Social Club Takım Sistemi Yayında!
10 Mayıs 2012  

Social Club servisi yenilenlenmeye devam ediyor. Önceki haberimizde Social Club’ın yenilendiğini duyurmuştuk. Bugün de Social Club servisine GTA V’in de dahil olacağını duyurduğumuz takım (Crew) sistemi eklendi.

Takım sistemi, Rockstar Games’in yeni çıkacak multiplayer destekli oyunlarında olacak bir sistem. İlk olarak Max Payne 3’te deneyeceğiz ve sonrasında aynı takımımızla hiçbir puan kaybı yaşamadan GTA V’te Los Santos sokaklarını alt üst edip her zaman en üst sıralara oynayacağız.

Yeni gelen takım sisteminden bahsetmek gerekirse, her takımın özel bir sayfası var. Bu sayfada takım içi chat kısmı, takımın logo çalışmaları, ödülleri, takım içi sıralama, takım başarısı gibi özellikler bulunuyor.

Her takımın stili farklı. Takım kurulurken kurucunun bir takımı için bir özellik seçmesi gerekiyor (bu özellik sonradan değiştirebiliyor). Takım özelliklerinde gevezeler, heyecan arayanlar, isyancılar, askerler, en iyiler seçenekleri var. Kullanıcılara hangi özellikli takım yatkın geliyorsa ona giriş yapabiliyor. Örnek olarak “Heyecan Arayanlar” özellikli bir grup. Takımlı ölüm maçları, çatışmalı modlar yapmak yerine daha çok serbest odalarda takılarak çılgınca şeyler peşinde koşarlar çoğu zaman.

Her takımın kendisinin yeni logo tasarlayıcısı ile özel olarak tasarladığı logoları olabiliyor. Logoyu sadece kurucu değil, tüm takım üyeleri yapabiliyor. Gerçekten yeni logo tasarlayıcısında seçenek bol ve çok yaratıcı işler çıkıyor.

Ayrıca yukarıdaki örnek resimde olduğu gibi bağlı bulunduğunuz takımın logosu, oyunda karakterinizin üstünde de bulunacak ve takımınızı multiplayer modlarında da temsil edeceksiniz.

Multiplayer modunda kişisel olarak gelişip açacağınız ödüller var olduğu gibi takım olarak gelişip açacağınız ödüller de mevcut. Bu yüzden sadece kişisel düşünülmemesi ve takıma önem verilmesi gerekiyor.

Her Social Club üyesinin aynı anda 5 adet takıma katılma hakkı var. IGN, GameStop, GameInformer gibi oyun dünyasının en büyük oyun siteleri de kendileri için takım oluşturmuş durumda. Tabii ki biz de boş durmuyoruz. Hem Rockstar Games’e Türk topluluğunun göstermek için hem GTA V’e hazırlık için GTATurkcom takımını kurduk. İsteyen tüm Türkleri takıma alacağız, ücretsiz olarak Social Club’a kaydolup GTATurkcom grubuna istek atmanız yeterli. Şu anda konuşmak için henüz erken belki ancak sıralamada iyi yerlere yükselerek biz Türklerin aktif olarak bu işlerin içinde bulunduğunu Rockstar Games’e tekrar tekrar göstermek istiyoruz.

http://socialclub.rockstargames.com/crew/gtaturkcom

Social Club Takım Sistemi Yayında!” üzerine 1 düşünce

  1. Geri izleme: Social Club'da Max Payne 3 | RockstarTurk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*