Rockstar Oyun Tavsiyeleri: Serbest Mod Etkinlikleri Bölüm İki
08 Ekim 2015  

Size Serbest Mod Etkinlikleri hakkında tavsiyeler vereceğimiz bu üç bölümlük rehberimizin ikinci bölümünde Kill List, Competitive Kill List, Penned In, Dead Drop ve Checkpoints adlı etkinlikleri tam anlamıyla nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

BAŞLIYORUZ
Anlatacağımız etkinlikleri başarılı bir şekilde bitirmek istiyorsanız size vereceğimiz tavsiyelere göz atmanızda fayda var:

  • Uygun silahlara sahip olduğunuzdan ve bu silahların cephanelerini doldurduğunuzdan emin olun. Ayrıca garajınızda gerekli arabalara sahip olursanız bu arabaların yararlarını etkinliklerde göreceksiniz. Bazı etkinliklerde uçağa ve helikoptere gerek duyabilirsiniz, bu yüzden etkinliklere başlamadan önce Pegasus’un internet sitesini arayıp istediğiniz aracı satın alabilirsiniz.
  • Görevler size zor geliyorsa etkinlik sonrası aldığınız parayı paylaşmakta bir sıkıntı görmüyorsanız arkadaşlarınızla birlikte takım olup görev sonrası parayı takımınız arasında paylaştırabilirsiniz.
  • Ekranınızda bazen yer alacak mor renkli yazılara dikkat edin. Bu mor renkli yazılar görev hakkında ipuçları taşıyor olabilir.
  • Hedefinizden şaşmayın. Diğer oyuncularla savaşmayıp hedefinize doğru ilerlerseniz bunun yararını göreceksiniz.
  • Silahınızın otomatik olarak arkadaşlarınıza doğru doğrultulmasını sevmiyorsanız Player Targetin Priority ayarını ‘Strangers’ olarak değiştirebilirsiniz.

KILL LIST AND COMPETITIVE KILL LIST (ÖLÜM LİSTESİ VE REKABETÇİ ÖLÜM LİSTESİ)

actual_1444147108

Ateş gücünüzü arttırmak için helikopterinizin sağına ve soluna arkadaşlarınızı oturtturun.

Hedef
Bu etkinlikte Merryweather Güvenlik Şirketinin adamları sizi öldürmeye gelecek ve sizde ağır silahlı bir helikoptere binip düşmanlarınızı öldüreceksiniz. Helikoptere bindiğiniz an sayaç başlayacak ve öldürdüğünüz her düşmanda $ ve RP kazanacaksınız. Bu etkinliğin Competitive Kill List (Rekabetçi Ölüm Listesi) ile tek farkı Rekabetçi modda yanınıza üç arkadaşınızı daha alabiliyor olmanız. 8 dakikalık sayaç bittiğinde en çok düşman öldüren kişi $ ve RP ile ödüllendirilecek.

Tavsiyeler
Merryweather Güvenlik Şirketi sizi öldürmek için ellerinden geleni yapacaklar, bu yüzden hızlı ve hareket halinde olun. Düşmanlara daha çok hasar vermek isterseniz yanınıza arkadaşlarınızı alın. Yanınıza arkadaşlarınızı aldıktan sonra karşı takımdakileri vuramayacağınızdan onlarla uğraşmamak kaydıyla takım halinde çalışıp Merryweather’e mümkün olduğunca zarar verin. Amacınız sadece ve sadece paralı askerleri öldürmek olmalı. Helikopterde pilot koltuğundaysanız ve düşmanları vurmakta sıkıntı çekiyorsanız bu işi yanınızda arkadaşlarınız varsa onlara bırakmalısınız. Düşmanların nerelerden geldiğini görmek isterseniz radarınıza göz atmayı unutmayın. Ayrıca yerden roket yemek istemiyorsanız yerde sabit halde duran düşmanlarınıza dikkat edin.

PENNED IN (KÖŞEYE SIKIŞMIŞ)

Başarıya giden yol: dairenin içinde durmak ve düşmanlardan uzak durmak.

Hedef
Bu görevin yakın zamanda başlayacağını anladığınız anda size en yakın arabaya atlayın ve sayaç bitmeden daireye ulaşın. Amacınız daire aynı zamanda küçülüp hareket ederken dairenin içinde durup düşmanlarınızdan uzak durmak. Bu etkinlikte silahlarınızı kullanamayacağınızdan dolayı sürüş yeteneklerinize güvenmeniz gerekmekte.

Tavsiyeler
Görev başladığında hızlı bir şekilde düşünüp ona göre hareket edin: 1 dakikanızı doğru arabayı bulmak için harcamak bu görevi başaramamanıza sebep olabilir. Motorların manevraları daha iyidir ama çoğu kişi araba alacağından dolayı motordan düşmeniz olası. Ağır araç kullanmayın çünkü daire hızlı bir şekilde hareket ediyor ve aynı zamanda küçülüyor, yetişemeyebilirsiniz. Dairenin yüksekliği arabalar için tasarlanmış olduğundan uçak veya helikopter alırsanız görevi yapamazsınız.

DEAD DROP (ÖLÜ İNİŞ)

actual_1444147128

Takım halinde çalışın ve parayı almaya koşan arkadaşlarınızın arkasını kollayın.

Hedef
Bu etkinlik herhangi bir oyuncunun evrak çantasını almasıyla başlıyor. Her oyuncunun amacı evrak çantası haritada belirtilen noktaya ulaşmadan onu almak ve belirtilen yere götürmek. Görevi başarıyla bitiren oyuncu $ ve RP kazanıyor.

Tavsiyeler
Evrak çantasına çoğu oyuncu sahip olmak isteyeceğinden dolayı yanınıza bir arkadaşınızı alın ve evrak çantasını oyun sonunda onunla paylaşın. Yanınızda arkadaşınız yokken hem sürüp hemde düşmanları vurmak çok zordur, yanınızda biri varsa bu sorundan kurtuldunuz. Evrak çantasını aldığınızda hiç zaman kaybetmeyip hızlı ve hareket halinde olun. Ara sokaklara girmeyip köşelere sıkışmayın. Evrak çantasını taşıyan değilde kovalayan sizseniz taşıyan kişinin gideceği yolları önceden tahmin edip onların önünü kesin.

CHECKPOINTS (KONTROL NOKTALARI)

actual_1444147154

Checkpointleri yakalamak için doğru aracı alın.

Hedef
Haritanızda birsürü checkpoint noktaları belirdiği anda hedefiniz kara, hava yada su araçlarından birini almak olacak. Görev başlamadan göreve katılmak isteyen oyuncular belirli bir noktaya gidecekler ve buradan belirtilen aracı almak zorundalar. En çok checkpoint noktası toplayayan kişi $ ve RP kazanacak.

Tavsiyeler
Bu görevde kendi seçtiğiniz araç çok önemli bir yer tutuyor. Uçaklar hızlıdır fakat helikopterler yakın kontrol noktalarını hızlı bir şekilde almak için idealdir. Yerdeki kontrol noktalarında off-road aracı yada motorsiklet kullanın. Uzun yol sürmemek için haritanızı kısa bir süreliğine açıp nereye gideceğinizi belirleyin. Her kontrol noktası alırsa, etkinliğe katılan her kişi $5,000 ve 1000 RP alıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*