LCS Adalar

Liberty City, New York City’den örnek alınarak tasarlanmış ve toplam üç adadan oluşan bir şehirdir. Bunlar; Portland adası Staunton adası ve Shoreside Vale adasıdır. Liberty City Stories oyununda GTA III’deki haritaların bir kısmı kullanılmıştır. Ancak bu haritalar aradan geçen üç yılda değiştirilmiştir.

Portland

Suç, Portland için gerçekten büyük bir sorundur. Bu yüzden polis sürekli kötü adamlarla, daha çok mafyayla uğraşmak zorundadır. GTA III’den hatırlayacağımız gibi yine Portland adasında 8-Ball’un bomba garajı ve tek yönlü tren yolu da bulunmaktadır.

Staunton Adası

Daha çok işadamları ve zenginler bu adada oturmaktadır. Özellikle ticaret bu adada çok yaygındır. Bunun kanıtı da havaalanı ve kolezyum gibi yerlerin bu adada bulunmasıdır. Üstelik bu adada gazino ve bar gibi gangsterlerin sık uğradıkları yerler de vardır.

Shoreside Vadisi

Liberty City’nin ana bölümü burasıdır. Sokaklar daha çok pahalı spor arabalarıyla doludur. Çoğu gangster burada yaşamaktadır. Bir havaalanı bulunmaktadır. Shoreside Vale; Kolombiyalı Kartel ve Southside Hoods çeteleri tarafından ikiye bölünmüştür.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*