GTA V Special ve Collector’s Edition’dan Yeni Detaylar
26 Ağustos 2013  

Üst sınıf Khamelion elektrikli araba. Collector’s Edition’ın bir parçası olarak Grand Theft Auto Online’da yer alıyor.

Geçtiğimiz mayıs ayında duyurulan ve ülkemizde de ön siparişe açılan Special Edition ve Collector’s Edition özel paketlerinden yepyeni ekran görüntüleriyle birlikte yepyeni detaylar geldi! Rockstar, paketlerde bizleri bekleyen içerikleri biraz daha açarak gerçek GTA V fanlarının sahip olacağı bu paketlerle yine iştah kabartıyor. Özellikle GTA Online’ın “soy ağacına dayalı” olan karakter yaratma sistemi hakkında da bilgi edinerek Online’ın yine ne derece kapsamlı olduğu ortaya çıkıyor…

İşte Special ve Collector’s Edition paketlerinde bizleri bekleyenler:

Ekstra Silahlar
Seçtiğiniz paket hangisi olursa olsun, her zaman yerel Ammu-Nation dükkânlarınız hiçbir ek ücret ödemeden, kendilerine özgü eşsiz özelleştirme seçenekleri, kaplamaları ve ekleri bulunan .50 Caliber Pistol ve Bullpup Shotgun gibi bir çift benzersiz silahla dolu olacak. Ayrıca öldürücü bir yakın dövüş silahı olarak iş gören Hammer (çekiç)’a da erişme imkânına sahip olacaksınız.

Bonus Kıyafetler, Dövmeler ve Fazlası

Los Santos ve Blaine Vilayeti boyunca herhangi bir mağazayı ziyaret ettiğinizde, Michael, Franklin ve Trevor gardroplarından ya da mağazalardan bazı özel ürünlere erişme imkânına sahip olarak %20 özel indirim elde edecekler. Her bir karakter kişi başına 1 kıyafet, bir giyim eşyası (gömlek, hoodie, ceket) ve dövmeye sahip olabilecek.

Michael, Franklin ve Trevor’ın kişisel gardroplarındaki eşsiz kıyafetlerden bazıları.

Grand Theft Auto Online için Özel Karakterler (sadece Collector’s Edition için)

GTA Online, ırsiye dayalı karakter yaratma sistemiyle geleneksel karakter yaratma sistemine yeni bir tarz getiriyor. ‘Ebeveyninizin mirası’nı belirleyerek karakterinizi seçin ve sonrasında da hangi ebeveynin sizin görünüşünüze daha çok uyduğunu bulmak için ‘gen hâkimiyeti sayacı’nı kullanarak arama yapın. Ayrıca karakterinizi günlük aktivitelerle de özelleştirebileceksiniz. Aile yaşamından yasadışı işlere ve spordan kanepeye yayılıp tembellik yapma saatlerine kadar her şey karakterinizin görünümüne ve yetenek istatistiklerine etki edecek (ve oyunu oynadıkça her zaman yetenek istatistiklerinizi daha fazla da artırabileceksiniz). Collector’s Edition paketine ek olarak, karakter yaratma sistemindeki ‘ebeveyn seçenekleri’ni kullanarak Grand Theft Auto III’ten Claude ve Misty‘nin yanı sıra Niko Bellic‘e de sahip olabileceksiniz.

Özel Yetenek Artırıcı (Boost)

Michael, Franklin ve Trevor’ın çeşitli eylemlere dayalı olarak dolan Özel Yetenek barında bir kereliğine mahsus olarak aktif edilebilen Özel Yetenek’leri mevcut. Michael uzman bir nişancı; çatışmalarda rakiplerini daha kolay indirmeye yarayan zamanı yavaşlatma Özel Yetenek’ine sahip. Franklin keskin refleksleri olan yetenekli bir şoför; herhangi bir yol aracıyla yüksek hızdayken trafikte hızlıca gidebilmesi için kolayca köşelerden dönmeye yarayan zamanı yavaşlatma Özel Yetenek’ine sahip. Trevor kolayca öfkelenebilen uyuşturucu bağımlısı bir sosyopat; Özel Yetenek’i onu öfkeye götürüyor, vurulduğunda verdiği zararın sadece yarısı kadar zarar alırken düşmanlara iki kat daha fazla zarar veriyor. Her iki paket (Special ve Collector’s Edition) için de geçerli olan bu boost’la birlikte, Özel Yetenek barı %25 daha hızlı dolacak.

Akrobatik Uçuş Testleri
Los Santos ve Blaine Vilayeti boyunca Grand Theft Auto V Akrobatik Uçuş Testleri’nde yüksek hıza ulaşın. Eşsiz ve heyecan verici beş challange’ta, Stunt Plane (Akrobatik Uçak)’nizle birlikte her biri sınırları zorlamak için yerleştirilmiş olan kontrol noktalarından geçerek dağlarda, çöllerde, okyanuslarda ve şehirlerde mücadele vereceksiniz. Her bir Test’i tamamladığınızda karakterinizin pilot becerileri artacak. Zamanlamalarınızı arkadaşlarınızla kıyaslayın ve liderlik tablosounda üst sıralarda kalmak için mücadele verin.

CarbonRS spor motosikleti ile Los Santos sokakarında tozu dumana katın!

Eşsiz Araçlar ve Garaj Özellikleri (sadece Collector’s Edition için)
Collector’s Edition ayrıca özel araçları saklamak için, içi CarbonRS spor motosikleti ve 1930’ların tarzında open frame bir hot rod aracı olan Hotknife ile dolu olarak gelecek özel bir garaj da sunuyor. Grand Theft Auto Online’da garajınız ve GTA Online’a özel olan üst sınıf Khamelion elektrikli araba, Online karakterinizin cep telefonuyla internete bağlanarak oyun içindeki web sitelerinden satın alınabilecek.


Special Edition ve Collector’s Edition satın alma sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Ülkemizde Collector’s Edition paketleri stoklarda tükense de, en azından Special Edition paketini almak için hâlâ şansınız var. Acele edin ve tüm dünyaya GTA V ateşinizi gösterin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*