GTA Online Beach Bum DLC’si Çıktı!
19 Kasım 2013  

Rockstar’ın açıkladığı gibi bugün çıkışını gerçekleştirmesi beklenen GTA Online’ın ilk ücretsiz DLC’si Beach Bum paketi, 19 Kasım’ın gelmesiyle birlikte şimdi aktif!

Online’a yeni görevler, yeni araçlar, yeni silahlar ve yeni karakter özelleştirmeleri getirerek GTA Online’ın dünyasını genişleten bu paket, 1.06 güncellemesiyle birlikte her iki platformda da yerini almış durumda. Xbox 360 kullanıcıları 1.06 güncellemesini yükledikten sonra Xbox Games Store’dan paketi indirebilirken, PS3 kullanıcıları ise 1.06 güncellemesini yükledikten sonra hiçbir ek işlem yapmadan direkt oyuna girerek pakete kavuşabilir. Bu güncellemeyi ücretsiz olarak konsolunuza kurduktan sonra hem GTA Online’da hem de GTA V’in hikâye modunda Beach Bum’ın tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz. İşte bu paketle birlikte bizleri bekleyenler:

YENİ ARAÇLAR, SİLAHLAR & FAZLASI

Yeni araçlar olan kumsal arabası BF Bifta, zorlu off-road arazi aracı Canis Kalahari ve sahil kamp kamyoneti olan Bravado Paradise ile birlikte Beach Bum’a özel yeni yarışlarda yeni mücadelelere şimdi başlayın. Denizde geçen mücadeleler içinse uzun bir aradan sonra Beach Bum paketiyle birlikte geri dönen klasik hız botu Speeder da sizleri bekliyor. Tüm bu dört araca GTA Online’ın yanı sıra GTA V’in single-player’ında da hiçbir ek ücret ödemeden sahip olabilirsiniz. GTA Online’da bu araçları ücretsiz olarak satın almak için oyun içinden southernsanandreassuperautos.com web sitesini ziyaret etmeniz yeterli (Speeder için ise adres docktease.com).

Öte yandan hem Online hem de single-player için (hiçbir şekilde ek ücret ödemeden) sahillerde geçen mücadelelerinizde işinize oldukça yarayacak olan yeni SNS Pistol ve Broken Bottle (kırık şişe) silahları da sizleri bekliyor.

LOS SANTOS & BLAINE COUNTY DÜNYASINA 30 YENİ GÖREV

Bugünkü Beach Bum paketine ek olarak, Rockstar bugün itibariyle GTA Online’a 30 yeni görev (Jobs) de ekliyor. Bunlara sahil temalı yeni yarışlar (Races), deathmatch’ler (Deathmatches), paraşütlü atlayışlar (Parachutes), Last Team Standing, Gang Attack modları ve “Survival on Del Perro Pier” adındaki yeni Survival modu da dahil.

1.06 GÜNCELLEMESİ

Beach Bum paketine erişme imkânı tanımasının yanı sıra yeni 1.06 güncellemesi GTA Online’a bazı yeni düzenlemeler de getiriyor. Bunları ele alacak olursak;

 • Oyuncuların kendi sigortalı ve tracker’lı kişisel araçlarına başka bir oyuncu bindiğinde aracın kaybolması sorunu giderildi.
 • GTA Online’a giriş yaptıktan sonra cloud sunucuları çöktüğünde ve herhangi bir mini oyun başlatıldığında oyuncuların gökyüzü kamerasında takılı kalması sorunu giderildi.
 • Daha önceden tamamlanmış olmasına rağmen ‘Damaged Goods’ görevinin yeniden başlatılabilmesi sorunu giderildi.
 • Nadiren oyuncuların Declasse Sheriff SUV aracını Los Santos Customs’a sokup modifiye ederek menülerin işlev bozukluğuna yol açmasına neden olan sorun giderildi.
 • Nadiren oyuncuların oyunu boşta bırakıp odadan kick’lenmesinden ve bir online sunucusuna yeniden girememesinden sonra kişisel araçlarını kaybetmesi sorunu giderildi.
 • Oyuncuların bazen golf sopasıyla bir yayayı öldürmesinden sonra oyunun takılıp kalmasına neden olan sorun giderildi.
 • Oyuncuların kendi kişisel araçlarını Los Santos Customs’a sattıktan sonra Online’dan hikâye moduna geçiş/çıkış yaparak aracına yeniden sahip olmasına olanak sağlayan kötüye kullanım engellendi.
 • Oyuncuların Los Santos Customs’a Bati 801’i tekrar tekrar satmasına olanak sağlayan kötüye kullanım engellendi.
 • Oyuncuların üst kesim bir garajdan çıkarken bir görevi kabul ederek aracını kopyalamasına olanak sağlayan kötüye kullanım engellendi.
 • Tüm oyuncuların aynı takımdayken Team Deathmatch’e başlayabilmesine olanak sağlayan kötüye kullanım engellendi.

GTA Online’da yaşadığınız sorunlar varsa, Rockstar’a ulaşmak için adres aynı: Rockstar Teknik Destek ekibine resmi web sitelerinden veya Twitter üzerinden ulaşabilirsiniz.

GTA ONLINE’A DİNAMİK AYAR

Bugünkü güncellemeye ek olarak, Rockstar oyun için yeni bir “dinamik ayar” da getiriyor; Bad Sport sisteminde yapılmış bazı yeni değişiklikler ve tüm farklı görev tipleri için ödül dengelemelerini içeren bu yeni düzenlemelerden birkaçına aşağıdan göz atabilirsiniz.

 • Oyuncuların kişisel araçlarını patlatarak Bad Sport cezasına çarptırılma sisteminde Bad Sport’a ulaşmak için patlatılması gereken araçların sayısı artırıldı. Kısacası artık oyuncular 4-5 araç patlatımında hemen Bad Sport olmayacak.
 • Hareketsiz bir tanka çarparak araçları patlayan oyuncuların olması halinde tank hareket etmediği, yani tanktaki oyuncu kasıtlı olarak bir oyuncunun aracını patlatmadığı takdirde artık Bad Sport cezasına çarptırılmayacak.
 • Race, Deathmatch ve Parachuting modlarındaki GTA$ ve RP ödülleri artık tamamlanma süresine göre baz alınmakta.
 • Oyuncular artık kooperatif görevlerde başarısız olduğu veya rekabete dayalı bir görevde kaybeden takım olduğunda görevin sona erme zamanına göre GTA$ ve RP kazanacak.
 • Oyuncular artık görevleri yüksek zorluk seviyelerinde bitirdiğinde bonus GTA$ kazanacak (Normal = 1.25, Hard = 1.5).
 • Team Deathmatch’te her iki takımdaki tüm oyuncular da artık aynı GTA$ ve RP’i kazanacak. Örneğin, kazanan takım 4-5x kazanmışsa, kaybeden takım da aynısını kazanacak.
 • Bazı yarış modlarında ortaya çıkan birtakım çöp/enkazlar (örnek olarak, ‘Down the Drain’ yarışında yollardaki karton birikintileri) kaldırıldı.
 • Pegasus’un teslimat ücretleri 1.000$’den 200$’a indirildi.
 • Lester’ı arayarak aranma seviyesini sildirme ücreti artık sahip olduğunuz yıldız sayısına göre belirlenmekte: Artık bir yıldız başına 200$ dolar düşüyor.
 • Erişilmesi pek kolay olmayan, kötüye kullanım yoluyla elde edilmiş kısıtlı araçların (bunlara tanklar, helikopterler ve polis araçları da dahil) oyuncunun garajına saklanması artık mümkün olmayacak.
 • Oyun içindeki southernsanandreassuperautos.com web sitesine eklenen yeni araçlar şöyle: BF Dune Buggy, Canis Bodhi, Karin Rebel, Maibatsu Sanchez 2, Vapid Sadler, Vapid Sandking SWB.
 • Araç kaybı sorunlarını ortadan kaldırmak için, bir araç satın aldığınızda veya araç modifiye ettiğinizde ek bir otomatik cloud sunucu kaydı gerçekleşecek.

Yukarıdakilere ek olarak, oyuncuların ‘Criminal Records’ yarış modunu tekrarlayarak RP kasması da artık mümkün görünmüyor zira görünüşe bakılırsa bu güncellemeyle birlikte fazladan RP ve GTA$ veren bu yarış modu da patch’lenmiş gibi görünmekte. Criminal Records’u tekrarlayarak rank atlama çabası içerisinde olanlar için kötü haber.

GTA Online’a dair yeni fikirler, öneriler, şikayetler için Rockstar, gtaonline@rockstargames.com adresine geribildirimlerinizi bekliyor. Beach Bum’ın yanı sıra ileride yeni içerik güncellemeleri, yeni DLC’ler de bizleri bekliyor olacak. O zamana dek şimdilik Beach Bum paketinin tadını çıkarın; keyifli oyunlar!

GTA Online Beach Bum DLC’si Çıktı!” üzerine 1 düşünce

 1. Geri izleme: İlk GTA Online Social Club Etkinlikleri: Vespucci Sahil Partisi | GTATurk.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*