LC Stories

Temel Bilgiler
İsim : Grand Theft Auto: Liberty City Stories
Yapımcı : Rockstar Leeds, Rockstar North
Yayımcı : Rockstar Games
Tür : Açık Dünya-Aksiyon
Platformlar : PlayStation Portable, PlayStation 2, PlayStation 3
Çıkış Tarihleri : 25 Ekim 2005 (PSP), 6 Haziran (PS2), 3 Nisan 2013 (PS3 – PSN’den indirilebilir)
Grand Theft Auto: Liberty City Stories (kısaca GTA LCS), PlayStation Portable (PSP) için geliştirilmiş açık dünya-aksiyon tarzı video oyunudur. Grand Theft Auto serisinin dokuzuncu oyunudur. Oyun, GTA III’ün hikâyesini genişletmek ve aydınlatmak için PSP platformunda piyasaya sürülmüştür. Daha sonraları da PlayStation 2 için de çıkışını yapmıştır. Son olarak ise 2013 yılı içerisinde PlayStation 3′ün PlayStation Network (PSN) hizmeti üzerinden indirilebilir olarak satışa sunulmuştur.

Oyun, serinin en tanıdık şehri Liberty City’de geçmektedir. GTA III’ün üç sene öncesini konu alan oyun; Liberty City’de bir mafya adamını öldürüp, kimliğini gizlemek için şehir dışında saklandıktan uzun bir zaman sonra tekrar yuvası Liberty City’ye dönen Toni Cipriani adlı karakterin, Leone Ailesi’nin lideri Salvatore Leone’yle olan hikâyesini sunmaktadır.

Sadece PSP ve PS2 platformlarına çıkmasına rağmen 10 milyonun üzerinde satış rakamına ulaşmış ve hem PSP Great Hits hem de PS2 Platinum listelerinde yerini almıştır.