GTA V – Videolar

Trailer #12 Kasım 2011

25 Ekim 2011’de Rockstar Games’in resmi sitesinden yayımlanacağı duyurulan ve merakla beklenen GTA V’in ilk tanıtım videosu, sitedeki heyecanlı geri sayımın bitmesinin ardından 2 Kasım 2011‘de Amerika’nın doğu saatine göre 12:00‘de, Türkiye saatine göreyse 18:00‘de oyuncularla buluştu. Oyunun geçtiği şehir ile oyunun ana karakterlerinden Michael’ın tanıtıldığı trailer, oyuncuların merak ettiği hemen hemen tüm soruların yanıtlarını verdi. En azından hangi şehrin belâlısı olacağımızı öğrendik: Melekler şehri Los Santos’a geri dönüyoruz…

Videoda bizleri iyice havaya sokup, trailer’a canlılık katan müzik; 60’lı yılların efsane İngiliz Rock gruplarından The Small Faces‘in Ogdens‘ Nut Gone Flake” adlı parçasıdır.


Trailer #2  14 Kasım 2012

5 Kasım 2012’de Rockstar Games’in resmi sitesinden yayımlanacağı duyurulan ve merakla beklenen GTA V’in ikinci tanıtım videosu, 14 Kasım 2012‘de Amerika’nın doğu saatine göre 11:00‘de, Türkiye saatine göreyse 18:00‘de oyuncularla buluştu. Michael, Trevor ile Franklin’in de dahil olduğu ve oyunun üç ana karakterin hayatlarından çeşitli sahnelere, birbirinden heyecan ve aksiyon dolu görevlere yer verilen trailer, tüm oyunculardan tam not aldı, GTA oyuncularının da heyecanını katbekat artırdı!

Videoda bizleri yerimizde durduramayan ve heyecanımızı körükleyen müzik, ünlü müzisyen Stevie Wonder‘ın “Skeletons” adlı parçasıdır.


Michael Trailer  30 Nisan 2013

25 Nisan 2013’te Rockstar Games’in resmi sitesinden yayımlanacağı duyurulan ana karakterlerimiz Michael, Franklin ve Trevor’ın tanıtım videoları, 30 Nisan 2013‘te Amerika’nın doğu saatine göre 11:00‘de, Türkiye saatine göreyse 18:00‘de oyuncularla buluştu. Ana karakterlerimizden Michael’ın videosu, genel olarak Michael’ın aile yaşantısına odaklanıyor. Psikoloğuna içini döken karakterimiz, aynı zamanda soygun yaşantısını, karısı ve çocuklarıyla olan ailevi problemlerini de ön plana çıkarıyor.

Videodaki efsane müzik, dünyaca ünlü efsanevi Rock grubu Queen‘in “Radio Ga Ga” adlı parçasıdır.


Franklin Trailer  30 Nisan 2013

25 Nisan 2013′te Rockstar Games’in resmi sitesinden yayımlanacağı duyurulan ana karakterlerimiz Michael, Franklin ve Trevor’ın tanıtım videoları, 30 Nisan 2013‘te Amerika’nın doğu saatine göre 11:00‘de, Türkiye saatine göreyse 18:00‘de oyuncularla buluştu. Ana karakterlerimizden Franklin’in videosu, Los Santos’un çete yaşantısına odaklanıyor. San Andreas’ın özlediğimiz çete ortamını, çete savaşlarını ve daha fazlasını GTA V’te de bulabileceğiz. Özellikle bu videoyla birlikte Grove Street Families ile Ballas çetesinin geri dönüşüne de artık kesin gözüyle bakabiliriz…

Videodaki müzik, ünlü Hip-Hop şarkısıcısı Jay Rock‘ın “Hood Gone Love It” adlı parçasıdır.


Trevor Trailer  30 Nisan 2013

25 Nisan 2013′te Rockstar Games’in resmi sitesinden yayımlanacağı duyurulan ana karakterlerimiz Michael, Franklin ve Trevor’ın tanıtım videoları, 30 Nisan 2013‘te Amerika’nın doğu saatine göre 11:00‘de, Türkiye saatine göreyse 18:00‘de oyuncularla buluştu. Ana karakterlerimizden Trevor’ın videosu, onun psikopat kişiliği hakkında fikir sahibi olmamızda biraz daha yardımcı oluyor. Los Santos’a uzak olan Blaine Vilayeti’nin kırsal alanlarındaki küçük bir kasabada yaşamasına rağmen bu kasabada ne derece büyük olaylar çıkardığına tanık oluyoruz.

Videodaki müzik, ünlü country şarkıcısı Waylon Jennings‘in Are You Sure Hank Done It This Way” adlı parçasıdır.


Resmi Oyun İçi Video  9 Temmuz 2013

8 Temmuz 2013’te Rockstar Games’in resmi sitesinden yayımlanacağı duyurulan ve herkesi heyecanlandıran GTA V’in resmi oynanış videosu, 9 Temmuz 2013‘te Amerika’nın doğu saatine göre 10:00‘da, Türkiye saatine göreyse 17:00‘de tüm dünyayla buluştu. Yaklaşık beş dakikalık videoda, oyunun oynanışına dair her şey açığa kavuştu. Araç sürüşünden uçak sürüşüne, çatışmalardan görevlere, birçok özellik ve detaydan GTA Online’a kadar oyuna dair her şey oyunseverlerin heyecanını en tepelere çıkardı!


GTA Online Resmi Oyun İçi Video  15 Ağustos 2013

12 Ağustos 2013’te Rockstar Games’in resmi sitesinden yayımlanacağı duyurulan GTA V’in online modu GTA Online’ın resmi oynanış videosu, 15 Ağustos 2013‘te Amerika’nın doğu saatine göre 10:00′da, Türkiye saatine göreyse saat 17:00′de tüm dünyayla buluştu. En az GTA V’in kendisi kadar online modları da sabırsızlıkla beklenen GTA Online’ına dair hemen hemen her şey açığa kavuştu. Açık dünya multiplayer’ına adeta bir devrim getirmeye hazırlanan GTA Online, GTA fanlarının ağızlarını tam anlamıyla açık bıraktı!


Resmi Trailer  29 Ağustos 2013

27 Ağustos 2013’te Rockstar Games’in resmi sitesinden yayımlanacağı duyurulan GTA V’in resmi trailer’ı, 29 Ağustos 2013‘te Amerika’nın doğu saatine göre 11:00′de, Türkiye saatine göreyse saat 18:00′de tüm dünyayla buluştu. Oyunun TV reklamı ve çıkış trailer’ı niteliğindeki bu resmi trailer, oyunun belki de en heyecanlı ve en gaz verici trailer’ı olarak herkesi GTA V’e karşı katbekat daha çok iştahlandırdı!

Videodaki müzik, The Chain Gang of 1974‘ün Sleepwalking” adlı parçasıdır.


Xbox 360 TV Reklamı – 11 Aralık 2013

Çıkışıyla oyun dünyasını alt üst eden ve çıktığı eylül ayından bu yana ödülleri silip süpüren GTA V’in Xbox 360 özel resmi TV reklamı, 11 Aralık 2013‘te Amerika’nın doğu saatine göre 11:00′de, Türkiye saatine göreyse saat 18:00′de Rockstar Games’in resmi sitesinden yayımlandı. Bu zamana dek neredeyse yılın tüm oyun ödül törenlerinden Yılın Oyunu olarak evine dönen ve herkesten tam not almayı başarmış oyunun en etkileyici sahnelerinden alınarak hazırlanmış bu 30 saniyelik TV reklamı, 2013 yılının tatil sezonu boyunca tüm TV kanallarında boy gösterdi.

Videodaki müzik, Stevie Nicks‘in “I Can’t Wait” adlı parçasıdır.


PS4 Trailer 9 Haziran 2014

Milyonları peşinden sürükleyen, herkesin tek merak konusu olan ve aylardır büyük umutlarla, büyük heyecanla, merakla ve dört gözle PC ve yeni nesil platformları için beklenen GTA V, bu yılki E3 fuarında 9 Haziran 2014‘te sahne alan Sony’nin konferansında, Amerika’nın batı saatine göre 19:40‘da, Türkiye saatine göreyse 9 Haziran’ı 10 Haziran’a bağlayan gecede 05:40‘da Sony başkanı ve CEO’su Andrew House tarafından PS4 platformu için duyuruldu ve konferanstaki dev ekranda oyunun resmi PS4 trailer’ı yayımlandı. İlerleyen saatlerdeyse Rockstar Games’in resmi sitesi üzerinden yapılan açıklamada sadece PS4 ile kalmayıp, oyunun PS4 ile beraber Xbox One ve PC platformlarına da geleceği resmi olarak duyuruldu. Oyunun PS4 platformundan alınmış görüntülerle hazırlanmış bu özel PS4 trailer’ı ile birlikte GTA V, yeni nesilde oldukça enfes ve olduğundan daha detaylı görünüyor, ve Rockstar yeni nesile ilk merhabasını GTA V ile yapıyor…

Videodaki müzik, Dan Croll‘un “From Nowhere (Baardsen Remix)” adlı parçasıdır.

 


GTA V – Videolar” üzerine 1 düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*