IGN’de GTA V Haftası: Karakter Detayları, Yeni Bilgiler, Görseller!
14 Kasım 2012  

IGN, bugünkü GTA V incelemesinde bizlere yepyeni içerikler sunuyor. Bu içeriklerde, Rockstar North’dan Leslie Benzies ile bir röportaj, karakter detayları, iki adet yeni ekran görüntüsü ve bir adet de ana karakterlerimizin yer aldığı yeni sanatsal çalışma bulunuyor!

Yeni ekran görüntüleri:

 

 

Leslie Benzies röportajından önemli bilgiler:

  • Oyunda, öncekilerden çok daha fazla özgür görevler mevcut. Görevlerde sadece sizden bir şey yapılması isteniyor ve siz de bu istenilen şeyi nasıl yapacağınıza kendiniz karar verebiliyorsunuz. Örneğin; o görevde hangi karaktere ihtiyaç var, hangi karakterin hangi malzemeye ihtiyacı var, seçim sizin elinizde.
  • Oyundaki hayvanlar sadece süs değil. Bazı bölgeleri koruyan köpekler görebileceğiz ve eğer onların dikkatinizi çekerseniz başınıza belâ alabilirsiniz.
  • Eğer oyunun başlarında üst sınıf araçlar edinmek istiyorsanız, bunu elde etmek için biraz uğraşmak zorundasınız. Örneğin, havaalanı güvenliği sizi içeriye sokmaya ve bir jet ele geçirmenize izin vermiyor. Size karşı ciddi bir şekilde itiraz edip karşı çıkacaklar.
  • Silahlar, özgürlük ve saldırı arasında geliştirerek biraz daha farklılaştırıldı. Oyunculara artık istediği her silaha sahip olma imkânı veriliyor. Oyunun ilk başlarında daha az çatışma ve daha az doyuruculuk var. Fakat oyunda ilerledikçe, doyurucu mücadeler artacak.
  • Rockstar, bir öncekinden daha çok arıtılmış ve geliştirilmiş olan multiplayer moduna çok büyük bir şekilde yoğunlaşıyor ve yakında daha fazla detayı bizlerle paylaşacaklar.


Michael

Oyununun baş ana karakteri olan Michael, suç dolu geçmişinden kurtulmak isteyen, yaşanmaya değecek bir yaşam için çabalayan fakat hiçbir şey dilediği gibi gitmeyen, her şeyiyle ve kaybedecek hiçbir şey olmayışıyla yeniden kirli işlerin içine geri dönen bir adam. Tabii ki büyük umutlarla geldiği Los Santos’ta daha çok yıpranacağını bilemezdi. Bir eş olarak da mutlu olmayan, parayla aklını kaçırmış karısıyla arasında sorunlar olan ve çocuklarının asla sevgisini kazanmayı başaramamış, ego sahibi bir isim Michael.

Trevor

Trevor hakkında söyleyeceğimiz etkileyici bir şey varsa, o da Michael’ın küçük bir parçası olduğudur. Karavanlardan oluşma bir bölgede yaşamakta. Deli ve güven olmayan bir tip. Pislik içinde yaşıyor ve belki de bu yüzden arabaları ateşe verip patlatmaktan hiç korkmuyor. Michael’ın aydınlık gündüzüne karanlık bir gece, ve şu ana bildiğimizse Michael’ın eski bir dostu olduğu. Tek bir vicdan azabı duymadan öldürür, kimse ona bulaşmaya cesaret edemez.

Franklin

Güney Los Santos’ta yaşayan Franklin, oyunun en modern ana karakteri. Her zaman fırsatları kaçırmak istemeyen eski bir gangster. Lüks bir Ermeni araba satıcısının yanında çalışan bir tefeci. Michael’a bir iş konusunda yardım ettikten sonra Michael’la yakın birer arkadaş olurlar. Michael onu “asla sahip olamadığı oğlu” olarak nitelendirir. Michael için oğuldan da ötedir.


Daha fazla bilgi ve görüntüler için gözünüz bizde olsun!

IGN’de GTA V Haftası: Karakter Detayları, Yeni Bilgiler, Görseller!” üzerine 1 düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*