Rockstar’dan GTA V’in Bakış Açıları Hakkında İpuçları!
29 Kasım 2014  

actual_1416597437

18 Kasım tarihinden yeni jenerasyon konsollar, Xbox One ve Playstation 4, için yenilenmiş yüzüyle tekrar piyasa sürülmüştü. Yenilenen sürümde görsel güzelleştirmeler bir tarafa oyunun FPS modu büyük beğeni toplamıştı. Rockstar Newswire‘da yayınlanan son içerikte kullanılabilir kontrol seçenekleri, kullanıcıların kendi istediği seçenekleri nasıl ayarlayabileceği ve uygulayabileceği hakkında bazı ipuçları içermekte. Daha iyi bir GTA: Online ve Grand Theft Auto V deneyimi için bu ipuçlarını okumanızı tavsiye ediyoruz!

Eğer yürüyüş yaparken, Los Santos’u dolaşırken FPS modunu kullanmayı ancak araç içerisindeyken TPS modunu kullanmayı tercih ediyorsanız iki bakış açısı arasında otomatik olarak geçiş yapabilmeyi ayarlayabilirsiniz. Bu ayarı yapmak için sadece Settings > Allow Independent Camera Modes > Display yolunu takip etmeniz ve seçeneği ON haline getirmeniz yeterli olacaktır.

FPS ve TPS bakış açılarında hedef alma (aiming) ve bakış hassasiyeti (look sensivity) konusunda tam bir özelleştirmeyi birçok bireysel ögeleri ayarlayarak yapabilirsiniz. Darbe aldığınız zaman First Person Ragdoll özelliğini kapatmanız kameranın hareket miktarını azaltacaktır. Bunun yanında First Person Combat Rolls ve Head Bobbing özelliklerini kapatmak da FPS modundaki hareket etkisini aza indirecektir.

actual_1416597448

Eğer Grand Theft Auto Online’da FPS modunda iken yarış yapıyor ya da paraşütle atlıyorsanız TPS bakış açısına geçiş yapmak için Daire (PS4) / B (Xbox One) basabilirsiniz. Bu değişiklik ile kamera açısının dışında kalan bir checkpointi rahatlıkla görebilirsiniz.

Seçtiğiniz herhangi bir bakış açısında tam dört adet hedef alma seçeneği mevcut:

Tam Yardımlı Hedef (Full Assisted Aim): Geniş bir açı ile hedefe odaklanarak hedeflere arası geçişe olanak sağlar. (sadece FPS modu – Sticky Aim)

Kısmen Yardımlı Hedef (Partial Assisted Aim): Orta derecede bir açıyla hedefe odaklanmayı sağlar. (sadece FPS modu – Sticky Aim)

Yardımlı Serbest Hedef (Assisted Free Aim): Çok daha dar bir açıyla hedefe odaklanma seçeneği. (sadece FPS modu – Sticky Aim)

Serbest Hedef (Free Aim): Hardcore oynamak isteyenler için, herhangi bir odaklanma seçeneği bulunmamakta.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*