GTA V Haberleri

17 Eylül 2014

Yeni Sanatsal Çalışmalar Yayımlandı: Michael, Franklin, Trevor, Starlet ve Fazlası

 

Geçtiğimiz günlerde yeni nesil ve PC platformlarına çıkış tarihi duyurusunda ilk kez karşımıza çıkan yepyeni GTA V sanatsal çalışmaları, yüksek çözünürlüklü versiyonlarıyla Rockstar tarafından resmi olarak yayımlandı. Çıkış tarihi ve detaylarının resmi duyurusunda kullanılan Michael, Franklin ve Trevor’ın bu yeni sanatsal çalışmalarına ek olarak, oyunun “A Picket Fence and a Dog Named Skip” isimli PS4 trailer’ına özel olan Vinewood yıldızı genç bir bayanın yer aldığı bir diğer çalışma da resmi olarak yayımlanmış durumda.

Öte yandan GTA V’in 1. yıldönümünün şerefine olsa gerek, GTA V’in bugüne kadar henüz resmi olarak yayımlanmamış diğer tüm sanatsal çalışmaları da yüksek çözünürlüklü halleriyle Rockstar tarafından nihayet yayımlandı. Wade, Tonya, Tao Cheng, Maude, Dave Norton ve Dr. Friedlander gibi karakterlerin yanı sıra, genellikle oyunun yükleme esnasında karşılaştığımız Michael, Franklin ve Trevor’ın diğer çalışmaları da resmi sitenin Downloads kısmına eklenenler arasında. Sadece GTA V ile bırakmayan Rockstar, GTA Online için bugüne kadar yayımlanmış DLC’lere özel sanatsal çalışmaları da paylaşmış durumda ki aralarında “Beach Bum 2″ adı altında Beach Bum güncellemesine ait daha önce hiç görmediğimiz bir çalışma da mevcut.


17 Eylül 2014

Grand Theft Auto V 1 Yaşında!

gta5-1-yasinda

Çıktığı ilk günden bu yana kırılmadık rekor bırakmayan, hem oyun endüstrisinin hem de GTA serisinin en başarılı oyunu olarak kayıtlara geçen, GTA serüvenimizde bizleri Los Santos’ta yeni maceraların kıyılarına bırakan ve bundan tam bir sene önce 17 Eylül 2013 tarihinde PS3 ve Xbox 360 platformlarına çıkışını gerçekleştiren Grand Theft Auto V, ilk yaşına bastı!

Gerek sunduğu açık dünyasıyla, gerek seriye kazandırdığı ilkleriyle, gerekse heyecan verici görevleriyle, GTA V ile geçirdiğimiz koca bir sene geldi geçti. Dünya üzerindeki tüm oyuncular oyunu deyim yerindeyse sildi süpürdü, taş üstünde taş bırakmadı, yapılacak her şey yapıldı, hikâyesi onlarca kez tekrar tekrar bitirildi, online’ı oyuncu doldu taştı ve şimdi oyuncular yeni şeyler için aç. Ancak GTA V için henüz her şey bitmedi: Yeni güncellemeleri, DLC’leri ve de çok yakın zamanda PC ve yeni nesil platformlarına da çıkacak olan serinin yeni incisi, bu kasımda yeni nesil oyuncularıyla, ocak ayında da uzun zamandır sabırsızlıkla beklenen PC platformunda PC’deki sevenleriyle buluşacak ve tüm bu güzel anıları yaşama sırası da bu ocak ayında PC oyuncularında olacak…

Seriye kazandırdığı tüm yenilikler için ve biz oyunculara da kazandırdığı tüm güzel anılar için GTA V’e ve Rockstar Games’e teşekkürlerimizle. Nice yıllara GTA V!


12 Eylül 2014

Yeni PS4 Trailer’ı Yayımlandı: “A Picked Fence and a Dog Named Skip”

 

12 Eylül 2014

GTA V’in Çıkış Tarihleri Duyuruldu: PS4 & XOne 18 Kasım – PC 27 Ocak!

Beklenen haber nihayet geldi! En son geçtiğimiz haziran ayında gerçekleşen E3 fuarında yeni nesille beraber PC platformuna bu sonbaharda geleceği açıklanan ve o günden bu yana yeni platformlarından başka haber alamadığımız GTA V’in yeni nesil ve PC için çıkış tarihleri nihayet Rockstar Games tarafından resmi olarak açıklandı! Buna göre son zamanların en rekortmen oyunlarından olan GTA V, PlayStation 4 ve Xbox One için 18 Kasım 2014′tePC içinse 27 Ocak 2015′te raflardaki yerini alacak…

Öte yandan çıkış tarihinin yanı sıra oyunun PS4 & Xbox One & PC hakkındaki yeni detayları da Rockstar tarafından açığa kavuştu. Oyunun basit bir port olmayacağını kanıtlar nitelikte olan bu detaylar, oyuna hem görsel hem de tekniksel açıdan önemli geliştirmeler ekleyecek ve Los Santos ile Blaine County’yi hiç olmadığından daha kapsamlı yapacak.

Habere gitmek için tıklayın.


8 Ağustos 2014

Steven “Trevor” Ogg | GTATurk.com Özel Röportajı

STEVEN_OGG_GTATURK

Rockstar’ın rekor üstüne rekor kıran milyar dolarlık projesi GTA V’in şüphesiz en ilgi çekici karakteri Trevor Philips. Trevor karakterini hayata geçiren Kanadalı sinema ve tiyatro oyuncusu Steven Ogg ile GTATurk.com olarak özel bir röportaj gerçekleştirdik! Sıkışık programında GTATurk.com’a röportaj verip zaman ayırdığı için kendisine ve menajeri Mickael Blanchett‘e tekrar tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bu özel röportajı okumak için tıklayın!

We’ve made an interview with Trevor Philips’ actor Steven Ogg. Click here to read!


9 Haziran 2014

E3 2014: GTA V PlayStation 4, Xbox One ve PC için Duyuruldu!

Ve beklenen haber sonunda geldi! Milyonları peşinden sürükleyen, herkesin tek merak konusu olan ve aylardır büyük umutlarla, büyük heyecanla, merakla ve dört gözle PC ve yeni nesil platformları için beklenen GTA V, en nihayetinde bu yılki E3 fuarının Sony konferansında PC ve yeni nesil için duyuruldu!

Rockstar Games’in resmi sitesinden yaptığı açıklamaya göre önümüzdeki sonbaharda PC ve yeni nesil için gelecek olan Grand Theft Auto V, PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarının tüm gücünden ve tüm avantajlarından yararlanarak sınırları zorlayacak derecede kapsamlı grafiksel ve tekniksel geliştirmelerle birlikte olduğundan daha müthiş bir detaylı oyun haline geliyor. Arttırılmış ve daha iyi bir görüş mesafesi, daha iyi kaplama detayları, daha yoğun trafik ve daha gelişmiş çözünürlüklerle birlikte yapımcı Rockstar North’un yarattığı Güney Kaliforniya’nın yeniden tasarlanmış halini sunan GTA V’in şehirlerine, kasabalarına, çöllerine ve okyanuslarına yeni bir hayat veriyor…

Oyunun PS4 platformundan alınmış görüntülerle hazırlanmış özel bir PS4 trailer’ı da E3′ün Sony konferasında yayımlandı. Yukarıdaki oynatıcıdan bu harika trailer’ı izleyebilirsiniz. Yeni nesil grafikleriyle birlikte GTA V enfes görünüyor!

Habere gitmek için tıklayın.


31 Mart 2014

Electronic Musician ile GTA V Müziklerinin Perde Arkası

Tyler the Creator ve Woody Jackson, Grand Theft Auto V’in soundtrack kayıt aşamalarında.

Oynanışı, özellikleri, uçsuz bucaksız dünyası ve görevleri kadar en az müzikleriyle de göz dolduran GTA V’in çıkışının üzerinden yaklaşık 7 ay geçmiş olmasına ve hikâye bölümünü pek çok kişi bitirmiş olmasına rağmen kendisinden hâlâ kopamamamızın sebeplerinden biri de hiç kuşku yok ki müzikleri. Gerek radyo istasyonlarındaki şarkıları, gerekse görevlerde çalan fon müzikleri oyunun müzik yanını neredeyse kusursuz kılıyor ve belki de bundandır ki, The Music of Grand Theft Auto V albümü son zamanlarda kesinlikle satın alınması gereken albümlerin başında geliyor.

Rockstar ise birbirinden usta müzisyenlerin ellerinden çıkmış bu müziklerin ortaya çıkış öyküsünü oyun severlerle -ve tabii ki müzik severlerle- Electronic Musician dergisinde paylaştı.

Electronic Musician, modern müzik dünyasındaki en saygın dergilerden biri. Mart sayısında Grand Theft Auto V soundtrack’lerine yer veren ve GTA V’i kapağına taşıyan dergi, oyunun müziklerinin yapım aşamasını en ince ayrıntısına kadar ele alıyor. Dergi, “Grand Theft Auto V: Crafting Epic Game Music from Soundtrack to Score” adındaki 6 sayfalık dosya konusunda oyunun bestecileri olan Woody Jackson, Alchemist ve Oh No’nun yanı sıra Flying Lotus ve Chain Gang of 1974 gibi oyunun radyo istasyonlarında oyun için özel olarak besteledikleri şarkılarıyla yer alan müzisyenler ve Rockstar’la gerçekleştirdikleri röportaja yer veriyor.

Dergiden bir bölüm:

Besteciler, oyunun her bir ana karakterine o karakterin imzası niteliğinde olan fon müzikleri bestelemek için kolları sıvadı. Tangerine Dream’den Edgar Froese, Michael De Santa’nın müziklerini yaptı. Alchemist ve Oh No, Franklin Clinton’ın müziklerini yaptı. Woody Jackson ise Trevor Philips’in müziklerini yaptı. Ancak müzikler oyunun gidişatının herhangi bir noktasında veya tüm bestecilerin kendi çalışmalarının bir karışımı olan ve gerçek bir takım çalışması olan The Score (The Music of GTA V) albümünde de duyulabilir. Bu fon müzikleri görev başladığında başlıyor; arabadan çıkmak veya bir diğer karakterle konuşmak gibi bazı eylemler gerçekleştirerek müzikler radyo istasyonu müziklerinden ayrılıyor. Fon müzikleri, görev boyunca oynanışa da etki ediyor.

The Alchemist, “Oh No ve ben bunu nasıl yapacağımızı anlamaya çalışıyorduk.” diyerek sözlerine başlıyor ve devam ediyor: “Oyunu her oynadığınız zaman, olaylar daha farklı şekilde gerçekleşiyor. Bunun otomasyonla pek bir alâkası yoktu fakat ilginç olacak olan nota yaratmakla alâkası vardı… Bu durum kendi albümünüzü yapmaktan farklı bir şey çünkü bir sanatçı olarak tek bir yoldan gitmek zorundasınız, aksi takdirde bununla başa çıkamazsınız. Bir işinizin olması güzel bir şeydi. Tek yapmanız gereken bununla başa çıkmak. Sonunda ise, güvenilir bir hal aldı.”

Hem GTA hayranları hem de müzik bağımlıları için stüdyo gruplarının kayıt aşamalarından orijinal elektronik orkestrasyon prodüksiyonuna, kullanılmış enstrüman ve prodüksiyon araçlarının listesinden radyo istasyonlarındaki şarkı seçimlerinin derlemesine ve oyunun fon müzikleri albümündeki DJ Shadow’un prodüksiyon tekniklerine kadar GTA V’in müziklerine dair merak ettiğiniz her şey, tonlarca detayla birlikte sadece Electronic Musician dergisinin Mart sayısında…


26 Mart 2014

Rockstar Warehouse’da Yeni İçerikler: Golf Sopası, USB Sürücü, T.P.I Tişörtü

Rockstar Warehouse’ın Grand Theft Auto V Koleksiyonu yeni gelen ürünlerle birlikte güncellendi. Bu sefer oyuncuları sınırlı sayıda GTA V temalı golf sopası, altın kalıplı USB flash bellek ve Trevor Philips Industries tişörtü bekliyor.

Habere gitmek için tıklayın.


13 Mart 2014

BAFTA’dan GTA V’e Ödül Yağdı

BAFTA Game Awards dün düzenlenen bir ödül töreni ile sahiplerini buldu. Düzenlenen ödül töreninde Rockstar Games ve GTA V’e toplamda 4 ödül verildi. İşte Rockstar Games’in dün gece aldığı ödüller:

En İyi Çoklu Oyuncu: Grand Theft Auto V (Grand Theft Auto Online)
En İyi İngiliz Oyunu: Grand Theft Auto V
En İyi Oyun Tasarımı: Grand Theft Auto V
BAFTA Fellowship: Rockstar Games

Aynı zamanda en iyi oyun, en iyi aksiyon/macera oyunu, en iyi senaryo, ses başarısı ve yenilikçi oyun kategorilerinde Grand Theft Auto V, en iyi performans için de Steven Ogg (Trevor Philips – GTA V) adaylar arasındaydı. Rockstar Games adına Fellowship ödülünü almak üzere Sam Houser, Dan Houser, Leslie Benzies ve Aaron Garbut ödül törenine katıldılar. Ayrıca yılın en iyi oyunu ödülü de Naughty Dog tarafından geliştirilen The Last of Us‘ın oldu.


6 Şubat 2014

Rockstar Warehouse’da Yeni İçerikler: Yoga Matı, Kasa Kilidi & Tişört

Rockstar Warehouse’ın Grand Theft Auto V Koleksiyonu son güncellemenin ardından yeni gelen ürünlerle birlikte güncellendi. Bu sefer oyuncuları dolar temalı yoga minderi, kasa kilidi zamanlayıcısı ve San Andreas Federal Reserv tişörtleri bekliyor.

Habere gitmek için tıklayın.


4 Şubat 2014

GTA V 32.5 Milyon Adet Sattı

Böyle bir başarının geleceğini zaten herkes biliyordu; Take-Two şirketinin bazı hisseleri Icahn Group‘a ait olması ve bu başarı sonucunda 16.24 milyon değeri verip hepsini satın alması bu haberin habercisiydi. Dün itibariyle Take-Two’nun mali yıl konferansında Grand Theft Auto V‘in 2013 yılının en çok satan oyunu olduğunu resmileştiren rakam geldi: Rockstar Games‘in asıl sahibi olan Take-Two Interactive‘ın resmi açıklamasına göre GTA V toplam 32.5 milyon adet sattı ve başarısını yine tüm dünyaya gösterdi.

Bu rakamla birlikte GTA V hem 2013 yılının en çok satan oyunu oldu, hem dünyanın en çok satan oyunları listesine 6. sıradan adını yazdırdı, hem de Rockstar ve Take-Two’nun gelirini katbekat arttırdı!


17 Aralık 2013

Rockstar Warehouse’da Yeni İçerikler: Uyku Tulumu, iFruit ve Fazlası

Bu yılbaşında sürpriz hediyelerle sevdiklerinizi mutlu etmek istiyor ancak paranızı nerede harcayacağınız konusunda bir fikriniz yoksa, Rockstar Warehouse tatil sezonuna özel olarak Grand Theft Auto V Koleksiyon setine sizler için yepyeni ürünler getirmeye devam ediyor. Rockstar Warehouse’a yeni gelen GTA V içerikleri; ceset torbası şeklindeki uyku tulumu, iFruit iPhone kılıfı ve fazlasını içeriyor.

Habere gitmek için tıklayın.


11 Aralık 2013

Xbox 360 TV Spot Yayımlandı!

Bu geceden itibaren başlayıp tatil sezonu boyunca artık tüm TV kanallarında boy gösterecek yepyeni GTA V Xbox 360 özel TV reklamı Rockstar tarafından yayımlandı. Bu zamana dek neredeyse yılın tüm oyun ödül törenlerinden Yılın Oyunu olarak evine dönen ve herkesten tam not almayı başarmış oyunun en etkileyici sahnelerinden alınarak hazırlanmış bu 30 saniyelik TV reklamını yukarıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz. İyi seyirler!


7 Aralık 2013

VGX Ödülleri’nde Yılın Oyunu GTA V

Geçtiğimiz aylarda Golden Joystick ödüllerinde ve geçtiğimiz cuma günü de Inside Gaming tarafından “Yılın Oyunu” ödülünü kazanan GTA V, oyun dünyasının en prestijli ödüllerinden VGX 2013 ödül töreninde de bu istikrarını korudu ve yine Game of the Year (Yılın Oyunu) ödülünü kimselere bırakmadı! 8 dalda aday gösterilen GTA V, “En İyi Soundtrack” dalında da birinciliği göğüslerken, artık her GTA oyununda klasikleşmiş “Yılın Oyunu” ödülünü de alarak 2013 yılını birçok ödül töreninde onlarca ödülle tamamladı.

Ödül töreni sonunda oyunun soundtrack albümü The Music of Grand Theft Auto V konseri, oyunun soundtrack’lerinde imzası bulunan A$AP Rocky, The Chain Gang of 1974, Jay Rock, Tyler, The Creator ve sürpriz konuk The Gameile birlikte müthiş bir GTA V gecesi sonlanmış oldu.

Habere gitmek için tıklayın.


5 Aralık 2013

Rockstar Warehouse’da Yeni İçerikler: Chop, Tişörtler & Plaj Havlusu

Yavaş yavaş yılbaşına yaklaştığımız bu günlerde Rockstar Warehouse, son güncellemenin ardından bu sefer tatil sezonuna özel olarak Grand Theft Auto V Koleksiyon setine yepyeni ürünler getiriyor. Los Santos’un sadık köpeği Chop’ın peluşu, tasma ve tasma kayışı, kışlık GTA V hoodie’si, plaj havlusu ve GTA IV’ten bu yana serinin eğlenceli çizgi filmi olan Republican Space Rangers’ın tişörtleriyle birlikte giyim ve koleksiyonluk ürünler Rockstar Warehouse’da sahiplerini bekliyor.

Habere gitmek için tıklayın.


4 Aralık 2013

The Music of Grand Theft Auto V Bu Cumartesi VGX’de

Spike TV’nin düzenlediği, oyun dünyasının en prestijli oyun ödül törenlerinden biri olan VGX‘in bu yılki ödül törenine GTA V damgasını vurmaya hazırlanıyor. Sekiz dalda çoğu ödüle aday gösterilmiş olan oyun, bunun yanı sıra bu cumartesi günü gerçekleşecek olan VGX 2013 ödül töreninde, oyunun geçtiğimiz aylarda çıkışını gerçekleştiren resmi soundtrack albümü The Music of Grand Theft Auto V kutlanacak ve oyunun bestecileri tören boyunca canlı performans gerçekleştirecek.

Loiter Squad (Tyler, The Creator ve Adult Swim’de görülmüş diğer Odd Future üyeleri) önderliğinde gerçekleşecek olan bu özel canlı performans, özel misafirlerle birlikte A$AP Rocky, The Chain Gang of 1974, Jay Rock ve Tyler’ın oyunun resmi soundtrack’lerindeki şarkılarını içerecek. Öte yandan oyunun resmi atmosfer müziklerindeki parçaların bestecileri olan Woody Jackson, The Alchemist ve Oh No da orada olacak.

Tüm bunlara ek olarak, GTA V ve serinin yaratıcısı Rockstar North, bu yılki VGX’de tam sekiz dalda aday gösterildi. Geçtiğimiz sene, çıkmadan bile VGX (eski adıyla VGA)’de ödülleri toplamaya başlamış olan GTA V, şüphesiz yine pek çok ödülü silip süpürecektir… Eğer henüz oyunuzu kullanmadıysanız, GTA V’in aday olduğu kategorilerden hemen GTA V ve yapımcısı Rockstar North’u oylayabilirsiniz.

Habere gitmek için tıklayın.


2 Aralık 2013

Yeni Sanatsal Çalışmalar Yayımlandı: Tracey & Simeon

Rockstar, GTA V’in sanatsal çalışmalar serisine bu hafta Michael’ın büyük bir ünlü yıldız olma hayaliyle yanıp tutuşan şımarık kızı Tracey ve Franklin ile Lamar’ın dolandırıcı patronu Simeon ile devam ediyor. Daha öncelerden âşinâ olduğumuz iki enfes çalışma bu sefer yüksek çözünürlüklü versiyonlarıyla karşımızda…

Tracy De Santa gözle fark edilebilir yeteneksizliğine rağmen Amerika’nın ünlü yetenek şovu Fame or Shame programının yeni yüzü olmak ve ünlü olma hayallerine kavuşmak için elinden geleni yapıyor.

Bu arada, Premium Deluxe Motorsport araba bayisinin sahibi Simeon Yetarian son derece şüpheli borç verme işlemleri ve agresif araç repolama politikaları üzerine gelen şikayetleri umursamayıp bayisinin önünde meydan okurcasına duruyor… Çalışmaların yüksek çözünürlüklü versiyonlarına görüntülerin üzerine tıklayarak ulaşabilir, farklı boyut seçeneklerine ise www.rockstargames.com/V/downloads adresinden göz atabilirsiniz. Bu kış boyunca ileride yepyeni ve daha fazla sanatsal çalışma gelecek. Daha fazlası için takipte kalmaya devam edin!


21 Kasım 2013

Rockstar Warehouse’da Yeni İçerikler: Bugstars Tişörtü, Zippo & Posterler

Rockstar Games’in resmi online ürün satış sitesi olan Rockstar Warehouse‘ın Grand Theft Auto V Koleksiyon setinde yepyeni GTA V ürünlerini yerini aldı. Siteye yeni gelen ürünlerin içinde ”Bugstars Pest Control” tişörtü, sanatsal çalışmalardan oluşan yeni posterler ve GTA V temalı Zippo Çakmak göze çarpıyor.

Habere gitmek için tıklayın.


12 Kasım 2013

Yeni Sanatsal Çalışmalar Yayımlandı: Michael & Amanda

GTA V’in sanatsal çalışmalar serisi devam ediyor. Geçtiğimiz haftalardaki Franklin & Chop ikilisinden sonra bu sefer bizleri Michael ve onun yoga düşkünü eşi Amanda karşılıyor.

De Santa ailesinin yogi evhanımı Amanda, Vrksasana pozisyonu (Uzman Eğitmen Fabien LaRouche tarafından önerilen geleneksel yoga pozisyonlarından biri) ile huzrun kollarına kendisini bırakmış durumda.

Aralarında soğuk rüzgârlar esmekte olan eşi Michael ise Lester’ın Konfeksiyon Fabrikası’nda modifiyeli ve yüksek güçlü Carbine Rifle ile şüphesiz yogadan çok daha stres atıcı işlerin peşinde… Çalışmaların yüksek çözünürlüklü versiyonlarına görüntülerin üzerine tıklayarak ulaşabilir, farklı boyut seçeneklerine ise www.rockstargames.com/V/downloads adresinden göz atabilirsiniz. Bu sonbahar boyunca gelmeye devam edecek olan yepyeni ve daha fazla sanatsal çalışma için de takipte kalmaya devam edin!


11 Kasım 2013

Snapmatic Ekran Koruyucusu Yayımlandı

GTA V’in belki de en zevkli özelliklerinden biri olan, oyun içindeki cep telefonumuzla fotoğraf çekip çektiğimiz fotoğrafı Rockstar Social Club’ta tüm dünyayla paylaşmamıza olanak sağlayan Snapmatic uygulamasında oyuncuların Los Santos ve Blaine Vilayeti’nin dört bir yanından yakaladığı enfes görüntüleri Rockstar sizler için bu ekran koruyucusunda derliyor.

Bu ekran koruyucusu, Chiliad Dağı’nın nefes kesen manzaralarından Los Santos Customs’da modifiye edilip gururla boy göstermiş araçlara, Michael, Franklin ve Trevor’ın samimi pozlarından daha fazlasına kadar dünyanın dört bir köşesindeki oyuncular tarafından GTA V ve GTA Online’da çekilmiş yüzlerce tamamen orijinal Snapmatic fotoğraflarını içeriyor. Ekran koruyucusunun önizlemesine buradan göz atabilir, PC veya Mac (OS X 10.6-10.8) için de hemen şimdi indirebilirsiniz. Rockstar ekran koruyucusunu zamanla yeni Snapmatic fotoğraflarıyla güncellemeye devam edecek. Kim bilir, belki içlerinde bir gün kendi çektiğiniz fotoğrafa da rastlayabilirsiniz…


29 Ekim 2013

Yeni Sanatsal Çalışmalar Yayımlandı: Franklin & Chop

Rockstar, GTA V için yeni sanatsal çalışmaları oyunculara sundu. Dün itibariyle satışa çıkan PS3 GTA V temasında rast geldiğimiz bu iki çalışmada Franklin ile Franklin’in sadık dostu Chop bizleri karşılıyor. Her ne kadar iki çalışmayı daha önce görmüş olsak da en nihayetinde Rockstar tarafından yüksek çözünürlüklü versiyonlarına ulaşmış bulunuyoruz.

Los Santos Şehir Merkezi sokaklarının sadık (ve eğitilebilir) Rottweiler’ı Chop, anlaşılan Ballas’ın kâbusu olmaya devam ediyor…

Bunun yanı sıra Chop’ın kadim dostu Franklin Clinton, zırhı bile delebilecek kuvvette 6 mermi kapasiteli ve lazer görüşlü son derece korkutucu ve ölümcül Heavy Sniper Rifle ile “Three’s Company” görevini temsil eden bu çalışmada IAA ajanlarını indirmekle meşgul… Çalışmaların yüksek çözünürlüklü versiyonlarına görüntülerin üzerine tıklayarak ulaşabilir, farklı boyut seçeneklerine ise www.rockstargames.com/V/downloads adresinden göz atabilirsiniz. Oyunun çıkışının üzerinden yeterince bir zaman geçmesine rağmen Rockstar’ın belirttiğine göre yepyeni sanatsal çalışmalar daha yolda. Öyleyse daha fazlası için takipte kalmaya devam edin!


28 Ekim 2013

GTA V Temaları PSN ve Xbox LIVE’da

PS3 ve Xbox 360 için özel GTA V içerikleri gelmeye devam ediyor. PS3 & Xbox 360 için özel GTA V temaları PSN ve Xbox LIVE’da yerini aldı. PSN Premium Theme (1.99$) PS3 teması -yukarıdaki çalışma da dahil olmak üzere- karakterlerimiz Michael, Franklin ve Trevor’ın çeşitli sanatsal çalışmalarının yanı sıra karakterlerimizin arkadaşları, aileleri ve diğer tanıdık karakterlerin sanatsal çalışmalarıyla birlikte toplam 13 adet sanatsal çalışmayı içeriyor ve temadaki çalışmalar otomatik olarak değişkenlik gösteriyor. Öte yandan PS3 kullanıcıları yeni PSN avatarlarının her birine 0.49$/0.21£/0.25€ fiyatla ulaşabilir.

Xbox 360 kullanıcıları ise Blaine Vilayeti, Güney Los Santos ve Vinewood sanatsal çalışmalarıyla Del Perro İskelesi, Paleto Ormanı ile Los Santos şehir merkezindeki Ammu-Nation’ın süs fotoğraflarını içeren Xbox 360 arayüz temasıyla (2.99$) birlikte arayüzlerini süsleyebilir.


25 Ekim 2013

Golden Joystick’te Yılın Oyunu GTA V

Daha çıkmadan bile ödülleri silip süpürmeye başlayan ve çıktıktan sonra da tüm incelemelerden tam not alıp hem oyuncuların hem de Rockstar’ın yüzünü güldürmeyi başaran GTA V, dünyanın en prestijli oyun ödül töreni Golden Joystick Ödülleri’ne bilindiği üzere bu yıl Game of the Year (Yılın Oyunu) dalında adaydı. Her ne kadar Game of the Year için sonuç en başından beri belli olsa da geçtiğimiz hafta başlayan oylama, geçtiğimiz pazar günü son buldu ve 25 Ekim’in gelmesiyle de bugün itibariyle sonuçlar açıklandı. Elbette ki beklenildiği gibi Yılın Oyunu‘nu Grand Theft Auto V göğüsleyerek Golden Joystick Ödülleri’nde 2013′ün oyunu olarak tarihe geçmeye hak kazandı.

Rockstar Games’e son Game of the Year ödülünü kazandıran Red Dead Redemption’ın üç sene sonrasında Rockstar’a bir diğer GoTY ödülü GTA V ile birlikte gidiyor. Rockstar’ı tebrik ediyor ve daha nice ödüller görmeyi umarak başarılarının devamını diliyoruz. Bunun şerefine de artık Grand Theft Auto V: Game of the Year Edition paketi görmek isteriz!


17 Ekim 2013

Golden Joystick Ödülleri’nde GTA V, Game of the Year Dalında Aday

GTA V bu yılın kuşkuşuz en çok heyecanla, sabırsızlıkla ve merakla beklenen oyunuydu. İki yıl gibi uzun bir bekleyişin ardından 17 Eylül’de çıkışını gerçekleştiren oyun, bizler de dahil olmak üzere pek çok kişiden tam not almayı başardı. Çıktığı ilk üç gün içinde bir milyar dolar satış rakamına ulaşan oyun, kırılması zor bir rekora imza atarak Guinness Rekorlar Kitabı‘na bile girmeye hak kazandı. Çıkışının üzerinden sadece 1 ay geçmesine rağmen yankıları devam ediyor. Şimdiyse GTA V için bu başarısını tescilleme vakti…

CVG’nin düzenlediği ve bu yıl 31.’si gerçekleşen dünyaca ünlü oyun ödül töreni Golden Joystick Awards’a GTA V, Game of the Year (Yılın Oyunu) dalında aday. Biz GTA oyuncularının yapması gereken tek şey de GTA V’i bu dalda oylarımızla birinciliğe taşımak. Herkes tarafından daha çıkmadan bile yılın oyunu olarak gösterilmiş olan GTA V, sunduklarıyla, kapsamlı dünyasıyla şüphesiz ki 2013′ün oyunu olmayı kesinlikle hak ediyor…

Bu bağlantı üzerinden Grand Theft Auto V’i seçerek oyunuzu kullanabilirsiniz. Oylama, 20 Ekim Pazar günü son bulacak ve kazanan goldenjoystick.com üzerinden canlı bağlantıyla 25 Ekim’de açıklanacak. Herkesin hemfikir olduğu nokta tabii ki GTA V’in açık ara farkla birinci olacağı yönünde; ancak ister olsun ister olmasın, GTA V zaten şimdiden gönüllerin GoTY’ı olmayı başardı!


 

9 Ekim 2013

GTA V, Guinness Rekorlar Kitabı’nda

Daha çıktığı ilk gün rekorları alt üst eden oyun, bilindiği üzere 17 Eylül’de çıkışını yaptığı ilk 24 saatte gelen verilere göre Rockstar’a tam 800 küsür milyon dolar kâr getirmişti. Üç günde de tam 1 milyar dolar hasılata ulaşan oyun, kırılması zor bir rekora imza atarak herkesin ağzını açık bırakmayı başarmıştı. Bu rekora ve başarıya Guinness Rekorlar Kitabı da kayıtsız kalmıyor!

Guiness Rekorlar Kitabı’nın resmi sitesinden yapılan duyuruya göre GTA V yedi dalda rekorlar kitabına girmeye hak kazandı. Buna göre efsanenin rekorlar kitabına girmesini sağlayan yedi başarısı şöyle:

 • 24 saatte en çok satan aksiyon-macera video oyunu.
 • 24 saatte en çok satan video oyunu.
 • 1 milyar dolara ulaşmayı başaran en hızlı eğlence ürünü.
 • 1 milyar dolara ulaşmayı başaran en hızlı video oyunu.
 • 24 saatte en çok hasılat elde eden video oyunu.
 • 24 saatte en çok gelir elde eden eğlence ürünü.
 • Tanıtım videosu en çok izlenen aksiyon-macera video oyunu.

Habere gitmek için tıklayın.


1 Ekim 2013

İlk GTA V Güncellemesi Yayında

Bugün itibariyle GTA Online’a erişim imkânı sağlayan ve buna ek olarak geçtiğimiz haftalarda GTA V’in hikâye modunda yaşanan bazı sorunları gideren otomatik 1.1 güncellemesi GTA V için yayımlandı. Güncelleme, oyuna girdiğinizde otomatik olarak kurulabilecek.

Habere gitmek için tıklayın.


27 Eylül 2013

GTA V, New York Film Festivali’nde

Çıktığı daha ilk günden rekorları alt üst eden, hepimizi sabahlara kadar ekran başından kaldıramayan GTA V, başarılarına kaldığı yerden devam ediyor: Efsane oyun, dünyanın ünlü film festivali olan New York Film Festivali‘ne katılıyor!

Rockstar, festivalde Convergence Program’ı dahilinde GTA V ile birlikte yerini alacak. Oyunun resmi soundtrack’lerini bestelemiş olan Tangerine Dream, Woody Jackson, The Alchemist ve Oh No gibi müzisyenler de festivalde ufak bir konser gerçekleştirecek.

Habere gitmek için tıklayın.


26 Eylül 2013

Yeni GTA V Avatarları Xbox LIVE’da

Daha önce ilk avatarlarıyla Xbox LIVE’a giriş yapan GTA V’ten yepyeni avatarlar oyuncularla buluştu. Grove Street Families ve Balla çetelerinin avatarlarının yanı sıra oyundaki Epsilon Program tarikatına ait avatarlar da dikkat çekiyor. Bunların yanı sıra Sprunk reklamlı Pegassi Bati 801RR motosiklet, Los Santos tişört ve şapkası da LIVE’da yerini alanlar arasında…

Habere gitmek için tıklayın.


24 Eylül 2013

‘The Music of Grand Theft Auto V’ Çıktı: Üç Dijital Albüm Şimdi iTunes’da

Dün itibariyle Amazon’da göze çarpan, GTA V’in tüm soundtrack’lerini içinde barındıran üç bölümlük The Music of Grand Theft Auto V albümü iTunes’da yerini aldı. Tüm albüme orijinal fiyatıyla 24.99$, ülkemizdeki fiyatıyla da 20.99 TL ücretle sahip olabileceğiniz gibi, şarkı başına da 9.99$ (ülkemizdeki fiyatıyla 0.89 TL) fiyat biçilmiş.

Habere gitmek için tıklayın.


23 Eylül 2013

‘The Music of Grand Theft Auto V’ Geliyor

Uçsuz bucaksız dünyasında en az sundukları kadar müziği ve soundtrack’leriyle de göz dolduran GTA V’ten soundtrack albümü geliyor! Amazon’da ön siparişe açılan The Music of Grand Theft Auto V adındaki bu albüm, orijinal müzikler, atmosfer müzikleri ve soundtrack’ler olmak üzere dörde ayrılıyor ve görünüşe bakılırsa dört ayrı albüm olarak satışa çıkacağa benziyor.

Haberin devamın şarkı listesine ve önizlemelerine göz atabileceğiniz albümler için çıkış tarihi olaraksa 24 Eylül, yani yarınbelirtilmiş.

Habere gitmek için tıklayın.


20 Eylül 2013

GTA V Üç Günde 1 Milyar Dolar Sattı

Henüz çıkmadan bile sadece ön sipariş rekoru kırarak gelmiş geçmiş en çok rağbet görmüş oyunlardan biri olarak adını tarihe yazdırmış olan GTA V, tüm dünyanın merakla beklediği 17 Eylül’deki tarihi çıkışını gerçekleştirerek hepimizi uzunca bir süre ekranlarımızın başından kaldıramayacak derecede uzun bir yolculuğa çıkardı. Hepimiz şu sıralar Los Santos ve Blaine Vilayeti’nin keyfini sürmekle meşgulüz, saatlerce ekran başından kalkamıyoruz, Rockstar’ın yarattığı bu şahesere karşı söyleyecek söz bulamıyoruz, oyundan yana gayet mutlu ve memnunuz. Biz oyundan memnunken Rockstar ve Take-Two da oyuna yoğun ilgiden ve elde edilen kârdan oldukça memnun gibi görünüyor…

Geçtiğimiz çarşamba günü Take-Two tarafından daha ilk günden, 24 saatte tam 800 milyon dolarsatış rakımına ulaştığı açıklanan oyun, sunduklarının yanı sıra daha ilk günden elde ettiği bu satış rakamıyla da ağzımızı açık bırakmayı başarmıştı. Durdurak bilmeyen oyun, bu sefer yeni bir rekora imza atıyor: Take-Two’nun yayımladığı son rapora göre GTAV üç günde tam tamına 1 milyar dolar satış rakamına ulaştı!

Bir milyar dolarlık satış rakamı bir video oyunu için, üstüne üstlük sadece üç gün gibi oldukça kısa bir süre için müthiş derecede dudak uçuklatıcı bir rakam. Ve belki de sadece bir oyun için değil, GTA V hem sinema hem de eğlence dünyasının tüm yapımlarını geride bırarak tüm zamanların en büyük satış rakamına ulaşmış yapımı olarak adını tarihe yazdırıyor. Daha önceden bütçesinin tam 170 milyon euro olduğu açıklanan GTA V, yapımı için harcanmış bütçenin Rockstar’ın elde edeceği kârın yanında lâfı bile olmayacak gibi görünüyor ve Rockstar’a oldukça kârlı dönüş yapacağa benziyor…

Rockstar’a bu güzel yapımı oyun dünyasına kazandırdığı için teşekkür ediyor ve elde ettiği bu büyük başarı için de şimdiden tebriklerimizi iletip başarılarının devamını diliyoruz. Ve tabii ki GTA V oynamaya kaldığımız yerden koşa koşa devam ediyoruz… Nerede kalmıştık?! İyi oyunlar!


19 Eylül 2013

Grand Theft Auto V, Türkiye’de Çıktı!

Ve asıl yolculuk bizler için işte şimdi başlıyor! 17 Eylül’de tüm dünya çapında çıkışını gerçekleştiren oyun, bildiğiniz gibi oyunun Türkiye disbrütatörünün yaşadığı bazı sorunlardan ötürü ülkemizde iki gün gecikeceği açıklanmıştı. 2011′den bu yana, tam 693 küsür gündür yollarını gözlediğimiz GTA V için 2 gün daha sabrettik ve muradımıza erdik! Oyuna şu anda D&R ve diğer tüm mağazalardan ulaşabilirsiniz.

Gelin bu heyecanı bizlerle yaşayın, ilk deneyiminizi bizlerle paylaşın!

Oyundan aldığınız, alacağınız fotoğraflarınızı, görüntülerinizi, videolarınızı, ilk deneyimlerinizi, ilk heyecanınızı, görüş ve fikirlerinizi bekliyoruz!

Resmi YouTube kanalımızı da takip etmeyi unutmayın. Bugünden itibaren açılışını yapacağımız Türkçe anlatımlı GTA V Tam Çözüm videolarının yanı sıra oyuna dair her türlü video sizlerle buluşacak! Adres:www.youtube.com/GTATurkcom2005

Uzun bekleyiş artık sona erdi: Uzun zamandır sabırsızlıkla beklenen, tam anlamıyla kendisi için çıldırılan GTA V, şimdi en yakın mağazanızda! Artık sosyal hayata uzunca bir süre veda edip şimdi Michael, Franklin ve Trevor’a katılarak Los Santos ve Blaine County’nin tadını çıkarma vakti. Los Santos’a yeniden hoş geldiniz!

Keyifli oyunlar!


18 Eylül 2013

GTA V, 24 Saatte 800 Milyon Dolar Sattı


17 Eylül 2013

GRAND THEFT AUTO V ÇIKTI!

Gün bugündür! Uzun zamandır günlerini saydığımız 17 Eylül geldi çattı ve tüm dünyayı peşinden sürükleyen, dünya çapındaki tüm oyuncuları tatlı bir heyecan ve sabırsızlık içine iten, 2011′den beri çıkışı milyonlar tarafından dört gözle beklenen, yollarını gözlediğimiz Grand Theft Auto V, PlayStation 3 ve Xbox 360 platformları için tüm dünya çapında raflardaki yerini aldı!

Rockstar Games’in resmi siteden yaptığı açıklama şöyle:

“Bugün Grand Theft Auto V’in tüm dünya çapında PlayStation 3 ve Xbox 360 için çıkışını gerçekleştirmiş olduğunu duyurmaktan gurur duyuyoruz.

Serinin yaratıcısı Rockstar North tarafından geliştirilmiş olan Grand Theft Auto V, seriyi heyecan verici yeni yöntemlerle ileriye taşıyor. Bir ilk olarak, oyuncular oyunun üç ana karakterinin yaşamlarına defalarca girip çıkabilmekte ve iç içe geçmiş hikâyalerinin tüm yanını oynayabilmektedir. Modern Güney Kaliforniya’nın hicivsel bir şekilde yeniden tasarlanmış versiyonunda geçen Grand Theft Auto V, Los Santos’un yoğun kentsel metropolünü ve Blaine County’nin tamamen geniş kırsal alanlarını keşfetme; bir dizi büyük soygunlar planlayıp gerçekleştirme; çok sayıda yabancılarla ve tuhaf insanlarla tanışma; ya da golften silah kaçakçılığına, paraşütle atlayıştan yoga ve daha fazlasına kadar pek çok aktivitiye katılma özgürlüğünü oyunculara sunuyor.

Grand Theft Auto V ayrıca oyunun her sürümüyle birlikte ücretsiz olarak gelecek olan 1 Ekim’de çıkışını gerçekleştirecek devrimci yeni açık dünya online oyunu Grand Theft Auto Online’a da erişme imkânı sağlıyor.”

Öte yandan Take-Two’nun basın bültenine konuşan Rockstar Games’in kurucusu ve GTA serisinin yaratıcılarından Sam Houser şu açıklamayı yaptı:

“Grand Theft Auto V bizim için büyük bir girişimdi. Ekibimizin çıkardığı işten büyük bir gurur duyuyorum. İnsanların en nihayetinde oyunu oynayacak olmasından dolayı sabırsızız.”

Ülkemizdeyse ne yazık ki bildiğiniz gibi bazı sorunlardan ötürü oyun 2 gün gecikecek ve oyun ülkemizde 19 Eylül’de raflardaki yerini alacak. Maalesef GTA V’in çıkış heyecanına bugün ortak olamayıp Türk oyuncuları olarak 2 gün daha beklemek zorunda olsak da yaklaşık 2 yıl ve 600 küsür gündür beklediğimiz oyun için iki gün daha dişimizi sıkmaya hazırız…

Oyuna sahip olan herkese keyifli oyunlar!


16 Eylül 2013

Ücretsiz iFruit ve Kitapçık Uygulaması Apple iOS’da

Yarından itibaren tüm dünyayla buluşacak olan ve çıkışına sadece saatler kalan GTA V için Rockstar yenilikler getirmeye devam ediyor. Apple iOS cihazlarına yeni gelen bu iki uygulaymayla birlikte GTA V artık her yerde sizinle! iFruit, Los Santos Customs ve Chop the Dog uygulamalarını içeriyor. Los Santos Customs uygulaması, her nerede olursanız olun sizlere herhangi bir Apple iOS cihazınızdan aracınızı modifiye etmenize imkân sağlıyor. Chop the Dog uygulamasında da sizleri güzel bir mini oyun bekliyor. Bu oyun uygulamasıyla bir yandan oyun oynayıp vakit geçirirken, bir yandan da Franklin’in köpek dostu Chop’ı eğitmiş olacaksınız.

Bugüne kadarki gelmiş geçmiş en büyük GTA oyunu olmasından ve her şeyini bir kitapçığa sığdıramayacak kadar büyük bir oyun olmasından dolayı Rockstar, oyunun kutusundan çıkacak olan klasik oyun kitapçığının yerine kitapçığı dijital bir ortama taşımaya karar verdi ve bu uygulamayla birlikte akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar için Grand Theft Auto V: The Manual adında tam 100 sayfalık bir dijital kitapçık hazırladı. Oyun Kontrolleri’nden Özellikler ve Credits’e kadar temel ve pratik her şeyi barındıran bu kitapçıkta, aktivitelerin, yerel dükkânların ve oyun içindeki markaların yanı sıra; Los Santos ile Blaine Vilayeti’nin her bir noktasını inceleyebileceğiniz, üzerinde tüm göstergelerin yer aldığı bir interaktif harita da bulunuyor. Uygulamaları şimdi iOS cihazları için App Store’dan indirebilirsiniz. Rockstar’ın açıklamasına göre çok yakın zamanda Android, Windows Phone, PlayStation Mobile ve Vita‘ya da gelecek olan bu uygulamaların mobil cihazların yanı sıra PC ve Mac için de gelmesi planlanıyor.

Habere gitmek için tıklayın.


16 Eylül 2013

İlk GTA V İncelemeleri ve Puanları Yayımlandı

Yarın tüm dünya çapında yıllardır beklenen tarihi çıkışını gerçekleştirecek ve tüm oyun severlerle buluşacak olan GTA V’in ilk incelemeleri gelmeye başladı! Tüm oyun sitelerinin neredeyse hepsinden yüksek puanlar alan, bir iki ufak puandan başka puanı kırılmayan, şu ana kadar hakkında herhangi bir olumsuz yorum duymadığımız ve tüm oyun editörlerinden geçerli notlar almayı başaran Rockstar’ın yeni şaheseri GTA V, görünüşe bakılırsa tam anlamıyla bomba gibi geliyor!

Habere gitmek için tıklayın.


16 Eylül 2013

GTA V, Türkiye’de İki Gün Gecikmeli…

Tüm dünya nefesini tuttu, 600′ü aşkın gündür devam eden büyük bekleyişin saatler sonra son bulmasını bekliyor. Fakat ne yazık ki Türkiye’deki oyuncular GTA V’e kavuşmak için 2 gün daha bekleyecek…

Oyunun Türkiye’deki distribütörü Aral Game tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Bütün oyun severlere merhaba,

Uzun süredir beklediğimiz GTA V oyununun pre-order sevkiyatları ve Türkiye dağıtımı ile ilgili olarak oyun severlerin sorularını cevaplandırmak için kısa bir yazı paylaşmak istedik.

Uzun süredir beklediğimiz GTA V oyununun pre-order sevkiyatları 18 Eylül’de başlanacaktır. Avrupa’daki çıkış tarihine yetiştirmek için tüm çabaları göstermemize rağmen yayıncı firmanın yükleme takviminde Türkiye’ nin lokal prosedürlerin ve gümrükteki zorlukları ve süreçleri dikkat edilmediği için ürünler Avrupa’dan Türkiye’ye 1 hafta geç çıkarılmıştır. Bizler tüm sevkiyat ve lojistik çabalarımızı ortaya koyarak bu 1 haftalık doğabilecek gecikme süresini 2 güne çekmiş bulunmaktayız.

Bizler, önceden oyunu satın alan oyun severler için yükümlülüklerimiz gereği aşağıda yer alan açıklamayı ön sipariş açıklamasında bulundursak da, sosyal medya ve farklı kanallar üzerinden yayılan asparagas içeriklerin önüne geçmek ve endişeleri yatıştırmak için açıklama ihtiyacı duyduk.

Konu ile ilgili olarak anlayış gösteren herkese teşekkür ederiz.

ÖN SİPARİŞ BİLGİLENDİRME YAZISI:

Ön sipariş, sınırlı sayıda gelecek olan bazı ürünleri önceden ayırtmanız ya da ürünler henüz dağıtıma başlamadan daha uygun fiyatlara satın alabilmeniz amacı ile uygulanır. Ön siparişteki ürünlerin duyurulan dağıtım tarihlerinde zaman zaman değişiklikler, gecikmeler olabilmektedir; lütfen siparişinizi bunu göz önüne alarak veriniz.”


15 Eylül 2013

İki Adet Yeni Ekran Görüntüsü Yayımlandı

GotGame.com, GTA III’ten bu yana serinin tüm oyunlarında bir talk radyosuyla yerini almış ve GTA V’te de WCTR radyosuyla yeniden geri dönecek olan ünlü radyo DJ’i Lazlow ile GTA V üzerine bir söyleyişi gerçekleştirdi. Röportajın yanı sıra GotGame iki adet özel yeni ekran görüntüsünü de takipçileriyle paylaşmış durumda. Yukarıdan göz atabilirsiniz.

Çıkışa artık sadece bir iki gün kala, oyuna erkenden sahip olmayı başarmış şanslı oyuncular da bulunuyor. Özellikle birçok sosyal paylaşım sitesinde oynanışa ve görevlere dair pek çok görüntü ve video sızmış durumda. Yarın ise IGN ve GameSpot’dan GTA V’in ilk çıkış incelemesi gelecek. Türkiye saatine göre 17:00′de bizlerle buluşacak olan incelemede, IGN ve GameSpot’ın oyun için verdikleri puan merak konusu. Sanıyoruz ki herkesin hemfikir olduğu nokta oyunun 10 üzerinden 10 alacağı yönünde…

Bizlerden ayrılmayın. Yıllarca yollarını gözlediğimiz, tüm dünyayı peşinden sürüklemeyi ve daha çıkmadan efsane olmayı başarmış oyun artık bu hafta evlerimizde!


13 Eylül 2013

Resmi Web Site Güncellemesi: Son İçerikler & SC Özellikleri

Çıkışına birkaç gün kala GTA V’in resmi web sitesinden yeni ve son güncelleme karşımıza çıktı! Bu güncellemede Lovely Accommodations (Güzel Konaklama Yerleri), Sightseeing & Celebrity (Gezi & Ünlüler), 24-Hour Conveniences Stores (24 Saat Açık Alışveriş Dükkânları), Opportunity for the Upwardly Mobile (Sosyal Sınıfta Yükselmek için Fırsatlar) sayfaları bizleri selamlayıp sitedeki geriye kalan tüm sayfalar bizlerle buluşurken, yepyeni ekran görüntüleri, yepyeni içerikler, iki yeni video, yeni Social Club özellikleri ve daha birçok içerik sitede yerini almış durumda.

Rockstar Social Club aynı zamanda GTA V’teki suç kariyerinizi geliştirecek ve genişletetecek düzeyde Social Club üyelerine GTA V için özel fırsatlar getiriyor. Sadece Social Club üyelerine özel olan bu özelliklerde Assault SMGmakineli silah, Annis Elegy RH8 spor araba ve Franklin, Michael, Trevor için eşsiz saç kesimlerine ulaşma imkânına sahip olma gibi özel fırsatlar bulunuyor. Ayrıca Social Club üyeleri Career (Kariyer) istatistiklerine ulaşabilecek, soygunlardan BAWSAQ’ın yatırım portföylerine, özel liderlik listesinden oyun içindeki ilerlemelerini ve başarılarını arkadaşlarıyla karşılaştırmaya kadar pek çok çeşit oyuncu listelerini gözlemleyebilecek. Ve en bomba özellikse, Social Club üyelerinin oyun içinde telefonlarının kamerasıyla çektikleri fotoğrafları Snapmatic’ten paylaşacak olmaları. Lifeinvader.com aracılığıyla da oyun içinde bazı özel indirimlere hak kazanabileceksiniz.

Habere gitmek için tıklayın.


12 Eylül 2013

Yeni Sanatsal Çalışma: Chop

17 Eylül’de Franklin’in görevlerinde ve serbest dolaşımda bize yoldaşlık edecek olan, Lamar’ın sadık köpeği Chop için GTA V’ten yepyeni bir sanatsal çalışma geldi. Hem Franklin’in hem Lamar’ın kadim dostu olan Chop görünüşe bakılırsa yine bir Balla’lıyı ağına düşürmüş!

Çalışmanın yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşmak için üzerine tıklamanız yeterli. İleride gelecek olan daha fazla GTA V sanatsal çalışması için bizden ayrılmayın!


12 Eylül 2013

Lifeinvader.com Yayında

Daha önceden GTA V’in resmi web sitesinin ilk güncellemesinde rastladığımız, oyunda karşımıza çıkacak olan kurgusal bir sosyal ağ paylaşım sitesi olan ve genel olarak Facebook’un parodisi olan Lifeinvader.com, GTA V’in dünyasından önce gerçek dünyada da aktif! Buradan ulaşılabilecek olan sitede pek çok dolu yeni ekran görüntüleriyle birlikte yeni içerikler bulunuyor. Los Santos Customs’tan Sprunk’a, Redwood’dan Legendary Motorsport’a, Elitas Travel’dan Herr Kutz Berber’e kadar GTA V’te karşımıza çıkacak olan firmaların, markaların reklamları yer alıyor. Üstelik Rockstar Social Club ile bağlantılı olan sitede, Social Club üyeliğinizle paylaşımları beğenebiliyor ve yorum yapabiliyorsunuz.

Sitedeki profillerde, sayfalarda ve paylaşımlarda “Stalk” adı verilen bir özellik de mevcut. Bu özellik, sayfayı takip etmenize yarıyor. Üstelik sitede yer alan tüm markalar eğer kendilerini “stalk”lar, yani takip ederseniz, ücretsiz içeriklerden yararlanacağını belirtiyorlar. Oyununuzu Social Club hesabınızla senkronize ettikten sonra bu indirimlerden oyunda yararlanabileceksiniz. Bu yüzden şimdiden stalk avantajlarına aşağıdan göz atın, hangisi câzip geldiyse sayfaları takip etmeye başlayın ve 17 Eylül’de indirimlerden faydalanın!

Habere gitmek için tıklayın.


10 Eylül 2013

GTA V’in Haritası Ortaya Çıktı

San Andreas, GTA IV ve Red Dead Redemption’ın toplamından bile 5 kat daha büyük olduğu belirtilen, Rockstar’ın bugüne kadar yaratmış olduğu en büyük harita olan GTA V’in tam tamına 49 mil karelikdevasa haritası sonunda resmi olarak ortaya çıktı!

Daha önce Special ve Collector’s Edition paketleriyle birlikte gelecek olan plan haritasında sadece Los Santos haritasını mavi basımıyla gördüğümüz ve net olarak çıkarım yapamadığımız harita, basım işlemleri devam eden ve 17 Eylül’de çıkışını bekleyen BradyGames’in hazırladığı strateji rehberinde yer alan bir sayfada en nihayetinde tamamiyle ortaya çıktı ve bununla birlikte GTA V’te bizleri bekleyecek olan haritayı net olarak görebiliyoruz.

Habere gitmek için tıklayın.


9 Eylül 2013

Rockstar’dan GTATurk’e Özel GTA V Ekran Görüntüsü!

Bugün mail kutumuza Rockstar Games’den sürpriz bir mail geldi: Çıkışına 1 hafta kala daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış yepyeni ekran görüntüleri Rockstar Games tarafından fan sitelere gönderiliyor! GTATurk.com veRockstarTurk.com olarak bizlere de bir ekran görüntüsü gelmiş durumda. Görüntüde gördüğümüz kadarıyla anlaşılan Trevor yine şehir dışı taşra bir mekânda ATV yarışında!

Bizleri de unutmadıkları için bu nezâketinden ötürü Rockstar’a çok çok teşekkür ediyoruz. Cheers Rockstar!

Diğer fan sitelere gönderilmiş ekran görüntülerine de haberin devamından ulaşabilirsiniz. 1 HAFTA sonra Los Santos & Blaine County’de görüşmek dileğiyle!

Habere gitmek için tıklayın.


9 Eylül 2013

Yeni Sanatsal Çalışmalar: Amanda, Tracey, Simeon ve Fazlası

Artık son haftasına girdiğimiz ve çıkışına sadece 1 hafta kalan GTA V için reklamlar devam ediyor! Oyun bugün itibariyle tüm dünya çapındaki şehir duvarlarına asılmakta olan yeni afişleriyle karşımıza çıkarken, bu afişlerde daha önce hiç görmediğimiz yepyeni sanatsal çalışmalar dikkat çekiyor.

Michael’ın karısı Amandaile kızı Tracey, Franklin’in dolandırıcı patronu Simeon, Trevor’ın yakını Wade ve daha önce hiç görmediğimiz yeni bir karakter olan Tao karakterlerinin yer aldığı bu yepyeni sanatsal çalışmalar oldukça güzel görünüyor…

Habere gitmek için tıklayın.


8 Eylül 2013

GTA V’in Bütçesi Tam 170 Milyon Euro

Dört yıldan uzun bir zamandır üzerinde çalışılan, yapımında binlerce kişinin bulunduğu ve çıkışı da tüm dünya tarafından dört gözle beklenen, 2013 için yılın oyunu olarak öngörülen Grand Theft Auto V’in toplam bütçesi İskoçya’nın başkenti Edinburgh’un günlük gazetesi The Scotsman tarafından açıklandı. Scotsman’in yayımladığı habere göre GTA V’in toplam yapım aşaması ve reklam bütçesi tam tamına 170 milyon euroBu rakam Amerikan dolarında 265 milyon dolara denk gelirken, şu ana kadar en yüksek bütçeli oyun olarak bilinen GTA IV’ün toplam bütçesi 100 milyon doları bile geride bırakarak, GTA V gelmiş geçmiş en büyük bütçeli ve üzerinde en çok para harcanmış video oyunu olma ünvanını ele geçiriyor.

Öte yandan haberde oyunun harita ölçümü de paylaşıldı ve GTA V’te ne derece büyük bir haritanın bizleri beklediği tam olarak ortaya çıktı: Belirtilene göre GTA V’in haritası tam 49 mil kare ve kilometre hesabıyla da tam 125 metre kareye denk düşüyor. Bu rakam, serinin bugüne kadarki en büyük haritasına sahip olan GTA: San Andreas’ın 13.9 mil karelik haritasını bile geride bırakıyor…

Habere gitmek için tıklayın.


7 Eylül 2013

IGN’den GTA V Soru-Cevap: Yeni Bilgiler

Geçtiğimiz salı günü GTA V incelemesiyle GTA V haftasına başlayan ve haftaya dünkü yeni incelemeleriyle nokta koyan IGN, bugün GTA V hakkında bir soru-cevap videosu hazırladı. GTA fanlarının, oyunu canlı canlı oynama fırsatı bulmuş IGN ekibine yöneltilen sorularını cevaplayan IGN, oyuna dair birkaç yeni detayla daha karşımıza çıkıyor.

Habere gitmek için tıklayın.


7 Eylül 2013

The Guardian’dan Dan Houser Röportajı

Dünyaca ünlü İngiliz gazetesi The Guardian’ın bugünkü konuğu hepimizin yakından tanıdığı, Rockstar Games’in yardımcı başkanı ve GTA serisinin senaristi Dan Houser’dı. The Guardian’a GTA V hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunan Houser, özellikle oyunun genel olarak tam 100 saat süreceğini açıklamasıyla hepimizi yeniden sabırsızlandırmayı başarıyor!

Buradan göz atılabilecek olan röportajda, GTA V için çıktıkları araştırma gezilerinde Los Angeles’ta en az 100 gün geçirdiklerini söyleyen Houser, Los Angeles’ın yeraltı dünyası hakkında bilgi almak için de gizli FBI ajanlarıyla, mafyalarla, sokak gangsterleriylegörüştüklerini ve hatta bir hapishaneyi de ziyaret ettiklerini belirtiyor.

Habere gitmek için tıklayın.


7 Eylül 2013

IGN’den Rockstar North Röportajı ve Yeni Detaylar

Geçtiğimiz gün GTA V ve GTA Online‘ı ilk kez ve bizzat oynama şansı bulan IGN, oyun hakkındaki izlenimlerini yepyeni bilgiler ve yepyeni ekran görüntüleriyle bizlerle paylaşmıştı. Dün de GTA V hakkında yeni bir inceleme yayımlayan ekip, incelemede her ne kadar büyük türden bilgi olmasa da bazı görev detaylarını takipçileriyle buluşturdu.

Geçtiğimiz perşembe günüyse IGN ekibi, Rockstar North’un baş görev tasarımcısı ve prodüktörü Imran Sarwar ile Rockstar North’un yakın dövüş/saldırı mekaniklerinin teknik yönetmeni Phil Hooker ile GTA V’in mekaniklerine dair bir röportaj gerçekleştirdi. Özellikle GTA V’in şimdiki nesil konsolların sınırlarını zorladığını söyleyen Hooker, oyunun şimdiki nesle ait bir oyun değil de yeni nesil bir oyun hissiyatı verdiğini belirterek GTA V’in yine ne derece büyük bir oyun olduğunu gözler önüne seriyor.

Habere gitmek için tıklayın.


6 Eylül 2013

Resmi Web Sitesi Güncellendi: Güvenlik, Form & Eğlence

Son güncellemenin ardından iki hafta geçen GTA V’in resmi web sitesi, yepyeni bir güncellemeyle karşımızda! Exciting Music & Entertainment (Heyecan Verici Müzikler & Eğlence), Fitness & Relaxation (Formda Kalma & Rahatlama) ve Security & Peace of Mind (Güvenlik & İç Huzur)bölümleri gösterime giren sitede yine bizleri dopdolu içerikler bekliyor! Exciting Music & Entertainment’te Radio Los Santos da dahil olmak üzere oyunun radyo istasyonlarının kısa tanıtımlarına ve bazı TV reklamlarına yer verilmesinin yanı sıra yepyeni ve dopdolu içerikler yine bizlerle…

Habere gitmek için tıklayın.


5 Eylül 2013

GTA V’in Beş Epsilonist’i Belli Oldu | Cultstoppers.com

Rockstar’ın geçtiğimiz nisan ayında başlattığı, oyunculara GTA V’teki beş Epsilon Program tarikat üyesine yüzüyle can verme imkânı tanıdığı kampanyanın seçilenleri belli oldu! Üçü erkek ikisi bayan olan bu 5 Epsilonist, gerçek hayattaki Ameer, Haylee, Jesse, Tiana ve Joscha adlı oyuncuların oyun için modellenmiş yüzlerini taşıyor.

Öte yandan Rockstar karşımıza yepyeni bir kuruluş, yepyeni bir siteyle çıkıyor: Cult Stoppers (Tarikat Engelleyicileri) adındaki bu kuruluş, Los Santos ve Blaine Vilayeti’ndeki tarikatları engellemek için hareket eden bir kuruluş ve görünüşe bakılırsa genel olarak Epsilon Program tarikatına savaş açmış bir grup olacağa benziyor.Cultstoppers.com adresinden ulaşılabilecek olan resmi sitelerinde, bu beş kişinin son zamanlarda kaybolduğu belirtiliyor ve Epsilon tarikatı tarafından kaçırıldıkları tahmin ediliyor. Kim bilir, belki de oyunda Cult Stoppers için bu kaybolduğu tahmin edilen beş kişiyi bulmaya yönelik “bounty hunting” benzeri görevler yapacağız…

Habere gitmek için tıklayın.


3 Eylül 2013

Yeni Ön İncelemeler Yayımlandı: Yeni Bilgiler ve Ekran Görüntüleri

Bugün gelen son gelişmelerle yüzümü güldüren GTA V’ten söz verildiği gibi yeni incelemeler yayımlandı! IGN, JeuxActu, PCGames.de gibi sitelerin incelemelerinde yeni bilgilerin yanı sıra 10 adet yeni ekran görüntüsü de göze çarpıyor. Bu seferki incelemeler oyunun ilk ‘hands-on’ incelemeleri.

Önceki incelemelerde bilindiği gibi editörlere oyunun oynamasına izin verilmeyip sadece Rockstar tester’ının oynadığı oyunu uzaktan incelemesine müsaade edilmişti, ancak şimdiyse bu seferki incelemelerde IGN ekibi ilk kez GTA V’i bizzat oynama fırsatı buldu ve editörler oyunu kendileri oynayıp inceleyerek görüşlerini takipçileriyle paylaştı.

Habere gitmek için tıklayın.


3 Eylül 2013

Yeni Ön İncelemeler Bugün Geliyor

Bugün itibariyle PCGames.de’nin açılışını yaptığı ekran görüntüleri serisi devam ediyor ve devam edecek gibi de görünüyor! Bu sefer Fransız oyun sitesi JeuxActu.com, resmi Twitter hesabından yeni bir ekran görüntüsü paylaştı ve ilerleyen saatlerde devamıyla ve yepyeni bilgilerle birlikte bizlerle olacaklarını da altına not düştü. Öte yandan IGN ekibi de yepyeni bir incelemeyle karşımıza çıkacaklarını açıklamış durumda. İncelemeler Türkiye saatine göre 19:00′da bizlerle olacak.

Görünüşe bakılırsa bu hafta yine bol bol GTA V bilgileri ve ekran görüntüleriyle boğulacağımız bir hafta olacak. Yerlerinizi alın!


3 Eylül 2013

PC Games Dergisinden Yeni Ekran Görüntüsü

Artık eylül ayındayız. GTA V’in çıkışına artık son günler… Yavaş yavaş büyük güne doğru yaklaşırken oyundan yeni içerikler de gelmeye devam ediyor. Almanya’nın oyun dergilerinden PC Games, resmi Facebook sayfasından yepyeni ekran görüntüsünü oyuncularla buluşturdu. Michael, Franklin ve Trevor’ın yer aldığı bu görüntüde, karakterlerimizi soygun sonrası bir sanayi bölgesinde görmekteyiz.

Bunun yanı sıra ilerleyen saatlerde GTA V adına “özel bir şey” paylaşacaklarının da altını çizen PC Games’in ne paylaşacakları merak konusu olmaya başladı. Acaba yepyeni ekran görüntüleriyle ve yeni bilgilerle dolu yeni bir ön inceleme mi geliyor dersiniz? Merakla bekliyoruz…


3 Eylül 2013

Rockstar ve West Coast Customs Sunar: 2013 GTA V Bravado Banshee

Geçtiğimiz günlerde Rockstar Games ve West Coast Customs işbirliğiyle üretilmekte olduğu duyurulan Bravado Banshee’den yeni görsellerle birlikte ilk detaylar geldi. GTA serisindeki hemen hemen herkesin favori spor arabası olmuş olan Banshee, gerçek hayatta gerçek şoförünü bekliyor!

Rockstar ve West Coast Customs, Banshee’nin GTA V’teki 2013 model versiyonunu gerçek dünyada yaratmak için önemli bir çalışma kaydetti. Son teknoloji ürünlerinden yararlanılarak aracın yüksek performans vermesi için dış kalıplarının her bir parçası kesilip yeniden işlendi. Bu kalıplarla her bir panel için tamamen yeni bir görünüm sağlanmaya çalışıldı.

Haberin devamı için tıklayın.


2 Eylül 2013

Yeni TV Reklamları Başladı: GTA V, Breaking Bad’de

Daha önceden Rockstar tarafından resmi trailer‘ının bu pazar dünyanın ünlü TV dizisi Breaking Bad’de yayına gireceği açıklanan GTA V, ilk TV reklamından sonra yeni TV reklamıyla TV’lerde boy göstermeye başladı!

Rockstar’ın da duyurduğu gibi efsane oyun, pazar günleri soluksuz bir şekilde izlenen efsane diziye dün resmi TV trailer’ıyla konuk oldu. İlk olarak Amerika’da AMC kanalının Breaking Bad’iyle reklamlara başlayan trailer, bundan sonra yavaş yavaş tüm TV’lerde yerini almaya başlayacak.

Habere gitmek için tıklayın.


29 Ağustos 2013

Resmi Trailer Yayımlandı!

Ve beklenen video yayında! GTA V’in TV reklamı ve çıkış trailer’ı niteliğindeki bu resmi trailer’ını yukarıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz. Trailer, pazar günü AMC kanalındaki dünyanın ünlü TV dizisi Breaking Bad‘in yeni bölümünde de gösterime girecek. İyi seyirler!


29 Ağustos 2013

İlk Radyo İstasyonu Bilgileri Açıklandı: Vinewood Boulevard Radio, East LOS FM, West Coast Classics, Rebel Radio

Ortaya çıkan ilk radyo istasyonu FlyLo FM‘in hemen ardından çok geçmeden GTA V’te kulaklarımızın misafiri olacak olan radyo istasyonlarından detaylar gelmeye devam ediyor! RollingStone.com, Rockstar soundtrack’lerinin müzik danışmanı Ivan Pavlovich ile bir röportaj gerçekleştirerek, GTA V’in radyolarından soundtrack’lerine ve bir ilk olarak GTA’da yer alacak olan görev ve atmosfer müziklerine kadar her şeyi Ivan Pavlovich’den öğreniyor ve pek çok yeni detayı daha ortaya çıkarıyor.

Wavves rock grubundan Nate Williams ve Stephen Pope‘un sunduğu rock radyosu olan Vinewood Boulevard Radio, Camilo Lara‘nın sunduğu Meksika radyosu olan East LOS FM,efsane yapımcı ve produktör DJ Pooh‘un sunuculuğunu üstlendiği Old School ile West Coast Hip-Hop klasiklerinin bulunduğu West Coast Classics veJesco White‘ın sunduğu outlaw country radyosu Rebel Radio oyunun açıklanan yeni radyo istasyonları ve GTA V’te karşımıza çıkacak 17 adet radyodan sadece birkaçı!

Belirtilene göre 17 adet radyo istasyonundan ikisi talk radyosu,tam tamına 240 adet şarkı ve 20 filme eşdeğer atmosfer müzikleri bulunuyor. Bunların yanı sıra bu radyolardan birkaç örnek de yayımlanmış durumda ve radyolardan ilk izlenimlerimizi de alıyoruz!

Habere gitmek için tıklayın.


28 Ağustos 2013

Rockstar Social Club Güncellendi: Yeni ‘Crew Hierarchies’ Sistemi

Rockstar oyunlarının sosyal online topluluk ağı olan Rockstar Social Club, GTA Online’a hazırlık amaçlı yeni arayüzü ve Crew sistemine getirdiği yepyeni bir özellikle yenilendi! Crew Hierarchies (Crew Hiyerarşileri) adı verilen bu yeni özellik, GTA Online’daki Crew liderlerine çetesindeki üyeleri gruplandırmasına ve rütbelendirmesine imkân sağlıyor.

Crew’lar artık Commissioners (Komisyon Üyeleri), Lieutenants (Teğmenler), Representatives (Temsilciler) ve Muscle (Ayak İşçileri) olarak rütbelere ayrılıyor ve bu rütbelendirmeleri üyelere Crew lideri sağlayabilecek.

Habere gitmek için tıklayın.


28 Ağustos 2013

Flying Lotus ile FlyLo FM

Çıkışına artık sayılı günlerin kaldığı şu sıralarda GTA V’e dair pek çok yeni detay gelmeye devam ediyor. Bu sefer oyunun radyo istasyonlarına dair ilk resmi bilgiler PitchFork.com’dan geliyor…

Ünlü müzisyen ve rapper Flying Lotus’ın, GTA V’te düzenlemesini yapıp sunduğu FlyLo FM adlı kendisine ait olan bir radyo istasyonunda DJ olarak yer alacağı açıklandı. Belirtilene göre bu radyoda, Flying Lotus’ın yanı sıra Tyler, the Creator, Clams Casino, Hudson Mohawke, Aphex Twin ve Outkast gibi müzisyenler de kendilerine ait parçalarıyla yer alacak. Özellikle Tyler, the Creator’ın yepyeni parçası “Garbage“, FlyLo FM’de boy gösterecek.

Öte yandan sitenin belirttiğine göre GTA V’te tam 17 adet radyo istasyonu bulunuyor… Habere gitmek için tıklayın.


27 Ağustos 2013

Resmi Trailer Duyuruldu: 29 Ağustos Perşembe!

Çıkışına sadece 20 günün kaldığı ve artık günleri saydığımız bu günlerde, yepyeni GTA V trailer’ı Rockstar tatafından duyuruldu! 29 Ağustos’ta, yani bu perşembe günü çıkacak olan trailer, sadece “resmi trailer” olarak dile getiriliyor ve büyük olasılıkla oyunun son trailer’ı olacak. Bu perşembe gözleriniz Rockstar Newswire’da ve bizde olsun!

GTA V’in bu yepyeni ve son trailer heyecanını yeniden bizlerle, forumumuzda yaşayın. Perşembe günü görüşmek üzere!


26 Ağustos 2013

Special Edition ve Collector’s Edition Paketlerinden Yeni Detaylar Açıklandı

Geçtiğimiz mayıs ayında duyurulan ve ülkemizde de ön siparişe açılan Special Edition ve Collector’s Edition özel paketlerinden yepyeni ekran görüntüleriyle birlikte yepyeni detaylar geldi! Rockstar, paketlerde bizleri bekleyen içerikleri biraz daha açarak gerçek GTA V fanlarının sahip olacağı bu paketlerle yine iştah kabartıyor. Özellikle GTA Online’ın “soy ağacına dayalı” olan karakter yaratma sistemi hakkında da bilgi edinerek Online’ın yine ne derece kapsamlı olduğu ortaya çıkıyor…

Habere gitmek için tıklayın


24 Ağustos 2013

GTA V’in Yapımı Tamamlandı

Sızan dosyalarıyla pek çok spoiler’ın şimdiden gelmesine sebebiyet vererek hepimizi üzen GTA V’ten yüzümüzü güldürecek bir haber: Yıllarca üzerinde çalışılan, binlerce kişinin yapımında bulunduğu, milyonları peşinden sürükleyen Grand Theft Auto V‘inyapım sürecinin nihayet bittiği, çıkışı için her şeyin hazır olduğu ve Rockstar’ın artık 17 Eylül’de oyunun çıkışını yapması için gün saydığı açıklandı! Artık oyunun çıkışına sayılı günlerin kaldığı şu günler GTA V için disk basım ve sevkiyat işlemleriyle geçecek…

Sızıntılardan ötürü rahatsızlıklarını da dile getiren Rockstar, büyük bir hayal kırıklığına uğradıklarını belirterek, “keşke bunlar hiç olmayıp oyunu tüm heyecanıyla 17 Eylül’de çıkarabilseydik” açıklamasında bulundu. Öte yandan PSN’den oyunun ön yüklemesine izin vererek büyük sızıntıların gelmesine yol açan Sony de resmi blog’ından tüm bu gelişen olaylar üzerine ve gelen sızıntılardan dolayı başta Rockstar Games olmak üzere tüm GTA ailesinden özür diledi.

Habere gitmek için tıklayın.


24 Ağustos 2013

‘Pre-Load’ Versiyonundan Büyük Sızıntılar

Geçtiğimiz gün PSN için dijital versiyonu duyurulan GTA V, Sony tarafından PlayStation Store’un Avrupa kolunda pre-load (ön yükleme) olarak yerini aldı. Oyunu PSN üzerinden ön sipariş verenler, 17.2GB ile 18GB arası olarak belirtilen GTA V’in bu dijital ön yüklemesini şimdiden konsollarına kurabilmekte ve oyunun çıkış yapacağı 17 Eylül Salı günü de oyuna erişme imkânına sahip olabilecekti. Fakat PSN’deki bu ön yükleme, ne yazık ki Rockstar’ın başını ağrıtacak derecede büyük sızıntıların ortaya çıkmasına sebebiyet verdi.

Oyunun ön yüklemesini indiren bazı PS3 hacker’ları oyuna şimdiden erişebilmek amacıyla ön yükleme dosyasının kilidini kırmaya çalışmakta. Özellikle şu anda oyunun ses, radyo, müzik ve video dosyalarına, hatta ara sahnelerdeki diyaloglara kadar pek çok ses dosyasına ulaşmayı başardılar ve oyunun radyolarını, şarkı listesini ve bazı videolarını sızdırdılar. Eğer biraz daha devam ederler ve istediklerini başarırlarsa, 17 Eylül’den önce oyuna ulaşma imkânına sahip olarak ileride pek çok büyük sızıntının gelmesine sebebiyet verecekler… Bu sızıntıların hemen ardından Sony, PSN’den oyunun pre-load’ını kaldırdı ancak ne yazık ki oyunun ses ve radyo dosyaları şu anda pek çok kişinin elinde…

Habere gitmek için tıklayın.


23 Ağustos 2013

Resmi Web Site Güncellemesi: Exclusive Country Clubs, Local Artisans, Serenity & Wellness…

Daha önceden güncellenerek bizleri dopdolu içeriğe boğan ve derinlemesine incelemesini de yaptığımız GTA V’in resmi web sitesi bu sefer yeni içeriklerle oyuncuları selamlıyor! Bu seferki güncellemede, üç adet olmak üzereExclusive Country Clubs (Özel Golf Kulüpleri), Local Artisans (Yerel Zanaatkârlar) ve Serenity & Wellness(Huzur & Sağlıklı Yaşam) adlı içeriklerle karşımıza çıkan site, yine bizleri dopdolu içerikler, yepyeni görüntüler, 8 adet yepyeni ekran görüntüsü, 2 adet yeni sanatsal çalışma ve 17 Eylül’de başlayacak olan Batı Kıyısı tatilimizde Los Santos ve Blaine Vilayeti boyunca karşılaşacağımız mekânlarla bizleri başbaşa bırakıyor…

Habere gitmek için tıklayın.


22 Ağustos 2013

Take2Games.ru’dan Muhtemel Yeni Bilgiler

Rusya’nın önde gelen Take-Two fan sitesi Take2Games.ru, geçtiğimiz günlerde yeni bir GTA V ön incelemesineyer verdi. Bu incelemede geçtiğimiz aylarda Famitsu dergisinde görülen ve daha önce oyunun güncellenen resmi web sitesinde gördüğümüz bazı ekran görüntülerinin yüksek çözünürlüklü versiyonları yayımlanırken yeni bilgiler de dikkat çekiyor. Sadece bir fan site olmasından dolayı hiçbir resmiyeti ve kesinliği olmasa da, sitenin önceki görüntülerin daha önce hiç görmediğimiz yüksek çözünürlüklü versiyonlarıyla karşımıza çıkması bu bilgilerin doğru olma ihtimalini de bulunduruyor.

Habere gitmek için tıklayın.


22 Ağustos 2013

West Coast Customs İşbirliğiyle 2013 Model Bravado Banshee Geliyor

GTA III’ten bu yana GTA serisinde gerek Liberty City, gerek Vice City, gerekse San Andreas sokaklarında sürdüğümüz serinin vazgeçilmez spor arabalarından Banshee’yi gerçek hayatta da sürmek ister miydiniz? İlk başta imkânsız gibi gelse de, bu hayal Rockstar Games ve West Coast Customs işbirliğiyle artık gerçek oluyor!

GTA V için reklamlara ve kampanyalara tam gaz devam eden Rockstar, yeni bir kampanyayla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. GTA V’te de karşımıza çıkacak olan Bravado Banshee, dünyaca ünlü araba modifiye firması West Coast Customs tarafından özel olarak üretiliyor. GTA V’teki Banshee’den esinlenerek tasarlanan ve GTA V’e özel üretilen Bravado Banshee Twin Turbo GT adlı bu arabaya sahip olmak için yapmanız gereken tek şey şu anda sadece Rockstar’ı beklemek. Yakın zamanda Rockstar büyük fırsatlarla oyuncuların karşısında olacağa benziyor.

Habere gitmek için tıklayın.


20 Ağustos 2013

GTA V’in Day 1 Digital Versiyonu PSN’de Ön Siparişe Açıldı

Çıkışına 1 aydan çok az bir zaman kala, Gamescom oyun fuarını E3′te olduğu gibi “ufak bir ziyaret” eden ve fuarda yine Sony’nin konferansında PS3 paketi yinelenen GTA V, 17 Eylül’de tüm mağaza raflarında yerini alacağı gibi PSN üzerinden dijital olarak da çıkışını yapmaya hazırlanıyor. Oyun, Day 1 Digital versiyonuyla 20 Ağustos’un gelmesiyle Kuzey ve Latin Amerika’da ön siparişe açıldı. 23 Ağustos itibariyle de Avrupa’da PlayStation Network üzerinden ön siparişe açılmış durumda.

Eğer bir PS3 sahibiyseniz ve oyunu kutulu alma şansınız yoksa, PSN üzerinden dijital olarak satın almanız için kaçırılmaması gereken bir fırsat. Üstelik bunun yanı sıra pek çok bonus da yanında geliyor: Oyunu PSN’den ön sipariş ettiğiniz takdirde özel GTA V PS3 teması elde edecek, PSN’deki diğer Rockstar oyunlarında %75*indirim kazanacakve ayrıca oyunun diğer tüm sürümlerinde olduğu gibi ön sipariş bonusu olarak Atomic Zeplini’ne ulaşma imkânına sahip olacaksınız!

Habere gitmek için tıklayın


12 Ağustos 2013

ESRB’den Derecelendirme Bilgileri

Daha önceden GTA V’i Mature olarak derecelendiren ünlü derecelendirme sitesi ESRB, GTA V’in derecelendirmesine dair bir bilgi yayımladı. Oyunun Mature damgası yemesine sebebiyet veren bu derecelendirme bilgileriyle birlikte GTA V hakkında bir iki detay daha ortaya çıkmış bulunuyor. Özellikle oyunda işkenceye yer verilmesi, cinselliğin artırılması ve uyuşturucu kullanma özelliğinin olacak olması en çok göze çarpan detaylar…

Habere gitmek için tıklayın.


19 Ağustos 2013

3DJuegos’un Leslie Benzies Röportajından Yeni GTA Online Bilgileri

İspanya’nın oyun sitelerinden 3DJuegos geçtiğimiz günlerde Rockstar North’un başkanı Leslie Benzies ile GTA Online üzerine bir röportaj gerçekleştirdi. Röportajda Leslie Benzies’in ağzından çıkan pek çok yeni Online bilgileri de göze çarpıyor. Özellikle GTA Online’da tam tamına 700 görev olacağı açıklanması ve single-player’da olan her şeyin Online’da da olacak olması, bizleri GTA V’te ne derece kapsamlı bir online modun beklediği bir kez daha gözler önüne seriliyor…

Habere gitmek için tıklayın.


17 Ağustos 2013

Achievement & Trophy Listesi Sızdı

Xbox 360′ın resmi achievement sitesi olan Xbox360Achievements.org‘ta GTA V’in resmi achievement listesi yayımlandı. Rockstar’dan önce davranarak achievement listesini paylaşan Xbox 360 Achievements’ın eklediği, 21 adet single-player, 17 adet GTA Online, 11 adet gizli, toplamda ise 49 adet achievement’ın olduğu GTA V’in achievement listesine buradan göz atabilirsiniz.

Bununla beraber oyunun haritası da hemen hemen ortaya çıktı: San Andreas Sightseer adlı achievement’ın logosunda oyunun haritasını küçük de olsa görebiliyoruz. Harita gerçekten büyük ve kapsamlı olacağa benziyor… Öte yandan Red Mist adlı achievement’tan da anlaşılacağı kadarıyla GTA III döneminin efsaneleşmiş görevleri olan Rampage geri dönüyor.

Habere gitmek için tıklayın.


15 Ağustos 2013

GTA Online İncelemeleri Yayımlandı: İlk Bilgiler ve Ekran Görüntüleri

Uzun zamandır açıklanması beklenen GTA V’in online modu Grand Theft Auto Online’ın ilk bilgileri ve detayları en nihayetinde yepyeni videosu ve ekran görüntüleriyle bizlerle buluştu!

CVG ile GameSpot’ın yanı sıra dünya çapındaki pek çok inceleme siteleri tarafından incelenen GTA Online’ın tüm bilgilerine, detaylarına ve görüntülerine buradan ulaşabilir, yepyeni oyun içi videosunu da buradan izleyebilirsiniz.


15 Ağustos 2013

GTA Online Resmi Oyun İçi Video Yayımlandı!

En az GTA V kadar kendisi de sabırsızlıkla beklenen, GTA V’in online modu GTA Online’ın ilk resmi oyun içi videosu sonunda yayımlandı! Ağzımızı bir kez daha sulandırmayı başaran bu videoyu yukarıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler!

GTA Online, GTA V ile birlikte ücretsiz olarak gelecek ve tam olarak çıkışını ise 1 Ekim günü gerçekleştirecek. Kısa zamanda videonun birazdan gelecek olan yepyeni GTA Online bilgileri ve ekran görüntüleriyle karşınızda olacağız. Takipte kalın!

17 Eylül‘ün ardından 1 Ekim‘de başında sabahlayacağımız gecelerde buluşmak dileğiyle!


13 Ağustos 2013

BuzzFeed.com’dan Yeni Ekran Görüntüleri

Resmi sitesinin güncellenmesiyle hepimizi sürprize boğan GTA V’ten yeni içerikler bitmedi, bitmiyor! Rockstar North’un sanat yönetmeni Aaron Garbut ile bir röportaj gerçekleştiren BuzzFeed.com, yepyeni ekran görüntülerini de takipçileriyle paylaştı. Aşağıdan ulaşabileceğiniz görüntüler bizleri yine büyülemeyi başarıyor! Büyük halleri için üzerlerine tıklamanız yeterli.

Öte yandan röportajda Aaron Garbut’ın “Biz Liberty City’ye yaşayan, nefes alan bir şehir demiştik, ancak bu ise önceki yaptıklarımızdan çok daha öte bir şey.” açıklaması GTA V’in yine ne derece kapsamlı olduğu ortaya koyuyor…


13 Ağustos 2013

Resmi Web Site Güncellendi

www.rockstargames.com/V

Uzun zamandır güncellenmesi beklenen GTA V’in resmi web sitesi yepyeni ekran görüntüleri ve yepyeni içeriklerle birlikte güncellendi! Tüm bu içeriklerin yanı sıra sitede yepyeni ekran görüntüleri ve sanatsal çalışmalar da mevcut.

Hemen incelemek için tıklayın.


12 Ağustos 2013

GTA Online’ın Resmi Oyun İçi Videosu ve İlk Bilgileri Bu Perşembe Geliyor!


En nihayetinde belli oldu! Tüm oyunseverlerin büyük bir merakla beklediği GTA V’in multiplayer modu Grand Theft Auto Online’ın gameplay videosu ve ilk detayları 15 Ağustos Perşembe günü geliyor!

Ayrıca Rockstar, GTA Online hakkındaki tüm gelişmelere ulaşabileceğimiz ayrı bir site de açtı. Her ne kadar site şu anda aktif olmasa da büyük olasılıkla perşembe günü videoyla birlikte aktif olacak. Görünüşe bakılırsa GTA V’in online modu sandığımızdan da büyük olacağa benziyor…

15 Ağustos’u takvimlerinize not alın ve perşembe günü yepyeni video ve ilk multiplayer bilgileriyle buluşalım!


11 Ağustos 2013

Desteklenen Diller ve Bölge Kilidi Bilgileri Açıklandı: Türkçe Yok…


Çıkışına yaklaşık 36 gün kala GTA V’in desteklediği diller Rockstar Support tarafından açıklandı. Buna göre ne yazık ki oyunda Türkçe dil desteği bulunmayacak. Her şeye rağmen Türkçe dil desteği çalışmalarımız gerçekten onur vericiydi: Topladığımız on bin imza ve Twitter’da gündeme girme başarımızı unutmayacağız.

Bunun yanı sıra bölge kilidine bakacak olursak, sadece Xbox 360 platformunda Japonya haricinde oyunda bölge kilidinin olmaması da belki de en sevindirici haber.

Habere gitmek için tıklayın.


8 Ağustos 2013

Yeni Reklamlar Başladı: Figueroa Oteli ve Brooklyn’den Merhaba!


Daha önceden resmi kapak tasarımının duvar boyamasıyla GTA V için büyük çapta reklamlara yavaş yavaş başlayan Rockstar, binaları GTA V reklamlarıyla süslemeye devam ediyor! New York’un Brooklyn bölgesinde bir binaya basılmakta olan yukarıdaki reklamda, ana karakterlerimizden Trevor’ın yeni bir sanatsal çalışmasının reklam boyamasını görüyoruz.

Öte yandan GTA reklamlarıyla hatırladığımız, özellikle en son geçtiğimiz sene Max Payne 3 ile boyanan, Rockstar’ın da reklam haklarına sahip olduğu ve GTA V’te de Hookah adıyla karşımıza çıkacak olan Los Angeles’ın ünlü Figueroa Oteli’nin üç binası da en sonunda GTA V ile süsleniyor! Otelin üç binası üç karakterimizle GTA V’in toprakları olan Los Angeles’ta L.A. halkını selamlamak üzere!

Habere gitmek için tıklayın.


31 Temmuz 2013

GTA V, ESRB Tarafından Derecelendirildi: Mature +17


Tüm dünyanın büyük bir heyecan, merak ve sabırsızlıkla beklediği, henüz çıkmadan bu yılın oyunu olarak öngörülen yeni gözbebeğimiz GTA V, çıkışına 2 aydan çok az bir zaman kala en nihayetinde derecelendirildi. Rockstar’ın resmi Facebook sayfasına yüklediği yeni kapak fotoğrafına bakılırsa, oyun önceki GTA’larda olduğu ve beklenildiği gibi “mature”, yani yetişkinler için derecelendirilmiş.

Mature damgası almasına sebebiyet veren içerikler şöyle:

 • Intense Violence (Yoğun Şiddet)

 • Blood and Gore (Kan ve Vahşet)

 • Nudity (Çıplaklık)

 • Mature Humor (Yetişkin Mizah)

 • Strong Language (Sert Üslup)

 • Strong Sexual Content (Yoğun Cinsel İçerik)

 • Use of Drugs and Alcohol (Uyuşturucu ve Alkol Kullanımı)

Tabii ki bu, GTA oyuncuları için bir sürpriz değil; söz konusu bir GTA oyunuysa bu her zamanki alıştığımız bir durum. Ancak derecelendirilmeyi GTA IV ile karşılaştırdığımızda GTA V’in GTA IV’ten çok daha şiddetli geçeceğini anlamak zor olmuyor…

Öte yandan, oyunlar için verdiği sert kararlar ve yasaklamalarıyla bilinen Avustralya’da ise oyun Şiddet, Küfürlü Dil, Uyuşturucu Kullanımı, Çıplaklık ve Seks içermesinden dolayı “R18+” olarak, yani 18 yaş üstü içinderecelendirildi. Bu da demek oluyor ki, oyun herhangi bir şekilde yasaklanmaya veya içerik kısıtlamasına gitmeyecek, tüm dünyayla birlikte 17 Eylül’de çıkışını gerçekleştirecek.


31 Temmuz 2013

GTA V Avatarları PlayStation Store’da


Dün itibariyle Xbox LIVE’a gelen GTA V avatarlarından sonra, PlayStation Store da boş durmuyor ve GTA V avatarlarını bugün itibariyle PSN’de satışa sunuyor. Yapılan açıklamaya göre Michael, Franklin ve Trevor olmak üzere üç karakterimizin yanı sıra Chop, oyunun logosu ve oyunun kapak kızının da yer aldığı avatarların tanesi 0.49$ olarak fiyatlandırılmış.


30 Temmuz 2013

GTA V Avatarları Xbox LIVE’da


Rockstar, GTA V ataklarına devam ediyor. Xbox LIVE’a yeni gelen avatarların içinde GTA V avatarları dikkatleri çekiyor. Bu avatarlarda, oyunun meşhur soygun görevlerinden olan Vangelico mücevher dükkânı soygunundan hatırladığımız Bugstar böcek ilaçlama firmasının işçi kıyafetinden IAA binasını bastığımız “The Extraction” görevindeki özel iniş kıyafetine, FIB kıyafetinden dalgıç kıyafetine ve Franklin’in kadim dostu Chop’a kadar GTA V’i sabırsızlıkla bekleyen Xbox 360 kullanıcılarının LIVE’da kullanabileceği pek çok GTA V avatarı Xbox Live Marketplace’de yerini aldı.

Habere gitmek için tıklayın.


29 Temmuz 2013

Yeni Ekran Görüntüleri Yayımlandı: “Hızlı Yaşam”


Rockstar an itibariyle GTA V’ten 12 adet yepyeni ekran görüntüsünü oyuncularla buluşturdu! Spor arabalardan motosikletlere, enfes Los Santos ve Blaine Vilayeti manzaralarından aksiyona kadar 17 Eylül’de yaşayacağımız “hızlı yaşam”a dair her ne varsa bizleri karşılıyor!

Görüntülerin yüksek çözünürlüklü versiyonlarına resmi siteden veya aşağıdan görüntülerin üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Öte yandan geçtiğimiz haftalarda yayımlanmış diğer ekran görüntülerinin yüksek çözünürlüklü versiyonları da resmi sitede yerini almış durumda.

Habere gitmek için tıklayın.


25 Temmuz 2013

Strateji Rehberinden Yepyeni Sanatsal Çalışma ve İlk Bilgiler


Daha önceden BradyGames’in duyurduğu strateji ve tam çözüm rehberinden yeni detaylar gelmeye başladı ve rehber tüm dünya çapında ön siparişlere açıldı. GameStop‘da ön siparişe açılan strateji rehberi sayfasındaysa yepyeni sanatsal çalışma bizleri selamlıyor. Oyunun meşhur görevlerinden olan “Blitz Play” görevini temsil eden bu çalışmada, üç karakterimizi soyguna hazırlanırken görüyoruz.

BradyGames’in hazırlamakta olduğu strateji ve tam çözüm rehberinin Signature Series versiyonu karton kapaklı olarak satışa çıkacak. Ciltli versiyonu (Limited Edition) ise sınırlı sayıda olup, yanında yukarıda görmüş olduğunuz sanatsal çalışmanın özel litograf basımı hediye olarak gelecek. Bu rehber; kapsamlı bir tam çözüm, detaylı karakter açıklamaları, görevler ve mini oyunlar için tam çözüm, son derece detaylı bir harita ve daha fazlasını içeriyor.

Habere gitmek için tıklayın.


17 Temmuz 2013

Rockstar Warehouse’da GTA V Haftası: LS Tişörtleri, Şerif Şapkası ve Poster


Daha önceden resmi GTA V ve KIFFLOM tişörtleriyle resmi online ürün satış mağazaları Rockstar Warehouse’da GTA V’in satışlarına başlayan Rockstar, Warehouse’a yeni GTA V içerikleri getirmeye devam ediyor! Bu sefer resmi GTA V posteri, Los Santos baskılı tişörtler ve Los Santos Vilayeti’nin şerif şapkası bizleri bekleyenler arasında.

Habere gitmek için tıklayın.


17 Temmuz 2013

JeuxActu’dan Rockstar North ile Röportaj


Fransa’nın oyun sitelerinden JeuxActu, geçtiğimiz hafta Rockstar North’un başkanı Leslie Benzies ve Rockstar North’un baş görev tasarımcısı/prodüktörü Imran Sarwar ile bir röportaj gerçekleştirmiş ve hatırlayacağınız üzere bu röportajın yanı sıra GTA V’ten yepyeni ekran görüntüleri de bizleri selamlamıştı. En nihayetinde Fransız editörlerin gerçekleştirdiği röportajın İngilizce çevirisi geldi ve röportajdan bazı yeni detaylar da dikkat çekti. Biz de JeuxActu’nun Rockstar North ile gerçekleştirdiği bu röportajın Türkçe çevirisini sunuyor ve sizleri kısa ancak öz bir söyleyişiyle başbaşa bırakıyoruz…

Röportajda ufak da olsa birkaç önemli bilgi mevcut: Rockstar’ın bu üç ana karakter sistemine aslında ilk olarak GTA: San Andreas’ta karar vermesi, ancak teknik sebeplerden ötürü iptal etmesi gibi. Öte yandan üç karakteri oyunun başında hemen kullanamayacak olmamız da dikkat çekiyor.

Röportaja gitmek için tıklayın.


13 Temmuz 2013

Famitsu Dergisinden Yeni Ekran Görüntüleri


Japonya’nın oyun dergilerinden Famitsu, bu ay GTA V’i ağırlayarak Japon oyunseverlere oyun hakkındaki izlenimlerini paylaştı. Oyunu inceleyen derginin incelemesinden üç adet yepyeni ekran görüntüsü ve yeni bilgiler de dikkatleri çekti. Buradan ulaşabileceğiniz görüntülerde genel olarak Franklin’i görüyoruz.


11 Temmuz 2013

TV Spotları Başladı


Rockstar Games büyük çaplı reklam kampanyasına başladı! Geçtiğimiz günlerde GTA V’ten ilk oyun içi videobizleri karşılamıştı. Bunun hemen ardından artık çeşitli Avrupa kanallarında oyun içi videoda rastladığımız kesitlerle TV spot olarak görev alacağını görüyoruz. İlk olarak FX kanalı aracılığıyla ve YouTube üzerinden reklamlarla yavaş yavaş Grand Theft Auto V tüm dünyada pazarlamaya başlanıyor. İzlemek için tıklayın.

Biz de yeni gözbebeğimiz GTA V’i daha önce Max Payne 3′te olduğu gibi ülkemizde de CNBC-e ve E2 kanallarında görmeyi umuyoruz…


10 Temmuz 2013

CVG’nin Rockstar North Röportajından Yeni Detaylar


Ünlü oyun dergi ve sitesi CVG, GTA V haberlerini derledikleri GTA 5 o’clock programlarının bugünkü bölümünde Rockstar North’un baş görev tasarımcısı ve prodüktörü olan Imran Sarwar ile oyunun özelleştirme/modifikasyonu ve saldırı sistemi üzerine bir röportaj gerçekleştirdi. Röportajda GTA V’ten birkaç yeni detay da gün yüzüne çıktı.

Habere gitmek için tıklayın.


9 Temmuz 2013

Game Informer’dan Soru-Cevap: Yeni Bilgiler ve Görüntüler!


Bugün tüm dünyayla buluşan ve tüm dünyaya bomba gibi düşen yeni oyun içi videonun ardından yankılar devam ediyor. Öyle ki, gün içinde hem Twitter’da hem de diğer sosyal ağlarda günün konusu GTA V’ti ve hâlâ da konuşulmaya devam ediliyor. Daha önceden oyun içi videonun yanı sıra GTA V hakkında birkaç bilgi yayımlayacaklarını açıklayan Game Informer, sözünde durarak bazı yeni bilgilerin yanı sıra yeni ekran görüntülerini de oyuncularla buluşturdu.

Oyunun modifiye yönünü ve çatışma mekaniğini ele alan ekibin Özelleştirme ve Silahla Saldırı adı altında Rockstar’la gerçekleştirdikleri röportaja buradan ulaşabilirsiniz.


9 Temmuz 2013

Resmi Oyun İçi Video Yayımlandı!


Beklenen video sonunda çıktı! GTA V’e dair sürüş tekniğinden çatışmalara, birçok özellik ve detaylara, ve hatta GTA Online’a kadar her şeyi buradan izleyebilirsiniz. İyi seyirler!


8 Temmuz 2013

Resmi Oyun İçi Video Duyuruldu: 9 Temmuz Saat 17:00!


Tüm oyunseverlerin merakla beklediği GTA V’in ilk resmi oyun içi videosu sonunda Rockstar tarafından duyuruldu! Buna göre video, yarın Amerika’nın doğu saatine göre 10:00′da, Türkiye saatine göreyse akşam saat 17:00′de bizlerle!

Aylar sonra ilk kez oyun içinden bir videoya tanık olacak GTA severler için yarın özel ve büyük gün! Gelişmeler için bizleri takip etmeye devam edin…


4 Temmuz 2013

Yeni Sanatsal Çalışmalar: “Arkadaşlar ve Aile”

Geçtiğimiz aylardaki yeni incelemelerde gördüğümüz GTA V’in iki yeni sanatsal çalışmasının yüksek çözünürlüklü versiyonları bugün itibariyle Rockstar tarafından yayımlandı. İlk çalışmada, Franklin’in yakın dostu Lamar’ı spor bir araba çalarken iş üstünde, Michael’ın iki şımarık çocuğu Tracey ile Jimmy’yi de her zamanki halleriyle görüyoruz.

Yüksek çözünürlüklü boyutlarına ulaşmak için yukarıdaki görsellerin üzerine tıklayabilirsiniz. Farklı boyut seçeneklerine ise buradan ulaşabilirsiniz. İncelemelerde gördüğümüz diğer çalışmaların yüksek çözünürlüklü versiyonlarını da yakın zamanda görmeyi umuyoruz…


2 Temmuz 2013

Rockstar’dan Soru-Cevap: Gameplay, Multiplayer ve Tüm Merak Edilenler

Rockstar, GTA V hakkında tüm merak edilenler hakkında bir soru-cevap makalesi yayımladı. Ana karakterler arasındaki geçiş sisteminden PS3 ile Xbox 360 platformlarının detaylarına, PS3 & X360′dan oyunun PC ve yeni nesil konsollara çıkma ihtimaline, PC ve yeni nesilden gameplay videosu ve multiplayer’a kadar her şey ve tüm merak edilenler burada! Ayrıca Rockstar’ın belirttiğine bakılırsa ilk oyun içi video yakında bizlerle!

Habere gitmek için tıklayın.


25 Haziran 2013

Strateji Rehberi Ön Siparişe Açıldı

Rockstar Games, BradyGames işbirliği ile Grand Theft Auto V strateji rehberi hazırlıyor! “Grand Theft Auto V Signature Series Guide”‘ı Amazon’dan $24.99/£14.99 ödeyerek ön sipariş edebilirsiniz. Sınırlı sayıda basılacak ve ekstra içerik bulunduracak Limited Edition kitapçıkların fiyatı ise $36.99/£19.99 olarak belirlendi. 400 sayfalık bu rehber Rockstar oyunları arasında en geniş kapsamlı rehberler arasında yer alıyor ve resmi olarak çıkışını 17 Eylül tarihinde gerçekleştirecek.

Standard Edition: Amazon US | Amazon UK
Limited Edition: Amazon US | Amazon UK


18 Haziran 2013

Special Edition ve Collector’s Edition Türkiye’de Ön Siparişe Açıldı

Geçtiğimiz ay duyurulan, sınırlı sayıda üretilen oyunun hayranlarına GTA V özel koleksiyon paketleri ARAL Game‘de ön siparişe açıldı!

Grand Theft Auto V Special Edition | Grand Theft Auto V Collector’s Edition

Habere gitmek için tıklayın.


14 Haziran 2013

L.A. Noire Kutusundan Yeni Ekran Görüntüsü

Daha önce mağazalara yeni gelen Red Dead Redemption: Game of the Year kutularının içinden çıkan kartta yeni bir ekran görüntüsüne rastladığımız GTA V’ten bu sefer yeni görüntü L.A. Noire kutusundan geliyor. Belirtilene göre mağazalara yeni gelen L.A. Noire’ın içinde RDR: GoTY’deki benzeri bir GTA V reklam kartı mevcut, ancak kartta bu sefer farklı bir görüntü oyuncuları selamlıyor. Görüntüde, Buzzard helikopterini Los Santos’un meşhur gözlemevinin üzerinden uçarken görüyoruz. Bu noktadan şehir oldukça enfes görünüyor!

Görünüşe bakılırsa Rockstar, bu reklam kartlarından farklı farklı bastırmış ve önceden çıkardığı her oyununun yeni basılmış kopyalarının içine bu reklam kartını yerleştirmiş. Muhtemelen her oyun başına daha önce hiç görmediğimiz farklı ekran görüntüsüne sahip kartlar bu oyunların kutularının içinde yer alacak. Red Dead Redemption, L.A. Noire haricinde diğer Rockstar oyunlarının yeni basımlarında da yeni bir ekran görüntüsüne sahip kartlar görmeyi umuyoruz, ve bu görüntülerinin yüksek çözünürlüklü versiyonlarının da kısa zamanda Rockstar tarafından yayımlanmasını bekliyoruz…


11 Haziran 2013

Dokuz Adet Yeni Ekran Görüntüsü Yayımlandı

Dün itibariyle E3′te özel PS3 paketinin açıklanmasıyla kendisinden yeni görüntüler elde ettiğimiz GTA V’in, konferansta yer alan görüntülerinin yüksek çözünürlüklü versiyonları resmi olarak yayımlandı. Bu görüntülere ek olarak içlerinde daha önce hiç görmediğimiz 2 adet yepyeni görüntü daha mevcut!

Habere gitmek için tıklayın.


11 Haziran 2013

E3 2013: Özel PS3 Paketi Duyuruldu

Dünyanın en büyük oyun fuarı E3 dün itibariyle açılışını gerçekleştirdi. Her ne kadar Rockstar, daha önce bu yılki E3′te yer almayacağını açıklasa ve fuarda olmasa da, yeni nesil konsollar PlayStation 4 ile Xbox One’ın damgasını vurduğu gecede, Sony’nin konferansında GTA V’e özel olarak basılmış bir PS3 paketi, Sony’nin başkanı ve CEO’su Jack Tretton tarafından duyuruldu.

Paket; 500 GB’lık PS3 Super Slim, GTA V tam sürüm ve 30 günlük PlayStation Plus üyeliği içeriyor. Oyunun çıkış yapacağı 17 Eylül günü 299$ fiyatla Amerika’da çıkışını gerçekleştirecek olan paket, henüz konsola sahip olmayanlar ve 17 Eylül’de tüm dünyayla birlikte GTA V’in tadını doyasıya çıkarmak isteyenler için kaçırılmaması gereken büyük bir fırsat… Daha fazla bilgi için Sony’nin resmi sayfasına göz atabilirsiniz.

Bunun yanı sıra aynı gün özel GTA soundscape ses sistemiyle özel GTA V baskılı bir Pulse Elite kulaklığı 179.99$ fiyatla GameSpot’da yerini alacak.

Habere gitmek için tıklayın.


8 Haziran 2013

Gamer’Z Dergisinden Yeni Ekran Görüntüsü

Güney Kore’nin Gamer’Z dergisiaracılığıyla yepyeni GTA V ekran görüntüsü ortaya çıktı. Görüntüde Los Santos’un günbatımı eşliğinde, muhtemelen motor tutkunu Franklin’i bir sahil kenarında sürüş yaparken görüyoruz. Görseli büyültmek için üzerine tıklamanız yeterli. Yakın zamanda Rockstar’dan bu enfes görüntünün yüksek çözünürlüklü versiyonunu bekliyoruz…

Öte yandan dün itibariyle Xboxworld.nl forumlarında bir üyenin paylaştığı ve GTA V’in olduğu iddia edilen yeni detaylar da gün yüzüne çıktı. Henüz bir doğruluk payı olmasa da gerçek olma ihtimali de mevcut.

Habere gitmek için tıklayın.


6 Haziran 2013

PSX Extreme Dergisinden Yeni Ekran Görüntüsü ve Yeni Bilgiler

Günün GTA V görüntüleri devam ediyor… Bu sefer yeni görüntü Polonya’nın oyun dergilerinden olan PSX Extreme’den geliyor. Bu ayki sayısında GTA V’e yer veren derginin incelemesinde GTA V’ten yeni bir görüntü mevcut. Görüntüde ana karakterlerimizden Trevor, Daemon motoruyla sürüş yaparken görülüyor. Muhtemelen daha önce bu görüntüde gördüğümüz görevden alınmış olan görüntüde, polislerden kaçan Trevor’ın kaskı da dikkatleri çekmekte zira Easy Rider filmindeki kaska oldukça benziyor.

Habere gitmek için tıklayın.


6 Haziran 2013

Red Dead Redemption: Game of the Year Kutusundan Yeni Ekran Görüntüsü

GTA V’ten yeni görüntü bu sefer hiç beklemediğimiz bir yerden geliyor! GTAForums‘taki TheSmutPeddler adlı kullanıcının paylaştığına göre, oyun mağazalarına Xbox 360 platformu için gelen Red Dead Redemption: Game of the Year paketlerinin tanıtım kutusunun içerisinde Rockstar tarafından reklam amaçlı GTA V’e de yer verilmiş ve bu reklamda daha önce hiç görmediğimiz yeni bir görüntü yer alıyor.

GTA V’in meşhur soygun görevlerinden olan ve özellikle ilk trailer’dan hatırladığımız böcek ilaçlama işçisi kılığında Vangelico kuyumcu dükkânını soyduğumuz görevden -muhtemelen tamamen oyun içinden- alınmış olan bu görüntüde, ana karakterlerimizden Michael’ı elemanlarla soyguna başlamak üzereyken görüyoruz. İlk trailer‘da gördüğümüz sahneye oldukça benziyor ve sadece farklı bir açısından alınmış gibi görünüyor. Ancak ilk trailer’dakinin aksine Michael kapıya tekme atarak girmek yerine gizlice girmeyi ve son bilgilerden öğrendiğimiz “gizlilik” özelliğini kullanmayı tercih etmişe beziyor. Karakterlerde siyah eldiven, farklı maskeler, farklı silahlar ve şapkaları arka yöne doğru takmış oldukları da dikkatlerden kaçmıyor. Görünüşe bakılırsa soygunlarda kapıya tekme atıp herkesi korkutarak girmemiz veya gizlice/çaktırmadan girmemiz, hangi kıyafeti, hangi maskeyi, hangi silahı seçip seçmeyeceğimiz tamamen özgür olarak bizim elimizde…


31 Mayıs 2013

Hafta Sonu Derlemesi: Yeni Bilgiler, HUD Detayları ve KIFFLOM

GTA V adına oldukça bereketli bir dönemden geçiyoruz. Bu hafta içinde Rockstar’dan pek bir ses çıkmasa da, yazın kendisini hissettirmeye başladığı şu günlerde oyunu inceleyen ekiplerden birkaç ufak tefek yeni detay daha bizlerle buluştu ve sadece GTA V’i konuştuğumuz bir mayıs ayını geride bıraktık. Aslında bir ertelenme söz konusu olmasaydı dört gözle beklediğimiz GTA V belki de çoktan elimizde olup şu zamanlarda oyunun tadını çıkarıyor olacaktık, fakat tabii bu ertelemeden artık yakınmıyor ve bunun hem oyuna hem de bizlere yaradığını düşünüyoruz. Daha önceden Rockstar Games’in Rusya’da oyun inceleme sitelerinin editörlerine oyunu inceleme imkânı tanıyan bir etkinlik düzenlediği ortaya çıkmıştı. Bu fırsatı kaçırmayan Rus medyası, oyunu inceleyerek genel izlenimlerini aldı ve takipçileriyle paylaştı. Her ne kadar büyük türden pek yeni bir bilgi çıkmasa da bilmediğimiz ufak tefek detaylar da yok değil. Tüm detaylara, geçtiğimiz günlerde öne çıkan GTA V gelişmelerini derlediğimiz bu haberimizden ulaşabilirsiniz.

Öte yandan Rusya’nın yanı sıra Polonya’da da oyunu inceleme etkinliği düzenlendi ve bu fırsata erişen Polonyalı editörlerden biri geçtiğimiz günlerde Reddit üzerinden “Bana istediğinizi soru sorun” başlığı altında GTA V hakkında bir soru-cevap düzenledi. GTA V’i merakla bekleyen oyuncuların sorduğu soruları yanıtlayan editör, pek çok merak edilenleri cevapladı ve bizleri özellikle oyunun göstergeleri (HUD) konusunda aydınlattı. Bunun yanı sıra, daha önceden GTA severlere oyunda Epsilon takiratının bir üyesine yüzüyle can verme imkânı tanıyan Rockstar’ın düzenlediği kampanya 27 Mayıs itibariyle son buldu. Daha önceden bu fırsatla kendisinden yeni bir görüntü elde elde ettiğimiz tarikat lideri karakterden iki adet yeni görüntü daha göze çarptı ve bununla beraber bu karakterin San Andreas’taki tarikatın kurucusu ve lideri olan Cris Formage olduğu netlik kazanmış oldu.

Bunlar sadece öne çıkan gelişmeler. Oyunun resmi haritası, ilk multiplayer detayları hakkında gelişmeler ve dahası sizleri bekliyor.

Habere gitmek için tıklayın.


24 Mayıs 2013

Yeni Ekran Görüntüsü Sızdı

Dün itibariyle Special Edition’ı açıklanmasıyla bizleri mutlu eden GTA V’ten bu sefer yeni bir ekran görüntüsü oyuncuların karşısına çıkıyor! GTAForums‘ta paylaşılan ve nereden geldiği henüz belli olmayan bu görüntüde, oyunun daha önceki görüntülerinde de gördüğümüz denizaltı aracını Los Santos’un liman bölgesinde dalış yaparken görüyoruz.

Sürpriz bir şekilde karşımıza çıkan bu görüntünün henüz bir kaynağı yok ancak geçtiğimiz günlerde oyunu inceleyen Rus inceleme sitelerinden geldiği düşünülüyor. Deniz diplerini denizaltılarla bile keşfedecek olmamız bizleri yeniden heyecanlandırmaya yetiyor…


23 Mayıs 2013

Special Edition ve Collector’s Edition Duyuruldu

Rockstar, hepimizin büyük bir merakla beklediği GTA V’in Special Edition paketini oyunculara duyurdu! Bugün itibariyle tüm dünyada ön siparişe açılan Special Edition’ın yanı sıra Collector’s Edition paketi de duyurulan GTA V büyük sürprizlerle bizleri bekliyor!

Buna bonus olarak, bugünden başlayıp oyunun çıkışına kadar Special Edition, Collector’s Edition veya standart perakende sürümünü ön sipariş edenler Atomic Blimpadı verilen zepline pilot olarak erişme ve sürme imkânına sahip olacak. Los Santos’un sokaklarının tepesinde serinin ünlü lastik firması Atomic’in zeplinini sürmek şüphesiz oldukça zevkli olacaktır!

Detaylar için tıklayın.


17 Mayıs 2013

Resmi Xbox Dergisi ve Games Aktuell’den Yeni Bilgiler

15 Mayıs’ta yeni sayısının çıkışını gerçekleştiren Resmi Xbox Dergisi ile Almanya’nın oyun dergilerinden Games Aktuell’in bu ayki konukları hepimizin dört gözle beklediği GTA V’ti. Her ne kadar iki dergide de pek yeni bilgi ve yeni bir görsel bulamasak ve iki dergi de geçtiğimiz haftalarda elde ettiğimiz bilgileri kendi yorumlarıyla okuyucularına sunsa da, altı çizilmeye değer bilgiler dikkatleri çekti.

Habere gitmek için tıklayın.


16 Mayıs 2013

Yeni Ekran Görüntüsü Yayımlandı

Rockstar, GTA V’in resmi sitesindeki ekran görüntüleri bölümünü bugün itibariyle geçtiğimiz günlerde yayımlanan üç yeni görüntüyle birlikte güncelledi. Edge dergisinde göze çarpan görüntülerin yüksek çözünürlüklü versiyonlarının eklenmesinin yanı sıra yeni eklenenler arasında bir adet yepyeni görüntü gözlere çarptı. Görüntüde bir denizaltı aracı ve deniz altını inceleyen bir karakter görüyoruz. Deniz dibi her zamanki gibi muhteşem görünüyor!

Görüntülere gitmek için tıklayın.


13 Mayıs 2013

Yeni Sanatsal Çalışmalar Yayımlandı: “Michael. Franklin. Trevor.”

30 Nisan’da oyuncuların karşısına çıkan karakter trailer’larında yer alan Michael, Franklin ve Trevor’ın yeni sanatsal çalışmalarının yüksek çözünürlüklü versiyonları Rockstar tarafından resmi olarak yayımlandı. Yüksek çözünürlüklü versiyonları için yukarıdaki görsellerin üzerine tıklamanız yeterli. Diğer boyut seçeneklerine ise bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Rockstar önümüzdeki haftalarda üç ana karakterimizin arkadaşları, aile üyeleri ve son yayımlanan yeni incelemelerden tanıdığımız diğer kişilerin yeni sanatsal çalışmalarının da yakın zamanda yayımlanacağını duyurdu. Yepyeni görsel şölenleri için takipte kalmaya devam edin!


9 Mayıs 2013

Edge Dergisinden Yeni Ekran Görüntüleri

GTA V şöleni devam ediyor! Bu sefer yeni görüntüler Game Informer‘dan sonra Edge dergisinin GTA V incelemesinden geliyor. İncelemede göze çarpan üç adet yeni görüntüye ve bazı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Yakın zamanda Rockstar’dan yüksek çözünürlüklü versiyonlarını bekliyoruz!


9 Mayıs 2013

GTA V, Türkiye’de Ön Siparişe Açıldı

Çıkışını büyük bir heyecanla beklediğimiz Grand Theft Auto V, Aral Game tarafından Türkiye’de ön siparişe açıldı. Erkenden ön sipariş vererek %10 indirim, 50 TL değerinde TURKCELL konuşma dakikası ve GTA V posteri kazanabilirsiniz. 12 aya varan taksit seçenekleri ile PlayStation 3 ve Xbox 360 platformlarına çıkacak olan GTA V’i şimdiden ön sipariş vererek ilk günden elinizde olması için tıklayın!


7 Mayıs 2013

Game Informer’dan 12 Adet Yeni Ekran Görüntüsü

Bugün yeni sayısı dijital olarak yayımlanan ünlü oyun dergisi Game Informer’da yeni GTA V incelemesinden yepyeni ekran görüntüleri göze çarptı. Tam 12 adet yeni ekran görüntüsünde daha önce hiç görmediğimiz GTA V’in yeni yüzü ön plana çıkıyor. Ayrıca derginin belirttiğine göre Los Santos’un Balla çetesi geri dönüyor!

Görüntülere gitmek için tıklayın.


2 Mayıs 2013

Yeni İncelemeler Yayımlandı: Yeni Bilgiler, Görseller ve Fazlası

2 Mayıs’ın gelmesiyle birlikte yepyeni GTA V incelemeleri yayımlandı. İncelemelerde yepyeni bilgiler ve yepyeni görüntüler mevcut! Tüm bilgilere ve görüntülere buradan ulaşabilirsiniz.


30 Nisan 2013

Michael. Franklin. Trevor. Trailer’ları Yayımlandı!

Merakla beklenen ana karakterlerimiz Michael, Trevor ve Franklin’in trailer’ları yayımlandı! Yukarıdaki oynatıcıdan izleyebileceğiniz gibi buradan da Türkçe altyazılı olarak üçünü de izleyebileceğiniz her bir trailer birbirinden harika görünüyor, iyi seyirler!


29 Nisan 2013

Rockstar Games’den Fırsat: Los Santos’ta Epsilon Program’a Katılın

Tüm dünyanın büyük bir merakla beklediği GTA V’te karakter olarak yer almak ister miydiniz? Rockstar’dan büyük fırsat! GTA V’te yer alacak olan Epsilon Program tarikatının resmi sitesinde Rockstar yepyeni bir etkinlik başlatmış durumda. Oyunda yer alacak beş tarikat üyesinden birine yüzünüzle can verebilirsiniz!

Sitedeki istenen bilgileri doldurup bir adet fotoğrafınızı herhangi bir resim yükleme sitesine yükleyip “Photo Link” kısmında paylaştıktan sonra “Apply Now” diyerek etkinliğe katılmış olacaksınız. Katılabilecek ülkeler arasında Türkiye’nin de dahil olduğu etkinlikte, 18 yaşından büyük olmanız şart. Rockstar, Instagram veya Twitter’da #KIFFLOM hashtag’ini kullanarak fotoğrafınızı paylaşmanızı da öneriyor. Katılımlar, 29 Nisan 2013′ten yani bugünden başlayıp 27 Mayıs 2013‘te son bulacak ve ilerleyen zamanlarda beş şanslı oyuncu oyunda karakter olma fırsatını yakalayacak.

Benzeri etkinlikler daha önce Max Payne 3 için de gerçekleşmişti. Şimdiyse GTA V için gerçekleştiren bu etkinlik sayesinde oyunda bir Epsilon tarikat üyesi olabilir ve Eylül’de Los Santos’ta gerçekleşecek olan “aydınlanma semineri”ne katılıp bir tarikat yaşamı sürebilirsiniz!


29 Nisan 2013

Michael. Franklin. Trevor. Trailer’ları Yarın Saat 18:00’de

Daha önceden 30 Nisan için duyurulan GTA V’in karakter tanıtım videolarının yayımlanma saati netlik kazandı. Oyundaki ana karakterlerimiz olan Michael, Trevor ve Franklin’in tanıtılacağı üç farklı trailer, yarın Amerika’nın doğu saatine göre 11:00′de, Türkiye saatine göreyse 18:00‘de bizlerle buluşacak.

Ayrıca 2 Mayıs, yani bu perşembe günü GTA V’in yeni incelemeleri, bilgileri ve görüntüleri de bizleri bekliyor. Bu hafta GTA severler için GTA V adına oldukça hareketli geçecek. Yerlerinizi alın ve yarınki yepyeni trailer’lardan sonra perşembe günü yepyeni bilgiler ve görüntülerde buluşalım!


26 Nisan 2013

Yeni İncelemeler 2 Mayıs’ta

30 Nisan’da 3 yeni video ile karşımıza çıkacak olan GTA V’in yeni incelemeleri yolda! En son geçtiğimiz kasım ayında pek çok oyun sitelerinin incelemeleriyle bizi bilgi ve görüntü içinde boğan GTA V, yine birçok inceleme siteleri tarafından incelenmekte ve 2 Mayıs Perşembe gününde yine bizlere yepyeni bilgilerle göz kırpacak. Daha önce GTA V’i ilk inceleme fırsatı bulan ve bizleri oyunun ilk bilgileriyle tanıştıran Game Informer da yeniden oyunu inceleyecek ekipler arasında. Game Informer’ın yanı sıra IGN ve resmi PlayStation dergisi ile resmi Xbox 360 dergisi gibi büyük isimler de oyunu inceleyen ekiplerin arasında geçiyor. 2 Mayıs’ı takvimlerinize not alın ve 30 Nisan’daki yepyeni videolardan sonra yepyeni bilgiler için yerlerinizi alın!


25 Nisan 2013

Michael. Franklin. Trevor. Trailer’ları Duyuruldu: 30 Nisan

GTA V’te yöneteceğimiz ana karakterlerimiz Michael, Franklin ve Trevor için 30 Nisan günü 3 ayrı trailer geliyor! 5 gün sonra, 30 Nisan salı günü 3 adet karakter tanıtım videosu bizlerle olacak. Takipte kalın!


22 Nisan 2013

Kifflom Ekran Koruyucusu Yayımlandı

Rockstar viral reklamlarına devam ediyor. GTA: San Andreas’ta karşımıza çıkan Epsilon Program tarikatının GTA V’te de yer alacağını uzun bir süre önce öğrenmiştik. Daha önceden tarikatın resmi Twitter hesabından yayımlanacağı duyurulan ve çoğu GTA severin merakla beklediği tarikatın ekran koruyucusu Rockstar tarafından yayımlandı. Ekran koruyucusunda GTA V’ten yepyeni sahneler ve tarikatın lideri olan karakter göze çarpıyor!

Ekran koruyucusunu buraya tıklayarak indirip bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Ekran koruyucusundaki sahneler GTA V’in oyun içindeki farklı bölgelerinden alınmış durumda.

Konuya gitmek için tıklayın


16 Nisan 2013

Yeni Sanatsal Çalışmalar Yayımlandı: “Cash and Carry”

Bundan kısa bir süre önce kapak tasarımı yayımlanan GTA V’in “Cash and Carry” adı altında yeni sanatsal çalışmaları yayımlandı. Kapak tasarımı üzerinde bulunan sanatsal çalışmaların sadece iki tanesini yayımlamakla yetinen Rockstar’dan yakın zamanda kapak tasarımı üzerinde bulunan diğer çalışmaların da yüksek çözünürlüklü versiyonlarını yayımlamasını bekliyoruz…

Yüksek çözünürlüklü versiyonları için yukarıdaki görüntülerin üzerlerine tıklamanız yeterli. Farklı boyut seçeneklerine ise buradan ulaşabilirsiniz.


8 Nisan 2013

Kapak Tasarımının Duvar Boyaması Tamamlandı

Geçtiğimiz hafta resmi kapak tasarımının müjdesini vererek bizleri mutlu eden kapak tasarımının duvar boyaması, bir haftalık çalışmanın ardından sonunda tamamlandı. Oldukça başarılı görünen bu çalışmaya yukarıdaki görüntünün üzerine tıklayarak göz atabilirsiniz…


2 Nisan 2013

Resmi Kapak Tasarımı Yayımlandı!

En son olarak New York’taki bir reklam binasına boyanmasıyla yavaş yavaş ortaya çıkan ve merakla beklenen GTA V’in kapak tasarımı en nihayetinde Rockstar tarafından yayımlandı! Yukarıda görebileceğiniz gibi kapak, oyun tarzına yakın olarak oldukça renkli görünüyor.

Yüksek çözünürlüklü versiyonuna buradan, farklı boyut seçeneklerine ise buradan ulaşabilirsiniz. Daha fazlası için takipte kalmaya devam edin!


31 Mart 2013

Kapak Tasarımının Bir Kısmı Ortaya Çıktı

Rockstar, büyük bir sürprizle GTA V reklamlarını başlatıyor! Sızan görüntülere göre New York, Manhattan’ın 7. Caddesi’ndeki bir binaya reklam amaçlı GTA V’in kapak tasarımı basılmakta! Henüz tamamlanmadığı için tam olarak belli değil ancak çıkardığımız kadarıyla kapağın sol üstünde GTA’nın her zamanki klasik helikopterlerinden biri yer alıyor. Kapakta, daha önce hiçbir sanatsal çalışmada görmediğimiz Buzzard türü bir helikoptere yer verilmiş.

Hatırlarsanız Rockstar, oyunun resmi kapak tasarımının yakın zamanda geleceğini duyurmuş ancak oyunun ertelenmesi sonucunda kapak da ertelenmişti. Şimdiyse Rockstar’ın hiçbir duyuru yapmadan sürpriz bir şekilde New York’a reklam olarak kapağı bastırması, kapağın resmi olarak yayımlanmasına az bir zaman kaldığını gösteriyor. Şu anda kapak basılmaya devam ediliyor, ancak ara verilmiş durumda. Çok yakın zamanda resmi kapak tasarımını Rockstar cephesinden görmeyi umuyoruz. Gelişmeleri takip ediyor olacağız. Daha fazlasınıforumumuzdan takip edin ve bizden ayrılmayın!

Konuya gitmek için tıklayın.


27 Mart 2013

Yeni Ekran Görüntüleri Yayımlandı: Gün Batımı, Denizler ve Fazlası

Ve uzun bir aradan sonra Rockstar sessizliğini bozdu! An itibariyle GTA V’ten tam 10 adet yepyeni ekran görüntüsü yayımlayan Rockstar, görüntülerde Los Santos’un fırtınalı havasından müthiş gün batımına, deniz altından semalarda paraşüt keyfine ve enfes manzaralara, Minigun’la caddelerde terör estirmekten müthiş aksiyonlara kadar GTA V’in iştah kabartan yüzünü ön plana çıkartıyor. Dikkatleri en çok çeken de Minigun’ın yeniden geri dönüşü! Daha fazlası için heyecanlı bekleyişe devam. Daha çıkmadan efsane olmayı başarmış GTA V tam altı ay sonra evlerimizde!

Görüntülere gitmek için tıklayın.


31 Ocak 2013

Çıkış Tarihi Açıklandı: 17 EYLÜL 2013!

Tam 3 ay önce çıkış aralığı İlkbahar olarak duyurulan GTA V için resmi kapak tasarımının bugün yayımlanması beklenirken Rockstar Games’den GTA oyuncularını üzecek kötü haber geldi. Dünya üzerindeki pek çok insanın ilgi odağı olmuş, dört gözle beklenen Grand Theft Auto V, 17 Eylül 2013‘e ertelendi.

İlkbahardan sonbahara uzanan bu erteleme, elbette ki çoğumuzda epey bir hayal kırıklığı yaşatmış durumda. Fakat Rockstar bunun için özür diliyor; bu erteleyişin GTA V gibi büyük, devasa bir oyun için sonuna kadar değeceğini, kendilerine daha çok ekstra zaman kazandıracağını belirtiyor.

Take-Two’nun basın bültenine konuşan Rockstar Games’in kurucusu Sam Houser, GTA V hakkında her zamanki gibi iddialı olduklarını belirterek şu açıklamayı yaptı: Grand Theft Auto V, yeni yöntemlerle seriyi ileriye taşımaya devam ediyor; Rockstar North bugüne kadarki en derin, en güzel ve en sürükleyici dünyamızı yaratıyor. İlerleyen aylarda insanların oyun hakkında daha fazla şey öğreneceğinden dolayı oldukça heyecanlıyız.”

Çıkışının yanı sıra, bugün yayımlanması beklenen kapak tasarımı da başka bir tarihe ertelenmiş durumda. Rockstar’ın belirttiğine göre bu erteleme, önceki planlanan tarihten sadece 4 ay sonrasına çekilmiş, ki bu da İlkbahar 2013′ün, yani önceki çıkış tarihinin Mayıs için planlanmış olduğunu gösteriyor. ‘Olsun’ diyoruz, en azından elimizde artık kesin bir çıkış tarihi var diyerek Eylül 2013′ü sabırsızlıkla bekliyoruz. Görünüşe bakılırsa Rockstar’a böylesine bir erteleme yaşatacak kadar büyük olan GTA V, bekleyişlerimize değecek müthiş bir devasa oyun olacağa benziyor. Eylül’de ekranın başında sabahlayacağımız gecelerde buluşmak dileğiyle!


27 Ocak 2013

GameKings’den Yeni Detaylar

Hollanda’nın oyun inceleme sitelerinden GameKings.tv, geçtiğimiz günlerde GTA V’in demosunu inceleyerek izlenimlerini takipçileriyle paylaştı. Her ne kadar oyun hakkında pek yeni bir bilgi olmasa da, bu incelemeyle birlikte birkaç ufak yeni GTA V detayları da su yüzüne çıkmış durumda.

Habere gitmek için tıklayın.


27 Ocak 2013

Yeni Sanatsal Çalışma Sızdı

GTA V’in resmi kapak tasarımının yayımlanmasına günler kala, GameSpot’a gelen yeni ön sipariş posterleri arasında yepyeni bir sanatsal çalışma göze çarpmış durumda. Bu sanatsal çalışmada, Franklin’i Sanchez motosikletinde soygun sonrası polislerden kaçarken görüyoruz. Çalışmadaki polis helikopteri de dikkatlerden kaçmıyor. Günler sonra yayımlanacak olan resmi kapak tasarımının sol üstündeki klasik helikopter de muhtemelen böylece ortaya çıkmış oluyor…

Yakın zamanda da Rockstar’dan bu güzel sanatsal çalışmanın yüksek çözünürlüklü versiyonunu bekliyoruz. Ve tekrar hatırlatmakta fayda var: Oyunun resmi kapak tasarımı bu ay sonunda, muhtemelen bu hafta yayımlanacak. Yerlerinizi alın!


4 Ocak 2013

Resmi Kapak Tasarımı Bu Ay Sonunda

GTA V’ten ”The Trunk“, “Franklin and Chop“, “Stop and Frisk” ve “Vinewood” adındaki yeni sanatsal çalışmaları oyuncuların indirmesine sunan Rockstar, heyecan verici müjdeyi verdi: Oyunun resmi kapak tasarımı bu ay sonunda geliyor! Hepimizin büyük bir merakla beklediği yeni oyunumuzun kapağıyla birlikte, klasik GTA kapaklarına bir yenisi daha eklenecek. Takipte kalın!


4 Ocak 2013

Yeni Sanatsal Çalışmalar Yayımlandı: “The Trunk”, “Franklin & Chop”, “Stop & Frisk”, “Vinewood”

2013′e girdiğimiz ve GTA V’in çıkışına yavaş yavaş yaklaştığımız şu günlerde Rockstar, GTA V’e hız vermeye devam ediyor. Daha önceden Game Informer’da ve pek çok inceleme sitesinde gördüğümüz yeni GTA V sanatsal çalışmalarının yüksek çözünürlüklü versiyonları Rockstar tarafından yayımlandı. ”The Trunk“, “Franklin and Chop“, “Stop and Frisk” ve “Vinewood” isimli bu sanatsal çalışmalara Rockstar Downloads‘dan farklı boyut seçenekleriyle ulaşabilirsiniz.


1 Ocak 2013

Kavinsky ile NightRide FM

Henüz resmi bir açıklama olmasa da yine sosyal ağların yardımıyla oyunun içeriği hakkında yeni bir bilgi daha öğreniyoruz.

Drive filminin şarkılarıyla tanıdığımız, hem klip hem şarkılarında 80′lerin havasını yaşatan Kavinsky adlı Fransız DJ, GTA V’de Nightride FM adlı bir radyo istasyonunun DJ’i olarak karşımıza çıkacak. Şarkıları ve kliplerinde 80′li yıllara geri döndüren, aynı zamanda GTA tarzını andıran işler çıkartan Kavinsky’in radyosu olacak Nightride FM birçok GTA kullanıcısının en favori radyo istasyonlarından biri olacak gibi görünüyor.

Mouloud Achour adlı Fransız gazetecinin Twitter hesabına yazdığı yazı ve yine aynı zamanlarda Kavinsky‘in Twitter hesabına “Nightride FM” yazmasıyla bu durum ortaya çıkmış oldu.

Habere gitmek için tıklayın.


27 Aralık 2012

GTA V Tişörtleri Rockstar Warehouse’da Satışta

Son olarak KIFFLOM tişörtüyle Rockstar Warehouse’da satışa çıkarak yavaş yavaş reklamlara başlayan GTA V için Rockstar’ın mağazasında yepyeni içerik yerini almış durumda. Yılbaşı tatil hediyesi olarak gelmiş olan 20.00$ fiyatındaki bu harika GTA V tişörtlerinin 7 Ocak itibariyle satışa sunulması bekleniyor.

Önünde oyunun tam logosu bulunan Grand Theft Auto V Logo Tişörtü (görüntüsü aşağıda) ile önünde sadece oyunun V/FIVE logosu bulunan Grand Theft Auto V Tişörtü (görüntüsü yukarıda), %100 siyah pamuktan yapılmış ve arka yaka kısmında Rockstar Games logosu bulunmakta. Erkek ve bayan ölçüleriyle Rockstar’ın mağazasında yerini almış olan bu tişörtlerden bir tane de siz alarak 2013′te hangi oyunu oynayacağınızı tüm dünyaya gösterebilirsiniz!


24 Aralık 2012

Rockstar’dan Yılbaşı Hediyesi: ‘V’ Adet Yeni Ekran Görüntüsü Yayımlandı

Rockstar, GTA V’in yılı olacak olan 2013′e girmemize az bir gün kala yılbaşı tatiline özel oyunculara harika bir tatil hediyesi sunuyor ve beş adet yepyeni GTA V ekran görüntüsü bizlerle buluşuyor! Hepimizin iştahını kabartan bu enfes görüntülerde, bir karakterimizin Los Santos’un köpekbalıklarıyla dolu olan deniz altındaki macerasını, köpeği Chop’la birlikte gezen Franklin’i, bir denizaltı aracı, diğer görüntüde de Trevor’ı birisiyle beraber jet sürerken, son görüntüde ise Los Santos’un canına okuyacak olan üç isim Michael, Franklin ve Trevor’ı görüyoruz. Yukarıdaki görüntülerin üzerlerine tıklayarak büyültebilirsiniz.

Bu güzel yılbaşı hediyesi için Rockstar’a teşekkürlerimizle…


10 Aralık 2012

PC Guru’dan Yeni Ekran Görüntüsü

Macaristan’ın oyun dergilerinden olan PC Guru dergisinde GTA V’ten yeni bir ekran görüntüsü göze çarptı. Aslında bizler için pek yeni olmayan zira daha önceden farklı şekil ve farklı açılarıyla gördüğümüz bu görev sahnesinde, ana karakterimiz Trevor’ı Vinewood İşareti’ne tırmanırken görüyoruz. Peşimizdeki polislere aldırmadan Vinewood’un tepesine çıktığımız bu görev oldukça heyecanlı görünüyor… Peki sizce oraya ne için çıkıyoruz dersiniz?

Daha büyük hali için tıklayın.


8 Aralık 2012

SPIKE VGA Ödülleri – En Çok Beklenen Oyun: GTA V

Spike TV’nin düzenlediği oyun dünyasının en prestijli oyun ödüllerin dağıtıldığı “Video Game Awards 2012″ büyük bir coşkuyla son buldu.

Girdiği her kategoriden lider olarak çıkan GTA serisi, son olarak 2009 yılında “En iyi DLC” ve “En İyi Taşınabilir El Konsolu” kategorilerinde ödül kazanmıştı. Bu yıl “En Çok Beklenen Oyun” kategorisinde BioShock Infinite, SouthPark: The Stick of Truth, The Last of Us ve Tomb Raider oyunları GTA V’in rakibi olarak listelenmişti ancak hiçbiri Grand Theft Auto’yu durdurmaya yetmedi…

Spike TV’nin yanı sıra geçtiğimiz aylarda düzenlenen Golden Joystick 2012 Ödülleri‘nde de “En Çok Beklenen” dalında kazanan GTA V olmuştu. Daha çıkmadan sadece adıyla ilk iki ödülünü alan GTA V’in, çıkışını yaptıktan sonra ise tüm rekor ve ödülleri toplayacağından eminiz.


30 Kasım 2012

Yeni Sanatsal Çalışma Yayımlandı: “Trevor”

Trevor Phillips ile tanışın: GTA V’in üç ana karakterinden biri olan, çılgın, sağı solu belli olmayan, psikopat ve uyuşturucu bağımlısı bir suçlu. Bu çalışmayı farklı çözünürlük seçenekleri ile Rockstar Downloads sayfasından indirebilirsiniz.

Yakın zamanda daha fazla GTA V sanat çalışması gelecek, takipte kalın!


17 Kasım 2012

Ön Sipariş Verene Hediye KIFFLOM Tişörtü

Rockstar Games’in kendi perakende satış kanalı olan Rockstar Warehouse‘da GTA V’i ön sipariş verenlere KIFFLOM tişörtü (20$ değerinde) hediye olarak veriyor. Sınırlı sayıda olmakla beraber sadece Rockstar Warehouse sitesinden yapılan ön siparişlerle bu bonusa sahip olabilirsiniz. Ön sipariş bağlantısına ise buradan ulaşabilirsiniz. ARAL Game’de de ön siparişlerin kısa sürede açılmasını bekliyoruz. Takipte kalın.


17 Kasım 2012

IGN’de GTA V Haftası: Dan Houser Röportajı

GN, bir hafta boyunca devam eden GTA V köşesine Rockstar Games’in kurucularından ve yardımcı başkanı olan Dan Houser röportajıyla nokta koyuyor. Her ne kadar IGN’den pek mühim bir bilgi alamasak da, hafta içinde tam 10 adet yeni ekran görüntüsüne sahip olduk. Bir hafta boyunca her gün devam etmiş olan IGN’in tüm içeriklerineburadan göz atabilirsiniz. GTA V hakkındaki çoğu merak konusu hâline gelmiş soruları yanıtlayan Houser’ın röportajına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Habere gitmek için tıklayın.


17 Kasım 2012

Game Informer’dan Soru-Cevap & İki Adet Yeni Ekran Görüntüsü

Yaklaşık bir yıllık uzun bir sessizliğin ardından uykusundan uyanan GTA V, gün geçtikçe durdurak bilmeyen yepyeni görüntüler ve bilgilerle birlikte bizlerle buluşuyor! Bu sefer Xbox’ın resmi Facebook sayfasından gelen bu iki adet yeni ekran görüntüsünde, Trevor’ı Los Santos’un meşhur Vinewood işaretine tırmanırken görüyoruz. Bir görevden alınmış olduğu çok açık olan bu görüntünün başka bir açıdan çekilmiş versiyonunu daha önceden görmüştük. Bir diğer görüntüdeyse, oyunun aksiyon dolu görevlerinden olan IAA binasını basıp istenilen şeyi FIB’ye teslim etme görevini görüyoruz.

Öte yandan 8 Kasım’da GTA V’i konuk ederek GTA oyuncularını GTA V’le birlikte bolca bilgiye boğan Game Informer dergisi, GTA V hakkında merak edilen tüm sorular hakkında bir soru-cevap makalesi yayımladı. Bu makaleden edindiğimiz bilgilere haberin devamından ulaşabilirsiniz.

Habere gitmek için tıklayın.


15 Kasım 2012

Yeni Ekran Görüntüleri Yayımlandı

İkinci trailer’ıyla birlikte gün içinde bomba etkisi yaratan, oyuncuları yeni bir heyecanın içine sürükleyen GTA V’ten yepyeni ekran görüntüleri geldi! Vespucci Sahili’nden bir plaj alışverişi ortamı, enfes Los Santos manzarasına karşı Michael ile Franklin’i, diğer görüntüde de Trevor’ı ATV motoruyla polislerden kaçarken görüyoruz. Öte yandan IGN’den gelen bir görüntüde de trailer’da gördüğümüz sahneyle aynı olan bir evi ateşe vermiş Trevor’ı görüyoruz.


14 Kasım 2012

Trailer #2 Yayımlandı!

Ve sonunda! Tüm dünyanın delicesine beklediği GTA V’in ikinci tanıtım videosu sonunda bizlerle! Bu harika ve müthiş derecede aksiyon dolu trailer’ı buradan izleyebilirsiniz. İyi seyirler!


14 Kasım 2012

IGN’de GTA V Haftası: Karakter Detayları, Yeni Bilgiler ve Görseller

IGN, bugünkü GTA V incelemesinde bizlere yepyeni içerikler sunuyor. Bu içeriklerde, Rockstar North’dan Leslie Benzies ile bir röportaj, karakter detayları, iki adet yeni ekran görüntüsü ve bir adet de ana karakterlerimizin yer aldığı yeni sanatsal çalışma bulunuyor!

Habere gitmek için tıklayın.


13 Kasım 2012

IGN’de GTA V Haftası: Game Scoop!’da Yeni Ekran Görüntüleri

Ünlü oyun sitesi IGN’in bir hafta boyunca yeni bilgiler ve görüntülerle GTA V’i inceleyip, tartışacağını sizlere duyurmuştuk. Ve ekip, GTA V’le birlikte yoluna tüm hızıyla devam ediyor.

Game Scoop! programında tartışılan ve analiz edilen GTA V’ten yepyeni üç adet ekran görüntüsü dikkatleri çekti! İlk görüntüde Richman Otel adındaki bir otelin önünde kırmızı spor bir araba, ikincide Franklin’i kırsal alanlarda ATV kullanırken ve üçüncüde de Trevor’ı yarış motoruyla polislerden kaçarken görüyoruz.

Habere gitmek için tıklayın.


13 Kasım 2012

Yeni Sanatsal Çalışma Yayımlandı: “Trevor, Franklin & Michael”

Yarın ikinci trailer’ıyla birlikte bizleri yeniden yerimizde durduramayacak olan GTA V’ten yeni bir sanatsal çalışma geldi. İlk olarak 8 Kasım’da Game Informer’ın kapağında gördüğümüz bu çalışmada, oyunun üç ana karakteri olan Trevor, Franklin ve Michael’ı bir soygun sonrası paraları alıp uzaklaşırken görüyoruz. İşte Los Santos’un canına okuyacak olan o üç isim…

Bu çalışmanın yüksek çözünürlüklü versiyonuna buradan ulaşabileceğiniz gibi, mobil cihazlarınız ve masaüstünüz için çeşitli boyutlarına da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.


12 Kasım 2012

Trailer #2 için Geri Sayım Sayacı Eklendi

1 yıldan beri yollarını gözlediğimiz GTA V’in ikinci tanıtım videosu bilindiği gibi 14 Kasım çarşamba günü geliyor. İki gün sonra gelecek olan trailer için Rockstar resmi olarak geri sayım ekledi. Buna göre trailer çarşamba günü Amerika’nın doğu saatine göre 11:00′de, Türkiye saatine göreyse 18:00‘de bizlerle buluşacak!

Aynı zamanda oyunun resmi web sitesi de güncellenmiş durumda. Geri sayım heyecanını Rockstar’ın sitesinden takip edebileceğiniz gibi sitemizin geri sayımından da takip edebilirsiniz, ve bu trailer heyecanını forumumuzdabizimle birlikte yaşayabilirsiniz. Yerlerinizi alın; 2 günden kısa bir süre sonra, 14 Kasım 2012 Çarşamba saat 18:00‘de buluşalım!


12 Kasım 2012

IGN’de GTA V Haftası: Yeni Ekran Görüntüleri

Bugün gelen ve ilerleyen günlerde de gelmeye de devam edecek olan GTA V bilgileri, röportajları, görüntüleri bitmeyecek gibi görünmüyor! GTA V’i inceleyen ve Rockstar’la konuşan ekipler arasında dünyaca ünlü oyun sitesi IGN de bulunuyor ve ekip bugünden başlayarak hafta sonuna kadar tam 1 hafta bizleri GTA V ile ilgili birçok bilgi, röportaj, inceleme ve görüntü sunacak.

IGN, bugün GTA V incelemesiyle birlikte haftaya başladı bile! GTA V’in demosunu oynayan ekip, gördüklerini teker teker anlattı. Her ne kadar şu an için Game Informer’dan öğrendiklerimizden farklı bir şey olmasa da, yepyeni ekran görüntüleri görmüş bulunuyoruz!

Habere gitmek için tıklayın.


12 Kasım 2012

İnceleme Sitelerinden Bilgiler ve Yeni Ekran Görüntüleri

Daha önce bazı oyun inceleme sitelerinden 12 Kasım’da yepyeni GTA V incelemelerin, bilgilerin, röportajların geleceğini duyurulmuştu. 12 Kasım’ın gelmesiyle beraber dünya çapındaki çoğu oyun sitesi Rockstar’la buluşup GTA V hakkındaki izlenimlerini almış durumda. İncelemelerde ise birçok yeni bilgi ve ekran görüntüsü mevcut!

Habere gitmek için tıklayın.


11 Kasım 2012

Game Informer GTA V İncelemesi | Aralık 2012 (Türkçe Çeviri)

8 Kasım itibariyle Game Informer’a konuk olarak bizi bolca bilgi içinde yüzdüren GTA V’in GI incelemesini GTATurk.com olarak Türkçeye çevirmiş bulunuyoruz. İncelemeye artık Türkçe olarak ulaşıp tüm detayları Türkçe olarak okuyabilirsiniz. Keyifli okumalar!

Habere gitmek için tıklayın.


8 Kasım 2012

Game Informer’dan Bilgiler, Detaylar, Görüntüler

Game Informer’ın GTA V sayısı çıkışını gerçekleştirdi. Uzun zamandır yollarını gözlediğimiz GTA V’in hemen hemen tüm bilgileri, detayları bizlerle buluştu. Dergide açığa çıkmış olan tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. İşte GTA V’te bizleri bekleyen detaylar, bilgiler!

Habere gitmek için tıklayın.


8 Kasım 2012

Game Informer GTA V Kapağı Yayımlandı: 3 ANA KARAKTER!

Beklenen gün geldi çattı ve Aralık sayısında GTA V’i konuk eden Game Informer’ın kapağı yayımlandı! Bununla beraber oyundaki ana karakter gizemi de çözülmüş oldu: GTA V’te yönetebileceğimiz tam 3 ANA KARAKTER olacak!

Oyundaki ana karakterlerin yer aldığı sanatsal çalışmayla süslenen dergi kapağı muhteşem görünüyor. Üç ana karakter oldukça farklı bir deneyim olacak. Daha fazla bilgi ve detay için bizden ayrılmayın!


7 Kasım 2012

GTA V, 12 Kasım’da Gamer.nl ve InsideGamer’da

Dünyaca ünlü oyun dergisi Game Informer’ın bugünkü GTA V incelemesine saatler kala, Hollanda’nın oyun sitelerinden Gamer.nl ve InsideGamer’dan da güzel bir haber geldi. İki ekibin, Rockstar’ın New York’taki ofisinde oyunu inceledikleri, Rockstar’la oyun hakkında konuştukları ve 12 Kasım Pazartesi günü oyun hakkındaki izlenimlerini takipçileriyle paylaşacakları duyuruldu.

Ayrıca İtalya’nın oyun sitelerinden Multiplayer.it de New York’ta oyunu inceleyeceklerini açıklamış durumda. Anlaşılan Rockstar, Game Informer’ın yanı sıra birçok oyun sitesi ve dergileriyle de GTA V hakkında konuşmaya başlamış. 12 Kasım’da gözünüz bu sitelerde olsun. Bugünden itibaren önümüzdeki hafta da GTA V hakkında bol bol bilgi alacağız gibi görünüyor!


7 Kasım 2012

Yeni Ekran Görüntüsü Sızdı

Yarın Game Informer dergisinde boy göstererek bizleri bolca bilgiye boğacak olan GTA V’ten yepyeni bir sızıntı geldi! Short List dergisinde ve derginin resmi sitesinde yer verilen bu görüntüde, oyunun daha önceki görsellerinde gördüğümüz bir karakteri Jet Ski kullanırken görüyoruz. Dergiye özel gönderilmiş olan bu ekran görüntüsünün yanı sıra, dergide oyunun ana karakterinin “yeni bir başlangıç için Doğu Kıyısı’ndan Los Santos’a taşınmış bir gangster” olduğu yazılmış. Bu tanım, oyunun ilk trailer’ında duyduğumuz ana karakterin söyledikleriyle uyuşmakta.

Game Informer’dan beklerken başka bir dergiden gelen bu bomba, bizleri Game Informer’a kadar idare edecek gibi görünüyor. Yarın ise Game Informer’dan gelecek olan bilgiler, detaylar, ekran görüntüleri ve daha fazlasıyla birlikte GTA V’e doyacağız!


5 Kasım 2012

Trailer #2 Duyuruldu: 14 Kasım

Milyonları peşinden sürükleyen, en ufak bir haberi bile oyun dünyasına bomba gibi düşen GTA V’in 2. trailer tarihi belli oldu! 14 Kasım Çarşamba günü oyunun ikinci tanıtım videosu geliyor! Ayrıca 8 Kasım günü Game Informer dergisinde oyuna dair birçok bilgiye ulaşabileceğiz. Anlaşılan önümüzdeki günler GTA V ile yatıp GTA V ile kalkacağız! Takipte kalın!


5 Kasım 2012

Ön Siparişler Açıldı & Yeni Sanatsal Çalışma: “Sahil Havası”

Ve 5 Kasım’ın gelmesiyle birlikte Rockstar Games, GTA V’i resmi olarak ön siparişe açmış durumda! Oyun, Rockstar’ın mağazasından ve GameSpot, Amazon vb. gibi dünya çapındaki birçok yerden ön siparişe verilebilmekte. Oyunu ön siparişe verdiğiniz takdirde, seçkin mağazalarda bir adet ücretsiz çift taraflı poster ve sınırlı sayıda Los Santos Fotoğraf Görüntüleyicisi‘ne sahip olabilmektesiniz. Yakın zamanda ön siparişler Türkiye’de de açıldığında duyuracağız.

Öte yandan oyunun çıkış döneminin duyurusunda kullanılan ve bizlere GTA V için İlkbahar 2013′ü müjdeleyen Los Santos plajlarındaki bayanın yer aldığı sanatsal çalışmanın yüksek çözünürlüklü versiyonu Rockstar tarafından yayımlandı. “Beach Weather” (Sahil Havası) adlı bu sanatsal çalışmanın yüksek çözünürlüklü versiyonuna bu bağlantıdan ulaşabileceğiniz gibi, buradan da masaüstünüz ve mobil cihazlarınız için çeşitli boyutlarına ulaşabilirsiniz.


2 Kasım 2012

Trailer #2 Ertelendi & Yeni Sanatsal Çalışmalar

Dün itibariyle dört gün içinde yeni GTA V trailer’ının geleceği, sızan ön sipariş içeriklerinden sonra belli olmuştu. Bunun üzerine Rockstar, resmi sitesinden bir açıklamada bulundu ve ikinci trailer’ın çok yakında geleceği resmi olarak duyuruldu! Rockstar, ikinci trailer’ın üzerinde çalıştıklarını belirtiyor.

Fakat Rockstar’dan kötü bir haber var: İkinci trailer, New York’taki ölümcül Sandy Kasırgası’ndan dolayı ne yazık ki ertelendi. New York’taki ofislerinde elektrik konusunda sorunlar yaşadığını belirten Rockstar, yakın zamanda halledeceklerini ve ikinci trailer’la birlikte çok yakın zamanda döneceklerini dile getiriyor.

Öte yandan ön sipariş içerikleri arasında yer alan iki sanatsal çalışmanın yer aldığı posterlerin yüksek çözünürlüklü versiyonu da Game Informer tarafından yayımlanmış durumda.

Haberin tamamı için tıklayın.


1 Kasım 2012

Ön Sipariş İçerikleri Sızdı: Los Santos Fotoğraf Görüntüleyicisi

Henüz birkaç gün önce daha önce hiç görmediğimiz sanatsal çalışmaları ve çıkış tarihiyle birlikte ön sipariş posterleri sızan GTA V, resmi olarak dünya çapında 5 Kasım itibariyle ön siparişlere açılacak. Fakat bazı mağazalara şimdiden gelmiş olan ön sipariş içerikleri sızmaya devam ediyor! Üstelik bu içeriklerden çıkan notla birlikte ikinci trailer’ın çok yakında geleceğini hissetmek mümkün!

Oyunun ön sipariş posterlerinden sonra şimdi de ön sipariş içerikleri ortaya çıkmış durumda. Tamanına haberin devamından ulaşabileceğiniz içeriklerde, özel bir paket içeriği dikkatleri çekiyor. Los Santos Photo Viewer adındaki ufak dürbüne benzer bir fotoğraf görüntüleyiciyle birlikte Los Santos’un bazı bölgelerini yepyeni ekran görüntüleriyle inceleyebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra ön siparişle birlikte oyunun iki adet posterine de sahip olabiliyorsunuz.

Haberin tamamı için tıklayın.


30 Ekim 2012

Çıkış Aralığı Açıklandı: İlkbahar 2013!

Ve beklenen haber Rockstar Games tarafından resmen duyuruldu! Tüm dünyanın dört gözle beklediği Grand Theft Auto V, Xbox 360 ve PlayStation 3 için 2013 İlkbaharında geliyor!

Rockstar North tarafından geliştirilen GTA V, Rockstar Games’in gelmiş geçmiş yarattığı en büyük ve en gelişmiş oyununda Güney Kaliforniya’nın yeniden hayal edilmiş versiyonunu temel alarak bizleri Los Santos’a geri götürüyor! 5 Kasım 2012 itibariyle oyun tüm dünya çapında ön siparişe açılacak, ve Kasım ayı içerisinde oyun hakkında yepyeni bilgiler, detaylar oyuncularla buluşacak!

Tüm dünyanın beklediği duyuruyla birlikte Rockstar Games’in ve GTA serisinin kurucusu olan Sam Houser, Take-Two’nun basın bülteninde konuştu. Houser, GTA V’in Rockstar tarihinde gelmiş geçmiş en büyük açık dünya oyunu olacağını ima ederek oldukça iddialı konuştu. Houser’ın açıklaması şöyle: “Grand Theft Auto V, açık dünya oyun dizaynından öğrendiğimiz her şeyin temelini oluşturuyor. Bunu hayranlarımızla paylaşmak için heyecanlıyız.”

Bizi ve Rockstar’ı takip etmeye devam edin. Uykusuz geceler ilkbaharda başlıyor!


30 Ekim 2012

Muhtemel Yeni Sızıntılar: İki Yeni Sanatsal Çalışma

İki gün kadar önce GTA V’in bir adet yeni sanat çalışması da dahil olmak üzere çıkış dönemi ve platformlarının sızdırıldığını duyurmuştuk. Bu olay, o günden bu yana gündemi epey meşgul etmiş, GTA V’in merak ettiğimiz başlıca konularını öğrenmemize sebep olmuştu. Ve bugün itibariyle GAME perakende sitesi tarafından Twitter üzerinden GTA V’in yeni posterleri sızmış durumda!

Tamamına buradan ulaşabileceğiniz posterlerde görüldüğü üzere çıkış tarihi olarak yine 2013 İlkbaharı belirtilmiş, ve iki adet yepyeni sanatsal çalışma dikkatleri çekiyor. İlk çalışmada bir kadın polisin bir kadını tutuklarken, ikinci çalışmada ise bir karakteri kırsal bir alanda elindeki dürbünlü tüfeğiyle ATV motorunda görüyoruz. Seride bir ilk olarak kadın polislerin olacağını ve GTA: San Andreas’taki motorlardan olan ATV’nin geri döneceğini anlamak mümkün!

Çok yakın zamanda Rockstar’dan büyük bir duyuru bekliyoruz. Yollarını gözlediğimiz oyun ilkbaharda gelecek gibi görünüyor!


27 Ekim 2012

Çıkış Tarihi: İlkbahar 2013?

Sony’nin Londra mağazasından sızdırılmış bu görseller oyun hakkında merak ettiğimiz tüm ana konuları öğrenmemize sebep oldu. Sony’nin deposunda çekildiği iddia edilen bu resimlerde oyunun 2013 İlkbaharında çıkacağı yazıyor. Ayrıca platform olarak da tahmin edildiği gibi Xbox 360 ile PlayStation 3 görülüyor.

Daha önce hiç görücüye çıkmamış bir sanatsal çalışma da dikkat çekiyor. Oyunun ilk tanıtım videosunda ve ekran görüntülerinde gördüğümüz siyahi karakter ile birlikte doberman cinsi bir köpek görülüyor. Anlaşılan San Andreas havası misliyle geri dönüyor! Daha fazla görsel için forumumuzdaki konumuza uğrayın.


27 Ekim 2012

Game Informer GTA V Sayısının Çıkış Tarihi Duyuruldu

GTA V hakkında ilk bilgilerin Game Informer Aralık sayısında olacağını daha önceden duyurmuştuk. Bu konu hakkında ayrıntılar gelmeye başladı. Dergi, Aralık sayısının kapağını 8 Kasım sabahı yayımlayacaklarını ve dergiyi dijital olarak o gün öğle vaktinde satışta olacağını duyurdu. Derginin normal sürümü ise 16 Kasım’da çıkışını yapacak.

Tahmin ettiğimiz gibi bizi oldukça detaylı bilgiler bekliyor. Dergi editörlerinden Matt Bertz tarafından yazılmış büyük bir GTA V incelemesi, birçok bilgi, detay, ekran görüntüleri ve sanatsal çalışmalar ile birlikte derginin GTA V’e ayırdığı sayfa sayısı tam 18 sayfa! Çok uzun bir bekleyişten sonra GTA V hakkındaki bilgilere doyacağız. 8 Kasım’ı takvimlerinize not alın ve takipte kalın!


24 Ekim 2012

İlk Sanatsal Çalışma Yayımlandı: “Haşere ile Mücadele”

Rockstar Games, GTA V’in ilk sanatsal çalışmasını yayımladı! GTA V’in ilk tanıtım videosunda gördüğümüz soygun görevini konu alan “Pest Control” (Haşere ile Mücadele) adındaki bu sanatsal çalışma, serinin diğer oyunlarına göre oldukça renkli görünüyor. Ayrıca Rockstar müjdeyi de verdi: “Bir sürü bilgi gelecek ay geliyor. Hazırlanın!”

Oyun hakkındaki birçok bilginin önümüzdeki ay geleceğini açıklayarak muhtemelen Game Informer dergisinin Aralık sayısını kasteden Rockstar’ın yayımladığı bu çalışmanın yüksek çözünürlüklü boyutuna buradan ulaşabilirsiniz. Mobil cihazlarınız için farklı boyutlarına da buradan ulaşabilirsiniz.

Uzun bekleyiş sona eriyor; gelecek ay yepyeni GTA V bilgileri, haberleri geliyor. Bizden ayrılmayın!


18 Ekim 2012
GTA V “Crew”lerinde Neler Görmek İstersiniz?

Rockstar, GTA V’in multiplayer’ı için hazırlıklara başladı! Bilindiği gibi ilk olarak Max Payne 3′te kullanılan Crew multiplayer sistemi GTA V’te de yer alacak. Rockstar da GTA V’in multiplayer’ındaki Crew’ler için istekleri oyunculara açmış durumda.

GTA V’in Crew’lerinde ne tür özellikler görmek isterdiniz? Ne tür yeni multiplayer modlarının olmasını dilerdiniz? Tüm isteklerinizi, dileklerinizi ve fikirlerinizi GTAVCrewFeedback@rockstargames.com adresinden Rockstar’a ulaştırarak Rockstar Games’in Crew sistemi için yeni fikirler almasını sağlayabilir, yeni oyunumuz GTA V’in multiplayer’ının daha iyi olmasında katkı sağlayabilirsiniz!

Bizce Gang Wars modunda Los Santos çetelerinin savaşları hiç de fena olmaz… Sizce?


18 Ekim 2012
Resmi Facebook Sayfası Açıldı

Rockstar, Facebook’ta GTA V de dahil olmak üzere tüm Rockstar oyunlarının resmi sayfalarını açmış durumda. GTA V hakkındaki son haberleri, gelişmeleri, trailer’ları, videoları Facebook üzerinden takip etmek için tıklayın. Öte yandan “Beğeniler” bölümünden diğer favori GTA oyunlarınızı da beğenip takibe alabilirsiniz.


11 Ekim 2012

GTA V, Game Informer’da


Dünyaca ünlü oyun dergisi Game Informer aralık ayında GTA V’i ağırlıyor! Game Informer’ın yazı işleri müdürü Andy McNamara, Twitter hesabından yazdığı mesajda derginin aralık sayısının kapağının tüm dünyanın dört gözle beklediği GTA V olacağını açıkladı, ve Rockstar da onayladı!

McNamara, Twitter hesabından attığı tweet’te, “New York’ta, Aralık’ın kapak oyununa göz atmak üzereyiz.” derken, Game Informer’ın resmi sitesinden de derginin önde gelen isimlerinden Matt Bertz, Matt Helgeson ve Andy McNamara’nın New York’taki Rockstar Games’in stüdyosunda oyunu inceledikleri açıklandı.

Game Informer’ın dergi kapak tasarımları bir önceki ayın başında gösterime giriyor ve dergi o aydan bir önceki ay piyasada olmuş oluyor. Yani aralık ayının kapağını 1 Kasım‘da göreceğiz ve dergi kasım ayı içerisinde çıkmış olacak. 1 Kasım’da herkesin gözü Game Informer’ın sitesinde olsun!

Tahminlerimize göre dergide oyunun daha önce hiç açıklanmamış yeni bilgileri, haberleri yer alacak. Aralık sayısını merakla bekliyoruz!


19 Eylül 2012

KIFFLOM Tişörtleri Satışta

GTA V’in viral reklamları devam ediyor. San Andreas’ta bulunan Epsilon tarikatının Twitter’da resmi olarak yeniden canlandığını sizlere daha önce duyurmuştuk, ve tarikat faaliyetlerine devam ediyor. Rockstar’ın mağazasında Epsilon tarikatının tanrısı KIFFLOM yazılı tişörtler satışa çıkmış durumda. Tişörtün arka tarafında ise “Sistem Henüz Yazılmadı” yazıyor. Epsilon tarikatına bağışta bulunmak için siz de bu 20$’lık tişörtlerden alabilirsiniz.

Tüm bunların GTA V’e hazırlık olarak yapılan viral reklamlar olduğunu hatırlatalım. Epsilon Program ve KIFFLOM hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.


24 Ağustos 2012

Dört Adet Ekran Görüntüsü Yayımlandı: “İş”

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan altı ekran görüntüsüyle ortalığı ummadığımız bir anda sarsan Rockstar, bizleri GTA V ateşiyle yakmaya devam ediyor! Rockstar daha önceden söz verdiği gibi bu hafta ardı ardına yeni ekran görüntülerini yayımlıyor ve bugün de yepyeni ekran görüntülerini sunarak haftamızı güzel bir finalle noktalıyor. “Business” (İş) adı altında yayımlanan bu dört adet görüntüsünde Los Santos’un yeraltı dünyasına tanık oluyoruz. Ekran görüntülerinin yüksek çözünürlük boyutlarına ulaşmak için yukarıdaki görüntülerin üzerine tıklamanız yeterli.

Rockstar bu görüntülerin yanı sıra birkaç veya daha sonraki haftalarda yeni görüntülerin geleceğinin de altını çizdi. Artık GTA V sezonu yavaş yavaş açılıyor. Yeni trailer’ın ve yeni bilgilerin çok yakın zamanda geleceğini hissetmemek mümkün değil!


22 Ağustos 2012

Üç Adet Ekran Görüntüsü Yayımlandı: “Boş Vakit”


Henüz iki gün önce üç adet yeni ekran görüntüsünün yayımlanmasına rağmen Rockstar Games bomba üstüne bomba patlatmaya devam ediyor! GTA V’in “Leisure” (Boş Vakit) adı altında 3 adet daha yeni ekran görüntüleri yayımlanmış durumda! Görüntüler, GTA V’in Güney Kaliforniya’sının uçsuz bucaksız özgür dünyasında boş vakit bulduğumuzda yapabileceğimiz spor aktivitelerini içeriyor ve gerçekten her şey harika görünüyor. Özellikle seride bir ilk olarak tenis oynayacağız gibi! Bu görsel şöleninin yüksek çözünürlüklü boyutlarına ulaşmak için yukarıdaki görüntülerin üzerine tıklamanız yeterli.

Bizi ve Rockstar’ı takip etmeye devam edin. Görünüşe göre çok yakında yeni görüntüler ve içerikler yolda!


20 Ağustos 2012

Üç Adet Ekran Görüntüsü Yayımlandı: “Ulaşım”

Rockstar, geçtiğimiz ay yayımlanan iki adet ekran görüntüsünden sonra bugün 3 adet yeni ekran görüntüsü yayımladı! Bununla bırakmayan Rockstar, müjdeyi de verdi: Yeni ekran görüntüleri de bu hafta içinde geliyor! Bugün “Transport” (Ulaşım) adıyla yayımlanan bu üç adet ekran görüntüsü, GTA V’te kullanılacak araçlar hakkında yeni detaylar içeriyor. Ekran görüntülerinde gördüğümüz üzere jetler ve bisikletler geri dönüyor! Ekran görüntülerinin yüksek çözünürlüklü boyutlarına ulaşmak için yukarıdaki görüntülerin üzerine tıklamanız yeterli.

Rockstar’ın belirttiği gibi görüntülerin devamı bu hafta içinde gelecek. Bu yüzden hiçbir yere ayrılmayın, bizleri takip etmeye devam edin. Güzel bir GTA V haftası bizleri bekliyor!


1 Ağustos 2012

Epsilon Program Geri mi Dönüyor?

GTA: San Andreas’ta yer alan Epsilon Program tarikatını bilmeyenimiz yoktur. San Andreas eyaletinin meşhur tarikatlarından olan, Kifflom adlı bir tanrıya inanan dini bir mezhep. San Andreas’taki birçok myth avcısının peşine düştüğü gizemlerden biriydi. İşte bu Epsilon Program, GTA V’te geri dönecek gibi görünüyor.

Rockstar, geçtiğimiz hafta itibariyle Epsilon Program’ın resmi Twitter ve YouTube hesaplarını açmış durumda. Üstünden 8 sene geçmiş oyun GTA: San Andreas’taki bu Epsilon’ın günümüzde Twitter ve YouTube hesabının açılması kafaları karıştırdı. Herkesin hemfikir olduğu nokta, bunun GTA V’e ön hazırlık olduğu yönünde; yani muhtemelen Epsilonizm tarikatı GTA V’te de yer alacak. GTA V’in de San Andreas eyaletinde geçtiğini ve bu eyaletin en büyük tarikatının Epsilon Program olduğunu düşünürsek de bu oldukça mümkün görünüyor. Zira Rockstar’ın 8 sene boyunca güncellemediği bir projeyi yıllar sonra günümüze taşıması akıllara başka bir ortak nokta getirmiyor. Rockstar, GTA V’in reklamlarına şimdiden başlamış olmalı.

Haberin tamamı için tıklayın.


12 Temmuz 2012
İlk Ekran Görüntüleri Yayımlandı

Ve 8 ay sonra GTA V yüzünü yeniden gösterdi! İki adet ekran görüntüsüyle birlikte GTA V ve diğer oyunlar hakkında yepyeni bir soru-cevap makalesi yayımlayarak oyuncuların merak ettiği tüm sorularını yanıtlayan Rockstar, GTA V hakkındaki yeni haberlerin ve yeni trailer’ın yakın zamanda geleceğini ancak bir süre beklememiz gerektiğini belirtti. Ekran görüntülerinin yüksek çözünürlüklü boyutlarına ulaşmak için yukarıdaki görüntülerin üzerine tıklamanız yeterli.

İşte soru-cevap makalesinden GTA V hakkındaki sorular ve cevapları…

Soru 1: GTA V’e neler oluyor?
Rockstar Games: Oyun üzerinde çalışmakla meşguluz! Her şey güzel gidiyor, ama bu oyun büyük bir proje. Yakında sizinle daha fazla bilgi ve somut şeyler paylaşacağız.

Soru 2: Neden bize daha fazla bilgi vermiyorsunuz?
Rockstar Games: Daha önce de söylediğimiz gibi, genelde oyunlarımızın çıkış tarihleri arasında uzun bir süre oluyor ve gelecekte de böyle olmaya devam edecek. Bu size sinir bozucu geliyorsa üzgünüz, ama lütfen anlayın, bunu “hayranlarımızı umursamadığımız”, “saygı göstermediğimiz”, “GTA hayranlarından nefret ettiğimiz” için yapmıyoruz – kesinlike tam tersi! Bunu %100 doğru bilgi vermek istediğimiz için ve oyun çıktığında bir çok sürprizle karşılaşmanızı istediğimiz için yapıyoruz. Önemsediğimiz tek şey oyunun tadını tam olarak çıkarmanız ve bizim kesin bilgiler yayınlamamız. Sadece şuan oyun hakkında trailerdan başka bir şey paylaşacak durumda değiliz ve bir süre daha olamayacağız. Ama, sizin için gizlice bir fotoğraf elde etmeyi başardık. Çok değil, fakat bizce çok eğlenceliydi.

Ekran görüntüsü #1

Ama sonra tabii ki usta ekibimiz tek bir fotoğrafın oyunu özetleyemeyeceğini söyledi ve bize bir fotoğraf daha verdi…

Ekran görüntüsü #2

Yakında sizin için birkaç tane daha fotoğraf almaya, ve hazır olduğumuzda da yeni bir trailer yayımlamaya çalışacağız.

Haberin tamamı için tıklayın. Rockstar’ın bu makalesinin tamamına göz atmak isterseniz tıklayın.

Yeni haberler ve yeni ekran görüntüleri çok yakında, heyecanlı bekleyişe devam!


22 Mart 2012

İlk Multiplayer Detayı Açıklandı: Crew Sistemi


Rockstar Games aylar sonra GTA V hakkında ilk defa konuştu! GTA V’e dair ilk multiplayer detayları Dan Houser’dan geldi! GTA V ve Max Payne 3 multiplayer’ı için geçerli olan “takım” sistemi, multiplayer modlarını daha eğlenceli hale getirecek gibi görünüyor. Yeni başlayan oyuncular ve eski oyuncular için eğlenceli olabilecek ve yeni oyuncuların multiplayer’da zorlanmadan çeşitli oyunlara katılmalarını sağlamaya yönelik bir sistem geliştiriliyor. Takım sistemi ile herkese açık takımlara katılabilecek, veya arkadaşlarımız ve bizim özelleştirebileceğimiz özel gruplarda yer alabileceğiz. Daha fazla bilgi için tıklayın.

13 Şubat 2012
Rockstar: “Yeni Haberler Birkaç Ay İçinde”

Rockstar Games, oyuncuların merak ettikleri konular hakkında yeni bir soru-cevap makalesi yayımladı. Makale daha çok Max Payne 3 ağırlıklı olsa da, GTA V hakkında da oldukça kritik bilgiler verildi. GTA V ile ilgili yeni bilgilerin ve ikinci trailer’ın ne zaman geleceğini soranlara cevap olarak, önümüzdeki aylarda GTA V hakkında yeni bilgilerin geleceğini vurguladı. Haber için tıklayın.


5 Şubat 2012
Take-Two: “Gelişim Aşamasında Büyük Bir İlerleme Kaydedildi”

Take-Two başkanı Strauss Zelnick, oyun için henüz bir çıkış tarihi belirlenmiş olunmamasına karşın, GTA V’in gelişim aşamasında büyük bir ilerleme kaydedildiğini söyledi. Konferansta her zamanki gibi oyun için herhangi bir tarih verilmezken, serinin yeni oyunu GTA V’in de Rockstar hayranlarını tatmin edecek kusursuz oyunlarından biri olacağı söylendi. Haber için tıklayın.


7 Aralık 2011
Rockstar: “Harita Çok Büyük”

Rockstar Games’in kurucularından ve GTA serisinin senaristi olan Dan Houser, Game Informer dergisinin 2012 Ocak sayısına röportaj verdi. Röportaj daha çok Rockstar Games ve Max Payne 3 ağırlıklı olup bilindik bilgiler üzerinde konuşulsa da, röportajın çok küçük bir parçası bizleri heyecanlandırmaya yetiyor. Houser, GTA V’in haritanın çok büyük olacağını açıkladı. Haber için tıklayın.


3 Kasım 2011
Üç Adet Resmi Logo Sanatsal Çalışmaları Yayımlandı

Rockstar, serinin yeni oyunu GTA V’i ilan etmesiyle beraber oyunun resmi logosunu oyunculara sundu. Biri duvar kağıdı, diğerleri de avatar olmakla beraber bu logo artwork’lerinin yüksek çözünürlüklü boyutlarına bu ve bu adresler üzerinden ulaşabilirsiniz.


3 Kasım 2011
Oyunun Resmi Web Sitesi Yayına Girdi
Rockstar, serinin yeni oyunu GTA V’i ilan etmesiyle beraber oyunun resmi web sitesini yayına soktu. GTA V hakkında en son haberlere ve birçok bilgilere erişebileceğiniz bu siteye ulaşmak için adres: http://www.rockstargames.com/V


3 Kasım 2011
Sam Houser: “GTA V, GTA’nın Bir Diğer Radikal Yeniliği”

Büyük duyurusu ve ilk videosunun yayımlanmasıyla birlikte ortalığı sarsmaya devam eden GTA V, bugün itibariyle Rockstar tarafından resmi olarak duyuruldu. Rockstar Games’in ve GTA serisinin kurucusu olan Sam Houser, Take-Two’nun basın bülteninde konuştu. GTA V’in GTA serisinin yeni radikal icadı olacağını belirten Houser, GTA V konusunda oldukça heyecanlı ve iddialı olduklarının altını çizdi.

Houser’ın açıklaması şöyle: “Grand Theft Auto V, Grand Theft Auto evreninin bir diğer radikal yeniliği. Yeni vizyonumuzu hayranlarımızla paylaşmak için inanılmaz derecede heyecanlıyız.”


3 Kasım 2011

Rockstar, GTA V’i Resmi Olarak İlan Etti

Rockstar Games, GTA V’in ilk trailer’ının yayımlanmasının ardından bugün GTA V hakkında resmi bir açıklamada bulundu. Bu açıklamada GTA V’in nerede geçeceği hakkında kesin bir duyuru yapan Rockstar’ın açıklamasına göre GTA V, San Andreas eyaletinin Los Santos şehrinde geçecek; Los Santos’la beraber tepeler, kırsal alanlar ve sahillerle kaplı günümüz Güney Kaliforniya’sının yeniden hayal edilmiş versiyonu keşfedilmek için bizleri bekliyor olacak. Rockstar bunun yanı sıra GTA V’in açık dünya oyun şekline yepyeni bir bir tarz getireceğini, oyunda yeniden çevrimiçi çoklu oyuncu (multiplayer) özelliğinin olacağını, oyunun günümüzde geçeceğini ve de oyunun hikâyesinin para üzerine kurulu olduğunu açıkladı. Bu açıklamayla beraber oyunun logosunda neden paraya bu kadar dikkat çekildiğini de öğrenmiş olduk. Haber için tıklayın.


2 Kasım 2011
İlk Trailer Yayımlandı: Sonraki Durak LOS SANTOS!

Ve beklediğimiz gün geldi çattı! Merakla beklenen GTA V’in ilk tanıtım videosu yayımlandı! Videoda GTA V’in hangi şehirde geçeceğini de öğrenmiş olduk: Los Santos! Videoyu hemen izlemek için tıklayın! İyi seyirler!


26 Ekim 2011
Trailer için Geri Sayım Sayacı Eklendi

Rockstar, büyük ses getiren GTA V’in duyurusunun ertesi günü resmi sitesine oyunun ilk trailer’ı için geri sayım sayacı ekledi. Geri sayım tam 1 hafta sonra son bulacak ve geri sayım bittiğinde GTA V’in ilk trailer’ı bizlerle buluşacak!


25 Ekim 2011
Grand Theft Auto V Duyuruldu!

Ve sonunda!.. GTA IV’ten sonra büyük bir bekleyiş içine girmemize sebep olan Grand Theft Auto V, bugün itibariyle Rockstar Games tarafından resmen duyuruldu! Rockstar Games’in resmi web sitesine bugün girmeye çalışanlar büyük bir sürprizle karşılaştı: Site bizleri GTA V logosuyla selamladı! Üstelik Rockstar, oyunun ilk trailer’ının (tanıtım videosu) tarihini de verdi: 2 Kasım 2011 günü GTA V’in ilk videosu geliyor!