“GTA VI için Aklımızda Şimdiden Fikirler Var”
07 Ekim 2013  

Yeni gözbebeği GTA V’in elde ettiği başarısıyla rekora doğru koşan Rockstar, GTA V’e olan yoğun ilgiden haliyle oldukça memnun. Öyle ki, üç günde bir milyar dolar hasılat elde eden oyun, her yönüyle biz oyuncuları etkilemeyi başarıyor, uçsuz bucaksız dünyasında kaybolmaya devam ediyoruz. Şu sıralarda ise bilindiği üzere sorunlu geçen GTA Online maceramızda sıkıntılar yaşasak da, bu sorunlar en az biz oyuncuların canını sıktığı kadar elbette Rockstar’ın da canını sıkıyor. Sorunsuz bir online hizmeti sağlamak adına da mesai fazlasıyla canla başla uğraş veriyorlar.

Oturup GTA V’in her yönüyle, her zevkiyle tadını çıkardığımız ve Rockstar’ın tek odağı GTA V olduğu, GTA V’in daha taptaze olduğu şu günlerde belki ilerisi için konuşmak için bayağı erken, ancak biz GTA oyuncuları da içten içe “GTA V böyleyse, GTA VI (GTA 6) nasıl olacak kim bilir!” demeden edemiyoruz pek tabii ki.

Geçtiğimiz perşembe günü Develop dergisiyle bir söyleyişi gerçekleştiren Rockstar North’un başkanı Leslie Benzies, her ne kadar şu an için çok çok erken olsa da “Peki GTA V’ten sonrası ne olacak?” sorularına ufaktan değindi. GTA VI için şimdiden kafalarında bazı fikirlerin oluşmaya başladığını söyleyen Banzies’in GTA VI üzerine gelen soru üzerine cevabı şöyle:

“Yapmak istediklerimize dair 45 yıla değecek kadar fikirlerimiz var. GTA VI’nın nasıl olacağını bilmiyoruz, ancak aklımızda bazı fikirler mevcut. Şu anda GTA Online tek odağımız. GTA V’i tamamladıktan sonra hiç mola vermeden Online’a başladık. Ayrıca yapmak istediğimiz başka şeyler -içerikler, DLC’ler- de var, ve doğru olanları seçeceğiz.” – Leslie Benzies, Rockstar North başkanı

Tabii ki dediğimiz gibi GTA VI için şu anda çok ama çok erken. GTA V’in bile GTA IV’ten 5 sene sonrasında çıktığını düşünürsek GTA VI’nın da Rockstar için bol bol zamana ihtiyacı olduğunu ve aceleye getirmeyeceğini anlamak zor değil. Rockstar’ın şu anki tüm odağı tamamiyle GTA V, GTA Online, bu iki oyun için ileride gelecek olan DLC’ler ve büyük ihtimalle de ileride çıkışını yapacak olan PC platformu… Kim bilir, belki de GTA VI’ya ulaşmamız sandığımızdan da zaman alacak: Muhtemelen Rockstar, GTA III’ten sonrasında yaptığı gibi arayı Vice City, San Andreas, Advance, Liberty City Stories, Vice City Stories benzeri ek oyunlarla kapatacak.

Rockstar’ın kafasındaki bu yeni fikirleri de merak etmedik değil doğrusu. Acaba her GTA oyuncusunun dilediği ve tahmin ettiği gibi büyük olasılıkla bu sefer Los Santos’tan sonra Vice City’ye mi geri döneceğiz dersiniz? Yoksa yine San Andreas eyaletinden devam ederek San Fierro’ya mı, yoksa Las Venturas’a mı kucak açacağız? Ya da geçen sene Leslie Benzies’in açıkladığı gibi hemen hemen tüm GTA oyuncuların en büyük hayali olan bugüne kadarki tüm GTA şehirleri tek bir oyunda mı birleşecek?! Her ne olursa olsun, bunları düşünmemiz için henüz erken. Şimdilik ilerisi için düşünmeyi bir kenara bırakıp GTA V’in tadını çıkarma vakti… Yine de tekrarlayalım: GTA V böyleyse, GTA VI’yı düşünemiyoruz bile!

“GTA VI için Aklımızda Şimdiden Fikirler Var”” üzerine 8 düşünce

 1. merak ettim valllaa
  erken yaparsalar çok iyi olmaz az sabır diyorum valla
  pes de aynı oldu ama pes 1 senede oldu acelele pes2014 çok kötü bence
  (pes 2013e göre)

 2. Gta 6 dan beklediklerim;
  Yağmur yağdığında adamın şemsiye çıkarabilmesi (bir fonksiyon ile bu işlemi yaparsa daha iyi olur)
  Hayvanat bahçesi olsun içinde filler,zürafalar herşey olsun
  Körpü altı paralı dövüşler olsun
  Karakterimiz ölünce hastanenin önünden değil içinden çıksın
  arabamızın kaputunu bagajanı açabilelim
  aracımıza benzin doldurabilelim
  karakterimizn yaşlanabilsin,kilo alabilsin,boyu uzayabilsin ve tabi bizimle birlikte aynı şey etraftaki insanlar içinde geçerli olsun.
  Televizyon kanalları güncellensin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*