GTA Online Çıkış Güncellemeleri
03 Ekim 2013  

Beklenildiği gibi milyonlarca insanın yoğun ilgisinden dolayı yayın hayatına sorunlu başlayan ve açılışından bu yana pek çok teknik sorunu beraberinde getiren GTA Online, bilindiği üzere şu anda oyuncuları pek çok sorunla cebelleştiriyor. Bu sorunları halletmek üzere kolları sıvayan Rockstar da milyonlarca insana sorunsuz bir online keyfi yaşatmak için çalışmalara başladı. 1 Ekim’den bu yana bitmek bilmeyen sorunlarla birlikte sunuculara giriş tek kelimeyle imkânsız olurken dün biraz daha nefes almıştık ancak hâlâ henüz hiçbir şey tam anlamıyla yoluna girmiş değil.

Çalışmalara başlayan Rockstar’ın şu anki güncellemeleri şöyle:

  • PS3’te birtakım PSN sunucu sorunlarının olası eşzamanlı oyuncu sayısını sınırladığı tespit edildi. Bu, tüm oyuncuların GTA Online’a erişmesini engelliyordu ve bugün itibariyle sorun giderildi.
  • Her iki platformda da bazı oyuncuları ilk tutorial görevinden atmasına sebebiyet veren bir sorun mevcut. Pek çok oyuncu bu göreve tekrar tekrar defalarca deneme sonucunda anca ulaşabiliyor. Rockstar bu sorunu en kısa zamanda çözüme kavuşturmak için çalışıyor.
  • Tutorial görevlerini tamamlayıp online’da ilerleme kaydetmiş oyuncularda bile pek çok sorun yaşanabiliyor. Rockstar bu sorunları şu anda saptamaya başladı ve tüm oyuncular için en kısa zamanda dengeyi sağlamak için çalışıyor.
  • Herkes online’a sorunsuz bir şekilde ulaşıncaya ve her şey yoluna girinceye dek Rockstar, GTA$ nakit paket satışını bir süreliğine durdurdu. Ancak oyuncular yine de GTA$ paketi almak yerine görevleri ve diğer kârlı aktiviteleri tamamlayarak para kazanmaya devam edebilir.

Rockstar’ın teknik destek kolu olan Rockstar Support’un çözüme kavuşacak sorunları derlenmiş olduğu sayfaya buradan ulaşabilirsiniz. Sayfada yer alan “subscribe”a tıklayarak sayfaya abone olabilir ve online’da yaşanan sorunlar hakkında gelecek yeni güncellemeler konusunda birinci elden bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tüm bu sorunlar refaha ulaşana dek Rockstar sabırlı olmanızı diliyor, sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ediyor. GTA Online’a olacak bu yoğun ilgiyi ve yoğun ilgiden dolayı oluşacak sorunları sanıyoruz ki hepimiz bekliyorduk. Korkulan başımıza geldi ancak elbette ki bizler için pek sürpriz olmadı. Online dünyaya dalacağımız ve arkadaşlarımızla beraber ortalığı yerle bir edip zirveye oynayacağımız saatler için biraz daha dişimizi sıkmamız gerekiyor. Rockstar sorunları yoğun bir şekilde çalışarak çözmek için uğraşırken şimdilik GTA V single-player’dan devam edip sakinleşmemizde fayda var…

Her türlü sorunlarınız için Support.RockstarGames.com ve twitter.com/RockstarSupport‘daki Rockstar teknik destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

GTA Online Çıkış Güncellemeleri” üzerine 1 düşünce

  1. Geri izleme: "GTA VI için Aklımızda Şimdiden Fikirler Var" | GTATurk.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*