GTA V’in Ana Karakterini Ned Luke mu Seslendiriyor?
11 Kasım 2011  

GTA V’in ilk tanıtım videosu yayımlandıktan sonra ortaya ilginç ancak bir o kadar da sağlam bir söylenti atıldı. Videodaki ana karakter, Amerikan aktör Ned Luke’e benzetildi. Bu sadece basit bir benzetme değil, karakter gerçekten aşırı derecede aktör Ned Luke’e benziyor. Ned Luke’un simâsından yanağındaki benine kadar hemen hemen her şey ana karakterle örtüşüyor. Üstelik Ned Luke’e olan benzerlik sadece bununla sınırlı değil; videodaki ana karakterimizin sesinin de Ned Luke’un sesi olduğunu iddia edenler var. Bu söylentinin gerçeklik payı ise oldukça yüksek zira GTA oyunlarında Rockstar Games’in çoğu karakteri karaktere seslendirme yapan sanatçıyı örnek alarak tasarladığını hepimiz biliyoruz.

Üstelik Ned Luke’un kuzeni Rebecca Halls, GTA V’in ilk videosunun yayımlandığı gün olan 2 Kasım 2011’de Twitter üzerinden bu iddiayı adeta doğruladı. GTA V’in tanıtım videosunda kuzeninin sesini duyduğunu belirten Halls, hatta videoda görülen ana karakterin kuzenine bile benzediğini açıkladı.

Rebecca Halls (2 Kasım 2011)

“Demin yeni Grand Theft Auto oyununun tanıtım videosunu duydum ve yapabileceğim tek şey gülmekti. Videoda kuzenimin sesi çok garip şekilde duyuluyor.”

Rebecca Halls (2 Kasım 2011)

“Karakter, kuzenime bile benziyor.”

İddiayı destekleyen başka bir bomba haber de Ned Luke’un yakın arkadaşlarından ve o da Ned Luke gibi aktör olan Jimmy Taenaka‘dan geldi. GTA V’in ilk videosunun yayımlanmasından 3 gün sonra, 5 Kasım 2011’de aktör Jimmy Taenaka, Twitter üzerinden Ned Luke’un GTA V’in ana karakterini seslendirdiği gibi karakterin de ta kendisi olacağını açıkladı.

Jimmy Taenaka (5 Kasım 2011)

“Benim oyuncu dostum Ned Luke, Rockstar Games’in gelecek oyunu olan Grand Theft Auto 5’te ana karakteri seslendirdiği gibi kendisi de ana karakterin ta kendisi olacak. Yolun açık olsun Ned!”
Jimmy Taenaka (5 Kasım 2011)

İşte dostum Ned Luke’un ana karakterliğini üstlendiği Grand Theft Auto V’in tanıtım videosu! http://www.youtube.com/watch?v=QkkoHA…

Taenaka’nın bu tweet’i üzerine ünlü GTA V fan sitesi iGTA5, Twitter’dan Taenaka’ya bunun gerçek olup olmadığını sordu: http://twitter.com/#!/iGTA5/status/134783239842840576

Ve Taenaka’nın verdiği cevap: http://twitter.com/#!/jimmytaenaka/status/134792854588502016

Jimmy Taenaka (11 Kasım 2011)

“GTA V harika görünüyor! Henüz resmi değil ama onun Ned Luke’un sesi ve görünüşü olduğunu biliyorum. Kendisi, Statham’dan daha büyük ve daha harikadır!”

Ayrıca Ned Luke’un kendisi de bir Rockstar Games ve GTA hayranı. Kendisine ait olan Twitter hesabı üzerinden Rockstar Games’i takip ediyor ve 5 Kasım 2011 günü “GrandTheftAutoMemories”ı tweet’lemiş.

Son gelişen olayların ardından da Twitter hesabını kapattı. Fakat daha sonra hesabı yeniden açıp hesabını koruma altına aldı; hesabı şu anda sadece kendisine özel. Ama Ned Luke’un Twitter hesabının resmi olup olmadığı da bilinmiyor. Ned Luke olmayabilir, birisi onun sahte hesabını açmış olabilir. Yine de temkinli davranmakta fayda var ancak Ned Luke’un öz kuzeni ve yakın dostunun söylediklerine bakarsak GTA V’teki karakterimizi Ned Luke’un seslendirdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

IMDb, Ned Luke’u Onayladı > Ve işte asıl olay… Bu söylentilerin ardındaki sır perdesini ünlü internet sinema platformu IMDb araladı. Geçtiğimiz Kasım ayında, GTA V’in videosunun yayımlanmasının ardından IMDb, GTA V sayfasındaki karakterler ve karakterleri seslendirenler bölümünde Ned Luke’a yer verdi. IMDb’ye göre Ned Luke, GTA V’te Albert de Silva adında bir karakteri seslendirecekti. Ayrıca Ned Luke – Albert de Silva ikilisinin yanı sıra karakterler bölümünde GTA: San Andreas’taki ana karakterimiz Carl Johnson ve GTA IV’teki karakterimiz Niko Bellic’e de yer verildi. Fakat bu daha sonra GTA V sayfasından kaldırıldı ve şu anda IMDb’nin GTA V sayfasındaki karakterler bölümünde kimse yok.

IMDb sitesindeki sayfalar büyük ihtimalle -tıpkı Vikipedi gibi- üyeler tarafından düzenlenebiliyor. Bir üye Ned Luke’u, Carl Johnson’ı ve Niko Bellic’i GTA V sayfasına kafasına göre yazmış da olabilir. Zaten daha önceden Ned Luke, Carl Johnson ve Niko Bellic dedikoduları biliniyordu ve bir üye de bu dedikoduları göz önüne alarak oraya yazmış olabilir. Karakterlerde Albert de Silva, Carl Johnson ve Niko Bellic’ten başka kişilere yer verilmemesi de bunun sadece “tahmin” olabileceğini güçlendiriyor ve tüm karakterlerin sayfadan kaldırılması da bunu gösteriyor.

Ned Luke’un IMDb’deki sayfasında yer alan Demo Reel videosu (Videodaki Ned Luke’un sesini, GTA V’in videosundaki ana karakterimizin sesiyle karşılaştırabilirsiniz): http://www.imdb.com/video/demo_reel/vi174889497/


Ned Luke’un GTA V’te yer alma ihtimali ne kadar doğru bilinmiyor ama tüm ipuçları onun GTA V’te ana karakteri seslendirdiği yönünde. Karakterin bile Luke’a benzemesi, kuzeninin ve yakın arkadaşının bu iddiaları doğrulaması, bizlere “Ateş olmayan yerden duman çıkmaz.” deyimini hatırlatmadan edemiyor…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*