#TurkceGTAVistiyoruz Kampanyası
19 Ocak 2012  

Merhaba GTATurk!

Kasım ayından beridir geliştirme aşamasında olan büyük projemizi başlatıyoruz.

Biz Türk GTA hayranlarının en büyük dileklerinden biri Grand Theft Auto’yu Türkçe olarak oynayabilmek. Bu yapılan modlar ile mümkün. Ancak GTA IV başta olmak üzere serinin yeni çıkan oyunlarında derin hikâye yapısı, ek görevleri ve ek içerikleri ile birlikte bu “Türkçe modlama” işi GTA için sancılı bir hal almaya başladı. Zira çevirilecek binlerce yazı mevcut ve oldukça zaman gerektiriyor. Öyle ki 2008 yılında çıkışını yapan GTA IV için bile hâlâ %100 denilebilecek doğru düzgün bir Türkçe yama yok. GTATurk olarak bunu yapabilirdik ancak geç kalındı maalesef. Oyunun sonradan çıkan ek içeriği The Ballad of Gay Tony ek paketine hazırladığımız Türkçe yama dahi 6 aylık bir sürecin ürünü. Yani ek paketler bile oldukça uğraştırıcı.

Türk oyuncular olarak bu eziyeti çekmek yerine Rockstar Games’den Türkçe dil desteği istiyoruz. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de en çok tutulan oyunlardan biri Grand Theft Auto ve Türkiye oyun dünyasının yükselen değerlerinden bir tanesi. Son gelişmeleri takip edersek oyun yapımcıları Türkiye’ye yatırım yapmaktan çekinmiyor. Rockstar Games’den biz bu konuda bir adım istiyoruz. Oyunu Türkçe olarak çıkartırlarsa eminiz ki karşılığını alacaklardır.

Son Türkçe Tester Aranıyor haberimizden sonra bu konudaki projemize hız verdik ve şu anda başlatıyoruz. Geç olmadan büyük bir kitleye ulaşıp, imzalarımızı toplayıp Rockstar Games’e ulaştırmak istiyoruz.

Bu projeyi Bölüm Sonu Canavarı, Level, Konsol Üssü, THGTR gibi Türk oyun dünyasının önde gelen kuruluşları, en büyük Türkçe oyun fan forumları da destekliyor. Amacımız ulaşabildiğimiz en geniş kitleye ulaşarak yüksek sayıda imza toplamak. Bu konuda herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Sosyal ağlarınızda, blog ve forumlarınızda #TurkceGTAVistiyoruz etiketini herkese duyurun, GTA V’in Türkçe olmasına siz de katkıda bulunun.

Detaylar aşağıdaki sitede mevcut. Haydi Türk oyuncusu, Grand Theft Auto’nun derin hikâyesini, ek içeriklerini, inanılmaz ayrıntıları tam anlamıyla anlamak istiyoruz, TURKCEGTAVİSTİYORUZ!

http://turkcegtavistiyoruz.gtaturk.com

 

#TurkceGTAVistiyoruz Kampanyası” üzerine 1 düşünce

  1. Forumda üyeliğim yoktu onun için buraya yaziyorum. Eger türkçe olmasini istiyorsak biraz akıllılık yapmak olmaz. Onun için chrome tarayıcısı olanlar gizli pencere acarak sınırsız kere İMZA ATABİLİRLER. Hergün 20 Kişi 10 Kere Yapar ve boyle giderse türkçe olma olasılıgı fazla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*