Rockstar Oyun Tavsiyeleri: Serbest Mod Etkinlikleri Bölüm Bir
02 Ekim 2015  

Oyuncuların serbest mod‘da etkinlikler aracılığıyla topluca yarışmasını sağlayan Serbest Mod Etkinlikleri uzun bir zaman önce gelmiş bulunmakta. Kill List’ten Moving Target’e kadar bu etkinlikleri tam anlamıyla ve usta bir şekilde bitirmeniz için bir sürü seçenek mevcut. Bu görevleri tam anlamıyla anlamanız için ise size toplamda 3 bölüm olan bir rehber hazırladık. Bölüm bir de Hunt the Beast, King of the Castle, Hot Property etkinliklerine ve gelecek diğer etkinliklere nasıl hazır olacağınızı anlatıyoruz.

BAŞLIYORUZ

Bu görevlere tam anlamıyla hazır olmanız için aşağıda vereceğimiz tavsiyelere göz atmanız gerekli:

  • Cephanenizi doldurun. Bu etkinliklerde silah gücüne ve araçlara ihtiyacınız olacak, bu yüzden cephanenizi, snacklerinizi (oyun içi atıştırma) ve araçlarınızı hazırda tutun. Aynı şekilde helikopter yada uçak çağırmak için bu araçları internet sitelerinden almanız gerekmekte.
  • Cömert olun. Takım olun ve paranızı interaction menünüzden inventory’i, oradan da cash’i seçin ve paranızı paylaşmak istediğiniz kişilere yüzde sistemiyle dağıtın.
  • Gözünüz ödülde olsun. Diğer oyuncularla savaşmak için hedeften ayrılmayın.
  • Etkinliklerde silahınızın otomatik olarak arkadaşlarınıza doğrulmasını istemiyorsanız Player Target Priority ayarını Strangers’e çevirin.

actual_1443548108Beast’i (Canavarı) devirmek için takım oluşturup kazandıklarınızı bölüşün.

HUNT THE BEAST (CANAVARI AVLA)

Hedef

Bu avla yada avlan prensibinde çalışan etkinliğe katılan her oyuncu kendilerinden daha güçlü ve hızlı bir versiyon olan Beast olma şansını da elde edecekler. Beast’in görevi diğer oyuncular onu haritada ararlarken kontrol noktalarından geçmeleri ve bunu yaparlarken $ ve RP kazanmaları.

Canavarın radardaki noktası kontrol noktalarından geçtiğinde 10 saniyeliğine beliriyor.

Tavsiyeler

Beast’i bulmak biraz zordur, bu yüzden onu gördüğünüzde haritanızda olabildiğince tutmak isteyeceksiniz. Bu yüzden telefonu açma tuşunuza iki defa basın, haritanızın büyüdüğünü göreceksiniz. Bir sonraki tavsiyemiz ise etrafı pür dikkat dinlemeniz. Etrafta ulumaya benzer ses duyarsanız bilin ki canavar yakında. Avlayan taraf için en iyi strateji takım olarak çalışmalarıdır. Takımınızdan birine helikopter aldırın ve canavarı yukardan takip edip size nereye gittiğini söylemesi için ona talimat verin. Dikkatli olun, canavar kulaklık kullanarak size yanlış yön verebilir ve sizin yoldan sapmanızı sağlayabilir. Oyun içi yayalar Beast’i gördüklerinden dolayı kaçar ve canavarın yayaların arasına karışmasını zorlaştırır. Helikopter kullanan kişi yollardaki anormalliklere dikkat etmelidir; yayaların hızlarının aksine hızlı bir şekilde arabalarını sürmeleri, şerit değiştirmeleri, U-dönüşleri gibi şeyler. Bir kişinin arabayı kullandığı ve bir kişininde helikopterden canavarın nereye gittiğini gördüğü gibi küçük takımlarla birlikte çalışın.

Canavar için tavsiyemiz ise olabildiğince hızlı bir şekilde kontrol noktalarından geçmesi. İleri bir hızınız ve güçleriniz olacak. Bu özelliklerinizi birisi tarafından yakalanırsanız kullanın. Sizi yakalamaya çalışan oyunculara odaklanın ve köşeye sıkışmayın. Helikopterin sizi takip ettiğini fark ettiğinizde durup helikopteri patlamaktan korkmayın, bu size ekstra zaman verecek ve rakibiniz hava desteği bulmakla uğraşacak.

Tahtınıza geçtikten sonra sizi gizlice öldürmek isteyenleri önlemek için proximity mine kullanın.

KING OF THE CASTLE (KALENİN KRALI)

Hedef

Kalenin bölgesi haritanızda belirdiği anda oraya ilk olarak varmanız gerekli ve tek kişi kalmanız halinde $ ve RP alıyorsunuz. Kalede mümkün olabildiğinceye kadar kalın. Kalede kaldığınız her saniye 1 puan ve öldürdüğünüz her kişiye de 5 puan alıyorsunuz.

Tavsiye

Kaleyi almayı düşündüğünüzde kaledeki savaş ortamından tam anlamıyla yararlanmak için kalenin o anki kralını öldürmeniz gerekmekte. Tahtı ele geçirdikten sonra oyuncuların gelebileceği yerlere mayın koymak sizin yararınıza olabilir. Telefonunuzdan Merryweather’i aramakta iyi bir seçimdir.

actual_1443548093Moving Target ekinliğinde sürücü iseniz silah koltuğuna birisi oturmadan arabayı sürmeyin.

MOVING TARGET (HAREKETLİ HEDEF)

Hedef

Bu görevde amacınız belirtilen aracı a noktasından b noktasına opsiyonel olarak bir arkadaş yardımıyla götürmeniz. Rastgele seçilen araba radarda belirdiği anda hemen oraya gidin. Seçilen arabada silah koltuğu mevcutsa yanınıza da bir arkadaşınızı alın.

Tavsiye

Siz arabayı dikkatli bir şekilde sürerken diğer oyuncuları püskürtmesi için yanınıza bir arkadaşınızı alın. Gerçek hayattaki gibi GPS’e güvenmeyin, belki oraya ulaşmanızı sağlayacak kısayol vardır, kim bilir.

HOT PROPERTY (SICAK MÜLK)

Hedef

Evrak çantasını alıp gidin! 8 dakikalık sayaç bitmeden evrak çantasını en çok taşıyan kişi siz olun. Arabaya, motorsiklete, tekneye, P-996’ya binin yada dağa çıkın. Hareket halinde kalın. Siz evrak çantasını tuttuğunuzda diğer oyuncuların sizin nerede olduğunu görebilecek. Etkinlik sonunda evrak çantasını en çok taşıyan 3 kişi $ ve RP ile ödüllendirilecek.

Tavsiye

Siz evrak çantasını aldığınızda düşmanlarınıza evrak çantasını tuttuğunuz süre boyunca görünebilir olacağınızdan dolayı mümkün olabildiğince hareket halinde kalmanız gerekmekte. Hızlı ve dayanıklı bir araba olan Kuruma bu görev için ideal. Evrak çantasına yaklaştığınız anda araba içindeyseniz inmenize gerek kalmadan evrak çantasını alabilirsiniz. Bu sizin arabanızdan çıktığınız anda savunmasız bir hale gelmenizi ve ölmenizi engelleyecek. Parayı bölüşmeyi düşünürseniz yanınıza bir arkadaşınızı alabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*