GTA V, 2013’te mi Oyuncularla Buluşacak?
15 Mart 2012  

Hepimizin büyük bir iştahla ve sabırsızlıkla beklediği GTA serisinin yeni halkası GTA V için, şu anda Rockstar Games’den tek bir haber olmamasına karşın oyun analistleri GTA V’in 2013 yılında çıkacağı tahmininde bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde önde gelen analiz grubu Sterne Agee, GTA V’in sanıldığı gibi 2012 yılında değil, 2013’ün Mart ayında çıkacağı ön görüsünde bulunan bir bildirim yayımladı. Rockstar’ın her ne kadar oyunun çıkış tarihi hakkında bir açıklaması bulunmasa da, teoriler ve tahminler ardı ardına gelmeye devam ediyor. Fakat birçok perakende şirketiyse analistlerin aksine, sitelerinden GTA V’i 2012 olarak listeleyip ön siparişe açıyor.

Sterne Agee’den Arvind Bhatia, GTA V’in 2013 yılında çıkacağı ön görüsünde bulunan analistlerden. Rockstar’ın bomba etkisi yaratan ve Rockstar için bir para makinesi olan GTA V’i, Rockstar’ın aceleye getirmeyeceğini düşündüğünü söyleyen Bhatia, oyun ne kadar geç sürede çıkarsa oyunun kalitesi açısından o kadar faydalı olacağı kanaatinde olduğunu belirtiyor. Ayrıca Bhatia, bu yıl çıkacak olan oyun dünyasının bir diğer dev isimleri Call of Duty ve Assassin’s Creed gibi serilerle GTA V’in aynı yıl içerisinde çıkmamasının mantıklı olduğunu düşünüyor zira üç büyük oyun serisinin yeni oyunlarının çıkış tarihi aynı döneme denk gelirse, oyunların satışı açısından olumsuz etkileneceği düşüncesini savunuyor.

Rockstar’ın GTA V hakkında yeni bilgiler sunmamasının nedeni Max Payne 3 olması, bundan dolayı da Max Payne 3’ün çıkışından sonra GTA V’e daha çok odaklanacağını varsayarsak, GTA V hakkındaki yeni bilgilerin bu yılki E3 fuarında geleceğini düşünebiliriz. Ve oyunun 2012’ye yetişmeyeceği gerçeğini yavaş yavaş kabullenmemiz gerek. Analistlerin de belirttiği gibi, 2013’ün bahar ayları GTA V için en uygun dönem gibi görünüyor. Sanıyoruz ki serinin yeni efsane oyununun evlerimize konuk olması için 1 yıl daha beklememiz gerekecek…

GTA V, 2013’te mi Oyuncularla Buluşacak?” üzerine 3 düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*