Hayvanlar, GTA V’te İşlediğiniz Suçları Polise Rapor Edebiliyor
19 Nisan 2015  

gta-5-peyote-plant-easter-egg
Los Santos’dan uzakta sessiz ve tenha bir köşede araçsız kaldınız. Hemen karşınızda kilitli bir araç gördünüz, etrafı iyice yokladınız. Çalmak için hiç bir engel görünmüyor. Usulca yanaştınız ve camı kırdınız. Ancak, bu tenhalığa rağmen birden polise rapor edildiniz! Bu sinir bozucu bir şey olmalı. İşin tuhaf tarafı ise, etrafta insanlığa rağmen hiç bir şey olmaması. Çaldığınız araçta da alarm olmayacağına göre, nasıl oldu da bu olay polise ulaştı?

Cevap sizi şoke edebilir, bir dağ aslanı! Evet, çalıların içine gizlenmiş bir dağ aslanı sizi polise şikayet etmiş!

GTA V’in PC’ye çıkmasının ardından modcular ve bilgisayar kodlamalarından anlayanlar, GTA 5’i tabiri caizse “incik cincik” edip her türlü şeyi açığa çıkarıyor. Aşağıda gördüğünüz görsel de bu iddiaya bir kanıt olacak. Kediler, köpekler hatta geyikler gibi hayvanlar işlediğiniz suçları tıpkı insanlar gibi polise rapor edebiliyorlar.

PdR5Zfz

İşte yukarıdaki görselde de gördüğünüz üzere neden böyle bir şey yapıldı, kimse gerçekten bilmiyor. Ancak görünen o ki oyunun modcuları tarafından bu özellik yakında kaldırılacak gibi.

Bu ve bunun gibi onlarca kod bazlı detay, GTA IV’den sıkça işimize yarayan OPENIV programı sayesinde açığa çıkıyor. GTA IV oyuncularının iyi bildiği bu program sayesinde daha 48 saat geçmeden oyun hakkında bir çok detay-bilgi açığa çıkmış oldu. Ayrıca oyun kodlarının içinde zombiler ve atların da olduğu, ancak oyunda hiç bir yerde görünmediği de ortaya çıkmış bilgiler arasında.

Yani bundan sonra işleyeceğiniz suçlar hakkında kaçışınızı çok iyi hesaplayın. Bir suç işlerken bir adamın telefonla konuşmasına aldırmayın, belki de bankası ile konuşuyordur! Sizin dikkat etmeniz gereken kediler, köpekler olsun. Ayrıca bu olay oyunun konsol versiyonlarında da mevcut. Siz siz olun, etrafta canlı bir yaşam formu varken soyguna kalkmayın.

Kim bilir, belki kuşlar bile sizi polise ispiyonlamak için hazırda bekliyordur! :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*