GTA V’in Yapımı Tamamlandı ve Çıkış için Hazır!
24 Ağustos 2013  

Sızan dosyalarıyla pek çok spoiler’ın şimdiden gelmesine sebebiyet vererek hepimizi üzen GTA V’ten yüzümüzü güldürecek bir haber: Yıllarca üzerinde çalışılan, binlerce kişinin yapımında bulunduğu, milyonları peşinden sürükleyen Grand Theft Auto V‘in yapım sürecinin nihayet bittiği, çıkışı için her şeyin hazır olduğu ve Rockstar’ın artık 17 Eylül’de oyunun çıkışını yapması için gün saydığı açıklandı! Artık oyunun çıkışına sayılı günlerin kaldığı şu günler GTA V için disk basım ve sevkiyat işlemleriyle geçecek…

Sızıntılardan ötürü rahatsızlıklarını da dile getiren Rockstar, büyük bir hayal kırıklığına uğradıklarını belirterek, “keşke bunlar hiç olmayıp oyunu tüm heyecanıyla 17 Eylül’de çıkarabilseydik” açıklamasında bulundu. Öte yandan PSN’den oyunun ön yüklemesine izin vererek büyük sızıntıların gelmesine yol açan Sony de resmi blog’ından tüm bu gelişen olaylar üzerine ve gelen sızıntılardan dolayı başta Rockstar Games olmak üzere tüm GTA ailesinden özür diledi.

İşte Rockstar’ın açıklaması:

“Grand Theft Auto V’in resmi olarak yapımının tamamlandığını doğrulamaktan mutluluk duyuyoruz ve artık oyunu 17 Eylül’de PlayStation 3 ve Xbox 360 için çıkarmak için hazırlanıyoruz. Ne yazık ki, birçoğunuzun da bildiği gibi, Avrupa’daki PlayStation Store’dan Grand Theft Auto V’i ön sipariş verip dijital olarak indirenler GTA V’in bazı önemli dosyalarına ulaşma imkânına sahip olarak internet aracılığıyla oyundan bazı bilgi ve medyaların sızmasına yol açtılar. Buradan Sony’nin açıklamasını okuyabilirsiniz: http://blog.eu.playstation.com/2013/08/24/grand-theft-auto-v-update/.

Sizin de hayal edeceğiniz gibi, oyunun çıkışından önce şimdiden yayılan bu sızıntı ve spoiler’lardan dolayı derin bir hayal kırıklığına uğradık. GTA V, dünya üzerindeki pek çok kişinin verdiği emeklerle ve zorluklarla yıllarca üzerinde çalışılmış bir yapım ve oyunu en nihayetinde bu 17 Eylül’de uygun bir biçimde sizlerle paylaşmaktan daha heyecanlı olamazdık. Resmi olarak paylaşacak daha çok şeyimiz olmasından dolayı, bu zamandan itibaren oyunun çıkışına kadar GTA V hakkındaki tüm duyurular için lütfen Rockstar Newswire‘ı takip etmeye devam edin.

Anlayışınız ve desteğiniz için hepinize teşekkür ederiz.” Rockstar Games

Sony’nin özrü ise şu şekilde:

 “Ne yazık ki Avrupa’daki PlayStation Store’dan Grand Theft Auto V’i ön sipariş verip dijital olarak indirenler GTA V’in bazı önemli dosyalarına ulaşma imkânına sahip oldu ve bu önemli dosyalar internette paylaşıldı. Avrupa’daki PlayStation Store’dan dijital ön sipariş dosyalarını kaldırdık. Rockstar’dan ve spoiler içeriğe maruz kalan dünya çapındaki tüm GTA fanlarından içtenlikle özür diliyoruz. GTA V bu yılın tutkuyla takip edilen ve en çok beklenen oyunlarından bir tanesi ve 17 Eylül’deki tarihi çıkışını heyecanla bekliyoruz.” – Sony Entertainment İletişim Sorumlusu Nick Caplin

Sony’nin yaptığı bu büyük hata elbette affedilir gibi değil, ancak herhangi bir spoiler yediyseniz canınızı sıkmaya ve fazla kafaya takmaya da gerek yok zira GTA V için eylülde keşfedilmeyi bekleyen pek çok şey daha bizleri bekliyor… Eğer herhangi bir spoiler’a zaten maruz kalmadıysanız ve bizler gibi kalmamaya da gayret gösteriyorsanız zaten sorun yok; GTA V’i tüm heyecanıyla beklemeye tam gaz devam!

Rockstar Games ve yıllarca bu oyunun üzerinde çalışmış binlerce kişinin emeğine saygı duyarak GTATurk.com olarak oyunun çıkışına artık sayılı günlerin kaldığı şu sıralarda oyun ile ilgili sadece Rockstar tarafından yayımlanmış resmi bilgileri paylaşacağımızı bildiririz. En doğru ve resmi bilgiler için her zaman olduğu gibi bizleri takip etmeye devam edin…

GTA V’ler basılıyor: Disk tasarımı belli oldu!

Öte yandan geçtiğimiz gün itibariyle GTA V PS3 disklerinin basım işlemlerine dair kareler de ortaya çıktı. Bununla beraber oyunun tamamlanmış olduğu anlaşılmıştı ve şimdiyse Rockstar’ın doğrulamasıyla netlik kazanmış oldu. Aşağıdan ulaşabileceğiniz oyun disklerinin basım karelerinde oyun diskinin tasarımını da öğrenmiş bulunuyoruz: Diskler, Beach Weather adlı sanatsal çalışmadan hatırladığımız oyunun kapak kızı olan sarışın güzelle bizleri selamlıyor!

  

Artık GTA V adına her şey tamam ve şu anda basım işlemleri tam gaz devam ediyor. Geriyeyse bir tek mağazalarda raflardaki yerini alma ve 17 Eylül Salı günü tüm dünya çapında milyonlar tarafından beklenen çıkışını gerçekleştirmesi kaldı. Tarihe tanık olmaya artık son sayılı günler!

GTA V’in Yapımı Tamamlandı ve Çıkış için Hazır!” üzerine 3 düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*