GTA Online: Serbest Mod etkinliklerinden daha fazla para nasıl kazanılır?
18 Eylül 2015  

 

x

GTA Online‘ye gelen Serbest Mod güncellemesi artık çoğu oyuncuda inmiş durumda ve her 12 dakikada bir Serbest Mod Etkinlikleri bizimle buluşuyor. Bu etkinlikleri yaparak GTA$ ve RP kazanabilirsiniz. Çok fazla vermesede bu görevleri yapması oldukça eğlenceli olduğu kesin.

Birazı kolay, birazı aşırı zor, birazı da şaşırtıcı olan bu görevleri yapmanız için bizim size 12 tavsiyemiz var.

GTAV_PC_FME_DEADDROP_1-CopyBonus GTA$ ve RP’ler

Rockstar sizin bu etkinliklerde yer almanızı istiyor. Bu yüzden bu görevlerden herhangi 5 tanesini 15 Eylül ve 20 eylül arasında tamamlarsanız size $50.000 ve Vapid t-shirt’i veriyor. Freemode etkinlikleri benim için değil diyorsanız en azından bu ödül için tamamlamalısınız.

Ayrıca doğrulanmasa da Rockstar iki kat RP ve GTA$ etkinliğini bu haftasonu yine oyuna koyacak gibi. Haftasonu oyuna bakmayı unutmayın.

Progen-T20

Gereken Araçlara Sahip Olun

Bu etkinliklerde gerekli araçlara sahip olmanız gerekli. Osiris, T20 yada Zentorno yarışlar için, Zırhlı Kuruma Driveby Yarışmaları için, Buzzard yada Annihilator Dead Drop (Ölü İniş) için, Rhino Tank yada Insurgent Criminal Damage (Suçlu Hasarı) için vb… Etkinlikler başladığında garajınız bu işe yarayabilir araçlarla dolu olsun, başladığında etkinliği Windsor Enus ile etkinliklerde yarışmak istemezsiniz.

GTAV_PC_FME_PENNEDIN_2-Copy

Yolunuzu Bilin

Şimdiye kadar Los Santos’u elinizin içi kadar iyi bilmeniz ve radarınızda işaretlenmemiş yerlere işaretlemeden gitmeyi bilmeniz gerekmekte. Arabaların yanından kıl payı geçme yarışmasında Great Ocean ve Olympic otobanlarında yarışın. Hiç çarpmadan arabanızı sürme yarışmasında ise arabanızı Los Santos Havaalanında sürün. Criminal Damage için ise Los Santos’un merkezine gidin. İmkanlar sınırsız sadece düşünmeniz yeterli.

GTAV_PC_FME_HOTPROPERTY_1-Copy (1)

Oyunu Sizi Sinir Etmek İçin Oynayanlardan Uzak Durun

Bu tip oyuncular görevleri para için değil sizi sinirlendirmek için yapıyorlar. Çoğu oyuncu bu tip oyunculardan sıkılmış durumda. Under the Bridge görevinde size yavaş bir helikopter bırakırlar, King of the Castle görevinde jet alırlar. Bu tip oyuncuları siz daha iyi biliyorsunuz. Oyunlardan bu tip oyuncular yüzünden zevk alamıyorsunuz. Bizim size vereceğimiz tavsiye kendinize özel bir oda açmanız.

player_blips_gta_map-1152x648

Radar’ınızı Özelleştirin

Yeni gelen bir diğer güncelleme ise artık radar’ınızda size gereksiz gelen işaretleri kapatabiliyor olmanız. Ayrıca haritaya baktığınızda oyuncuların haritadaki işaretlerine yeni bir eklenti gelmiş olduğunu görebilirsiniz. Oyuncuların ne tarafa baktığını küçük bir ok işaretiyle görmeniz mümkün. Arabanızı tam hızda sürerken diğer oyunculara bakmak artık daha kolay.

GTAV_PC_FME_LONGESTJUMP_1-Copy

Etkinlikteyken Kendinizi Pasif Mod’a Almayın

Bazı oyuncular skor tablosunda 1. sıraya girip kendilerini pasif mod’a alabiliyorlar. Siz siz olun bunu sakın yapmayın aksi taktirde skorunuz silinebilir.

GTAV_PC_FME_CHECKPOINTCHALLENGE_1-Copy

Para Kazanmanız İçin Oyunu Kazanmanız Gerekmiyor

Bazı etkinlikler kazansanızda kazanmasanızda yinede size para verebiliyor. Checkpoint Challenge (Kontrol Noktası Yarışmaları) yarışmasında her kontrol noktasından geçerseniz 750$ ve 150RP alıyorsunuz. Ayrıca bu kontrol noktalarından haritada toplam 120 tane var.

Başka bir tavsiyemiz ise yarışmalarda kafalarında para olan oyuncuları öldürmeniz. Hazır paraya konmak daha zevkli.

GTAV_PC_FME_DEADDROP_y

Sayaç’a Dikkat Edin

Bu görevler 12 dakikada bir serbest mod’da başlıyor. Bazı etkinlikler başlamadan sayaç başlayabiliyor. Bu görevlerden bir tanesi ise arabanızı çarpmadan sürme yarışması. 2 dakika 40 saniye veren sayaç sizin güzel bir yer bulmanıza izin veriyor.

GTAV_PC_FME_HUNTTHEBEAST_3-Copy

Bağıran Canavar

Hunt the Beast (Canavarı Avlamak) görevi bir oyuncuyu seçip canavar’a çeviriyor ve bu oyuncu belirtilen kontrol noktalarından geçiyor. Canavar kontrol noktalarından geçmediği zamanlar tamamiyle görünmez. Kontrol noktalarından geçtiğinde 10 saniyeliğine görünüyor. Bu sizin onu yakalamanız için en büyük şansınız. Ayrıca yaklaştığınızda canavarın bağırdığını duyabilirsiniz. Canavarı yakaladığınızda $15.000 kazanıyorsunuz.

GTAV_PC_FME_CHECKPOINTCHALLENGE_1-Copy

Haritanın Dışına Çıkmaya Hazır Olun

Checkpoint Challenge (Kontrol Noktası Yarışması) yarışmasında hız ne kadar önemli olsada etrafa bakmanız bir o kadar da önemli. Kontrol noktalarından geçtiğiniz bir yarış değil bu, çoğu kontrol noktaları evlerin arka bahçelerinde, yollarda, duvarlar ve nesnelerin yanlarında olabilir ve bu yüzden arabanızdan inip kontrol noktalarına koşarak gitmeniz gerekebilir.

GTAV_PC_FME_MOVINGTARGET_1-Copy

Düşmanınızı İyi Tanıyın

Serbest Mod’daki kişileri görmenize yarayan tuşa bastığınızda görevde kim lider kim değil görebilirsiniz. Mor isimler yarışanlar, maviler yarışmayanlar olarak iki renge ayrılmış durumda.
Birini öldürmek isterseniz bu renkleri göz önünde bulundurmanız sizin yararınıza olacaktır.

GTAV_PC_FME_KILLIST_2-Copy

Criminal Damage (Suçlu Hasarı)

Criminal Damage görevinde amacınız etrafa en çok zarar vermek. Pegasus’u arayıp Altın Uçağı isteyenlerde var. Böyle yaparsanız skorunuza $14 milyon ekleniyor.

Özel araçlarınızı çağırıp patlatırsanız tekrar kullanmak için parasını ödemeniz gerekiyor. Bizim tavsiyemiz bunu yapmamanız. Pegasus’dan sürekli birşey isteyip patlatayım derseniz bunu yapamıyorsunuz. Bir araç istediğinizde Pegasus bir daha istemeniz için 5 dakika süre veriyor. Bu etkinlikte yapacağınız en iyi şey Los Santos’un merkezinde bulunmanız ve sticky bomb, minigun ve diğer ağır silahların cephanelerini doldurmanız. Kazanırsanız $25.000 alıyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*