GTA V, New York Film Festivali’nde
27 Eylül 2013  

Çıktığı daha ilk günden rekorları alt üst eden, hepimizi sabahlara kadar ekran başından kaldıramayan GTA V, başarılarına kaldığı yerden devam ediyor: Efsane oyun, dünyanın ünlü film festivali olan New York Film Festivali‘ne katılıyor!

Rockstar, festivalde Convergence Program’ı dahilinde GTA V ile birlikte yerini alacak. Oyunun resmi soundtrack’lerini bestelemiş olan Tangerine Dream, Woody Jackson, The Alchemist ve Oh No gibi müzisyenler de festivalde ufak bir konser gerçekleştirecek.

İlk panel 29 Eylül Pazar günü 15:30’da Elinor Bunin Munroe Film Center (144 West 65th Street)’da gerçekleşecek ve Rockstar festivalin bu ilk gününde oyun içindeki interaktif TV şovlarına, üç farklı ana karakterin hikâyeye nasıl üç farklı bakış açısı sağladığına ve Los Santos ile Blaine Vilayeti’nin yaşayan dünyasını nasıl yarattıklarına dair GTA V’in hikâye anlatımını ve yapım süresini konuşacak. Adam Sessler’ın moderatörlüğünü üstlendiği panelde ayrıca Rockstar Games’in bazı çalışanları da yer alacak.

30 Eylül Pazartesi günüyse oyunun atmosfer müziklerini bestelemiş olan Tangerine Dream, Woody Jackson, The Alchemist ve Oh No gibi müzisyenler tarafından Church of Saint Paul the Apostle‘da oyunun soundtrack’lerine dair özel bir konser etkinliği düzenlenecek. Grammy® ödüllü prodüktör, müzisyen ve besteci Om’Mas Keith bu etkinlikte Müzik Direktörü & Şef olarak yerini alacak. Saat 21:00’de başlayacak olan konserin biletleri sınırlı.

Ayrıca Elinor Bunin Munroe Film Center’ın amfitiyatrosunda ücretsiz özel bir NYFF LIVE etkinliği düzenlenecek. 1 Ekim salı günü saat 20:00’de Pitchfork Media’nın kurucusu Ryan Schreiber’in moderatörlüğüyle başlayacak olan etkinlikte, oyunun soundtrack’lerinin bestecileriyle birlikte GTA V’in müziklerine dair sohbet gerçekleşecek.

Biletler bugün New York Film Festivali’nin resmi sitesinden satışa sunulacak. Eğer ki New York’ta yaşayan takipçilerimiz varsa, bu festivalin heyecanına ortak olmak için kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. Rockstar Games’e de bu başarısından ötürü tebriklerimizi iletiyoruz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*