. Konuşma bittikten sonra belirtilen arabaların önlerini sireni yakarak kesiyoruz. Ve istediğimiz arabayı bulana kadar aramaya devam ediyoruz. İstediğimiz arabayı bulduktan sonra o arabayı kaçırıyoruz. Belirtilen yere götürüyoruz ve arabayı garaja koyarak teslim ediyoruz.

Do You Have Protection?

Dimitri ile sex dükkanına gidiyoruz. Dükkana geldikten sonra park ediyoruz ve dükkanın içine giriyoruz. Belirtilen adamları nişan alarak konuşturuyoruz. Daha sonra belirtilen adamın ayağına sıkıyoruz. İşimiz bittikten sonra Dimitri ile dükkandan çıkıyoruz ve arabaya binerek silah dükkanına gidiyoruz. Silah dükkanına geldikten sonra içeriye giriyoruz ve Micro SMG adlı silahı satın alıyoruz. Satın aldıktan sonra Dimitri’yi evine bırakıyoruz.

Final Destination

Belirtilen yere gidiyoruz, belirtilen yere giderken köprü gişesinden 5$ ödüyoruz. Belirtilen yere geldikten sonra merdivenlerden tren istasyonuna çıkıyoruz. Ordaki adamlarla aramızda bir konuşma geçiyor ve o adamları öldürüyoruz. Fakat birini vurmadan elimizden kaçıyor. Onu takip ederek öldürüyoruz ve görevi tamamlıyoruz.

No Love Lost

Belirtilen yere gidiyoruz ve motorda oturan bir adamın Faustin’in kızı ile konuştuğunu görüyoruz. Faustin bizden kızının sevgilisini öldürmemizi istiyor. Bunun üzerine orada bulunan motora binerek kaçan motorcuyu kovalamaya başlıyoruz. Bu motorcuyu kovalamaya devam ederken yanına 3 motorcu geliyor ve hepsini birlikte öldürüyoruz. Eğer 3 motorcu gelmeden kovalarken vurursanız daha kolay bölümü bitirebilirsiniz.

Shadow

Belirtilen yere gidiyoruz ve animasyonda gördüğümüz kırmızı üstlü adamı belli etmeden takip ediyoruz. Takip sonunda kırmızı üstlü adam bir yere giriyor. Sonra arka kapısından dışarı çıkıyor. Tellerden atlayarak yürümeye devam ediyor ve biz de takip etmeye devam ediyoruz. Daha sonra o adam bir binaya girerek üst kata çıkıyor. Biz de binaya girerek saldıranlarla birlikte o adamı öldürüyoruz.

Logging On

İnternet kafeye giderek bir bilgisayara oturuyoruz. Bilgisayarı açıp “Web”, “Check Mail”, “Cyefind Mail Team”‘a tıklayıp sağ üstteki olumlu cevap tuşuna tıklıyoruz ve cevabımızı yazıyoruz. Mesajı yazdıktan sonra “E” tuşuna basarak ana menüye dönüyoruz ve “Log Out”‘a tıklıyoruz. Son olarak internet kafeden çıkıyoruz.

Rigged to Blow

Belirtilen yere giderek tıra biniyoruz. Animasyon bittikten sonra tırı garaja doğru sürüyoruz. Garaja giderken para ödeyerek gişeden geçiyoruz. Garaja geldiğimizde tırı park ederek yerine koyuyoruz ve tır garajda patlıyor. Patlama alanından uzaklaşıyoruz ve görevi tamamlamış oluyoruz.

The Master and the Molotov

Belirtilen yere gidiyoruz. Sarı okun üstüne geliyoruz. Belirtilen binanın önünde bir araba duruyor ve içinden 3 adam iniyor. Girdikleri binaya biz de giriyoruz. Daha sonra içerde çatışma çıkıyor ve bize saldıran herkesi vuruyoruz. Fakat Faustin kaçıyor. Biz Fausti’i takip ediyoruz ve çatıya çıktığımızda öldürüyoruz.

Russian Revolution

Little Jacob bizi arıyor ve aramızda bir konuşma geçiyor. Konuşma bittiketen sonra haritada belirtilen yere gidiyoruz. Haritada belirtilen yerde büyük bir çatışma çıkıyor. Bize saldıran herkesi vuruyoruz. Daha sonra 2 adam çatışma alanında kaçıyor. Biz de onların kaçtığı yerden çıkarak, aranma seviyesini yok ederek haritada belirtilen yere gidiyoruz.

Roman’s Sorrow

Roman’a doğru gidiyoruz. Roman’ı aldıktan sonra Roman’ın evine gidiyoruz. Fakat evine gittiğimizde evinin düşmanlarımız tarafından yakıldığını görüyoruz. Büyük bir telaş ile Roman’ın dükkanına gidiyoruz. Fakat dükkanının da yakıldığını görüyoruz. Daha sonra haritayı takip ederek Bohan’da ki eve gidiyoruz ve yeni evimiz burası oluyor.

Bölüm 1 Sonu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*