Lifeinvader.com Yayında!
12 Eylül 2013  

www.lifeinvader.com

Daha önceden GTA V’in resmi web sitesinin ilk güncellemesinde rastladığımız, oyunda karşımıza çıkacak olan kurgusal bir sosyal ağ paylaşım sitesi olan ve genel olarak Facebook’un parodisi olan Lifeinvader.com, GTA V’in dünyasından önce gerçek dünyada da aktif!

Buradan ulaşılabilecek olan sitede pek çok dolu yeni ekran görüntüleriyle birlikte yeni içerikler bulunuyor. Los Santos Customs’tan Sprunk’a, Redwood’dan Legendary Motorsport’a, Elitas Travel’dan Herr Kutz Berber’e kadar GTA V’te karşımıza çıkacak olan firmaların, markaların reklamları yer alıyor. Üstelik Rockstar Social Club ile bağlantılı olan sitede, Social Club üyeliğinizle paylaşımları beğenebiliyor ve yorum yapabiliyorsunuz.

Sitedeki profillerde, sayfalarda ve paylaşımlarda “Stalk” adı verilen bir özellik de mevcut. Bu özellik, sayfayı takip etmenize yarıyor. Üstelik sitede yer alan tüm markalar eğer kendilerini “stalk”lar, yani takip ederseniz ücretsiz içeriklerden yararlanacağını belirtiyorlar. Oyununuzu Social Club hesabınızla senkronize ettikten sonra bu indirimlerden oyunda yararlanabileceksiniz. Bu yüzden şimdiden stalk avantajlarına aşağıdan göz atın, hangisi câzip geldiyse sayfaları takip etmeye başlayın ve 17 Eylül’de indirimlerden faydalanın!

Sitede yer alan marka profilleri şöyle:

 • Los Santos Customs: 1987’den beri San Andreas eyaletinde hizmet veren modifiye firması Los Santos Customs, sayfalarını “stalk”layan herkese ücretsiz araç boyaması yapacağını söylüyor.
 • Sprunk: Serinin efsane soda markası Sprunk, sayfalarını stalk’layan herkesin dükkânlardan ücretsiz Sprunk içebileceğini belirtiyor.
 • Elitas Travel: Oyunun seyahât firması olan Elitas Travel, sayfalarını stalk’layan herkese ilk Elitas ürünü için %10 indirim kazanacağımızı belirtiyor.
 • Redwood Cigarettes: Serinin ünlü sigara markası Redwood, sayfalarını stalk’layan herkese Los Santos ve Blaine Vilayeti boyunca hastanelerde %10 daha az fatura kesileceğini vaat ediyor.
 • InkInc.: Oyunda karşılaşacağımız dövme salonlarından biri olan InkInc, sayfalarını stalk’layan herkese ilk dövmesini ücretsiz yapacaklarını belirtiyor.
 • Legendary Motorsport: Bir araba bayisi olan Legendary Motorsport, sayfalarını stalk’yan herkese lüks araba satışında %10 indirime gideceğini söylüyor.
 • Warstock Cache & Carry: Askeri ordu araçları satım firması olan Warstock Cache & Carry, sayfalarını stalk’layan herkese %10 indirime gideceğini belirtmekte.
 • Herr Kutz BarberDonna’nın sihirli dokunuşlarıyla oyunda karşılaşacağımız berber salonlarından biri olan Herr Kutz Barber, sayfalarını stalk’layan herkese ilk tıraşını ücretsiz yapacaklarını belirtiyor.

Bazı Lifeinvader kullanıcıları:

 • Jack Howitzer: Daha önce Vice City, San Andreas ve Vice City Stories’ın radyolarında kendisini duyduğumuz, serinin eski karakterlerinden biri ve eski bir aktör olan Jack Howitzer, en son GTA IV’te de kendisinden bahsedilmişti. Görünüşe bakılırsa GTA V’te yeniden geri dönüyor; üstelik bir LifeInvader hesabı da var!
 • Alan McClean: Blaine Vilayeti’nde yaşamakta olan bir redneck. Hitting Kids Works Wonders adlı bir kitap yazarı. Güney San Andreas’ta yaşadığını ve bu bölgenin vatansever olduğunu vurguluyor.
 • Karl Kelly: Richman Hills’de yaşayan bir Weazel News çalışanı.
 • Duane Earl: Blaine County Radio talk radyosunun Beyond Insemination adlı programını sunan bir radyo sunucusu. Blaine County Radio’da çalışmakta.
 • Dr. Ray De Angelo Harris: When One Becomes Two adlı bir kitap yazarı. WCTR talk radyosunda sunuculuk da yapmakta.

Aşağıdan sitede yer alan bazı ekran görüntülerine de göz atabilirsiniz.

                        

Rockstar adeta gerçek hayattan farksız bir sosyal ağ ortamı yaratmış gibi görünüyor. Social Club hesabınız varsa (ki olması oyunda işinize oldukça yarayacak), hemen sitede oturum açıp LifeInvader’ın tadını çıkarabilirsiniz. Amerikan kültürüne esprili göndermeler içeren ve yepyeni ekran görüntüleriyle dolu bir site sizleri bekliyor!

Lifeinvader.com Yayında!” üzerine 1 düşünce

 1. Geri izleme: GTA 5 Resmi Web Site Güncellemesi: Son İçerikler | GTA V - GTA 5 Türk - Grand Theft Auto 5 Türkiye,GTA 5 Forum,GTA 5 Mod

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*