GTA Liberty City Stories
13 Ocak 2007  

Liberty Şehri, New York’da geçen ve toplam üç adadan oluşan bir şehirdir. Bunlar; Portland, Staunton Adası ve Shoreside Vadi’sidir. Liberty City Stories oyununda GTA III’deki haritaların bir kısmı kullanılmıştır. Ancak bu haritalar aradan geçen üç yılda değiştirilmiştir.

Portland

Suç Portlan için gerçekten büyük bir sorundur. Bu yüzden polis sürekli kötü adamlarla, daha çok mafyayla uğraşmak zorundadır. GTA III’den hatırlayacağımız gibi yine Portland adasında 8-Ball’ın Bomba Dükkanı ve tek yönlü tren yolu da bulunmaktadır.

Staunton Adası

Daha çok işadamları ve zenginler bu adada oturmaktadır. Özellikle ticaret bu adada çok yaygındır. Bunun kanıtıda havaalanı ve kolezyum gibi yerlerin bu adada bulunmasıdır. Üstelik bu adada gazino ve bar gibi gangsterlerin sık uğradıkları yerlerde vardır.

Shoreside Vadisi

Liberty Şehri’nin ana bölümü burasıdır. Sokaklar daha çok pahalı spor arabalarıyla doludur. Çoğu gangster burada yaşamaktadır. Yine bu bölümde de bir havaalanı bulunmaktadır. Sahoreside Vadisi, Columbian Cartel ve Jamaican Yardies gangsteleri tarafından ikiye bölünmüştür.

Forum Linki : http://gtaturk.com/forum/index.php?topic=3797.0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*