GTA V

Temel Bilgiler
İsim : Grand Theft Auto V
Yapımcı : Rockstar North
Yayımcı : Rockstar Games
Tür : Açık Dünya – Aksiyon
Platformlar : PlayStation 3, Xbox 360
Çıkış Tarihi : 17 Eylül 2013 (PS3, Xbox 360)
Grand Theft Auto V (kısaca GTA V veya GTA 5), Rockstar North tarafından geliştirilen açık dünya – aksiyon tarzı video oyunu. Grand Theft Auto serisinin beşinci ana oyunu olmakla beraber serinin onbeşinci oyunudur. 17 Eylül 2013 tarihinde PlayStation 3 ile Xbox 360 platformlarına çıkacağı duyurulmuştur. GTA serisinin 4. dönemini (GTA IV Era) sonlandırıp yeni bir dönem (GTA V Era) başlatmıştır.

Oyun, serinin önceki oyunlarından olan GTA: San Andreas’tan tanıdığımız Los Santos şehrinde, 2013 yılında (günümüzde) geçmektedir. Seride bir ilk olarak oyunda tam üç ana karakter bulunmaktadır. Hikâye, isimleri Michael, Trevor ve Franklin olan bu üç karakteri konu almaktadır. Eski sabıkalı bir suçlu olan Michael; kirli işleri bırakmak isteyip hayatında yeni bir sayfa açmak isteyen ancak bunu başaramayan profesyonel bir banka soyguncusudur. Eski bir savaş gazisi olan, psikopat kişilik sahibi Trevor; Michael’ın yakın arkadaşı ve suç ortağıdır. Dolandırıcı bir araba satış bayisinin yanında çalışan, Los Santos yerlisi Franklin ise; bu ikiliye sonradan katılan eski bir gangsterdir. Michael önderliğinde olan bu üçlünün temel hedefi, gerek durumlarının yetersizliğinden, gerekse yokluklarından dolayı şehrin suç dünyasına yeniden geri dönme zorunda kalarak banka soygunları gibi büyük suçlara girişerek büyük miktarda para kazanmaktır. Birbirlerini bir araya getiren temel noktanın bu olmasının yanı sıra, her bir karakterin kendisine özgü bir hikâyesi bulunmaktadır.

Hangi karakteri nerede, ne zaman, nasıl kontrol edileceği sorularına karşılık; hem görevlerde, hem de görev harici serbest dolaşımda oyuncular üç ana karakterin arasında tek bir tuşla seçim yapma özgürlüğüne sahiptir. Bu üç karakterin beraber yer aldığı görevlerde, oyun izin verdiği müddetçe karakterler arasında seçim/geçiş yapabilme gibi paralel yeni bir görev dizaynı mevcuttur. Oyuncular, bir görevde bir karakter bir işle meşgulken, diğer karakter de diğer işle eşzamanlı olarak meşgul olmak üzere o karaktere geçiş yapabilmektedir. Bu geçiş özelliği hem görevlerdeki takım ruhunu paralel olarak ortaya çıkarmakta, hem de görevleri daha heyecanlı bir hale getirmektedir. Görevler haricinde de oyuncular, karakterler arasında geçiş yapmakta tamamen özgürdür. Tek bir tuşla şehrin bir diğer ucundaki diğer karaktere geçiş yapılabilmektedir.

Oyunun ana teması banka soygunları ve paradır. Hikâyede banka soygunlarının önemi büyüktür. Gerek ana karakter Michael’ın üst düzey bir banka soyguncusu olması, gerekse tüm üçünün bir takım çalışması içinde suç dünyasında para arayışında olması, serinin önceki oyunlarından daha fazla banka soygunu, daha fazla aksiyon ve daha fazla para vaat etmektedir.

Serinin yepyeni halkası olan GTA V, seriye büyük derecede yenilikler getirecek düzeydedir. Üç ana karakter özelliğinin seride bir ilk olmasının yanı sıra, oyun aynı zamanda önceki oyunlardan daha büyük, daha geniş ve daha kapsamlı bir dünya sunmaktadır. Belirtilene göre oyunun haritası, gelmiş geçmiş tüm Rockstar Games oyunlarından daha büyük bir haritaya sahiptir. Harita; metropol bir şehrin yanı sıra, kırsal alanlar, kasabalar, dağlar, ormanlar ve çöller dahil olmak üzere oldukça büyük bir alan sunmaktadır.

Henüz çıkışını gerçekleştirmemesine rağmen şimdiden en çok konuşulan, heyecanla/sabırsızlıkla beklenen ve her kesimden oyunseveri kendisine hayran bırakmayı başarmış bir oyun olmayı başarmıştır. 2012 yılı içerisinde Golden Joystick ve Spike TV’nin düzenlediği VGA ödüllerinde “En Çok Beklenen Oyun” dalında birinciliği göğüsleyip daha çıkmadan ödülleri müzesine götürmüştür.

                

Oyunun resmi kapak tasarımı 2 Nisan 2013′te duyuruldu.

Yapım: Rockstar North  Dağıtım: Rockstar Games  Tür: Açık Dünya – Aksiyon  Platformlar: Xbox 360, PlayStation 3  Çıkış Tarihi: 17 Eylül 2013  Web Site: www.rockstargames.com/V


GTA V’in resmi tanıtım videosunu Türkçe altyazılı olarak izleyin!


Grand Theft Auto V çıkış tarihi duyurusu (31 Ocak 2013)

Merhabalar,

Bugün sizinle paylaşacağımız resmi bir çıkış tarihi var: Grand Theft Auto V, 17 Eylül 2013′te raflardaki yerini alacak.

Bunun ilk plandığımız tarihten yaklaşık dört ay sonraya denk geldiğini ve bu ufak ertelemenin birçoğunuza bir hayal kırıklığı olarak geleceğini biliyoruz, ancak bize güvenin; bu ekstra zamana değecek. GTAV yüksek derecede iddialı ve büyük bir oyun ve sadece biraz daha üzerinde durulmaya bizim standartlarımız ve en önemlisi de sizin standart gereklilikleri açısından ihtiyacı var.

Tüm Grand Theft Auto hayranlarına, lütfen bu erteleme için özrümüzü kabul edin ve sözümüz şu ki tüm ekibimiz burada olacağı en iyi şekilde oyun için çok yoğun bir şekilde çalışıyor. Gelecek Eylül’e kadar tüm beklentilerinizi aşmaya elimizden geldiğince yardım ediyoruz. Desteğiniz ve sabrınız için teşekkür ederiz. - Rockstar Games


2 Eylül 2013

Yeni TV Reklamları Başladı: GTA V, Breaking Bad’de

Daha önceden Rockstar tarafından resmi trailer‘ının bu pazar dünyanın ünlü TV dizisi Breaking Bad’de yayına gireceği açıklanan GTA V, ilk TV reklamından sonra yeni TV reklamıyla TV’lerde boy göstermeye başladı!

Rockstar’ın da duyurduğu gibi efsane oyun, pazar günleri soluksuz bir şekilde izlenen efsane diziye dün resmi TV trailer’ıyla konuk oldu. İlk olarak Amerika’da AMC kanalının Breaking Bad’iyle reklamlara başlayan trailer, bundan sonra yavaş yavaş tüm TV’lerde yerini almaya başlayacak.

Habere gitmek için tıklayın.


29 Ağustos 2013

Resmi Trailer Yayımlandı!

Ve beklenen video yayında! GTA V’in TV reklamı ve çıkış trailer’ı niteliğindeki bu resmi trailer’ını yukarıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz. Trailer, pazar günü AMC kanalındaki dünyanın ünlü TV dizisi Breaking Bad‘in yeni bölümünde de gösterime girecek. İyi seyirler!


29 Ağustos 2013

İlk Radyo İstasyonu Bilgileri Açıklandı: Vinewood Boulevard Radio, East LOS FM, West Coast Classics, Rebel Radio

Ortaya çıkan ilk radyo istasyonu FlyLo FM‘in hemen ardından çok geçmeden GTA V’te kulaklarımızın misafiri olacak olan radyo istasyonlarından detaylar gelmeye devam ediyor! RollingStone.com, Rockstar soundtrack’lerinin müzik danışmanı Ivan Pavlovich ile bir röportaj gerçekleştirerek, GTA V’in radyolarından soundtrack’lerine ve bir ilk olarak GTA’da yer alacak olan görev ve atmosfer müziklerine kadar her şeyi Ivan Pavlovich’den öğreniyor ve pek çok yeni detayı daha ortaya çıkarıyor.

Wavves rock grubundan Nate Williams ve Stephen Pope‘un sunduğu rock radyosu olan Vinewood Boulevard RadioCamilo Lara‘nın sunduğu Meksika radyosu olan East LOS FM, efsane yapımcı ve produktör DJ Pooh‘un sunuculuğunu üstlendiği Old School ile West Coast Hip-Hop klasiklerinin bulunduğu West Coast Classics veJesco White‘ın sunduğu outlaw country radyosu Rebel Radio oyunun açıklanan yeni radyo istasyonları ve GTA V’te karşımıza çıkacak 17 adet radyodan sadece birkaçı!

Belirtilene göre 17 adet radyo istasyonundan ikisi talk radyosu, tam tamına 240 adet şarkı ve 20 filme eşdeğer atmosfer müzikleri bulunuyor. Bunların yanı sıra bu radyolardan birkaç örnek de yayımlanmış durumda ve radyolardan ilk izlenimlerimizi de alıyoruz!

Habere gitmek için tıklayın.


28 Ağustos 2013

Rockstar Social Club Güncellendi: Yeni ‘Crew Hierarchies’ Sistemi

Rockstar oyunlarının sosyal online topluluk ağı olan Rockstar Social Club, GTA Online’a hazırlık amaçlı yeni arayüzü ve Crew sistemine getirdiği yepyeni bir özellikle yenilendi! Crew Hierarchies (Crew Hiyerarşileri) adı verilen bu yeni özellik, GTA Online’daki Crew liderlerine çetesindeki üyeleri gruplandırmasına ve rütbelendirmesine imkân sağlıyor.

Crew’lar artık Commissioners (Komisyon Üyeleri), Lieutenants (Teğmenler), Representatives (Temsilciler) ve Muscle (Ayak İşçileri) olarak rütbelere ayrılıyor ve bu rütbelendirmeleri üyelere Crew lideri sağlayabilecek.

Habere gitmek için tıklayın.


28 Ağustos 2013

Flying Lotus ile FlyLo FM

Çıkışına artık sayılı günlerin kaldığı şu sıralarda GTA V’e dair pek çok yeni detay gelmeye devam ediyor. Bu sefer oyunun radyo istasyonlarına dair ilk resmi bilgiler PitchFork.com’dan geliyor…

Ünlü müzisyen ve rapper Flying Lotus’ın, GTA V’te düzenlemesini yapıp sunduğu FlyLo FM adlı kendisine ait olan bir radyo istasyonunda DJ olarak yer alacağı açıklandı. Belirtilene göre bu radyoda, Flying Lotus’ın yanı sıra Tyler, the Creator, Clams Casino, Hudson Mohawke, Aphex Twin ve Outkast gibi müzisyenler de kendilerine ait parçalarıyla yer alacak. Özellikle Tyler, the Creator’ın yepyeni parçası “Garbage“, FlyLo FM’de boy gösterecek.

Öte yandan sitenin belirttiğine göre GTA V’te tam 17 adet radyo istasyonu bulunuyor… Habere gitmek için tıklayın.


27 Ağustos 2013

Resmi Trailer Duyuruldu: 29 Ağustos Perşembe!

Çıkışına sadece 20 günün kaldığı ve artık günleri saydığımız bu günlerde, yepyeni GTA V trailer’ı Rockstar tatafından duyuruldu! 29 Ağustos’ta, yani bu perşembe günü çıkacak olan trailer, sadece “resmi trailer” olarak dile getiriliyor ve büyük olasılıkla oyunun son trailer’ı olacak. Bu perşembe gözleriniz Rockstar Newswire’da ve bizde olsun!

GTA V’in bu yepyeni ve son trailer heyecanını yeniden bizlerle, forumumuzda yaşayın. Perşembe günü görüşmek üzere!


26 Ağustos 2013

Special Edition ve Collector’s Edition Paketlerinden Yeni Detaylar Açıklandı

Geçtiğimiz mayıs ayında duyurulan ve ülkemizde de ön siparişe açılan Special Edition ve Collector’s Edition özel paketlerinden yepyeni ekran görüntüleriyle birlikte yepyeni detaylar geldi! Rockstar, paketlerde bizleri bekleyen içerikleri biraz daha açarak gerçek GTA V fanlarının sahip olacağı bu paketlerle yine iştah kabartıyor. Özellikle GTA Online’ın “soy ağacına dayalı” olan karakter yaratma sistemi hakkında da bilgi edinerek Online’ın yine ne derece kapsamlı olduğu ortaya çıkıyor…

Habere gitmek için tıklayın


24 Ağustos 2013

GTA V’in Yapımı Tamamlandı

Sızan dosyalarıyla pek çok spoiler’ın şimdiden gelmesine sebebiyet vererek hepimizi üzen GTA V’ten yüzümüzü güldürecek bir haber: Yıllarca üzerinde çalışılan, binlerce kişinin yapımında bulunduğu, milyonları peşinden sürükleyen Grand Theft Auto V‘in yapım sürecinin nihayet bittiği, çıkışı için her şeyin hazır olduğu ve Rockstar’ın artık 17 Eylül’de oyunun çıkışını yapması için gün saydığı açıklandı! Artık oyunun çıkışına sayılı günlerin kaldığı şu günler GTA V için disk basım ve sevkiyat işlemleriyle geçecek…

Sızıntılardan ötürü rahatsızlıklarını da dile getiren Rockstar, büyük bir hayal kırıklığına uğradıklarını belirterek, “keşke bunlar hiç olmayıp oyunu tüm heyecanıyla 17 Eylül’de çıkarabilseydik” açıklamasında bulundu. Öte yandan PSN’den oyunun ön yüklemesine izin vererek büyük sızıntıların gelmesine yol açan Sony de resmi blog’ından tüm bu gelişen olaylar üzerine ve gelen sızıntılardan dolayı başta Rockstar Games olmak üzere tüm GTA ailesinden özür diledi.

Habere gitmek için tıklayın.


24 Ağustos 2013

‘Pre-Load’ Versiyonundan Büyük Sızıntılar

Geçtiğimiz gün PSN için dijital versiyonu duyurulan GTA V, Sony tarafından PlayStation Store’un Avrupa kolunda pre-load (ön yükleme) olarak yerini aldı. Oyunu PSN üzerinden ön sipariş verenler, 17.2GB ile 18GB arası olarak belirtilen GTA V’in bu dijital ön yüklemesini şimdiden konsollarına kurabilmekte ve oyunun çıkış yapacağı 17 Eylül Salı günü de oyuna erişme imkânına sahip olabilecekti. Fakat PSN’deki bu ön yükleme, ne yazık ki Rockstar’ın başını ağrıtacak derecede büyük sızıntıların ortaya çıkmasına sebebiyet verdi.

Oyunun ön yüklemesini indiren bazı PS3 hacker’ları oyuna şimdiden erişebilmek amacıyla ön yükleme dosyasının kilidini kırmaya çalışmakta. Özellikle şu anda oyunun ses, radyo, müzik ve video dosyalarına, hatta ara sahnelerdeki diyaloglara kadar pek çok ses dosyasına ulaşmayı başardılar ve oyunun radyolarını, şarkı listesini ve bazı videolarını sızdırdılar. Eğer biraz daha devam ederler ve istediklerini başarırlarsa, 17 Eylül’den önce oyuna ulaşma imkânına sahip olarak ileride pek çok büyük sızıntının gelmesine sebebiyet verecekler… Bu sızıntıların hemen ardından Sony, PSN’den oyunun pre-load’ını kaldırdı ancak ne yazık ki oyunun ses ve radyo dosyaları şu anda pek çok kişinin elinde…

Habere gitmek için tıklayın.


23 Ağustos 2013

Resmi Web Site Güncellemesi: Exclusive Country ClubsLocal Artisans, Serenity & Wellness…

Daha önceden güncellenerek bizleri dopdolu içeriğe boğan ve derinlemesine incelemesini de yaptığımız GTA V’in resmi web sitesi bu sefer yeni içeriklerle oyuncuları selamlıyor! Bu seferki güncellemede, üç adet olmak üzereExclusive Country Clubs (Özel Golf Kulüpleri), Local Artisans (Yerel Zanaatkârlar) ve Serenity & Wellness(Huzur & Sağlıklı Yaşam) adlı içeriklerle karşımıza çıkan site, yine bizleri dopdolu içerikler, yepyeni görüntüler, 8 adet yepyeni ekran görüntüsü, 2 adet yeni sanatsal çalışma ve 17 Eylül’de başlayacak olan Batı Kıyısı tatilimizde Los Santos ve Blaine Vilayeti boyunca karşılaşacağımız mekânlarla bizleri başbaşa bırakıyor…

Habere gitmek için tıklayın.


22 Ağustos 2013

Take2Games.ru’dan Muhtemel Yeni Bilgiler

Rusya’nın önde gelen Take-Two fan sitesi Take2Games.ru, geçtiğimiz günlerde yeni bir GTA V ön incelemesineyer verdi. Bu incelemede geçtiğimiz aylarda Famitsu dergisinde görülen ve daha önce oyunun güncellenen resmi web sitesinde gördüğümüz bazı ekran görüntülerinin yüksek çözünürlüklü versiyonları yayımlanırken yeni bilgiler de dikkat çekiyor. Sadece bir fan site olmasından dolayı hiçbir resmiyeti ve kesinliği olmasa da, sitenin önceki görüntülerin daha önce hiç görmediğimiz yüksek çözünürlüklü versiyonlarıyla karşımıza çıkması bu bilgilerin doğru olma ihtimalini de bulunduruyor.

Habere gitmek için tıklayın.


22 Ağustos 2013

West Coast Customs İşbirliğiyle 2013 Model Bravado Banshee Geliyor

GTA III’ten bu yana GTA serisinde gerek Liberty City, gerek Vice City, gerekse San Andreas sokaklarında sürdüğümüz serinin vazgeçilmez spor arabalarından Banshee’yi gerçek hayatta da sürmek ister miydiniz? İlk başta imkânsız gibi gelse de, bu hayal Rockstar Games ve West Coast Customs işbirliğiyle artık gerçek oluyor!

GTA V için reklamlara ve kampanyalara tam gaz devam eden Rockstar, yeni bir kampanyayla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. GTA V’te de karşımıza çıkacak olan Bravado Banshee, dünyaca ünlü araba modifiye firması West Coast Customs tarafından özel olarak üretiliyor. GTA V’teki Banshee’den esinlenerek tasarlanan ve GTA V’e özel üretilen Bravado Banshee Twin Turbo GT adlı bu arabaya sahip olmak için yapmanız gereken tek şey şu anda sadece Rockstar’ı beklemek. Yakın zamanda Rockstar büyük fırsatlarla oyuncuların karşısında olacağa benziyor.

Habere gitmek için tıklayın.


20 Ağustos 2013

GTA V’in Day 1 Digital Versiyonu PSN’de Ön Siparişe Açıldı

Çıkışına 1 aydan çok az bir zaman kala, Gamescom oyun fuarını E3′te olduğu gibi “ufak bir ziyaret” eden ve fuarda yine Sony’nin konferansında PS3 paketi yinelenen GTA V, 17 Eylül’de tüm mağaza raflarında yerini alacağı gibi PSN üzerinden dijital olarak da çıkışını yapmaya hazırlanıyor. Oyun, Day 1 Digital versiyonuyla 20 Ağustos’un gelmesiyle Kuzey ve Latin Amerika’da ön siparişe açıldı. 23 Ağustos itibariyle de Avrupa’da PlayStation Network üzerinden ön siparişe açılmış durumda.

Eğer bir PS3 sahibiyseniz ve oyunu kutulu alma şansınız yoksa, PSN üzerinden dijital olarak satın almanız için kaçırılmaması gereken bir fırsat. Üstelik bunun yanı sıra pek çok bonus da yanında geliyor: Oyunu PSN’den ön sipariş ettiğiniz takdirde özel GTA V PS3 teması elde edecekPSN’deki diğer Rockstar oyunlarında %75*indirim kazanacak ve ayrıca oyunun diğer tüm sürümlerinde olduğu gibi ön sipariş bonusu olarak Atomic Zeplini’ne ulaşma imkânına sahip olacaksınız!

Habere gitmek için tıklayın


12 Ağustos 2013

ESRB’den Derecelendirme Bilgileri

Daha önceden GTA V’i Mature olarak derecelendiren ünlü derecelendirme sitesi ESRB, GTA V’in derecelendirmesine dair bir bilgi yayımladı. Oyunun Mature damgası yemesine sebebiyet veren bu derecelendirme bilgileriyle birlikte GTA V hakkında bir iki detay daha ortaya çıkmış bulunuyor. Özellikle oyunda işkenceye yer verilmesi, cinselliğin artırılması ve uyuşturucu kullanma özelliğinin olacak olması en çok göze çarpan detaylar…

Habere gitmek için tıklayın.


19 Ağustos 2013

3DJuegos’un Leslie Benzies Röportajından Yeni GTA Online Bilgileri

İspanya’nın oyun sitelerinden 3DJuegos geçtiğimiz günlerde Rockstar North’un başkanı Leslie Benzies ile GTA Online üzerine bir röportaj gerçekleştirdi. Röportajda Leslie Benzies’in ağzından çıkan pek çok yeni Online bilgileri de göze çarpıyor. Özellikle GTA Online’da tam tamına 700 görev olacağı açıklanması ve single-player’da olan her şeyin Online’da da olacak olması, bizleri GTA V’te ne derece kapsamlı bir online modun beklediği bir kez daha gözler önüne seriliyor…

Habere gitmek için tıklayın.


17 Ağustos 2013

Achievement & Trophy Listesi Sızdı

Xbox 360′ın resmi achievement sitesi olan Xbox360Achievements.org‘ta GTA V’in resmi achievement listesi yayımlandı. Rockstar’dan önce davranarak achievement listesini paylaşan Xbox 360 Achievements’ın eklediği, 21 adet single-player17 adet GTA Online11 adet gizli, toplamda ise 49 adet achievement’ın olduğu GTA V’in achievement listesine buradan göz atabilirsiniz.

Bununla beraber oyunun haritası da hemen hemen ortaya çıktı: San Andreas Sightseer adlı achievement’ın logosunda oyunun haritasını küçük de olsa görebiliyoruz. Harita gerçekten büyük ve kapsamlı olacağa benziyor… Öte yandan Red Mist adlı achievement’tan da anlaşılacağı kadarıyla GTA III döneminin efsaneleşmiş görevleri olan Rampage geri dönüyor.

Habere gitmek için tıklayın.


15 Ağustos 2013

GTA Online İncelemeleri Yayımlandı: İlk Bilgiler ve Ekran Görüntüleri

Uzun zamandır açıklanması beklenen GTA V’in online modu Grand Theft Auto Online’ın ilk bilgileri ve detayları en nihayetinde yepyeni videosu ve ekran görüntüleriyle bizlerle buluştu!

CVG ile GameSpot’ın yanı sıra dünya çapındaki pek çok inceleme siteleri tarafından incelenen GTA Online’ın tüm bilgilerine, detaylarına ve görüntülerine buradan ulaşabilir, yepyeni oyun içi videosunu da buradan izleyebilirsiniz.


15 Ağustos 2013

GTA Online Resmi Oyun İçi Video Yayımlandı!

En az GTA V kadar kendisi de sabırsızlıkla beklenen, GTA V’in online modu GTA Online’ın ilk resmi oyun içi videosu sonunda yayımlandı! Ağzımızı bir kez daha sulandırmayı başaran bu videoyu yukarıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler!

GTA Online, GTA V ile birlikte ücretsiz olarak gelecek ve tam olarak çıkışını ise 1 Ekim günü gerçekleştirecek. Kısa zamanda videonun birazdan gelecek olan yepyeni GTA Online bilgileri ve ekran görüntüleriyle karşınızda olacağız. Takipte kalın!

17 Eylül‘ün ardından 1 Ekim‘de başında sabahlayacağımız gecelerde buluşmak dileğiyle!


13 Ağustos 2013

BuzzFeed.com’dan Yeni Ekran Görüntüleri

Resmi sitesinin güncellenmesiyle hepimizi sürprize boğan GTA V’ten yeni içerikler bitmedi, bitmiyor! Rockstar North’un sanat yönetmeni Aaron Garbut ile bir röportaj gerçekleştiren BuzzFeed.com, yepyeni ekran görüntülerini de takipçileriyle paylaştı. Aşağıdan ulaşabileceğiniz görüntüler bizleri yine büyülemeyi başarıyor! Büyük halleri için üzerlerine tıklamanız yeterli.

    

Öte yandan röportajda Aaron Garbut’ın “Biz Liberty City’ye yaşayan, nefes alan bir şehir demiştik, ancak bu ise önceki yaptıklarımızdan çok daha öte bir şey.” açıklaması GTA V’in yine ne derece kapsamlı olduğu ortaya koyuyor…


13 Ağustos 2013

Resmi Web Site Güncellendi

www.rockstargames.com/V

Uzun zamandır güncellenmesi beklenen GTA V’in resmi web sitesi yepyeni ekran görüntüleri ve yepyeni içeriklerle birlikte güncellendi! Tüm bu içeriklerin yanı sıra sitede yepyeni ekran görüntüleri ve sanatsal çalışmalar da mevcut.

Hemen incelemek için tıklayın.


12 Ağustos 2013

GTA Online’ın Resmi Oyun İçi Videosu ve İlk Bilgileri Bu Perşembe Geliyor!


En nihayetinde belli oldu! Tüm oyunseverlerin büyük bir merakla beklediği GTA V’in multiplayer modu Grand Theft Auto Online’ın gameplay videosu ve ilk detayları 15 Ağustos Perşembe günü geliyor!

Ayrıca Rockstar, GTA Online hakkındaki tüm gelişmelere ulaşabileceğimiz ayrı bir site de açtı. Her ne kadar site şu anda aktif olmasa da büyük olasılıkla perşembe günü videoyla birlikte aktif olacak. Görünüşe bakılırsa GTA V’in online modu sandığımızdan da büyük olacağa benziyor…

15 Ağustos’u takvimlerinize not alın ve perşembe günü yepyeni video ve ilk multiplayer bilgileriyle buluşalım!


11 Ağustos 2013

Desteklenen Diller ve Bölge Kilidi Bilgileri Açıklandı: Türkçe Yok…


Çıkışına yaklaşık 36 gün kala GTA V’in desteklediği diller Rockstar Support tarafından açıklandı. Buna göre ne yazık ki oyunda Türkçe dil desteği bulunmayacak. Her şeye rağmen Türkçe dil desteği çalışmalarımız gerçekten onur vericiydi: Topladığımız on bin imza ve Twitter’da gündeme girme başarımızı unutmayacağız.

Bunun yanı sıra bölge kilidine bakacak olursak, sadece Xbox 360 platformunda Japonya haricinde oyunda bölge kilidinin olmaması da belki de en sevindirici haber.

Habere gitmek için tıklayın.


8 Ağustos 2013

Yeni Reklamlar Başladı: Figueroa Oteli ve Brooklyn’den Merhaba!


Daha önceden resmi kapak tasarımının duvar boyamasıyla GTA V için büyük çapta reklamlara yavaş yavaş başlayan Rockstar, binaları GTA V reklamlarıyla süslemeye devam ediyor! New York’un Brooklyn bölgesinde bir binaya basılmakta olan yukarıdaki reklamda, ana karakterlerimizden Trevor’ın yeni bir sanatsal çalışmasının reklam boyamasını görüyoruz.

Öte yandan GTA reklamlarıyla hatırladığımız, özellikle en son geçtiğimiz sene Max Payne 3 ile boyanan, Rockstar’ın da reklam haklarına sahip olduğu ve GTA V’te de Hookah adıyla karşımıza çıkacak olan Los Angeles’ın ünlü Figueroa Oteli’nin üç binası da en sonunda GTA V ile süsleniyor! Otelin üç binası üç karakterimizle GTA V’in toprakları olan Los Angeles’ta L.A. halkını selamlamak üzere!

Habere gitmek için tıklayın.


31 Temmuz 2013

GTA V, ESRB Tarafından Derecelendirildi: Mature +17


Tüm dünyanın büyük bir heyecan, merak ve sabırsızlıkla beklediği, henüz çıkmadan bu yılın oyunu olarak öngörülen yeni gözbebeğimiz GTA V, çıkışına 2 aydan çok az bir zaman kala en nihayetinde derecelendirildi. Rockstar’ın resmi Facebook sayfasına yüklediği yeni kapak fotoğrafına bakılırsa, oyun önceki GTA’larda olduğu ve beklenildiği gibi “mature”, yani yetişkinler için derecelendirilmiş.

Mature damgası almasına sebebiyet veren içerikler şöyle:

  • Intense Violence (Yoğun Şiddet)

  • Blood and Gore (Kan ve Vahşet)

  • Nudity (Çıplaklık)

  • Mature Humor (Yetişkin Mizah)

  • Strong Language (Sert Üslup)

  • Strong Sexual Content (Yoğun Cinsel İçerik)

  • Use of Drugs and Alcohol (Uyuşturucu ve Alkol Kullanımı)

Tabii ki bu, GTA oyuncuları için bir sürpriz değil; söz konusu bir GTA oyunuysa bu her zamanki alıştığımız bir durum. Ancak derecelendirilmeyi GTA IV ile karşılaştırdığımızda GTA V’in GTA IV’ten çok daha şiddetli geçeceğini anlamak zor olmuyor…

Öte yandan, oyunlar için verdiği sert kararlar ve yasaklamalarıyla bilinen Avustralya’da ise oyun ŞiddetKüfürlü DilUyuşturucu KullanımıÇıplaklık ve Seks içermesinden dolayı “R18+” olarak, yani 18 yaş üstü içinderecelendirildi. Bu da demek oluyor ki, oyun herhangi bir şekilde yasaklanmaya veya içerik kısıtlamasına gitmeyecek, tüm dünyayla birlikte 17 Eylül’de çıkışını gerçekleştirecek.


31 Temmuz 2013

GTA V Avatarları PlayStation Store’da


Dün itibariyle Xbox LIVE’a gelen GTA V avatarlarından sonra, PlayStation Store da boş durmuyor ve GTA V avatarlarını bugün itibariyle PSN’de satışa sunuyor. Yapılan açıklamaya göre Michael, Franklin ve Trevor olmak üzere üç karakterimizin yanı sıra Chop, oyunun logosu ve oyunun kapak kızının da yer aldığı avatarların tanesi 0.49$ olarak fiyatlandırılmış.


30 Temmuz 2013

GTA V Avatarları Xbox LIVE’da


Rockstar, GTA V ataklarına devam ediyor. Xbox LIVE’a yeni gelen avatarların içinde GTA V avatarları dikkatleri çekiyor. Bu avatarlarda, oyunun meşhur soygun görevlerinden olan Vangelico mücevher dükkânı soygunundan hatırladığımız Bugstar böcek ilaçlama firmasının işçi kıyafetinden IAA binasını bastığımız “The Extraction” görevindeki özel iniş kıyafetine, FIB kıyafetinden dalgıç kıyafetine ve Franklin’in kadim dostu Chop’a kadar GTA V’i sabırsızlıkla bekleyen Xbox 360 kullanıcılarının LIVE’da kullanabileceği pek çok GTA V avatarı Xbox Live Marketplace’de yerini aldı.

Habere gitmek için tıklayın.


 29 Temmuz 2013

Yeni Ekran Görüntüleri Yayımlandı: “Hızlı Yaşam”


Rockstar an itibariyle GTA V’ten 12 adet yepyeni ekran görüntüsünü oyuncularla buluşturdu! Spor arabalardan motosikletlere, enfes Los Santos ve Blaine Vilayeti manzaralarından aksiyona kadar 17 Eylül’de yaşayacağımız “hızlı yaşam”a dair her ne varsa bizleri karşılıyor!

Görüntülerin yüksek çözünürlüklü versiyonlarına resmi siteden veya aşağıdan görüntülerin üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Öte yandan geçtiğimiz haftalarda yayımlanmış diğer ekran görüntülerinin yüksek çözünürlüklü versiyonları da resmi sitede yerini almış durumda.

Habere gitmek için tıklayın.


25 Temmuz 2013

Strateji Rehberinden Yepyeni Sanatsal Çalışma ve İlk Bilgiler


Daha önceden BradyGames’in duyurduğu strateji ve tam çözüm rehberinden yeni detaylar gelmeye başladı ve rehber tüm dünya çapında ön siparişlere açıldı. GameStop‘da ön siparişe açılan strateji rehberi sayfasındaysa yepyeni sanatsal çalışma bizleri selamlıyor. Oyunun meşhur görevlerinden olan “Blitz Play” görevini temsil eden bu çalışmada, üç karakterimizi soyguna hazırlanırken görüyoruz.

BradyGames’in hazırlamakta olduğu strateji ve tam çözüm rehberinin Signature Series versiyonu karton kapaklı olarak satışa çıkacak. Ciltli versiyonu (Limited Edition) ise sınırlı sayıda olup, yanında yukarıda görmüş olduğunuz sanatsal çalışmanın özel litograf basımı hediye olarak gelecek. Bu rehber; kapsamlı bir tam çözümdetaylı karakter açıklamalarıgörevler ve mini oyunlar için tam çözümson derece detaylı bir harita ve daha fazlasını içeriyor.

Habere gitmek için tıklayın.


17 Temmuz 2013

Rockstar Warehouse’da GTA V Haftası: LS Tişörtleri, Şerif Şapkası ve Poster


Daha önceden resmi GTA V ve KIFFLOM tişörtleriyle resmi online ürün satış mağazaları Rockstar Warehouse’da GTA V’in satışlarına başlayan Rockstar, Warehouse’a yeni GTA V içerikleri getirmeye devam ediyor! Bu sefer resmi GTA V posteri, Los Santos baskılı tişörtler ve Los Santos Vilayeti’nin şerif şapkası bizleri bekleyenler arasında.

Habere gitmek için tıklayın.


17 Temmuz 2013

JeuxActu’dan Rockstar North ile Röportaj


Fransa’nın oyun sitelerinden JeuxActu, geçtiğimiz hafta Rockstar North’un başkanı Leslie Benzies ve Rockstar North’un baş görev tasarımcısı/prodüktörü Imran Sarwar ile bir röportaj gerçekleştirmiş ve hatırlayacağınız üzere bu röportajın yanı sıra GTA V’ten yepyeni ekran görüntüleri de bizleri selamlamıştı. En nihayetinde Fransız editörlerin gerçekleştirdiği röportajın İngilizce çevirisi geldi ve röportajdan bazı yeni detaylar da dikkat çekti. Biz de JeuxActu’nun Rockstar North ile gerçekleştirdiği bu röportajın Türkçe çevirisini sunuyor ve sizleri kısa ancak öz bir söyleyişiyle başbaşa bırakıyoruz…

Röportajda ufak da olsa birkaç önemli bilgi mevcut: Rockstar’ın bu üç ana karakter sistemine aslında ilk olarak GTA: San Andreas’ta karar vermesi, ancak teknik sebeplerden ötürü iptal etmesi gibi. Öte yandan üç karakteri oyunun başında hemen kullanamayacak olmamız da dikkat çekiyor.

Röportaja gitmek için tıklayın.


13 Temmuz 2013

Famitsu Dergisinden Yeni Ekran Görüntüleri


Japonya’nın oyun dergilerinden Famitsu, bu ay GTA V’i ağırlayarak Japon oyunseverlere oyun hakkındaki izlenimlerini paylaştı. Oyunu inceleyen derginin incelemesinden üç adet yepyeni ekran görüntüsü ve yeni bilgiler de dikkatleri çekti. Buradan ulaşabileceğiniz görüntülerde genel olarak Franklin’i görüyoruz.


11 Temmuz 2013

TV Spotları Başladı


Rockstar Games büyük çaplı reklam kampanyasına başladı! Geçtiğimiz günlerde GTA V’ten ilk oyun içi videobizleri karşılamıştı. Bunun hemen ardından artık çeşitli Avrupa kanallarında oyun içi videoda rastladığımız kesitlerle TV spot olarak görev alacağını görüyoruz. İlk olarak FX kanalı aracılığıyla ve YouTube üzerinden reklamlarla yavaş yavaş Grand Theft Auto V tüm dünyada pazarlamaya başlanıyor. İzlemek için tıklayın.

Biz de yeni gözbebeğimiz GTA V’i daha önce Max Payne 3′te olduğu gibi ülkemizde de CNBC-e ve E2 kanallarında görmeyi umuyoruz…


10 Temmuz 2013

CVG’nin Rockstar North Röportajından Yeni Detaylar


Ünlü oyun dergi ve sitesi CVG, GTA V haberlerini derledikleri GTA 5 o’clock programlarının bugünkü bölümünde Rockstar North’un baş görev tasarımcısı ve prodüktörü olan Imran Sarwar ile oyunun özelleştirme/modifikasyonu ve saldırı sistemi üzerine bir röportaj gerçekleştirdi. Röportajda GTA V’ten birkaç yeni detay da gün yüzüne çıktı.

Habere gitmek için tıklayın.


9 Temmuz 2013

Game Informer’dan Soru-Cevap: Yeni Bilgiler ve Görüntüler!


Bugün tüm dünyayla buluşan ve tüm dünyaya bomba gibi düşen yeni oyun içi videonun ardından yankılar devam ediyor. Öyle ki, gün içinde hem Twitter’da hem de diğer sosyal ağlarda günün konusu GTA V’ti ve hâlâ da konuşulmaya devam ediliyor. Daha önceden oyun içi videonun yanı sıra GTA V hakkında birkaç bilgi yayımlayacaklarını açıklayan Game Informer, sözünde durarak bazı yeni bilgilerin yanı sıra yeni ekran görüntülerini de oyuncularla buluşturdu.

Oyunun modifiye yönünü ve çatışma mekaniğini ele alan ekibin Özelleştirme ve Silahla Saldırı adı altında Rockstar’la gerçekleştirdikleri röportaja buradan ulaşabilirsiniz.


9 Temmuz 2013

Resmi Oyun İçi Video Yayımlandı!


Beklenen video sonunda çıktı! GTA V’e dair sürüş tekniğinden çatışmalara, birçok özellik ve detaylara, ve hatta GTA Online’a kadar her şeyi buradan izleyebilirsiniz. İyi seyirler!


8 Temmuz 2013

Resmi Oyun İçi Video Duyuruldu: 9 Temmuz Saat 17:00!


Tüm oyunseverlerin merakla beklediği GTA V’in ilk resmi oyun içi videosu sonunda Rockstar tarafından duyuruldu! Buna göre video, yarın Amerika’nın doğu saatine göre 10:00′da, Türkiye saatine göreyse akşam saat 17:00′de bizlerle!

Aylar sonra ilk kez oyun içinden bir videoya tanık olacak GTA severler için yarın özel ve büyük gün! Gelişmeler için bizleri takip etmeye devam edin…


4 Temmuz 2013

Yeni Sanatsal Çalışmalar: “Arkadaşlar ve Aile”

 

Geçtiğimiz aylardaki yeni incelemelerde gördüğümüz GTA V’in iki yeni sanatsal çalışmasının yüksek çözünürlüklü versiyonları bugün itibariyle Rockstar tarafından yayımlandı. İlk çalışmada, Franklin’in yakın dostu Lamar’ı spor bir araba çalarken iş üstünde, Michael’ın iki şımarık çocuğu Tracey ile Jimmy’yi de her zamanki halleriyle görüyoruz.

Yüksek çözünürlüklü boyutlarına ulaşmak için yukarıdaki görsellerin üzerine tıklayabilirsiniz. Farklı boyut seçeneklerine ise buradan ulaşabilirsiniz. İncelemelerde gördüğümüz diğer çalışmaların yüksek çözünürlüklü versiyonlarını da yakın zamanda görmeyi umuyoruz…


2 Temmuz 2013

Rockstar’dan Soru-Cevap: Gameplay, Multiplayer ve Tüm Merak Edilenler

Rockstar, GTA V hakkında tüm merak edilenler hakkında bir soru-cevap makalesi yayımladı. Ana karakterler arasındaki geçiş sisteminden PS3 ile Xbox 360 platformlarının detaylarına, PS3 & X360′dan oyunun PC ve yeni nesil konsollara çıkma ihtimaline, PC ve yeni nesilden gameplay videosu ve multiplayer’a kadar her şey ve tüm merak edilenler burada! Ayrıca Rockstar’ın belirttiğine bakılırsa ilk oyun içi video yakında bizlerle!

Habere gitmek için tıklayın.


25 Haziran 2013

Strateji Rehberi Ön Siparişe Açıldı

Rockstar Games, BradyGames işbirliği ile Grand Theft Auto V strateji rehberi hazırlıyor! “Grand Theft Auto V Signature Series Guide”‘ı Amazon’dan $24.99/£14.99 ödeyerek ön sipariş edebilirsiniz. Sınırlı sayıda basılacak ve ekstra içerik bulunduracak Limited Edition kitapçıkların fiyatı ise $36.99/£19.99 olarak belirlendi. 400 sayfalık bu rehber Rockstar oyunları arasında en geniş kapsamlı rehberler arasında yer alıyor ve resmi olarak çıkışını 17 Eylül tarihinde gerçekleştirecek.

Standard Edition: Amazon US | Amazon UK
Limited Edition: Amazon US | Amazon UK


18 Haziran 2013

Special Edition ve Collector’s Edition Türkiye’de Ön Siparişe Açıldı

 

Geçtiğimiz ay duyurulan, sınırlı sayıda üretilen oyunun hayranlarına GTA V özel koleksiyon paketleri ARAL Game‘de ön siparişe açıldı!

Grand Theft Auto V Special Edition | Grand Theft Auto V Collector’s Edition

Habere gitmek için tıklayın.


14 Haziran 2013

L.A. Noire Kutusundan Yeni Ekran Görüntüsü

Daha önce mağazalara yeni gelen Red Dead Redemption: Game of the Year kutularının içinden çıkan kartta yeni bir ekran görüntüsüne rastladığımız GTA V’ten bu sefer yeni görüntü L.A. Noire kutusundan geliyor. Belirtilene göre mağazalara yeni gelen L.A. Noire’ın içinde RDR: GoTY’deki benzeri bir GTA V reklam kartı mevcut, ancak kartta bu sefer farklı bir görüntü oyuncuları selamlıyor. Görüntüde, Buzzard helikopterini Los Santos’un meşhur gözlemevinin üzerinden uçarken görüyoruz. Bu noktadan şehir oldukça enfes görünüyor!

Görünüşe bakılırsa Rockstar, bu reklam kartlarından farklı farklı bastırmış ve önceden çıkardığı her oyununun yeni basılmış kopyalarının içine bu reklam kartını yerleştirmiş. Muhtemelen her oyun başına daha önce hiç görmediğimiz farklı ekran görüntüsüne sahip kartlar bu oyunların kutularının içinde yer alacak. Red Dead Redemption, L.A. Noire haricinde diğer Rockstar oyunlarının yeni basımlarında da yeni bir ekran görüntüsüne sahip kartlar görmeyi umuyoruz, ve bu görüntülerinin yüksek çözünürlüklü versiyonlarının da kısa zamanda Rockstar tarafından yayımlanmasını bekliyoruz…


11 Haziran 2013

Dokuz Adet Yeni Ekran Görüntüsü Yayımlandı

Dün itibariyle E3′te özel PS3 paketinin açıklanmasıyla kendisinden yeni görüntüler elde ettiğimiz GTA V’in, konferansta yer alan görüntülerinin yüksek çözünürlüklü versiyonları resmi olarak yayımlandı. Bu görüntülere ek olarak içlerinde daha önce hiç görmediğimiz 2 adet yepyeni görüntü daha mevcut!

Habere gitmek için tıklayın.


11 Haziran 2013

E3 2013: Özel PS3 Paketi Duyuruldu

Dünyanın en büyük oyun fuarı E3 dün itibariyle açılışını gerçekleştirdi. Her ne kadar Rockstar, daha önce bu yılki E3′te yer almayacağını açıklasa ve fuarda olmasa da, yeni nesil konsollar PlayStation 4 ile Xbox One’ın damgasını vurduğu gecede, Sony’nin konferansında GTA V’e özel olarak basılmış bir PS3 paketi, Sony’nin başkanı ve CEO’su Jack Tretton tarafından duyuruldu.

Paket; 500 GB’lık PS3 Super Slim, GTA V tam sürüm ve 30 günlük PlayStation Plus üyeliği içeriyor. Oyunun çıkış yapacağı 17 Eylül günü 299$ fiyatla Amerika’da çıkışını gerçekleştirecek olan paket, henüz konsola sahip olmayanlar ve 17 Eylül’de tüm dünyayla birlikte GTA V’in tadını doyasıya çıkarmak isteyenler için kaçırılmaması gereken büyük bir fırsat… Daha fazla bilgi için Sony’nin resmi sayfasına göz atabilirsiniz.

Bunun yanı sıra aynı gün özel GTA soundscape ses sistemiyle özel GTA V baskılı bir Pulse Elite kulaklığı 179.99$ fiyatla GameSpot’da yerini alacak.

Habere gitmek için tıklayın.


8 Haziran 2013

Gamer’Z Dergisinden Yeni Ekran Görüntüsü

Güney Kore’nin Gamer’Z dergisi aracılığıyla yepyeni GTA V ekran görüntüsü ortaya çıktı. Görüntüde Los Santos’un günbatımı eşliğinde, muhtemelen motor tutkunu Franklin’i bir sahil kenarında sürüş yaparken görüyoruz. Görseli büyültmek için üzerine tıklamanız yeterli. Yakın zamanda Rockstar’dan bu enfes görüntünün yüksek çözünürlüklü versiyonunu bekliyoruz…

Öte yandan dün itibariyle Xboxworld.nl forumlarında bir üyenin paylaştığı ve GTA V’in olduğu iddia edilen yeni detaylar da gün yüzüne çıktı. Henüz bir doğruluk payı olmasa da gerçek olma ihtimali de mevcut.

Habere gitmek için tıklayın.


6 Haziran 2013

PSX Extreme Dergisinden Yeni Ekran Görüntüsü ve Yeni Bilgiler

Günün GTA V görüntüleri devam ediyor… Bu sefer yeni görüntü Polonya’nın oyun dergilerinden olan PSX Extreme’den geliyor. Bu ayki sayısında GTA V’e yer veren derginin incelemesinde GTA V’ten yeni bir görüntü mevcut. Görüntüde ana karakterlerimizden Trevor, Daemon motoruyla sürüş yaparken görülüyor. Muhtemelen daha önce bu görüntüde gördüğümüz görevden alınmış olan görüntüde, polislerden kaçan Trevor’ın kaskı da dikkatleri çekmekte zira Easy Rider filmindeki kaska oldukça benziyor.

Habere gitmek için tıklayın.


6 Haziran 2013

Red Dead Redemption: Game of the Year Kutusundan Yeni Ekran Görüntüsü

GTA V’ten yeni görüntü bu sefer hiç beklemediğimiz bir yerden geliyor! GTAForums‘taki TheSmutPeddler adlı kullanıcının paylaştığına göre, oyun mağazalarına Xbox 360 platformu için gelen Red Dead Redemption: Game of the Year paketlerinin tanıtım kutusunun içerisinde Rockstar tarafından reklam amaçlı GTA V’e de yer verilmiş ve bu reklamda daha önce hiç görmediğimiz yeni bir görüntü yer alıyor.

GTA V’in meşhur soygun görevlerinden olan ve özellikle ilk trailer’dan hatırladığımız böcek ilaçlama işçisi kılığında Vangelico kuyumcu dükkânını soyduğumuz görevden -muhtemelen tamamen oyun içinden- alınmış olan bu görüntüde, ana karakterlerimizden Michael’ı elemanlarla soyguna başlamak üzereyken görüyoruz. İlk trailer‘da gördüğümüz sahneye oldukça benziyor ve sadece farklı bir açısından alınmış gibi görünüyor. Ancak ilk trailer’dakinin aksine Michael kapıya tekme atarak girmek yerine gizlice girmeyi ve son bilgilerden öğrendiğimiz “gizlilik” özelliğini kullanmayı tercih etmişe beziyor. Karakterlerde siyah eldiven, farklı maskeler, farklı silahlar ve şapkaları arka yöne doğru takmış oldukları da dikkatlerden kaçmıyor. Görünüşe bakılırsa soygunlarda kapıya tekme atıp herkesi korkutarak girmemiz veya gizlice/çaktırmadan girmemiz, hangi kıyafeti, hangi maskeyi, hangi silahı seçip seçmeyeceğimiz tamamen özgür olarak bizim elimizde…


31 Mayıs 2013

Hafta Sonu Derlemesi: Yeni Bilgiler, HUD Detayları ve KIFFLOM

GTA V adına oldukça bereketli bir dönemden geçiyoruz. Bu hafta içinde Rockstar’dan pek bir ses çıkmasa da, yazın kendisini hissettirmeye başladığı şu günlerde oyunu inceleyen ekiplerden birkaç ufak tefek yeni detay daha bizlerle buluştu ve sadece GTA V’i konuştuğumuz bir mayıs ayını geride bıraktık. Aslında bir ertelenme söz konusu olmasaydı dört gözle beklediğimiz GTA V belki de çoktan elimizde olup şu zamanlarda oyunun tadını çıkarıyor olacaktık, fakat tabii bu ertelemeden artık yakınmıyor ve bunun hem oyuna hem de bizlere yaradığını düşünüyoruz. Daha önceden Rockstar Games’in Rusya’da oyun inceleme sitelerinin editörlerine oyunu inceleme imkânı tanıyan bir etkinlik düzenlediği ortaya çıkmıştı. Bu fırsatı kaçırmayan Rus medyası, oyunu inceleyerek genel izlenimlerini aldı ve takipçileriyle paylaştı. Her ne kadar büyük türden pek yeni bir bilgi çıkmasa da bilmediğimiz ufak tefek detaylar da yok değil. Tüm detaylara, geçtiğimiz günlerde öne çıkan GTA V gelişmelerini derlediğimiz bu haberimizden ulaşabilirsiniz.

Öte yandan Rusya’nın yanı sıra Polonya’da da oyunu inceleme etkinliği düzenlendi ve bu fırsata erişen Polonyalı editörlerden biri geçtiğimiz günlerde Reddit üzerinden “Bana istediğinizi soru sorun” başlığı altında GTA V hakkında bir soru-cevap düzenledi. GTA V’i merakla bekleyen oyuncuların sorduğu soruları yanıtlayan editör, pek çok merak edilenleri cevapladı ve bizleri özellikle oyunun göstergeleri (HUD) konusunda aydınlattı. Bunun yanı sıra, daha önceden GTA severlere oyunda Epsilon takiratının bir üyesine yüzüyle can verme imkânı tanıyan Rockstar’ın düzenlediği kampanya 27 Mayıs itibariyle son buldu. Daha önceden bu fırsatla kendisinden yeni bir görüntü elde elde ettiğimiz tarikat lideri karakterden iki adet yeni görüntü daha göze çarptı ve bununla beraber bu karakterin San Andreas’taki tarikatın kurucusu ve lideri olan Cris Formage olduğu netlik kazanmış oldu.

Bunlar sadece öne çıkan gelişmeler. Oyunun resmi haritası, ilk multiplayer detayları hakkında gelişmeler ve dahası sizleri bekliyor.

Habere gitmek için tıklayın.


24 Mayıs 2013

Yeni Ekran Görüntüsü Sızdı

Dün itibariyle Special Edition’ı açıklanmasıyla bizleri mutlu eden GTA V’ten bu sefer yeni bir ekran görüntüsü oyuncuların karşısına çıkıyor! GTAForums‘ta paylaşılan ve nereden geldiği henüz belli olmayan bu görüntüde, oyunun daha önceki görüntülerinde de gördüğümüz denizaltı aracını Los Santos’un liman bölgesinde dalış yaparken görüyoruz.

Sürpriz bir şekilde karşımıza çıkan bu görüntünün henüz bir kaynağı yok ancak geçtiğimiz günlerde oyunu inceleyen Rus inceleme sitelerinden geldiği düşünülüyor. Deniz diplerini denizaltılarla bile keşfedecek olmamız bizleri yeniden heyecanlandırmaya yetiyor…


23 Mayıs 2013

Special Edition ve Collector’s Edition Duyuruldu

Rockstar, hepimizin büyük bir merakla beklediği GTA V’in Special Edition paketini oyunculara duyurdu! Bugün itibariyle tüm dünyada ön siparişe açılan Special Edition’ın yanı sıra Collector’s Edition paketi de duyurulan GTA V büyük sürprizlerle bizleri bekliyor!

Buna bonus olarak, bugünden başlayıp oyunun çıkışına kadar Special Edition, Collector’s Edition veya standart perakende sürümünü ön sipariş edenler Atomic Blimp adı verilen zepline pilot olarak erişme ve sürme imkânına sahip olacak. Los Santos’un sokaklarının tepesinde serinin ünlü lastik firması Atomic’in zeplinini sürmek şüphesiz oldukça zevkli olacaktır!

Detaylar için tıklayın.


17 Mayıs 2013

Resmi Xbox Dergisi ve Games Aktuell’den Yeni Bilgiler

 

15 Mayıs’ta yeni sayısının çıkışını gerçekleştiren Resmi Xbox Dergisi ile Almanya’nın oyun dergilerinden Games Aktuell’in bu ayki konukları hepimizin dört gözle beklediği GTA V’ti. Her ne kadar iki dergide de pek yeni bilgi ve yeni bir görsel bulamasak ve iki dergi de geçtiğimiz haftalarda elde ettiğimiz bilgileri kendi yorumlarıyla okuyucularına sunsa da, altı çizilmeye değer bilgiler dikkatleri çekti.

Habere gitmek için tıklayın.


16 Mayıs 2013

Yeni Ekran Görüntüsü Yayımlandı

Rockstar, GTA V’in resmi sitesindeki ekran görüntüleri bölümünü bugün itibariyle geçtiğimiz günlerde yayımlanan üç yeni görüntüyle birlikte güncelledi. Edge dergisinde göze çarpan görüntülerin yüksek çözünürlüklü versiyonlarının eklenmesinin yanı sıra yeni eklenenler arasında bir adet yepyeni görüntü gözlere çarptı. Görüntüde bir denizaltı aracı ve deniz altını inceleyen bir karakter görüyoruz. Deniz dibi her zamanki gibi muhteşem görünüyor!

Görüntülere gitmek için tıklayın.


13 Mayıs 2013

Yeni Sanatsal Çalışmalar Yayımlandı: “Michael. Franklin. Trevor.”

   

30 Nisan’da oyuncuların karşısına çıkan karakter trailer’larında yer alan Michael, Franklin ve Trevor’ın yeni sanatsal çalışmalarının yüksek çözünürlüklü versiyonları Rockstar tarafından resmi olarak yayımlandı. Yüksek çözünürlüklü versiyonları için yukarıdaki görsellerin üzerine tıklamanız yeterli. Diğer boyut seçeneklerine ise bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Rockstar önümüzdeki haftalarda üç ana karakterimizin arkadaşları, aile üyeleri ve son yayımlanan yeni incelemelerden tanıdığımız diğer kişilerin yeni sanatsal çalışmalarının da yakın zamanda yayımlanacağını duyurdu. Yepyeni görsel şölenleri için takipte kalmaya devam edin!


9 Mayıs 2013

Edge Dergisinden Yeni Ekran Görüntüleri

GTA V şöleni devam ediyor! Bu sefer yeni görüntüler Game Informer‘dan sonra Edge dergisinin GTA V incelemesinden geliyor. İncelemede göze çarpan üç adet yeni görüntüye ve bazı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Yakın zamanda Rockstar’dan yüksek çözünürlüklü versiyonlarını bekliyoruz!


9 Mayıs 2013

GTA V, Türkiye’de Ön Siparişe Açıldı

Çıkışını büyük bir heyecanla beklediğimiz Grand Theft Auto V, Aral Game tarafından Türkiye’de ön siparişe açıldı. Erkenden ön sipariş vererek %10 indirim, 50 TL değerinde TURKCELL konuşma dakikası ve GTA V posteri kazanabilirsiniz. 12 aya varan taksit seçenekleri ile PlayStation 3 ve Xbox 360 platformlarına çıkacak olan GTA V’i şimdiden ön sipariş vererek ilk günden elinizde olması için tıklayın!


7 Mayıs 2013

Game Informer’dan 12 Adet Yeni Ekran Görüntüsü

Bugün yeni sayısı dijital olarak yayımlanan ünlü oyun dergisi Game Informer’da yeni GTA V incelemesinden yepyeni ekran görüntüleri göze çarptı. Tam 12 adet yeni ekran görüntüsünde daha önce hiç görmediğimiz GTA V’in yeni yüzü ön plana çıkıyor. Ayrıca derginin belirttiğine göre Los Santos’un Balla çetesi geri dönüyor!

Görüntülere gitmek için tıklayın.


2 Mayıs 2013

Yeni İncelemeler Yayımlandı: Yeni Bilgiler, Görseller ve Fazlası

2 Mayıs’ın gelmesiyle birlikte yepyeni GTA V incelemeleri yayımlandı. İncelemelerde yepyeni bilgiler ve yepyeni görüntüler mevcut! Tüm bilgilere ve görüntülere buradan ulaşabilirsiniz.


 30 Nisan 2013

Michael. Franklin. Trevor. Trailer’ları Yayımlandı!

Merakla beklenen ana karakterlerimiz Michael, Trevor ve Franklin’in trailer’ları yayımlandı! Yukarıdaki oynatıcıdan izleyebileceğiniz gibi buradan da Türkçe altyazılı olarak üçünü de izleyebileceğiniz her bir trailer birbirinden harika görünüyor, iyi seyirler!


 29 Nisan 2013

Rockstar Games’den Fırsat: Los Santos’ta Epsilon Program’a Katılın

Tüm dünyanın büyük bir merakla beklediği GTA V’te karakter olarak yer almak ister miydiniz? Rockstar’dan büyük fırsat! GTA V’te yer alacak olan Epsilon Program tarikatının resmi sitesinde Rockstar yepyeni bir etkinlik başlatmış durumda. Oyunda yer alacak beş tarikat üyesinden birine yüzünüzle can verebilirsiniz!

Sitedeki istenen bilgileri doldurup bir adet fotoğrafınızı herhangi bir resim yükleme sitesine yükleyip “Photo Link” kısmında paylaştıktan sonra “Apply Now” diyerek etkinliğe katılmış olacaksınız. Katılabilecek ülkeler arasında Türkiye’nin de dahil olduğu etkinlikte, 18 yaşından büyük olmanız şart. Rockstar, Instagram veya Twitter’da #KIFFLOM hashtag’ini kullanarak fotoğrafınızı paylaşmanızı da öneriyor. Katılımlar, 29 Nisan 2013′ten yani bugünden başlayıp 27 Mayıs 2013‘te son bulacak ve ilerleyen zamanlarda beş şanslı oyuncu oyunda karakter olma fırsatını yakalayacak.

Benzeri etkinlikler daha önce Max Payne 3 için de gerçekleşmişti. Şimdiyse GTA V için gerçekleştiren bu etkinlik sayesinde oyunda bir Epsilon tarikat üyesi olabilir ve Eylül’de Los Santos’ta gerçekleşecek olan “aydınlanma semineri”ne katılıp bir tarikat yaşamı sürebilirsiniz!


29 Nisan 2013

Michael. Franklin. Trevor. Trailer’ları Yarın Saat 18:00′de

Daha önceden 30 Nisan için duyurulan GTA V’in karakter tanıtım videolarının yayımlanma saati netlik kazandı. Oyundaki ana karakterlerimiz olan Michael, Trevor ve Franklin’in tanıtılacağı üç farklı trailer, yarın Amerika’nın doğu saatine göre 11:00′de, Türkiye saatine göreyse 18:00‘de bizlerle buluşacak.

Ayrıca 2 Mayıs, yani bu perşembe günü GTA V’in yeni incelemeleri, bilgileri ve görüntüleri de bizleri bekliyor. Bu hafta GTA severler için GTA V adına oldukça hareketli geçecek. Yerlerinizi alın ve yarınki yepyeni trailer’lardan sonra perşembe günü yepyeni bilgiler ve görüntülerde buluşalım!


 26 Nisan 2013

Yeni İncelemeler 2 Mayıs’ta

30 Nisan’da 3 yeni video ile karşımıza çıkacak olan GTA V’in yeni incelemeleri yolda! En son geçtiğimiz kasım ayında pek çok oyun sitelerinin incelemeleriyle bizi bilgi ve görüntü içinde boğan GTA V, yine birçok inceleme siteleri tarafından incelenmekte ve 2 Mayıs Perşembe gününde yine bizlere yepyeni bilgilerle göz kırpacak. Daha önce GTA V’i ilk inceleme fırsatı bulan ve bizleri oyunun ilk bilgileriyle tanıştıran Game Informer da yeniden oyunu inceleyecek ekipler arasında. Game Informer’ın yanı sıra IGN ve resmi PlayStation dergisi ile resmi Xbox 360 dergisi gibi büyük isimler de oyunu inceleyen ekiplerin arasında geçiyor. 2 Mayıs’ı takvimlerinize not alın ve 30 Nisan’daki yepyeni videolardan sonra yepyeni bilgiler için yerlerinizi alın!


25 Nisan 2013

Michael. Franklin. Trevor. Trailer’ları Duyuruldu: 30 Nisan

GTA V’te yöneteceğimiz ana karakterlerimiz Michael, Franklin ve Trevor için 30 Nisan günü 3 ayrı trailer geliyor! 5 gün sonra, 30 Nisan salı günü 3 adet karakter tanıtım videosu bizlerle olacak. Takipte kalın!


22 Nisan 2013

KIFFLOM Ekran Koruyucusu Yayımlandı

Rockstar viral reklamlarına devam ediyor. GTA: San Andreas’ta karşımıza çıkan Epsilon Program tarikatının GTA V’te de yer alacağını uzun bir süre önce öğrenmiştik. Daha önceden tarikatın resmi Twitter hesabından yayımlanacağı duyurulan ve çoğu GTA severin merakla beklediği tarikatın ekran koruyucusu Rockstar tarafından yayımlandı. Ekran koruyucusunda GTA V’ten yepyeni sahneler ve tarikatın lideri olan karakter göze çarpıyor!

Ekran koruyucusunu buraya tıklayarak indirip bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Ekran koruyucusundaki sahneler GTA V’in oyun içindeki farklı bölgelerinden alınmış durumda.

Konuya gitmek için tıklayın


16 Nisan 2013

Yeni Sanatsal Çalışmalar Yayımlandı: “Cash and Carry”

 

Bundan kısa bir süre önce kapak tasarımı yayımlanan GTA V’in “Cash and Carry” adı altında yeni sanatsal çalışmaları yayımlandı. Kapak tasarımı üzerinde bulunan sanatsal çalışmaların sadece iki tanesini yayımlamakla yetinen Rockstar’dan yakın zamanda kapak tasarımı üzerinde bulunan diğer çalışmaların da yüksek çözünürlüklü versiyonlarını yayımlamasını bekliyoruz…

Yüksek çözünürlüklü versiyonları için yukarıdaki görüntülerin üzerlerine tıklamanız yeterli. Farklı boyut seçeneklerine ise buradan ulaşabilirsiniz.


8 Nisan 2013

Kapak Tasarımının Duvar Boyaması Tamamlandı

Geçtiğimiz hafta resmi kapak tasarımının müjdesini vererek bizleri mutlu eden kapak tasarımının duvar boyaması, bir haftalık çalışmanın ardından sonunda tamamlandı. Oldukça başarılı görünen bu çalışmaya yukarıdaki görüntünün üzerine tıklayarak göz atabilirsiniz…


 2 Nisan 2013

Resmi Kapak Tasarımı Yayımlandı!

En son olarak New York’taki bir reklam binasına boyanmasıyla yavaş yavaş ortaya çıkan ve merakla beklenen GTA V’in kapak tasarımı en nihayetinde Rockstar tarafından yayımlandı! Yukarıda görebileceğiniz gibi kapak, oyun tarzına yakın olarak oldukça renkli görünüyor.

Yüksek çözünürlüklü versiyonuna buradan, farklı boyut seçeneklerine ise buradan ulaşabilirsiniz. Daha fazlası için takipte kalmaya devam edin!


31 Mart 2013

Kapak Tasarımının Bir Kısmı Ortaya Çıktı

Rockstar, büyük bir sürprizle GTA V reklamlarını başlatıyor! Sızan görüntülere göre New York, Manhattan’ın 7. Caddesi’ndeki bir binaya reklam amaçlı GTA V’in kapak tasarımı basılmakta! Henüz tamamlanmadığı için tam olarak belli değil ancak çıkardığımız kadarıyla kapağın sol üstünde GTA’nın her zamanki klasik helikopterlerinden biri yer alıyor. Kapakta, daha önce hiçbir sanatsal çalışmada görmediğimiz Buzzard türü bir helikoptere yer verilmiş.

Hatırlarsanız Rockstar, oyunun resmi kapak tasarımının yakın zamanda geleceğini duyurmuş ancak oyunun ertelenmesi sonucunda kapak da ertelenmişti. Şimdiyse Rockstar’ın hiçbir duyuru yapmadan sürpriz bir şekilde New York’a reklam olarak kapağı bastırması, kapağın resmi olarak yayımlanmasına az bir zaman kaldığını gösteriyor. Şu anda kapak basılmaya devam ediliyor, ancak ara verilmiş durumda. Çok yakın zamanda resmi kapak tasarımını Rockstar cephesinden görmeyi umuyoruz. Gelişmeleri takip ediyor olacağız. Daha fazlasınıforumumuzdan takip edin ve bizden ayrılmayın!

Konuya gitmek için tıklayın.


27 Mart 2013

Yeni Ekran Görüntüleri Yayımlandı: Gün Batımı, Denizler ve Fazlası

Ve uzun bir aradan sonra Rockstar sessizliğini bozdu! An itibariyle GTA V’ten tam 10 adet yepyeni ekran görüntüsü yayımlayan Rockstar, görüntülerde Los Santos’un fırtınalı havasından müthiş gün batımına, deniz altından semalarda paraşüt keyfine ve enfes manzaralara, Minigun’la caddelerde terör estirmekten müthiş aksiyonlara kadar GTA V’in iştah kabartan yüzünü ön plana çıkartıyor. Dikkatleri en çok çeken de Minigun’ın yeniden geri dönüşü! Daha fazlası için heyecanlı bekleyişe devam. Daha çıkmadan efsane olmayı başarmış GTA V tam altı ay sonra evlerimizde!

Görüntülere gitmek için tıklayın.


31 Ocak 2013

Çıkış Tarihi Açıklandı: 17 EYLÜL 2013!

Tam 3 ay önce çıkış aralığı İlkbahar olarak duyurulan GTA V için resmi kapak tasarımının bugün yayımlanması beklenirken Rockstar Games’den GTA oyuncularını üzecek kötü haber geldi. Dünya üzerindeki pek çok insanın ilgi odağı olmuş, dört gözle beklenen Grand Theft Auto V, 17 Eylül 2013‘e ertelendi.

İlkbahardan sonbahara uzanan bu erteleme, elbette ki çoğumuzda epey bir hayal kırıklığı yaşatmış durumda. Fakat Rockstar bunun için özür diliyor; bu erteleyişin GTA V gibi büyük, devasa bir oyun için sonuna kadar değeceğini, kendilerine daha çok ekstra zaman kazandıracağını belirtiyor.

Take-Two’nun basın bültenine konuşan Rockstar Games’in kurucusu Sam Houser, GTA V hakkında her zamanki gibi iddialı olduklarını belirterek şu açıklamayı yaptı: Grand Theft Auto V, yeni yöntemlerle seriyi ileriye taşımaya devam ediyor; Rockstar North bugüne kadarki en derin, en güzel ve en sürükleyici dünyamızı yaratıyor. İlerleyen aylarda insanların oyun hakkında daha fazla şey öğreneceğinden dolayı oldukça heyecanlıyız.”

Çıkışının yanı sıra, bugün yayımlanması beklenen kapak tasarımı da başka bir tarihe ertelenmiş durumda. Rockstar’ın belirttiğine göre bu erteleme, önceki planlanan tarihten sadece 4 ay sonrasına çekilmiş, ki bu da İlkbahar 2013′ün, yani önceki çıkış tarihinin Mayıs için planlanmış olduğunu gösteriyor. ‘Olsun’ diyoruz, en azından elimizde artık kesin bir çıkış tarihi var diyerek Eylül 2013′ü sabırsızlıkla bekliyoruz. Görünüşe bakılırsa Rockstar’a böylesine bir erteleme yaşatacak kadar büyük olan GTA V, bekleyişlerimize değecek müthiş bir devasa oyun olacağa benziyor. Eylül’de ekranın başında sabahlayacağımız gecelerde buluşmak dileğiyle!


27 Ocak 2013

GameKings’den Yeni Detaylar

Hollanda’nın oyun inceleme sitelerinden GameKings.tv, geçtiğimiz günlerde GTA V’in demosunu inceleyerek izlenimlerini takipçileriyle paylaştı. Her ne kadar oyun hakkında pek yeni bir bilgi olmasa da, bu incelemeyle birlikte birkaç ufak yeni GTA V detayları da su yüzüne çıkmış durumda.

Habere gitmek için tıklayın.


27 Ocak 2013

Yeni Sanatsal Çalışma Sızdı

GTA V’in resmi kapak tasarımının yayımlanmasına günler kala, GameSpot’a gelen yeni ön sipariş posterleri arasında yepyeni bir sanatsal çalışma göze çarpmış durumda. Bu sanatsal çalışmada, Franklin’i Sanchez motosikletinde soygun sonrası polislerden kaçarken görüyoruz. Çalışmadaki polis helikopteri de dikkatlerden kaçmıyor. Günler sonra yayımlanacak olan resmi kapak tasarımının sol üstündeki klasik helikopter de muhtemelen böylece ortaya çıkmış oluyor…

Yakın zamanda da Rockstar’dan bu güzel sanatsal çalışmanın yüksek çözünürlüklü versiyonunu bekliyoruz. Ve tekrar hatırlatmakta fayda var: Oyunun resmi kapak tasarımı bu ay sonunda, muhtemelen bu hafta yayımlanacak. Yerlerinizi alın!


4 Ocak 2013

Resmi Kapak Tasarımı Bu Ay Sonunda

GTA V’ten ”The Trunk“, “Franklin and Chop“, “Stop and Frisk” ve “Vinewood” adındaki yeni sanatsal çalışmaları oyuncuların indirmesine sunan Rockstar, heyecan verici müjdeyi verdi: Oyunun resmi kapak tasarımı bu ay sonunda geliyor! Hepimizin büyük bir merakla beklediği yeni oyunumuzun kapağıyla birlikte, klasik GTA kapaklarına bir yenisi daha eklenecek. Takipte kalın!


4 Ocak 2013

Yeni Sanatsal Çalışmalar Yayımlandı: “The Trunk”, “Franklin & Chop”, “Stop & Frisk”, “Vinewood”

2013′e girdiğimiz ve GTA V’in çıkışına yavaş yavaş yaklaştığımız şu günlerde Rockstar, GTA V’e hız vermeye devam ediyor. Daha önceden Game Informer’da ve pek çok inceleme sitesinde gördüğümüz yeni GTA V sanatsal çalışmalarının yüksek çözünürlüklü versiyonları Rockstar tarafından yayımlandı. ”The Trunk“, “Franklin and Chop“, “Stop and Frisk” ve “Vinewood” isimli bu sanatsal çalışmalara Rockstar Downloads‘dan farklı boyut seçenekleriyle ulaşabilirsiniz.


1 Ocak 2013

Kavinsky ile NightRide FM

Henüz resmi bir açıklama olmasa da yine sosyal ağların yardımıyla oyunun içeriği hakkında yeni bir bilgi daha öğreniyoruz.

Drive filminin şarkılarıyla tanıdığımız, hem klip hem şarkılarında 80′lerin havasını yaşatan Kavinsky adlı Fransız DJ, GTA V’de Nightride FM adlı bir radyo istasyonunun DJ’i olarak karşımıza çıkacak. Şarkıları ve kliplerinde 80′li yıllara geri döndüren, aynı zamanda GTA tarzını andıran işler çıkartan Kavinsky’in radyosu olacak Nightride FM birçok GTA kullanıcısının en favori radyo istasyonlarından biri olacak gibi görünüyor.

Mouloud Achour adlı Fransız gazetecinin Twitter hesabına yazdığı yazı ve yine aynı zamanlarda Kavinsky‘in Twitter hesabına “Nightride FM” yazmasıyla bu durum ortaya çıkmış oldu.

Habere gitmek için tıklayın.


27 Aralık 2012

GTA V Tişörtleri Rockstar Warehouse’da Satışta

Son olarak KIFFLOM tişörtüyle Rockstar Warehouse’da satışa çıkarak yavaş yavaş reklamlara başlayan GTA V için Rockstar’ın mağazasında yepyeni içerik yerini almış durumda. Yılbaşı tatil hediyesi olarak gelmiş olan 20.00$ fiyatındaki bu harika GTA V tişörtlerinin 7 Ocak itibariyle satışa sunulması bekleniyor.

Önünde oyunun tam logosu bulunan Grand Theft Auto V Logo Tişörtü (görüntüsü aşağıda) ile önünde sadece oyunun V/FIVE logosu bulunan Grand Theft Auto V Tişörtü (görüntüsü yukarıda), %100 siyah pamuktan yapılmış ve arka yaka kısmında Rockstar Games logosu bulunmakta. Erkek ve bayan ölçüleriyle Rockstar’ın mağazasında yerini almış olan bu tişörtlerden bir tane de siz alarak 2013′te hangi oyunu oynayacağınızı tüm dünyaya gösterebilirsiniz!


24 Aralık 2012

Rockstar’dan Yılbaşı Hediyesi: ‘V’ Adet Yeni Ekran Görüntüsü Yayımlandı

    

Rockstar, GTA V’in yılı olacak olan 2013′e girmemize az bir gün kala yılbaşı tatiline özel oyunculara harika bir tatil hediyesi sunuyor ve beş adet yepyeni GTA V ekran görüntüsü bizlerle buluşuyor! Hepimizin iştahını kabartan bu enfes görüntülerde, bir karakterimizin Los Santos’un köpekbalıklarıyla dolu olan deniz altındaki macerasını, köpeği Chop’la birlikte gezen Franklin’i, bir denizaltı aracı, diğer görüntüde de Trevor’ı birisiyle beraber jet sürerken, son görüntüde ise Los Santos’un canına okuyacak olan üç isim Michael, Franklin ve Trevor’ı görüyoruz. Yukarıdaki görüntülerin üzerlerine tıklayarak büyültebilirsiniz.

Bu güzel yılbaşı hediyesi için Rockstar’a teşekkürlerimizle…


10 Aralık 2012

PC Guru’dan Yeni Ekran Görüntüsü

Macaristan’ın oyun dergilerinden olan PC Guru dergisinde GTA V’ten yeni bir ekran görüntüsü göze çarptı. Aslında bizler için pek yeni olmayan zira daha önceden farklı şekil ve farklı açılarıyla gördüğümüz bu görev sahnesinde, ana karakterimiz Trevor’ı Vinewood İşareti’ne tırmanırken görüyoruz. Peşimizdeki polislere aldırmadan Vinewood’un tepesine çıktığımız bu görev oldukça heyecanlı görünüyor… Peki sizce oraya ne için çıkıyoruz dersiniz?

Daha büyük hali için tıklayın.


8 Aralık 2012

SPIKE VGA Ödülleri – En Çok Beklenen Oyun: GTA V

 

Spike TV’nin düzenlediği oyun dünyasının en prestijli oyun ödüllerin dağıtıldığı “Video Game Awards 2012″ büyük bir coşkuyla son buldu.

Girdiği her kategoriden lider olarak çıkan GTA serisi, son olarak 2009 yılında “En iyi DLC” ve “En İyi Taşınabilir El Konsolu” kategorilerinde ödül kazanmıştı. Bu yıl “En Çok Beklenen Oyun” kategorisinde BioShock Infinite, SouthPark: The Stick of Truth, The Last of Us ve Tomb Raider oyunları GTA V’in rakibi olarak listelenmişti ancak hiçbiri Grand Theft Auto’yu durdurmaya yetmedi…

Spike TV’nin yanı sıra geçtiğimiz aylarda düzenlenen Golden Joystick 2012 Ödülleri‘nde de “En Çok Beklenen” dalında kazanan GTA V olmuştu. Daha çıkmadan sadece adıyla ilk iki ödülünü alan GTA V’in, çıkışını yaptıktan sonra ise tüm rekor ve ödülleri toplayacağından eminiz.


30 Kasım 2012

Yeni Sanatsal Çalışma Yayımlandı: “Trevor”

Trevor Phillips ile tanışın: GTA V’in üç ana karakterinden biri olan, çılgın, sağı solu belli olmayan, psikopat ve uyuşturucu bağımlısı bir suçlu. Bu çalışmayı farklı çözünürlük seçenekleri ile Rockstar Downloads sayfasından indirebilirsiniz.

Yakın zamanda daha fazla GTA V sanat çalışması gelecek, takipte kalın!


17 Kasım 2012

Ön Sipariş Verene Hediye KIFFLOM Tişörtü

Rockstar Games’in kendi perakende satış kanalı olan Rockstar Warehouse‘da GTA V’i ön sipariş verenlere KIFFLOM tişörtü (20$ değerinde) hediye olarak veriyor. Sınırlı sayıda olmakla beraber sadece Rockstar Warehouse sitesinden yapılan ön siparişlerle bu bonusa sahip olabilirsiniz. Ön sipariş bağlantısına ise buradan ulaşabilirsiniz. ARAL Game’de de ön siparişlerin kısa sürede açılmasını bekliyoruz. Takipte kalın.


17 Kasım 2012

IGN’de GTA V Haftası: Dan Houser Röportajı

GN, bir hafta boyunca devam eden GTA V köşesine Rockstar Games’in kurucularından ve yardımcı başkanı olan Dan Houser röportajıyla nokta koyuyor. Her ne kadar IGN’den pek mühim bir bilgi alamasak da, hafta içinde tam 10 adet yeni ekran görüntüsüne sahip olduk. Bir hafta boyunca her gün devam etmiş olan IGN’in tüm içeriklerineburadan göz atabilirsiniz. GTA V hakkındaki çoğu merak konusu hâline gelmiş soruları yanıtlayan Houser’ın röportajına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Habere gitmek için tıklayın.


17 Kasım 2012

Game Informer’dan Soru-Cevap & İki Adet Yeni Ekran Görüntüsü

Yaklaşık bir yıllık uzun bir sessizliğin ardından uykusundan uyanan GTA V, gün geçtikçe durdurak bilmeyen yepyeni görüntüler ve bilgilerle birlikte bizlerle buluşuyor! Bu sefer Xbox’ın resmi Facebook sayfasından gelen bu iki adet yeni ekran görüntüsünde, Trevor’ı Los Santos’un meşhur Vinewood işaretine tırmanırken görüyoruz. Bir görevden alınmış olduğu çok açık olan bu görüntünün başka bir açıdan çekilmiş versiyonunu daha önceden görmüştük. Bir diğer görüntüdeyse, oyunun aksiyon dolu görevlerinden olan IAA binasını basıp istenilen şeyi FIB’ye teslim etme görevini görüyoruz.

Öte yandan 8 Kasım’da GTA V’i konuk ederek GTA oyuncularını GTA V’le birlikte bolca bilgiye boğan Game Informer dergisi, GTA V hakkında merak edilen tüm sorular hakkında bir soru-cevap makalesi yayımladı. Bu makaleden edindiğimiz bilgilere haberin devamından ulaşabilirsiniz.

Habere gitmek için tıklayın.


15 Kasım 2012

Yeni Ekran Görüntüleri Yayımlandı

İkinci trailer’ıyla birlikte gün içinde bomba etkisi yaratan, oyuncuları yeni bir heyecanın içine sürükleyen GTA V’ten yepyeni ekran görüntüleri geldi! Vespucci Sahili’nden bir plaj alışverişi ortamı, enfes Los Santos manzarasına karşı Michael ile Franklin’i, diğer görüntüde de Trevor’ı ATV motoruyla polislerden kaçarken görüyoruz. Öte yandan IGN’den gelen bir görüntüde de trailer’da gördüğümüz sahneyle aynı olan bir evi ateşe vermiş Trevor’ı görüyoruz.


14 Kasım 2012

Trailer #2 Yayımlandı!

Ve sonunda! Tüm dünyanın delicesine beklediği GTA V’in ikinci tanıtım videosu sonunda bizlerle! Bu harika ve müthiş derecede aksiyon dolu trailer’ı buradan izleyebilirsiniz. İyi seyirler!


14 Kasım 2012

IGN’de GTA V Haftası: Karakter Detayları, Yeni Bilgiler ve Görseller

IGN, bugünkü GTA V incelemesinde bizlere yepyeni içerikler sunuyor. Bu içeriklerde, Rockstar North’dan Leslie Benzies ile bir röportaj, karakter detayları, iki adet yeni ekran görüntüsü ve bir adet de ana karakterlerimizin yer aldığı yeni sanatsal çalışma bulunuyor!

Habere gitmek için tıklayın.


13 Kasım 2012

IGN’de GTA V Haftası: Game Scoop!’da Yeni Ekran Görüntüleri

Ünlü oyun sitesi IGN’in bir hafta boyunca yeni bilgiler ve görüntülerle GTA V’i inceleyip, tartışacağını sizlere duyurmuştuk. Ve ekip, GTA V’le birlikte yoluna tüm hızıyla devam ediyor.

Game Scoop! programında tartışılan ve analiz edilen GTA V’ten yepyeni üç adet ekran görüntüsü dikkatleri çekti! İlk görüntüde Richman Otel adındaki bir otelin önünde kırmızı spor bir araba, ikincide Franklin’i kırsal alanlarda ATV kullanırken ve üçüncüde de Trevor’ı yarış motoruyla polislerden kaçarken görüyoruz.

Habere gitmek için tıklayın.


13 Kasım 2012

Yeni Sanatsal Çalışma Yayımlandı: “Trevor, Franklin & Michael”

Yarın ikinci trailer’ıyla birlikte bizleri yeniden yerimizde durduramayacak olan GTA V’ten yeni bir sanatsal çalışma geldi. İlk olarak 8 Kasım’da Game Informer’ın kapağında gördüğümüz bu çalışmada, oyunun üç ana karakteri olan Trevor, Franklin ve Michael’ı bir soygun sonrası paraları alıp uzaklaşırken görüyoruz. İşte Los Santos’un canına okuyacak olan o üç isim…

Bu çalışmanın yüksek çözünürlüklü versiyonuna buradan ulaşabileceğiniz gibi, mobil cihazlarınız ve masaüstünüz için çeşitli boyutlarına da bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.


12 Kasım 2012

Trailer #2 için Geri Sayım Sayacı Eklendi

1 yıldan beri yollarını gözlediğimiz GTA V’in ikinci tanıtım videosu bilindiği gibi 14 Kasım çarşamba günü geliyor. İki gün sonra gelecek olan trailer için Rockstar resmi olarak geri sayım ekledi. Buna göre trailer çarşamba günü Amerika’nın doğu saatine göre 11:00′de, Türkiye saatine göreyse 18:00‘de bizlerle buluşacak!

Aynı zamanda oyunun resmi web sitesi de güncellenmiş durumda. Geri sayım heyecanını Rockstar’ın sitesinden takip edebileceğiniz gibi sitemizin geri sayımından da takip edebilirsiniz, ve bu trailer heyecanını forumumuzdabizimle birlikte yaşayabilirsiniz. Yerlerinizi alın; 2 günden kısa bir süre sonra, 14 Kasım 2012 Çarşamba saat 18:00‘de buluşalım!


12 Kasım 2012

IGN’de GTA V Haftası: Yeni Ekran Görüntüleri

Bugün gelen ve ilerleyen günlerde de gelmeye de devam edecek olan GTA V bilgileri, röportajları, görüntüleri bitmeyecek gibi görünmüyor! GTA V’i inceleyen ve Rockstar’la konuşan ekipler arasında dünyaca ünlü oyun sitesi IGN de bulunuyor ve ekip bugünden başlayarak hafta sonuna kadar tam 1 hafta bizleri GTA V ile ilgili birçok bilgi, röportaj, inceleme ve görüntü sunacak.

IGN, bugün GTA V incelemesiyle birlikte haftaya başladı bile! GTA V’in demosunu oynayan ekip, gördüklerini teker teker anlattı. Her ne kadar şu an için Game Informer’dan öğrendiklerimizden farklı bir şey olmasa da, yepyeni ekran görüntüleri görmüş bulunuyoruz!

Habere gitmek için tıklayın.


12 Kasım 2012

İnceleme Sitelerinden Bilgiler ve Yeni Ekran Görüntüleri

Daha önce bazı oyun inceleme sitelerinden 12 Kasım’da yepyeni GTA V incelemelerin, bilgilerin, röportajların geleceğini duyurulmuştu. 12 Kasım’ın gelmesiyle beraber dünya çapındaki çoğu oyun sitesi Rockstar’la buluşup GTA V hakkındaki izlenimlerini almış durumda. İncelemelerde ise birçok yeni bilgi ve ekran görüntüsü mevcut!

Habere gitmek için tıklayın.


11 Kasım 2012

Game Informer GTA V İncelemesi | Aralık 2012 (Türkçe Çeviri)

8 Kasım itibariyle Game Informer’a konuk olarak bizi bolca bilgi içinde yüzdüren GTA V’in GI incelemesini GTATurk.com olarak Türkçeye çevirmiş bulunuyoruz. İncelemeye artık Türkçe olarak ulaşıp tüm detayları Türkçe olarak okuyabilirsiniz. Keyifli okumalar!

Habere gitmek için tıklayın.


8 Kasım 2012

Game Informer’dan Bilgiler, Detaylar, Görüntüler

Game Informer’ın GTA V sayısı çıkışını gerçekleştirdi. Uzun zamandır yollarını gözlediğimiz GTA V’in hemen hemen tüm bilgileri, detayları bizlerle buluştu. Dergide açığa çıkmış olan tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. İşte GTA V’te bizleri bekleyen detaylar, bilgiler!

Habere gitmek için tıklayın.


8 Kasım 2012

Game Informer GTA V Kapağı Yayımlandı: 3 ANA KARAKTER!

Beklenen gün geldi çattı ve Aralık sayısında GTA V’i konuk eden Game Informer’ın kapağı yayımlandı! Bununla beraber oyundaki ana karakter gizemi de çözülmüş oldu: GTA V’te yönetebileceğimiz tam 3 ANA KARAKTER olacak!

Oyundaki ana karakterlerin yer aldığı sanatsal çalışmayla süslenen dergi kapağı muhteşem görünüyor. Üç ana karakter oldukça farklı bir deneyim olacak. Daha fazla bilgi ve detay için bizden ayrılmayın!


7 Kasım 2012

GTA V, 12 Kasım’da Gamer.nl ve InsideGamer’da

Dünyaca ünlü oyun dergisi Game Informer’ın bugünkü GTA V incelemesine saatler kala, Hollanda’nın oyun sitelerinden Gamer.nl ve InsideGamer’dan da güzel bir haber geldi. İki ekibin, Rockstar’ın New York’taki ofisinde oyunu inceledikleri, Rockstar’la oyun hakkında konuştukları ve 12 Kasım Pazartesi günü oyun hakkındaki izlenimlerini takipçileriyle paylaşacakları duyuruldu.

Ayrıca İtalya’nın oyun sitelerinden Multiplayer.it de New York’ta oyunu inceleyeceklerini açıklamış durumda. Anlaşılan Rockstar, Game Informer’ın yanı sıra birçok oyun sitesi ve dergileriyle de GTA V hakkında konuşmaya başlamış. 12 Kasım’da gözünüz bu sitelerde olsun. Bugünden itibaren önümüzdeki hafta da GTA V hakkında bol bol bilgi alacağız gibi görünüyor!


 7 Kasım 2012

Yeni Ekran Görüntüsü Sızdı

Yarın Game Informer dergisinde boy göstererek bizleri bolca bilgiye boğacak olan GTA V’ten yepyeni bir sızıntı geldi! Short List dergisinde ve derginin resmi sitesinde yer verilen bu görüntüde, oyunun daha önceki görsellerinde gördüğümüz bir karakteri Jet Ski kullanırken görüyoruz. Dergiye özel gönderilmiş olan bu ekran görüntüsünün yanı sıra, dergide oyunun ana karakterinin “yeni bir başlangıç için Doğu Kıyısı’ndan Los Santos’a taşınmış bir gangster” olduğu yazılmış. Bu tanım, oyunun ilk trailer’ında duyduğumuz ana karakterin söyledikleriyle uyuşmakta.

Game Informer’dan beklerken başka bir dergiden gelen bu bomba, bizleri Game Informer’a kadar idare edecek gibi görünüyor. Yarın ise Game Informer’dan gelecek olan bilgiler, detaylar, ekran görüntüleri ve daha fazlasıyla birlikte GTA V’e doyacağız!


 5 Kasım 2012

Trailer #2 Duyuruldu: 14 Kasım

Milyonları peşinden sürükleyen, en ufak bir haberi bile oyun dünyasına bomba gibi düşen GTA V’in 2. trailer tarihi belli oldu! 14 Kasım Çarşamba günü oyunun ikinci tanıtım videosu geliyor! Ayrıca 8 Kasım günü Game Informer dergisinde oyuna dair birçok bilgiye ulaşabileceğiz. Anlaşılan önümüzdeki günler GTA V ile yatıp GTA V ile kalkacağız! Takipte kalın!


5 Kasım 2012

Ön Siparişler Açıldı & Yeni Sanatsal Çalışma: “Sahil Havası”

Ve 5 Kasım’ın gelmesiyle birlikte Rockstar Games, GTA V’i resmi olarak ön siparişe açmış durumda! Oyun, Rockstar’ın mağazasından ve GameSpot, Amazon vb. gibi dünya çapındaki birçok yerden ön siparişe verilebilmekte. Oyunu ön siparişe verdiğiniz takdirde, seçkin mağazalarda bir adet ücretsiz çift taraflı poster ve sınırlı sayıda Los Santos Fotoğraf Görüntüleyicisi‘ne sahip olabilmektesiniz. Yakın zamanda ön siparişler Türkiye’de de açıldığında duyuracağız.

Öte yandan oyunun çıkış döneminin duyurusunda kullanılan ve bizlere GTA V için İlkbahar 2013′ü müjdeleyen Los Santos plajlarındaki bayanın yer aldığı sanatsal çalışmanın yüksek çözünürlüklü versiyonu Rockstar tarafından yayımlandı. “Beach Weather” (Sahil Havası) adlı bu sanatsal çalışmanın yüksek çözünürlüklü versiyonuna bu bağlantıdan ulaşabileceğiniz gibi, buradan da masaüstünüz ve mobil cihazlarınız için çeşitli boyutlarına ulaşabilirsiniz.


 2 Kasım 2012

Trailer #2 Ertelendi & Yeni Sanatsal Çalışmalar

Dün itibariyle dört gün içinde yeni GTA V trailer’ının geleceği, sızan ön sipariş içeriklerinden sonra belli olmuştu. Bunun üzerine Rockstar, resmi sitesinden bir açıklamada bulundu ve ikinci trailer’ın çok yakında geleceği resmi olarak duyuruldu! Rockstar, ikinci trailer’ın üzerinde çalıştıklarını belirtiyor.

Fakat Rockstar’dan kötü bir haber var: İkinci trailer, New York’taki ölümcül Sandy Kasırgası’ndan dolayı ne yazık ki ertelendi. New York’taki ofislerinde elektrik konusunda sorunlar yaşadığını belirten Rockstar, yakın zamanda halledeceklerini ve ikinci trailer’la birlikte çok yakın zamanda döneceklerini dile getiriyor.

Öte yandan ön sipariş içerikleri arasında yer alan iki sanatsal çalışmanın yer aldığı posterlerin yüksek çözünürlüklü versiyonu da Game Informer tarafından yayımlanmış durumda.

Haberin tamamı için tıklayın.


 1 Kasım 2012

Ön Sipariş İçerikleri Sızdı: Los Santos Fotoğraf Görüntüleyicisi

Henüz birkaç gün önce daha önce hiç görmediğimiz sanatsal çalışmaları ve çıkış tarihiyle birlikte ön sipariş posterleri sızan GTA V, resmi olarak dünya çapında 5 Kasım itibariyle ön siparişlere açılacak. Fakat bazı mağazalara şimdiden gelmiş olan ön sipariş içerikleri sızmaya devam ediyor! Üstelik bu içeriklerden çıkan notla birlikte ikinci trailer’ın çok yakında geleceğini hissetmek mümkün!

Oyunun ön sipariş posterlerinden sonra şimdi de ön sipariş içerikleri ortaya çıkmış durumda. Tamanına haberin devamından ulaşabileceğiniz içeriklerde, özel bir paket içeriği dikkatleri çekiyor. Los Santos Photo Viewer adındaki ufak dürbüne benzer bir fotoğraf görüntüleyiciyle birlikte Los Santos’un bazı bölgelerini yepyeni ekran görüntüleriyle inceleyebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra ön siparişle birlikte oyunun iki adet posterine de sahip olabiliyorsunuz.

Haberin tamamı için tıklayın.


 30 Ekim 2012

Çıkış Aralığı Açıklandı: İlkbahar 2013!

Ve beklenen haber Rockstar Games tarafından resmen duyuruldu! Tüm dünyanın dört gözle beklediği Grand Theft Auto V, Xbox 360 ve PlayStation 3 için 2013 İlkbaharında geliyor!

Rockstar North tarafından geliştirilen GTA V, Rockstar Games’in gelmiş geçmiş yarattığı en büyük ve en gelişmiş oyununda Güney Kaliforniya’nın yeniden hayal edilmiş versiyonunu temel alarak bizleri Los Santos’a geri götürüyor! 5 Kasım 2012 itibariyle oyun tüm dünya çapında ön siparişe açılacak, ve Kasım ayı içerisinde oyun hakkında yepyeni bilgiler, detaylar oyuncularla buluşacak!

Tüm dünyanın beklediği duyuruyla birlikte Rockstar Games’in ve GTA serisinin kurucusu olan Sam Houser, Take-Two’nun basın bülteninde konuştu. Houser, GTA V’in Rockstar tarihinde gelmiş geçmiş en büyük açık dünya oyunu olacağını ima ederek oldukça iddialı konuştu. Houser’ın açıklaması şöyle: “Grand Theft Auto V, açık dünya oyun dizaynından öğrendiğimiz her şeyin temelini oluşturuyor. Bunu hayranlarımızla paylaşmak için heyecanlıyız.”

Bizi ve Rockstar’ı takip etmeye devam edin. Uykusuz geceler ilkbaharda başlıyor!


30 Ekim 2012

Muhtemel Yeni Sızıntılar: İki Yeni Sanatsal Çalışma

İki gün kadar önce GTA V’in bir adet yeni sanat çalışması da dahil olmak üzere çıkış dönemi ve platformlarının sızdırıldığını duyurmuştuk. Bu olay, o günden bu yana gündemi epey meşgul etmiş, GTA V’in merak ettiğimiz başlıca konularını öğrenmemize sebep olmuştu. Ve bugün itibariyle GAME perakende sitesi tarafından Twitter üzerinden GTA V’in yeni posterleri sızmış durumda!

Tamamına buradan ulaşabileceğiniz posterlerde görüldüğü üzere çıkış tarihi olarak yine 2013 İlkbaharı belirtilmiş, ve iki adet yepyeni sanatsal çalışma dikkatleri çekiyor. İlk çalışmada bir kadın polisin bir kadını tutuklarken, ikinci çalışmada ise bir karakteri kırsal bir alanda elindeki dürbünlü tüfeğiyle ATV motorunda görüyoruz. Seride bir ilk olarak kadın polislerin olacağını ve GTA: San Andreas’taki motorlardan olan ATV’nin geri döneceğini anlamak mümkün!

Çok yakın zamanda Rockstar’dan büyük bir duyuru bekliyoruz. Yollarını gözlediğimiz oyun ilkbaharda gelecek gibi görünüyor!


27 Ekim 2012

Çıkış Tarihi: İlkbahar 2013?

Sony’nin Londra mağazasından sızdırılmış bu görseller oyun hakkında merak ettiğimiz tüm ana konuları öğrenmemize sebep oldu. Sony’nin deposunda çekildiği iddia edilen bu resimlerde oyunun 2013 İlkbaharında çıkacağı yazıyor. Ayrıca platform olarak da tahmin edildiği gibi Xbox 360 ile PlayStation 3 görülüyor.

Daha önce hiç görücüye çıkmamış bir sanatsal çalışma da dikkat çekiyor. Oyunun ilk tanıtım videosunda ve ekran görüntülerinde gördüğümüz siyahi karakter ile birlikte doberman cinsi bir köpek görülüyor. Anlaşılan San Andreas havası misliyle geri dönüyor! Daha fazla görsel için forumumuzdaki konumuza uğrayın.


27 Ekim 2012

Game Informer GTA V Sayısının Çıkış Tarihi Duyuruldu

GTA V hakkında ilk bilgilerin Game Informer Aralık sayısında olacağını daha önceden duyurmuştuk. Bu konu hakkında ayrıntılar gelmeye başladı. Dergi, Aralık sayısının kapağını 8 Kasım sabahı yayımlayacaklarını ve dergiyi dijital olarak o gün öğle vaktinde satışta olacağını duyurdu. Derginin normal sürümü ise 16 Kasım’da çıkışını yapacak.

Tahmin ettiğimiz gibi bizi oldukça detaylı bilgiler bekliyor. Dergi editörlerinden Matt Bertz tarafından yazılmış büyük bir GTA V incelemesi, birçok bilgi, detay, ekran görüntüleri ve sanatsal çalışmalar ile birlikte derginin GTA V’e ayırdığı sayfa sayısı tam 18 sayfa! Çok uzun bir bekleyişten sonra GTA V hakkındaki bilgilere doyacağız. 8 Kasım’ı takvimlerinize not alın ve takipte kalın!


24 Ekim 2012

İlk Sanatsal Çalışma Yayımlandı: “Haşere ile Mücadele”

Rockstar Games, GTA V’in ilk sanatsal çalışmasını yayımladı! GTA V’in ilk tanıtım videosunda gördüğümüz soygun görevini konu alan “Pest Control” (Haşere ile Mücadele) adındaki bu sanatsal çalışma, serinin diğer oyunlarına göre oldukça renkli görünüyor. Ayrıca Rockstar müjdeyi de verdi: “Bir sürü bilgi gelecek ay geliyor. Hazırlanın!”

Oyun hakkındaki birçok bilginin önümüzdeki ay geleceğini açıklayarak muhtemelen Game Informer dergisinin Aralık sayısını kasteden Rockstar’ın yayımladığı bu çalışmanın yüksek çözünürlüklü boyutuna buradan ulaşabilirsiniz. Mobil cihazlarınız için farklı boyutlarına da buradan ulaşabilirsiniz.

Uzun bekleyiş sona eriyor; gelecek ay yepyeni GTA V bilgileri, haberleri geliyor. Bizden ayrılmayın!


18 Ekim 2012
GTA V “Crew”lerinde Neler Görmek İstersiniz?

Rockstar, GTA V’in multiplayer’ı için hazırlıklara başladı! Bilindiği gibi ilk olarak Max Payne 3′te kullanılan Crew multiplayer sistemi GTA V’te de yer alacak. Rockstar da GTA V’in multiplayer’ındaki Crew’ler için istekleri oyunculara açmış durumda.

GTA V’in Crew’lerinde ne tür özellikler görmek isterdiniz? Ne tür yeni multiplayer modlarının olmasını dilerdiniz? Tüm isteklerinizi, dileklerinizi ve fikirlerinizi GTAVCrewFeedback@rockstargames.com adresinden Rockstar’a ulaştırarak Rockstar Games’in Crew sistemi için yeni fikirler almasını sağlayabilir, yeni oyunumuz GTA V’in multiplayer’ının daha iyi olmasında katkı sağlayabilirsiniz!

Bizce Gang Wars modunda Los Santos çetelerinin savaşları hiç de fena olmaz… Sizce?


18 Ekim 2012
Resmi Facebook Sayfası Açıldı

Rockstar, Facebook’ta GTA V de dahil olmak üzere tüm Rockstar oyunlarının resmi sayfalarını açmış durumda. GTA V hakkındaki son haberleri, gelişmeleri, trailer’ları, videoları Facebook üzerinden takip etmek için tıklayın. Öte yandan “Beğeniler” bölümünden diğer favori GTA oyunlarınızı da beğenip takibe alabilirsiniz.


11 Ekim 2012

GTA V, Game Informer’da


Dünyaca ünlü oyun dergisi Game Informer aralık ayında GTA V’i ağırlıyor! Game Informer’ın yazı işleri müdürü Andy McNamara, Twitter hesabından yazdığı mesajda derginin aralık sayısının kapağının tüm dünyanın dört gözle beklediği GTA V olacağını açıkladı, ve Rockstar da onayladı!

McNamara, Twitter hesabından attığı tweet’te, “New York’ta, Aralık’ın kapak oyununa göz atmak üzereyiz.” derken, Game Informer’ın resmi sitesinden de derginin önde gelen isimlerinden Matt Bertz, Matt Helgeson ve Andy McNamara’nın New York’taki Rockstar Games’in stüdyosunda oyunu inceledikleri açıklandı.

Game Informer’ın dergi kapak tasarımları bir önceki ayın başında gösterime giriyor ve dergi o aydan bir önceki ay piyasada olmuş oluyor. Yani aralık ayının kapağını 1 Kasım‘da göreceğiz ve dergi kasım ayı içerisinde çıkmış olacak. 1 Kasım’da herkesin gözü Game Informer’ın sitesinde olsun!

Tahminlerimize göre dergide oyunun daha önce hiç açıklanmamış yeni bilgileri, haberleri yer alacak. Aralık sayısını merakla bekliyoruz!


19 Eylül 2012

KIFFLOM Tişörtleri Satışta

GTA V’in viral reklamları devam ediyor. San Andreas’ta bulunan Epsilon tarikatının Twitter’da resmi olarak yeniden canlandığını sizlere daha önce duyurmuştuk, ve tarikat faaliyetlerine devam ediyor. Rockstar’ın mağazasında Epsilon tarikatının tanrısı KIFFLOM yazılı tişörtler satışa çıkmış durumda. Tişörtün arka tarafında ise “Sistem Henüz Yazılmadı” yazıyor. Epsilon tarikatına bağışta bulunmak için siz de bu 20$’lık tişörtlerden alabilirsiniz.

Tüm bunların GTA V’e hazırlık olarak yapılan viral reklamlar olduğunu hatırlatalım. Epsilon Program ve KIFFLOM hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.


24 Ağustos 2012

Dört Adet Ekran Görüntüsü Yayımlandı: “İş”

   

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan altı ekran görüntüsüyle ortalığı ummadığımız bir anda sarsan Rockstar, bizleri GTA V ateşiyle yakmaya devam ediyor! Rockstar daha önceden söz verdiği gibi bu hafta ardı ardına yeni ekran görüntülerini yayımlıyor ve bugün de yepyeni ekran görüntülerini sunarak haftamızı güzel bir finalle noktalıyor. “Business” (İş) adı altında yayımlanan bu dört adet görüntüsünde Los Santos’un yeraltı dünyasına tanık oluyoruz. Ekran görüntülerinin yüksek çözünürlük boyutlarına ulaşmak için yukarıdaki görüntülerin üzerine tıklamanız yeterli.

Rockstar bu görüntülerin yanı sıra birkaç veya daha sonraki haftalarda yeni görüntülerin geleceğinin de altını çizdi. Artık GTA V sezonu yavaş yavaş açılıyor. Yeni trailer’ın ve yeni bilgilerin çok yakın zamanda geleceğini hissetmemek mümkün değil!


22 Ağustos 2012

Üç Adet Ekran Görüntüsü Yayımlandı: “Boş Vakit”

  
Henüz iki gün önce üç adet yeni ekran görüntüsünün yayımlanmasına rağmen Rockstar Games bomba üstüne bomba patlatmaya devam ediyor! GTA V’in “Leisure” (Boş Vakit) adı altında 3 adet daha yeni ekran görüntüleri yayımlanmış durumda! Görüntüler, GTA V’in Güney Kaliforniya’sının uçsuz bucaksız özgür dünyasında boş vakit bulduğumuzda yapabileceğimiz spor aktivitelerini içeriyor ve gerçekten her şey harika görünüyor. Özellikle seride bir ilk olarak tenis oynayacağız gibi! Bu görsel şöleninin yüksek çözünürlüklü boyutlarına ulaşmak için yukarıdaki görüntülerin üzerine tıklamanız yeterli.

Bizi ve Rockstar’ı takip etmeye devam edin. Görünüşe göre çok yakında yeni görüntüler ve içerikler yolda!


20 Ağustos 2012

Üç Adet Ekran Görüntüsü Yayımlandı: “Ulaşım”

  

Rockstar, geçtiğimiz ay yayımlanan iki adet ekran görüntüsünden sonra bugün 3 adet yeni ekran görüntüsü yayımladı! Bununla bırakmayan Rockstar, müjdeyi de verdi: Yeni ekran görüntüleri de bu hafta içinde geliyor! Bugün “Transport” (Ulaşım) adıyla yayımlanan bu üç adet ekran görüntüsü, GTA V’te kullanılacak araçlar hakkında yeni detaylar içeriyor. Ekran görüntülerinde gördüğümüz üzere jetler ve bisikletler geri dönüyor! Ekran görüntülerinin yüksek çözünürlüklü boyutlarına ulaşmak için yukarıdaki görüntülerin üzerine tıklamanız yeterli.

Rockstar’ın belirttiği gibi görüntülerin devamı bu hafta içinde gelecek. Bu yüzden hiçbir yere ayrılmayın, bizleri takip etmeye devam edin. Güzel bir GTA V haftası bizleri bekliyor!


1 Ağustos 2012

Epsilon Program Geri mi Dönüyor?

GTA: San Andreas’ta yer alan Epsilon Program tarikatını bilmeyenimiz yoktur. San Andreas eyaletinin meşhur tarikatlarından olan, Kifflom adlı bir tanrıya inanan dini bir mezhep. San Andreas’taki birçok myth avcısının peşine düştüğü gizemlerden biriydi. İşte bu Epsilon Program, GTA V’te geri dönecek gibi görünüyor.

Rockstar, geçtiğimiz hafta itibariyle Epsilon Program’ın resmi Twitter ve YouTube hesaplarını açmış durumda. Üstünden 8 sene geçmiş oyun GTA: San Andreas’taki bu Epsilon’ın günümüzde Twitter ve YouTube hesabının açılması kafaları karıştırdı. Herkesin hemfikir olduğu nokta, bunun GTA V’e ön hazırlık olduğu yönünde; yani muhtemelen Epsilonizm tarikatı GTA V’te de yer alacak. GTA V’in de San Andreas eyaletinde geçtiğini ve bu eyaletin en büyük tarikatının Epsilon Program olduğunu düşünürsek de bu oldukça mümkün görünüyor. Zira Rockstar’ın 8 sene boyunca güncellemediği bir projeyi yıllar sonra günümüze taşıması akıllara başka bir ortak nokta getirmiyor. Rockstar, GTA V’in reklamlarına şimdiden başlamış olmalı.

Haberin tamamı için tıklayın.


12 Temmuz 2012
İlk Ekran Görüntüleri Yayımlandı
 
Ve 8 ay sonra GTA V yüzünü yeniden gösterdi! İki adet ekran görüntüsüyle birlikte GTA V ve diğer oyunlar hakkında yepyeni bir soru-cevap makalesi yayımlayarak oyuncuların merak ettiği tüm sorularını yanıtlayan Rockstar, GTA V hakkındaki yeni haberlerin ve yeni trailer’ın yakın zamanda geleceğini ancak bir süre beklememiz gerektiğini belirtti. Ekran görüntülerinin yüksek çözünürlüklü boyutlarına ulaşmak için yukarıdaki görüntülerin üzerine tıklamanız yeterli.

İşte soru-cevap makalesinden GTA V hakkındaki sorular ve cevapları…

Soru 1: GTA V’e neler oluyor?
Rockstar Games: Oyun üzerinde çalışmakla meşguluz! Her şey güzel gidiyor, ama bu oyun büyük bir proje. Yakında sizinle daha fazla bilgi ve somut şeyler paylaşacağız.

Soru 2: Neden bize daha fazla bilgi vermiyorsunuz?
Rockstar Games: Daha önce de söylediğimiz gibi, genelde oyunlarımızın çıkış tarihleri arasında uzun bir süre oluyor ve gelecekte de böyle olmaya devam edecek. Bu size sinir bozucu geliyorsa üzgünüz, ama lütfen anlayın, bunu “hayranlarımızı umursamadığımız”, “saygı göstermediğimiz”, “GTA hayranlarından nefret ettiğimiz” için yapmıyoruz – kesinlike tam tersi! Bunu %100 doğru bilgi vermek istediğimiz için ve oyun çıktığında bir çok sürprizle karşılaşmanızı istediğimiz için yapıyoruz. Önemsediğimiz tek şey oyunun tadını tam olarak çıkarmanız ve bizim kesin bilgiler yayınlamamız. Sadece şuan oyun hakkında trailerdan başka bir şey paylaşacak durumda değiliz ve bir süre daha olamayacağız. Ama, sizin için gizlice bir fotoğraf elde etmeyi başardık. Çok değil, fakat bizce çok eğlenceliydi.

Ekran görüntüsü #1

Ama sonra tabii ki usta ekibimiz tek bir fotoğrafın oyunu özetleyemeyeceğini söyledi ve bize bir fotoğraf daha verdi…

Ekran görüntüsü #2

Yakında sizin için birkaç tane daha fotoğraf almaya, ve hazır olduğumuzda da yeni bir trailer yayımlamaya çalışacağız.

Haberin tamamı için tıklayın. Rockstar’ın bu makalesinin tamamına göz atmak isterseniz tıklayın.

Yeni haberler ve yeni ekran görüntüleri çok yakında, heyecanlı bekleyişe devam!


22 Mart 2012

İlk Multiplayer Detayı Açıklandı: Crew Sistemi


Rockstar Games aylar sonra GTA V hakkında ilk defa konuştu! GTA V’e dair ilk multiplayer detayları Dan Houser’dan geldi! GTA V ve Max Payne 3 multiplayer’ı için geçerli olan “takım” sistemi, multiplayer modlarını daha eğlenceli hale getirecek gibi görünüyor. Yeni başlayan oyuncular ve eski oyuncular için eğlenceli olabilecek ve yeni oyuncuların multiplayer’da zorlanmadan çeşitli oyunlara katılmalarını sağlamaya yönelik bir sistem geliştiriliyor. Takım sistemi ile herkese açık takımlara katılabilecek, veya arkadaşlarımız ve bizim özelleştirebileceğimiz özel gruplarda yer alabileceğiz. Daha fazla bilgi için tıklayın.

13 Şubat 2012
Rockstar: “Yeni Haberler Birkaç Ay İçinde”

Rockstar Games, oyuncuların merak ettikleri konular hakkında yeni bir soru-cevap makalesi yayımladı. Makale daha çok Max Payne 3 ağırlıklı olsa da, GTA V hakkında da oldukça kritik bilgiler verildi. GTA V ile ilgili yeni bilgilerin ve ikinci trailer’ın ne zaman geleceğini soranlara cevap olarak, önümüzdeki aylarda GTA V hakkında yeni bilgilerin geleceğini vurguladı. Haber için tıklayın.


5 Şubat 2012
Take-Two: “Gelişim Aşamasında Büyük Bir İlerleme Kaydedildi”

Take-Two başkanı Strauss Zelnick, oyun için henüz bir çıkış tarihi belirlenmiş olunmamasına karşın, GTA V’in gelişim aşamasında büyük bir ilerleme kaydedildiğini söyledi. Konferansta her zamanki gibi oyun için herhangi bir tarih verilmezken, serinin yeni oyunu GTA V’in de Rockstar hayranlarını tatmin edecek kusursuz oyunlarından biri olacağı söylendi. Haber için tıklayın.


7 Aralık 2011
Rockstar: “Harita Çok Büyük”

Rockstar Games’in kurucularından ve GTA serisinin senaristi olan Dan Houser, Game Informer dergisinin 2012 Ocak sayısına röportaj verdi. Röportaj daha çok Rockstar Games ve Max Payne 3 ağırlıklı olup bilindik bilgiler üzerinde konuşulsa da, röportajın çok küçük bir parçası bizleri heyecanlandırmaya yetiyor. Houser, GTA V’in haritanın çok büyük olacağını açıkladı. Haber için tıklayın.


3 Kasım 2011
Üç Adet Resmi Logo Sanatsal Çalışmaları Yayımlandı

Rockstar, serinin yeni oyunu GTA V’i ilan etmesiyle beraber oyunun resmi logosunu oyunculara sundu. Biri duvar kağıdı, diğerleri de avatar olmakla beraber bu logo artwork’lerinin yüksek çözünürlüklü boyutlarına bu ve bu adresler üzerinden ulaşabilirsiniz.


3 Kasım 2011
Oyunun Resmi Web Sitesi Yayına Girdi
Rockstar, serinin yeni oyunu GTA V’i ilan etmesiyle beraber oyunun resmi web sitesini yayına soktu. GTA V hakkında en son haberlere ve birçok bilgilere erişebileceğiniz bu siteye ulaşmak için adres: http://www.rockstargames.com/V


3 Kasım 2011
Sam Houser: “GTA V, GTA’nın Bir Diğer Radikal Yeniliği”

Büyük duyurusu ve ilk videosunun yayımlanmasıyla birlikte ortalığı sarsmaya devam eden GTA V, bugün itibariyle Rockstar tarafından resmi olarak duyuruldu. Rockstar Games’in ve GTA serisinin kurucusu olan Sam Houser, Take-Two’nun basın bülteninde konuştu. GTA V’in GTA serisinin yeni radikal icadı olacağını belirten Houser, GTA V konusunda oldukça heyecanlı ve iddialı olduklarının altını çizdi.

Houser’ın açıklaması şöyle: “Grand Theft Auto V, Grand Theft Auto evreninin bir diğer radikal yeniliği. Yeni vizyonumuzu hayranlarımızla paylaşmak için inanılmaz derecede heyecanlıyız.”


3 Kasım 2011

Rockstar, GTA V’i Resmi Olarak İlan Etti

Rockstar Games, GTA V’in ilk trailer’ının yayımlanmasının ardından bugün GTA V hakkında resmi bir açıklamada bulundu. Bu açıklamada GTA V’in nerede geçeceği hakkında kesin bir duyuru yapan Rockstar’ın açıklamasına göre GTA V, San Andreas eyaletinin Los Santos şehrinde geçecek; Los Santos’la beraber tepeler, kırsal alanlar ve sahillerle kaplı günümüz Güney Kaliforniya’sının yeniden hayal edilmiş versiyonu keşfedilmek için bizleri bekliyor olacak. Rockstar bunun yanı sıra GTA V’in açık dünya oyun şekline yepyeni bir bir tarz getireceğini, oyunda yeniden çevrimiçi çoklu oyuncu (multiplayer) özelliğinin olacağını, oyunun günümüzde geçeceğini ve de oyunun hikâyesinin para üzerine kurulu olduğunu açıkladı. Bu açıklamayla beraber oyunun logosunda neden paraya bu kadar dikkat çekildiğini de öğrenmiş olduk. Haber için tıklayın.


2 Kasım 2011
İlk Trailer Yayımlandı: Sonraki Durak LOS SANTOS!

Ve beklediğimiz gün geldi çattı! Merakla beklenen GTA V’in ilk tanıtım videosu yayımlandı! Videoda GTA V’in hangi şehirde geçeceğini de öğrenmiş olduk: Los Santos! Videoyu hemen izlemek için tıklayın! İyi seyirler!


26 Ekim 2011
Trailer için Geri Sayım Sayacı Eklendi

Rockstar, büyük ses getiren GTA V’in duyurusunun ertesi günü resmi sitesine oyunun ilk trailer’ı için geri sayım sayacı ekledi. Geri sayım tam 1 hafta sonra son bulacak ve geri sayım bittiğinde GTA V’in ilk trailer’ı bizlerle buluşacak!


25 Ekim 2011
Grand Theft Auto V Duyuruldu!

Ve sonunda!.. GTA IV’ten sonra büyük bir bekleyiş içine girmemize sebep olan Grand Theft Auto V, bugün itibariyle Rockstar Games tarafından resmen duyuruldu! Rockstar Games’in resmi web sitesine bugün girmeye çalışanlar büyük bir sürprizle karşılaştı: Site bizleri GTA V logosuyla selamladı! Üstelik Rockstar, oyunun ilk trailer’ının (tanıtım videosu) tarihini de verdi: 2 Kasım 2011 günü GTA V’in ilk videosu geliyor!

Share