GTAVTurk – GTA V Türkçe Yaması
21 Mayıs 2015  

cakal

GTATurk.com olarak 2 yıldır büyük bir gizlilikle üzerinde çalıştığımız GTA V Türkçe Yama projemiz GTAVTurk’ü sunmanın büyük mutluluğu içerisindeyiz.

GTAVTurk için 10’un üzerinde kişi büyük bir gizlilik ile çalıştı. On binlerce satır çevrildi ve çevirmenlere yardımcı olmak adına programcılarımız tarafından 6 adet yardımcı araç programlandı. Çevirilerin kusursuz olması önemliydi ve her ne kadar zamanımızı çok daha fazla uzatsa da Youtube’dan oyunun tüm videoları izlendi, İngilizce yazıları çıkarıldı, Türkçe ‘ye çevrildi ve yazılan özel programlarla oyunun içine aktarıldı. Böylelikle konuşmalar arası anlam karmaşası önlenmiş oldu.

Test aşamasında testi yapan arkadaşlarımız sırf çevirmenlere özel 50 adet test videosu çekti. Yapılan hatalar not alındı ve her yeni sürümlerde düzeltilerek ilerlendi.

Daha öncesinde GTA San Andreas ve GTA IV: Episodes From Liberty City yamalarını çıkaran GTATurk.com ekibi olarak bugün GTA V Türkçe yamasını sizlere sunuyoruz. 10 sene önce CJ ile Grove Street’i almaya çalışırken de yanınızda biz vardık, Gay Tony ile Liberty City’nin kralı olmaya çalışırken de size eşlik etmiştik. En nihayetinde bugün Los Santos’un 3 silahşörünün hikâyesine sizlerle birlikte tanıklık edeceğimiz için mutluyuz.

2 senelik emeğimize karşılık olarak forumumuza gelip bir teşekkür ederseniz çok mutlu oluruz, 10.yılımızı kutlamayı da unutmazsınız artık :) Los Santos’u Türkçe yaşama vakti, iyi oyunlar TÜRK OYUNCUSU!

GTA V Türkçe Yama Sitesine Gitmek İçin Tıklayın!

GTAVTurk – GTA V Türkçe Yaması” üzerine 14 düşünce

 1. Merhaba ben normalde böyle yorumdur felan bu işlere pek önem vermem yamayı indirdiğimde bize destek olmak istiyorsanız yorumlarınız en büyük hediyedir yazıyordu bende yorum atmak istedim oyunu oynamak için yama bekliyordum ve beklediğim süreden çok daha kısa bir zamanda sizlerin sayesinde oynu TÜRKÇE oynayabileceğim 2 yıllık verdiğiniz bu BÜYÜK emekten dolayı sizlere teşekkür ediyorum, Allah yar ve yardımcınız olsun.

 2. Yamayı Kullandım Güzel Fakat Görev Esnasında Çoğu Yazılar Çevrilmemiş Ve Bir tek Bana oluyor Sanırım Trevor Yaşlı Kadını Götürürken ki Konuşmada Altyazıda Bir Sorun Oluşuyor Ve Oyundan Atıyor Ayrıca Uçak vb.. Olayları ilk Kullandığımızda Bağzı Tuşları Belirten Kutucukta Bütün Tuşlar Yanlış Koyulmuş Bunları Düzeltirseniz 10 Numara Yama Olur.

  Yama Güzel Kötülemek Gibi Olmasın Ama Programa Hata Raporu Gibi Bir Ayar Eklerseniz Daha İyi Olabilir Burayı Buldum Buraya Yazdım. Hatalıysam Affola

 3. Merhaba ben ilk yamayı indirdim. Kurdum daha sonra yamayı kurmaya çalıştım. Ama bana Yönetici izni gibi hatalar verdi. Şimdi yeni yamayı indirdim eskiyi yüklemeniz lazım diyor. Eski yüklüyorum daha sonra otomatik v1.1 i indirip kurmaya çalışıyor. Sonra yine önce eski sürümü indirin diyor ne yapacağım bilemiyorum.

 4. Bu gün 10 haziran güncellemesi geldi. Yükledim. Türkçe yamanızı yüklemeye çalıştığımda 350.1 veya 350.2 sürümüne sahip olmam gerektiği uyarısını aldım fakat bu günkü güncelleme ile Gta 5 370 sürümüne yükseldi. Şimdi ne yapmamız gerekiyor?

 5. Merhaba;
  Oncelikle elinize ve emeginize saglık. Yaptıgınız isi cok basarılı buluyorum, Sayenizde ben oynarken esim sıkılmadan film izlermis gibi izleyip, beraberce eglenebiliyoruz. Gun itibarı ile gelen son guncelleme ile beraber turkce yamamız calısmamaya basladı. Yamayı kaldırıp tekrar kurmaya calıstıgımda ise surum hatası veriyor. Kısa zamanda ilgilenmenizi bekliyoruz.
  Tesekkurler.

 6. Merhaba GTA V için güncelleme çıkmıştı ve o güncellemeden sonra tr yama çalışmaz oldu hep sürüm hatası veriyor ilgilenirseniz sevinirim teşekkürler

 7. Merhaba gta 5 için yeni güncelleme geldi ve tr yama çalışmamaya başladı tekrar yüklediğimizde ise sürüm hatası veriyor ilgilenirseniz sevinirim çok işime yaran bir yama idi şimdiden teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*