Rockstar Games – L.A. Noire
26 Mart 2010  

 

 

Team Bondi, yeni geliştirilmekte olan L.A. Noire’ın 22 bin sayfalık senaryosunun olduğunu belirtti. Dağıtımcılığını Rockstar Games’in üstlendiği oyun, PS3 ve X360 platformları için hazırlanıyor. EDGE dergisinin son sayısına konuşan, stüdyonun ortak kurucusu Brendan McNamara, “22 bin sayfalık senaryonun büyük olasılıkla 2 tam sezonluk TV dizisine ve 12 sinema filmine denk gelebileceğini bildirdi. Yetkililerin L.A. Noire üzerinde detaylı çalışmalar yürüttüğü belli oluyor. Belli ki yeraltı dünyasında büyük çekişmeler yaşanacak.

 

 

Ünlü oyun yorumcularından Geoff Keighley, GTTV’ye konuk olduğu programda oyunun çıkış tarihi için Eylül ayını işaret ederken, bu haber tam olarak doğrulanmamıştı. Bugün Rockstar Games’in twitter sayfasında Geoff Keighley’i doğrulayan bir duyuru yayımlandı. Bu durumda oyunun önümüzdeki sonbaharda elimizin altında olacağını söyleyebiliriz.

L.A. Noire, 1947 yılının Los Angeles’ında geçecek. Cole Phelps adlı bir polisi oynayacağız. Amacımız: Los Angeles’ı suçlulardan temizlemek ama bu o kadar kolay olmayacak. İkinci dünya savaşından kalan karanlık geçmişimiz ile de yüzleşmemiz gerekecek. Trafik, cinayet, fuhuş gibi suçları çözmekle işe başlayıp daha sonra komplike suçlarla uğraşacağız.

Rockstar geliştiricilerinin dediğine göre; L.A. Noire GTA benzeri bir açık dünya oyunu olmasına rağmen, bu oyunda öyle istediğiniz gibi adam vurabileceğinizi sanmayın. L.A. Noire bambaşka bir oyun deneyimi olacak.

Suçları çözmek için sorgulama, araştırma ve röportaj yapmamız gerekecek. Olay yerine geldiğimiz zaman deliller açıkta olmayacak, arayıp bulmamız gerekecek. Olay mahalleri, bir hayli gerçekçi olacak ve topladığımız küçük deliller bizi sonuca ulaştıracak. Olay mahallinde göze çarpan ipuçlarını yanımızda gezdirdiğimiz not defterine not alacağız.

Röportaj sistemi ise oldukça yenilikçi bir teknolojiyi ile beraber geliyor. Bu yeni teknoloji, oyun geliştiricilerine şimdiye kadar hiç bir oyunda görmediğimiz yüz ve mimik detaylarını oyuna aktarma imkanı sunacak. Bu yüz ve mimik detayları, motion capture teknolojisi ile gerçek zamanlı olarak kaydedilmiş. Sorgulama sırasında konuştuğumuz karakterin yalan söyleyip söylemediğini bu mimikler ve sayesinde anlayacağız ve buna göre yeni sorgulama teknikleri uygulayabileceğiz. Gönül alma, suç itham etme ve zor kullanma… Sorgulamanın gidişatı ellerimizde…

L.A. Noire, gerçekten güzel şeyler vadediyor. Henüz belirli bir çıkış tarihi olmasa da oyunun 2010’un Ekim ayında çıkacağı tahmin ediliyor. Bu arada LA Noire, Xbox 360 ve Playstation 3 platformlarına çıkacak ve ne yazik ki PC’lerimizde boy göstermeyecek.

 

 

L.A. Noire Trailer

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*