GTA Online İçerik Yaratıcısı Bu Hafta: Capture Mod ve Fazlası Yolda
09 Aralık 2013  

Bu haftaki Race Creator (Yarış Yaratıcısı) aracı ile birlikte, Los Santos & Blaine County’nin sokaklarında, semalarında ve denizlerinde en zorlu ve en şiddetli GTA Online yarışlarınızı kendiniz tasarlayın.

Uzun zamandır hemen hemen herkesin merakla beklediği, oyunculara GTA Online’da kendi yarış modlarını, Deathmatch’lerini ve daha birçok içeriği yaratma imkânı tanıyan GTA Online’ın içerik yaratıcısı Content Creator’ın bizlerle ne zaman bulaşacağı nihayet netleşti. Buna göre Content Creator’ın ilk bölümü olan Deatmatch & Race Creator, bu hafta GTA Online oyuncularıyla buluşacak!

Deathmatch & Race Creator’ın yanı sıra, önümüzdeki haftalarda oyuncuları dopdolu yeni GTA Online içerikleri bekliyor. Rekabete dayalı yeni takım modu Capture ile önümüzdeki 2014 yılı içerisinde de tüm oyuncuların dört gözle beklediği, Online’da oyunculara kooperatif olarak büyük soygunlarda bulunma imkânı sağlayan Heists modu bizleri bekliyor olacak ve GTA V’in hikâye modunda da Rockstar’ın büyük DLC planları bulunuyor…

İşte bu hafta ve ilerleyen haftalarda bizleri bekleyecek olan yeni güncellemeler:

Deathmatch & Race Creator Beta

Rockstar, bu hafta Deathmach & Race Creator (beta) ile birlikte oyunculara ilk kendi içeriklerini yaratma (ve diğer oyuncuların yaptıklarını oynama) imkânını tanıyor. Bu içerik yaratıcı aracı, Rockstar ekibinin oyunu geliştirirken kullandığı aynı araç türü ve Rockstar’ın GTA Online’ın yapım aşamasında oyunu hazırlarken kullandığı bu aracı artık sizin de kendi oyun tiplerinizi yaratırken tecrübe edinecek olmanız oldukça heyecan verici… Bu içerik yaratıcısıyla birlikte özel kanlı çatışmalarınızı, nefes kesici sokak yarışlarınızı, göz alıcı it dalaşlarınızı ve daha fazlasını kendiniz tasarlayabileceksiniz. Ayrıca kendi yaptığınız Deathmatch’lerinizi ve yarışlarınızı Rockstar Games Social Club üzerinden tüm dünyayla paylaşabilecek, böylece dünya üzerindeki tüm oyunculara ve arkadaşlarınıza yarattığınız modlarınızı keşfetme, indirme, oynama, oylama ve paylaşmasına imkân tanıyabileceksiniz.

Oyuncular aşağıdaki modlarda kendi işlerini (Jobs) yaratıp özelleştirebilecek:

  • Deathmatch
  • Team Deathmatch
  • Race
  • GTA Race
  • Rally Race

Bu ay GTA Online’a gelecek olan yeni ücretsiz Capture modu ve yeni Job güncellemeleriyle düşmanlarınızın bölgesine ve mallarına el koyun, daha sonra da orayı yeni ana üssünüz olarak sahiplenin.

Rockstar, oyuncular tarafından içerik yaratıcılarıyla tasarlanan bu modların içerisindeki en iyilerini düzenli bir şekilde takip etmek için, bu modları diğer oyuncularla tanıştırmak ve ayırt etmek üzere Rockstar Verified Jobs olarak kategorize edecek. Deathmatch ve Race Creator’lar tamamen ücretsiz olarak gelecek ve kullanmak için Xbox Live Gamertag veya PlayStation Network ID’niz ile senkronize bir Social Club üyeliğinizin olması gerekecek. Bu içerik yaratıcıları Beta, yani ilk versiyon olduğu için bazı teknik hatalara, bug’lara rastlamanız olası, bu yüzden rastladığınız hataları GTA Online email adresinden Rockstar’a ulaştırarak Rockstar’ın içerik yaratıcılarını geliştirmesinde yardımcı olabilirsiniz.

Rockstar, Creator Beta’nın 10 Aralık, yani yarın en kısa sürede yayına girmesini bekliyor. Resmi çıkış açıklaması için Rockstar’ı ve bizi takip etmeye devam edin.

Avlamak veya avlanmak… Capture modunda hedefiniz için düşman takımlarla savaştıkça tüm oyun sahası sizin savaş alanınız durumunda.

Capture

Ayrıca bu aralık ayı içerisinde, Rockstar oyuncuları yeni rekabete dayalı mod olan Capture ile tanıştıracak. Klasik Capture the Flag oyununun GTA versiyonu olan bu mod, GTA Online’da düşman bölgelerine sızma gibi rekabete dayalı takım mücadelesine yeni bir tarz getiriyor. Dört kişilik takımlar arasında geçecek olan bu mücadele; kaçak mal, kamyon, otobüs veya rakip üssünüzün kullandığı herhangi bir yüksek hızlı aracı, patlayıcı silahı çalıp sahiplenmenizi gerektirecek. Beceri, işbirlik ve ekip ruhu bu işin kilit noktası. Tıpkı içerik yaratıcısı gibi bu Capture modu da tamamen ücretsiz olacak ve GTA Online’a pek çok yeni iş getirecek. Capture, üç çeşite ayrılmış durumda: ‘Raid’, ‘Contend’, ‘Hold’ ve ‘GTA’. Rockstar, Capture hakkında daha fazla bilgiyi önümüzdeki haftalarda paylaşacak.

2014 Planları

Rockstar, önümüzdeki yıl hem Grand Theft Auto Online’da hem de Grand Theft Auto V’te oyuncuları büyük şeylerin bekleyeceğinin altını çiziyor. 2014 planları şöyle:

GTA Online Soygunları: Tüm GTA Online ailesinin büyük bir heyecan ve sabırsızlıkla beklediği kooperatif online soygun modları (Heists) halen yapım aşamasında ve Rockstar büyük soygunlar konusunda yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Yeni yılda Rockstar ilk detaylarla karşımızda olacak.

GTA V Hikâye Moduna Ek İçerikler: Ve GTA V’in hikâyesine doyamayanlar, yeniden hikâye modunda yeni serüvenlere atılmak isteyenler için… Rockstar; GTA V’in hikâye eklenti paketi konusunda Güney San Andreas boyunca geçecek olan yeni maceralar için “büyük planları” olduğunu belirtiyor. GTA V’in tadı damağında kalanlar için Michael, Franklin ve Trevor, yeni maceralarla 2014’te yeniden karşımızda olacak!

Ve ileride duyurulacak olan daha birçok şey.

İleride gelecek yepyeni duyurular, DLC’ler ve güncellemeler için Rockstar’ı Rockstar Newswire, resmi TwitterFacebookYouTube ve Instagram hesapları üzerinden takip edebilirsiniz. En doğru Türkçe bilgiler için de GTATurk’ten ayrılmayın. Yarın Content Creator’ın beta’sıyla GTA Online’da buluşalım!

GTA Online İçerik Yaratıcısı Bu Hafta: Capture Mod ve Fazlası Yolda” üzerine 3 düşünce

  1. Geri izleme: GTA Online Capture Modu Bugün Geliyor | GTATurk.com

  2. Geri izleme: GTA Online Capture Modu Bugün Geliyor | RockstarTurk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*