GTA V, Guinness Rekorlar Kitabı’nda!
09 Ekim 2013  

Daha çıktığı ilk gün rekorları alt üst eden oyun, bilindiği üzere 17 Eylül’de çıkışını yaptığı ilk 24 saatte gelen verilere göre Rockstar’a tam 800 küsür milyon dolar kâr getirmişti. Üç günde de tam 1 milyar dolar hasılata ulaşan oyun, kırılması zor bir rekora imza atarak herkesin ağzını açık bırakmayı başarmıştı. Bu rekora ve başarıya Guinness Rekorlar Kitabı da kayıtsız kalmıyor!

Guiness Rekorlar Kitabı’nın resmi sitesinden yapılan duyuruya göre GTA V yedi dalda rekorlar kitabına girmeye hak kazandı. Buna göre efsanenin rekorlar kitabına girmesini sağlayan yedi başarısı şöyle:

  • 24 saatte en çok satan aksiyon-macera video oyunu.
  • 24 saatte en çok satan video oyunu.
  • 1 milyar dolara ulaşmayı başaran en hızlı eğlence ürünü.
  • 1 milyar dolara ulaşmayı başaran en hızlı video oyunu.
  • 24 saatte en çok hasılat elde eden video oyunu.
  • 24 saatte en çok gelir elde eden eğlence ürünü.
  • Tanıtım videosu en çok izlenen aksiyon-macera video oyunu.

Guinness Rekorlar Kitabı’nın yazı işleri müdürü Craig Glenday ise şunları söyledi:

“GTA, modern İngiliz kültürünün bir simgesi olarak tanınmayı tamamiyle hak ediyor, ve oyunu rekorlar kitabına geçirmek için heyecanlıyız. GTA 5’in de kanıtladığı gibi oyunlar artık kişiye özel bir hobi olmaktan çıktı ve Hollywood’un gücünü nasıl elinden alıp kazanması da heyecan verici! Ayrıca bir İskoçyalı olarak bu büyük serinin yeniden Guinness Rekorlar Kitabı’na girmesinden iki kat gurur duyuyorum.” – Craig Glenday, Guinness Rekorlar Kitabı yazı işleri müdürü

Grand Theft Auto V’in sadece bir oyun olarak değil, tüm eğlence endüstrisi adına adını rekorlar kitabına yazdırması biz oyuncular ve GTA severler adına gerçekten gurur verici bir durum. Artık GTA serisi bir oyun olmaktan çıktı, Hollywood yapımlarını bile geride bırakarak zirveye oturdu. Ne diyelim, Rockstar Games’e bu büyük başarısı için tebriklerimizle!

GTA V, Guinness Rekorlar Kitabı’nda!” üzerine 1 düşünce

  1. Geri izleme: Golden Joystick Ödülleri'nde Game of the Year için GTA V'i Oyla! | GTATurk.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*