Take-Two’nun 2013 İlk Çeyrek Mali Raporu ve Konferanstan Notlar
01 Ağustos 2012  

Dün duyurduğumuz 2013 yılının ilk çeyrek mali raporu Take-Two tarafından dün itibariyle yayımlandı ve konferans gerçekleşti. Raporda ve konferansta her zamanki gibi GTA V için bir çıkış tarihi tarihi verilmedi ancak GTA V hakkında önemli açıklamalarda bulunuldu.

Yayımlanan rapor: Take-Two 2013 İlk Çeyrek Mali Raporu

Raporda yine her zamanki gibi GTA V’in çıkış tarihi ve platformları TBA (Açıklanacak) olarak listelenmiş durumda.

Rapordan ve konferanstan GTA V hakkında bazı notlar:

  • Konferansta GTA V’in yapımında önemli derecede ilerleme kaydedildiği açıklandı. “GTA V tam yapım aşamasında, ve oyunda büyük ölçüde bir ilerleme kaydedildi. İki adet ekran görüntüsü yayımlandı.” açıklamasında bulunuldu. Oyunda büyük bir ilerleme kaydedildiğini daha önce de söylemişlerdi ve yine yinelediler. Oyunun yapımı başarılı gidiyor gibi.
  • Konferansta bazı oyunculardan sorular da alıp cevapladılar. Özellikle GTA V hakkında çok cesur sorular vardı. “Oyunu bu yıl görebilecek miyiz?” gibi sorulardan Take-Two CEO’su Strauss Zelnick her zamanki gibi kaçındı ve “Çıkış tarihinini biz açıklayamayız.” gibi yanıtlar verildi.
  • “Mali 2013’ün, Take-Two tarihinin en iyi yıllarından biri olmasını beklemeye devam ediyoruz.” açıklaması yapıldı. 2013 yılı, GTA V ve diğer oyunlarla birlikte Take-Two için oldukça hareketli geçecek.

Raporda Rockstar’ın oyunlarından notlar (1 Nisan 2012 tarihinden itibaren):

  • Max Payne 3, Xbox 360, PS3 ve PC’ye çıktı. Oyun, harika tepkiler aldı ve çıkışından bu yana 3 milyondan fazla sattı. Max Payne 3, temmuzdan itibaren başlayıp sonbahara kadar sürecek olan yeni geniş indirilebilir içerik planlarıyla desteklenilmeye başlandı.
  • Max Payne Mobile çıktı. Hayranlara, 2001 yapımı klasiği iPad, iPhone, iPod touch ve Android cihazlarda tecrübe etme imkânı tanındı.
  • Toronto geliştirme stüdyosunun Ontario hükümetinin desteğiyle genişletildiği duyuruldu. Genişlemeyle birlikte birleşmede, Rockstar Games’in Vancouver geliştirme takımı yeni Toronto imkânlarına taşınıyor ve personellerinin gün geçtikçe büyümesi bekleniliyor.

Konferansın GTA V hakkında geçen küçük bir bölümünü buradan dinleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*