GTA: San Andreas, Apple iOS için Çıktı!
12 Aralık 2013  

Çıktığı 2004 yılında oyun dünyasına bomba gibi düşen, PlayStation 2’nin en çok satan oyunlarından biri olarak adını tarihe yazdıran ve üzerinden neredeyse on sene geçmesine rağmen hâlâ milyonlar tarafından ilk günkü gibi oynanmaya devam eden, serinin en kapsamlı, en büyük oyunu ve çoğunluk tarafından da “en iyi GTA” olarak kabul görmüş efsane oyun San Andreas, en nihayetinde Apple iOS için mobil cihazlara çıktı! Oyunu iOS cihazlarınız için App Store‘dan 12,99 TL (diğer bölgeler için £4.99 / $ 6.99 / €5.99) fiyatla satın alabilirsiniz. Şu anda sadece iOS’a çıkmış olan oyunun Android, Windows Phone ve Amazon Kindle versiyonları konusunda henüz bir bilgi yok, ancak gelecek hafta da diğer platformlarda olması bekleniyor.

Apple iOS için desteklenen cihazlar: iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5c, 5. nesil iPod Touch, 3. ve 4. nesil iPad 2, iPad Air, iPad Mini ve Retina Ekranlı iPad Mini

GTA: San Andreas, mobil versiyonları için yeniden güncellendi. Yenilenmiş grafikler, dinamik ve ayrıntılı gölgeler, yeni ve daha büyük uzaklık mesafesi, zenginleştirilmiş renk paleti ve gelişmiş karakter ile araç modelleriyle birlikte mobil versiyonu için adeta yeniden yaratılıp yeni bir görünüm kazandı. Mobil versiyonu; dokunmatik kontrollerin yanı sıra sadece ihtiyacınız olduğunuz zaman görüntüleyebileceğiniz bağlam kontrol seçenekleri, sürüş kontrolü için üç farklı kontrol şeması ve görevler için yepyeni bir checkpoint sistemi getiriyor. Tüm bunların yanı sıra full kontrol desteği de sağlayan oyun, iOS7’de Made for iOS kontrol özelleğini de destekliyor.

Oyunun mobil versiyonunun özellikleri şöyle:

• Aydınlatma geliştirmeleri, zengin renk paleti ve geliştirilmiş karakter modelleriyle özel olarak mobil için tasarlanmış, yeniden düzenlenen yüksek çözünürlüklü grafikler.
• iPhone 5 serisi ve 4. Nesil iPad ve üzeri için geliştirilmiş dinamik ayrıntılı gölgeler ve gerçek zamanlı çevresel yansımalar.
• Bütün “iOS için üretilmiş” kumandalar için fiziksel kumanda desteği.
• Rockstar Social Club üyeleri için bütün iOS cihazlarınızda oynayabilmenizi sağlayan Buluta kayıt (Cloud save) desteği.
• Tam kamera ve hareket kontrolü için çifte analog stick kontrolleri.
• Butonları sadece ihtiyaç duyduğunuzda görüntülemenizi sağlayan bağlam seçenekleriyle üç farklı kontrol şeması ve özelleştirilebilir kontroller.

*Özelleştirdiğiniz çalma listenizi dinlemek için sadece “GTASA” başlıklı bir çalma listesi oluşturun, oyunu başlatın ve “MIXTAPE” radyo istasyonunu seçin.

iPhone / iPod touch Ekran Görüntüleri:

 

iPad Ekran Görüntüleri:

 

Carl Johnson isimli çete üyesinin beş yıl önce terk ettiği yuvası Los Santos’a, annesinin öldürülmesi üzerine yeniden geri dönüşünü ve burada çetesi Grove Street Families’in onurunu korumak için verdiği mücadeleyi konu alan San Andreas, GTA V’in günümüz Los Santos’undan sizleri yeniden 90’ların Los Santos’una götürecek ve bir zamanların Families çetesinin Grove Street kolunun hikâyesini enfes çete savaşları ve sürükleyici öyküsüyle bu sefer mobil ekranlarda yaşayacaksınız.

“Beş yıl önce Carl Johnson, çete sorunları, uyuşturucu ve yolsuzlukla paramparça olan San Andreas’ın Los Santos şehrinde sürdüğü hayatın baskısından kaçtı. Burada film yıldızları ve milyonerler uyuşturucu satıcılarından ve çetecilerden kaçınmak için elinden geleni yapıyorlar.

Şimdiyse 90’lı yılların başı. Carl’ın eve gitmesi gerekiyor. Annesi katledildi, ailesi parçalandı ve çocukluk arkadaşları da felakete sürükleniyor.

Mahallesine döndüğünde bir çift yolsuz polis, cinayet suçlamasıyla ona komplo kuruyor. CJ, ailesini kurtarmak ve sokakları kontrolüne almak için onu San Andreas eyaletinin dört bir köşesine götüren bir yolculuğa çıkmak zorunda kalıyor.

Rockstar Games, San Andreas eyaleti ve Los Santos, San Fierro ve Las Venturas ile üç büyük şehrini kapsayan kocaman açık dünyasıyla ve genişletilmiş görsel sadakat ve 70’in üzerinde oynama süresiyle mobil dünyasına en büyük sürümünü sunuyor.”

PS2 döneminin en iyilerinden biri olarak gösterilen San Andreas, zamanının en iyisiydi ve birçok ödül törenlerinden Yılın Oyunu olarak evine dönmüş, bir yıl gibi kısa bir sürede sadece tek bir platformda 12 milyondan fazla satmayı başararak PS2’nin en çok satan oyunu olarak adını tarihe yazdırmıştı. Zamanında yeri yerinden oynatmış uçsuz bucaksız bir oyunu artık küçücük cihazlarda istediğimiz her yerde oynayabilecek olmamız oldukça heyecan verici… Oyun, Android ve Windows Phone cihazları için de çıkışını gerçekleştirdiğinde sizlerle paylaşacağız, takipte kalmaya devam edin.

Keyifli oyunlar!

GTA: San Andreas, Apple iOS için Çıktı!” üzerine 6 düşünce

  1. Oyunu satın alıp başladım. Oyunun grafiklerini geliştirmişler. Gerçekten açıkladıkları gibi renkler de geliştirilmiş. Kontrolü kolay. Sadece silahları kullanmak biraz zor gibi. Onun dışında 1,5 Gb’a (indirince verilerle beraber 2 GB oluyor) mükemmel sığdırmışlar.

  2. Geri izleme: San Andreas Şimdi iOS, Android ve Amazon Cihazlarda! | Çıkış Trailer | GTATurk.com

  3. Geri izleme: San Andreas Şimdi iOS, Android ve Amazon Cihazlarında! | Çıkış Trailer | RockstarTurk

  4. Geri izleme: Rockstar Warehouse'da GTA: San Andreas İçerikleri | GTATurk.com

  5. Geri izleme: Rockstar Warehouse’da GTA: San Andreas İçerikleri | RockstarTurk

  6. Geri izleme: San Andreas Şimdi Windows Phone'da! | GTATurk.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*