Rockstar Social Club Güncellendi: Yeni ‘Crew Hierarchies’ Sistemi
28 Ağustos 2013  

Rockstar oyunlarının sosyal online topluluk ağı olan Rockstar Social Club, GTA Online’a hazırlık amaçlı yeni arayüzü ve Crew sistemine getirdiği yepyeni bir özellikle yenilendi! Crew Hierarchies (Crew Hiyerarşileri) adı verilen bu yeni özellik, GTA Online’daki Crew liderlerine çetesindeki üyeleri gruplandırmasına ve rütbelendirmesine imkân sağlıyor.

Crew’lar artık Commissioners (Komisyon Üyeleri), Lieutenants (Teğmenler), Representatives (Temsilciler) ve Muscle (Ayak İşçileri) olarak rütbelere ayrılıyor ve bu rütbelendirmeleri üyelere Crew lideri sağlayabilecek.

  • Commissioners: Crew liderinin Başkan Yardımcılığı için güvendiği ve faaliyetleri yürüten, liderin başlıca sağ kolu olan Crew’ın en çok güvenilen üyesi (veya üyeleri). Komisyon Üyeleri, Crew’ın tüm yönünü Lider’in adına yönetme ve yürütme gücüne sahip; üyelerin rütbesini yükseltmek veya yeni üyeleri Crew’a davet etmek gibi.
  • Lieutenants: Crew’ı kontrol altında tutmak için üyelere belirli ayrıcalıklar verme ve üyelerin rank’ine bağlı olarak rütbesini yükseltme veya indirme hakkına sahiptirler. Crew Temsilcileri (Representatives)’nin ve Ayak İşçisi (Muscle) çetesinin Teğmenler (Lieutenants)’e (ve daha üstüne) karşı kendileri hoş tutmaları akıllıca olacaktır.
  • Representatives: Gerek rekâbete dayalı modlardaki üstün performansıyla, gerekse daha ilk günden Crew amblemini inançla yukarıya taşıyarak bağlılığını çeteye karşı göstermiş ve kendisini kanıtlamış olan Crew üyelerinin rütbeleri. Crew Liderleri, Crew alımlarında yardımcı olmak gibi bazı temel izinleri olan Representatives rütbesine bu tür özel oyuncuları adayabilir.
  • Muscle: Online’da yakıp yıkmaktan, Crew ambleminin adaleti ve ismi için savaşmaktan mutlu olan düşük rütbeli Crew üyeleri. Muscle rütbeli üyeler genellikle herhangi bir idare güce sahip olmak istemeyen ancak aynı zamanda Crew’ınızı daha belâlı olmasında büyük rol oynayan, Crew’ın kalbi ve ruhu konumundaki kişiler. Ambitious Muscle (Hırslı Ayak İşçisi), kendisini Crew Lideri’ne karşı kanıtlamak ve rütbesini yükseltmek isteyen kişiler ve eğer Crew’daki üst rütbeli kişilerin sorumlulukları ve performanslarında bir yavaşlama varsa, aynı zamanda onların rütbelerini elinden kapabilecek konuma gelmek için çalışmaktalar.

Crew Hiyerarşi sisteminde herhangi bir sınırlama yok; istediğiniz sayıda üyeye rütbe verebilirsiniz. Herhangi bir Crew üyesine rütbe vermediğiniz takdirde üyelerin varsayılan rütbesi “Muscle” olacak. Bu sisteme göz atmak ve hemen başlamak için Crew liderleri Crew’larında Crew Management seçeneğine gidip Crew Emblem‘in hemen altındaki Hierarchy sistemini seçebilir.

Öte yandan profilinizde, bulunduğunuz Crew’ın etiketinin altında renkli bir bar da dikkat çekiyor. Bu bar, Crew’daki bulunduğunuz konuma göre artacak veya azalacak. Social Club’ın yanı sıra GTA Online’da oyun içinde de Crew’ınızdaki rütbenin sembolü olarak yer alacak. Barın rengi, Crew lideri tarafından Crew yönetim sayfasından ayarlanabilmekte. Bununla beraber Crew’lara yeni bir özellik de geliyor: Crew Renkleri. Crew’ınızın rengini bu şekilde belirleyebileceksiniz. Los Santos’ta çete renginin çok büyük bir önem taşıdığını unutmayın!

Rockstar, hem GTA V hem GTA Online’a oyunu zevkli kılmak için ciddi anlamda büyük yenilikler getiriyor ve getirmeye de devam edecek. Sizleri sitemizin resmi Crew’ına da bekliyoruz. 1 Ekim’de Los Santos’ta tozu dumana katacağımız konusunda sizi temin edebiliriz!

Rockstar Social Club Güncellendi: Yeni ‘Crew Hierarchies’ Sistemi” üzerine 2 düşünce

  1. Geri izleme: GTA Online'dan Yeni Detaylar: Çıkış Yapacağı Saat ve Fazlası | GTATurk.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*