IGN’den GTA V Soru-Cevap: Yeni Bilgiler
07 Eylül 2013  

Geçtiğimiz salı günü GTA V incelemesiyle GTA V haftasına başlayan ve haftaya dünkü yeni incelemeleriyle nokta koyan IGN, bugün GTA V hakkında bir soru-cevap videosu hazırladı. GTA fanlarının, oyunu canlı canlı oynama fırsatı bulmuş IGN ekibine yöneltilen sorularını cevaplayan IGN, oyuna dair birkaç yeni detayla daha karşımıza çıkıyor.

Öne çıkan detaylar şöyle:

 • Köpekler GTA Online’da da olacak.
 • Oyunda her zamanki gibi benzin istasyonundan benzin alma/doldurma özelliği yok.
 • Radyo istasyonları silah menüsüne benzer bir dairesel menüden seçiliyor.
 • Silah menüsü Xbox 360’da LB tuşuna basınca açılıyor. (Buna göre PS3’te de muhtemelen L1 tuşuyla açılıyor.)
 • GTA IV’ün öne çıkan detaylarından olan araçların farını açıp kapama özelliği geri dönüyor. Araçların farları bu sefer gamepad’deki d-pad (sağ sol & yukarı aşağı) tuşlarından açılıp kapanabilecek.
 • Üstü açılıp kapanabilen spor arabalarda aracın üstü yine aynı tuşlarla açılıp kapanabilecek.
 • Oyunda yine toplanabilir gizli paketler olacak ancak bu önceki GTA’lardan biraz farklı olacak: Los Santos’ta işlenmiş cinayetlerin delillerini toplamak gibi bazı yan görevler olacak. Rockstar, Red Dead Redemption ve Max Payne 3’ün nimetlerinden yararlandığı kadar L.A. Noire’ın nimetlerinden de yararlanmışa benziyor…
 • Oyun içindeki cep telefonunda Trackify adında bir uygulama var. Bu uygulama sayesinde arkadaşlarımızın yerlerini öğrenebileceğiz.
 • Gelen telefon aramaları GTA IV’e nazaran daha az.
 • Trevor oyunun başlangıcında yöneteceğimiz ilk ana karakter değil. Oyuna ya Michael ya da Franklin ile başlayacağız.

IGN’den GTA V Soru-Cevap: Yeni Bilgiler” üzerine 4 düşünce

 1. O değilde GTATurk sitesi oyun çıkana kadar efsane işler çıkardınız. GTA 5 i sabırsızlıkla beklerken bizleri hiçbir ülkeden geri bırakmadınız hertürlü haberi sayenizde aldık en başından beri. Siz olmasaydınız bu heyecanı ne türlü yaşardık bilmiyorum ama sanırım ingilizce bilmeyenler için benim gibi çok sıkıcı olurdu. Çok teşekkürler şimdiden GTATürk.com herşey için

  • Rica ederiz, teşekkürler. Bunları duymak güzel!

   Oyunun çıkışından sonra da en yeni, en güncel ve tabii ki Türkçe haberlerle heyecanınıza ortak olmaya devam edeceğiz. Bizden ayrılmayın!

 2. Bence GTA 5 e ilk Michaelle başlarız çünkü Trailer 1 ve 2 de Michael konuşuyordu.Sonra Trailer analizine göre daha sonra Franklının arkaşı Lamarın Franklınle Michaeli tanıştırdığını saptamıştık.Daha sonra Trevor Michaelin iknasıyla gruba katılıyor.Tabi benim düşüncelerim böyle siz daha iyi bilirsiniz.Bu arada GTA 5 hakkında bizi bilgilendirdiğiniz ve bu heyecanı bize önceden yaşattığınız için teşekkür ederiz.Bu arada sizden bir rıca olarak GTA 5 çıktığında oyun içinden video çekerseniz, çok mutlu oluruz şimdiden tekrar teşekkürler.

 3. Cidden çok sağlam bir sitesiniz çoğu oyun icerikli haber portallarindan ve dergilerden bile daha iyi haber yapiyorsunuz ellerinize sağlık bir dergi cikartsaniz eminim her ay düzenli olarak alirdim cidden bizi hic geride birakmadiniz icerikler rockstargamese yüklendikten hemen sonra sitenizdede kaliteli bir biçimde yer alıyor. Tekrar tekrar teşekkürler eksik olmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*