SA-MP v0.2.5 İçin Yeni Bilgiler
20 Mart 2008  

SA-MP.com sitesi yeni çıkacak SA-MP versiyonunun özellikleri için açıklamalarda bulunmuş. Öncelikle SA-MP’ nin yeni versiyonu daha önce de vurgulandığı gibi bambaşka bir yapım olmayacak. İçerik yönünden SA-MP’ nin son versiyonuna benzeyecek. Sunuculardaki maksimum oyuncu limiti 500 olacak. SA-MP sunucu sistemi yeniden yazılmış yani çıkacak olan versiyonda sunucu sisteminde değişiklik yapılacak ve maksimum araç kapasitesi 2000’e çıkarılacak. Bu sadece teorik bir rakam değil aslında Lvdm modunu tüm San Andreas haritasını kapsayacak şekilde yapmaya çalışıyorlarmış 2000 araç kapasitesini kullanarak.

SA-MP v0.2.5′ te göreceğiniz yeni özelliklerin çoğu:

– Sunucuda aynı anda barınabilen en fazla oyuncu limiti 500 olacak ve bir haritada olabilecek en fazla araç sayısı 2000’e yükseltilecek.
– Gecikme, eş zaman oranları artık sunucudan ayarlanabilecek.
– Arabaların içinde sürücü olmasa bile sunucu her araç için sabit bir pozisyon belirleyecek yani arabanın üstündeyken düşme gibi durumlar olmayacak.
– Araçlardaki görünmez hasar hatası giderilecek. Biri size çarptığında aracınız hasar alacak yani kaporta, far gibi malzemeler düşecek ve bu da eş zamanlı olacak.
– Daha önce söylendiği gibi gecikme sorunu biraz giderilecek.
– Artık oyuncuların tek kişilik oyunda olduğu gibi farklı dövüş stilleri olacak.
– Trenler aynı yolda sürülebilecek ve her vagon 5 kişi alabilecek.
– Bir sürü yeni script fonksiyonu eklendi.
– Bütün v0.2.2 modları v0.2.5’te de çalışacak.
– TextDraw ve menülerle ilgili problemler çözüldü.
– Araçta radyonun kapanması, ses gitmesi ile ilgili sorunlar çözüldü. Hatırlarsanız ESC’ye basıp geri döndükten sonra oyuna araçtaki ses gidiyordu.

Yenilikler bu kadar, ileriki günlerde yapımcılar 500 kişilik bir sunucu açıp SA-MP’nin yeni versiyonunu denemek istiyorlarmış. Eğer katılmak isterseniz gözünüz SA-MP.com’ daki duyurularda olsun çünkü test tarihleri orada duyurulacak.

Yeni versiyon ile ilgili iki video da cabası:

http://img.sa-mp.com/samp_025_preview1.avi (DivX 5)
http://img.sa-mp.com/samp_025_preview2.wmv (WMV)

Konuyu forumda tartışın: http://www.gtaturk.com/forum/index.php?topic=29767.0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*