Take-Two: Yeni Nesil Donanım Beklenmemesi Olumsuz Değil
14 Haziran 2012  

Take-Two CEO’su Strauss Zelnick, gelecek hafta düzenlenecek olan E3’te Sony veya Microsoft’tan yeni donanım beklenmemesini kötü karşılamamak gerektiğini açıkladı.

GTA yapımcısı, bir konsol neslinin uzun süre devamlılığını sürdürmesinin, çok satan oyunlara sahip şirketler için olumlu olduğunu söyledi. Başarılı oyunlar günümüzde de yüksek satış rakamlarına ulaşmaya devam ediyor. Ne kadar uzun vadeli bir konsol dönemi sağlanırsa, o kadar fazla insana ulaşmak mümkün olur.

Zelnick buna rağmen yeni nesil fikrinin, şirketin ünlü başarısının devamlılığı için cazip olduğunu bildirdi ve sözlerine şöyle devam etti:

“Şu an elimizde bulunan nesil ile piyasada hala yapılabilecek birçok şey var ve bu nesil ile amaçladığımız şey olan yüksek kaliteli oyunlar yaratabilmek mümkün.
“Eski konsol döneminin devam ettiğini görüyoruz ve bu olay Take-Two gibi çok yüksek kalitede yapımlara sahip olan şirketler için iyi haber.
“Donanımlar için geçiş dönemleri her zaman üçüncü kişi yapımcılar açısından hem değişiklikler getirmiş, hem de şans sağlamıştır. Bir şirketin başarılı olabilmesi için ihtiyacı olan birkaç şey vardır: yetenek, teknoloji ve yüksek gelir. Take-Two bunlara sahip. Her zamanki gibi alıcıların takdir edeceği oyunlar yapmamız gerekecek. Açıkçası yaratıcı elemanlarımız bunu yapmak için can atıyor olacaklar.
“Bu yıl, çıkacak yapımlarla, muhtemelen geçirdiğimiz en iyi dönem olacaktır.”

Take-Two’nun gelecek oyunlar listesinde Spec Ops, Borderlands 2, XCOM, BioShock Infinite ve belki de aralarında en çok bekleneni GTA V gibi oyunlar bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*