Steven “Trevor” Ogg | GTATurk.com Özel Röportajı
08 Ağustos 2014  

Steven Ogg’ı takip edin!

StevenOgg.com

Rockstar’ın rekor üstüne rekor kıran milyar dolarlık projesi Grand Theft Auto V’in şüphesiz en ilgi çekici karakteri Trevor Philips. Trevor karakterini hayata geçiren Kanadalı sinema ve tiyatro oyuncusu Steven Ogg, karakter için sadece sesini değil, görüntüsü ve hareketlerini de verdi. Başarıyla canlandırdığı karakter Trevor Philips’in yozlaşmış ve çılgın kişiliği göz önüne alındığında kendisinin şaşılır derecede kibar ve iyi bir adam olduğunu söyleyebiliriz! Sıkışık programında GTATurk.com’a özel röportaj verip zaman ayırdığı için kendisine ve Mickael Blanchett‘e tekrar tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz. :)

Steven Ogg: Merhaba İpek ve GTATurk.com!

Grand Theft Auto endüstrideki en büyük video oyunu serisi. Grand Theft Auto V ile kariyerinde büyük bir ilerleme kaydettin. Özellikle Trevor Philips, Blaine County’nin psikopat meth satıcısı, GTA tarihinde gördüğümüz en acımasız, en çılgın, ve tabii ki en komik ana karakter ve herkes için kolay bir şekilde GTA V’in en sevilen karakteri haline geldi – bizim için de öyle! Ama bu çılgın ve kötü kişiliğinin yanında, Trevor arkadaşlarına karşı oldukça sadık ve bazı yönlerden aslında iyi bir adam. Trevor şanssız kaderi yüzünden umutlarını kaybettikten sonra öfkeli hale gelmiş bir adam. Bazen ondan nefret ettik, bazen sevdik. Trevor’la benzer yönlerin var mı?

Steven Ogg: Tutkuyu paylaşıyoruz diyebilirim – büyük bir tutku. İkimiz de bağlıyız ve %150’mizi veriyoruz – yaptığımız her işte elimizden geleni ardımıza koymuyoruz. Espri anlayışı – ikimizinki de bazen kara mizaha dönebiliyor. Hayata karşı sevgimiz. Şiddete karşı? Hayır. Aynı zamanda ikimiz de OLDUKÇA sadığız – ne edersen kesinlikle onu bulursun.

Sadece seslendirme yapmadın, hareket yakalama seanslarında da Trevor’ı canlandırdın. GTA V’te Trevor için gördüğümüz her şey senin eserin mi?

Steven Ogg: Gördüğünüz tam bir hareket yakalama performansıydı. Film ya da televizyondaki bir aktörün herhangi bir performansını alın ve anime edin – Trevor tam olarak buydu. Hiçbir zaman bir yerde oturup bir karaktere “ses” vermedik – Trevor’da görülen her şey bir hareket yakalama stüdyosunda canlandırıldı ve daha sonra da mükemmel animatörler ve ekip bunu bütün bir animasyonlu karaktere dönüştürdü – yüz, vücut, hepsi o karakterin performansı sırasında kaydedildi.

Özellikle Tumblr’da birçok hayranın olduğunu görüyoruz. “Oggler’lar” denilen bir fan grubu bile var. Şimdiye kadar olan hayran tepkileri hakkında ne düşünüyorsun?

Steven Ogg: Hayranlar olağanüstü. Dünya çapındaki etkiyi görmek ve dünyanın dört bir yanındaki birçok insandan teşvik, destek, ve sevgi içeren güzel sözler duymak harika bir şey. İnsanlardaki çeşitliliği görmek kesinlikle beni şaşırttı – kesinlikle basmakalıp oyuncular değiller. İnsanların beni Steven Ogg olarak tanıması ve Trevor performansının kendilerini ne kadar çok etkilediği hakkında yorum yapmaları benim için çok şey ifade ediyor. Bu harika bir şey ve herkese nezaketleri, bağlılıkları ve destekleriyle çok cömert oldukları için gerçekten teşekkür ederim – bu benim için çok dokunaklı bir şey ve insanlar üzerinde bir etki bırakmaya ve yaptığım işlerle hayranlarımı gururlandırmaya devam etmeyi umuyorum.

En ilginç, en heyecanlı ve en akılda kalan kısım neydi? Tüm GTA bağımlıları sahne arkası bilgileri konusunda meraklı.

Steven Ogg: En iyi kısım tanıştığım ve birlikte çalıştığım insanlardı. Başta Solo ve Ned, ve ek olarak Rockstar’daki tüm aile ile oluşturduğumuz kardeşlik. Bir aktör rolleri çok nadir hatırlar, bilakis sette oluşturulan ilişkileri hatırlar. 3 yıldan fazla yaptığımız çekimler ile kesinlikle bir aile olduk. Sette birkaç komik an oldu – genellikle kendinizi kontrolden çıkmış şekilde gülerken ya da sadece komik bir şeye küçük bir kız gibi kıkırdarken bulduğunuz “çekim hatası” tarzı olaylar. Gülmek her zaman iyi hissettirir ve sette kesinlikle bol bol yaptık bunu. Elinizden gelenin en iyisiyle performansınızı gerçekleştirmek ve her gün elinizden geleni vermek için gereken güvenliği yaratan oldukça eğlenceli, teşvik edici ve serbest bir atmosfer.

Oyundaki diyalogların büyük kısmı gerçekten kulağa doğal geliyor, önceden yazılı değilmiş gibi. Herhangi bir noktada sahnede yazılmamış bir şeyi doğaçladığın oldu mu?

Steven Ogg: Bir şeyler eklenilen küçük anlar her zaman vardı – her zaman yazılı olmadığı halde bazı sahnelerde insanlara “dry humping” yaptığıma inanıyorum, fakat yazılı olmamasına rağmen kesinlikle oldukça Trevor’ca ve o an için yerine uygun hissettirdi. Trevor’ın insanların aksanlarını ve hareketlerini taklit ettiği bölümlerin çoğu – bunlar genellikle doğaçlandı ve daha sonra olduğu gibi kaldı. Bu davranış sonrasında tekrar etti ve Trevor’ın karakterinin bir parçası haline geldi.

Oğlunun isminin Bodhi olduğunu öğrendik. Bu çok ilginç, çünkü Bodhi aynı zamanda Trevor’ın GTA V’teki aracının adı! Bu senin fikrin miydi yoksa Rockstar’ın Ogg ailesine yaptığı bir sürpriz miydi?

Steven Ogg: Oğlum için harika bir sürprizdi. Kesinlikle bu kadar harika, güzel bir oğul olduğu için bir gezegene isminin verilmesini hak ediyor – onun babası olduğum için çok şanslıyım ve bu çok güzel bir nimet.

Aynı zamanda “Ride to Hell: Retribution” oyunundaki ana karakter “Jake Conway”‘i de canlandırdın. Deneyimin nasıldı?

Steven Ogg: Ben de o çılgın p*çi öldürürdüm diye düşündüm!! ha ha. O ilginç, dinamik ve çılgın bir karakter bu yüzden herkes onun hedefi. Kontrolden çıkmış biri olduğu için ölmesini görmeyi istemediğiniz bir karakteri kaybetmek biraz da eğlenceli oluyor!

Şimdiki ve gelecekteki projelerinden bize bahseder misin? Steven Ogg için sırada ne var?

Steven Ogg: İnsanlığın tüm yönlerini keşfetme fırsatını seviyorum – zaaflar, karanlık taraf, aydınlık taraf, ve kuşkusuz ortada kalan tüm grilik ilgimi çekiyor. Her karakter keşfetmek ve beklenen içinde beklenmeyeni bulmak için bir şans – bu çok heyecan verici.

Sabrınız ve desteğiniz için çok teşekkür ederim. Bu benim için çok şey ifade ediyor, ve cevap için çok uzun süre beklettiğim için özür dilerim. Hayat güzel bir şey ve bazen oldukça telaşlı bir hale geliyor. Hayranların göz atabileceği birçok proje daha gelecek ve gelişeceğimi, meydan okuyacağımı, ve bana verilen kadarını geri vermeye devam etmeyi umuyorum. Ateşe doğru bebeğim! Ateşe doğru!!!

Steven “Trevor” Ogg | GTATurk.com Özel Röportajı” üzerine 3 düşünce

  1. Aynı zamanda kanalımızın Facebook sayfasında da içerik editörü olan İpek’in yaptığı bu röportajdan dolayı gurur duydum.

    Çaba ve emeklerinin karşılığını aldığını görmek güzel…

    Daha çok röportajlarını okumak dileğiyle…

    Seni seviyoruz :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*